CIA se připojila na Twitter s úžasným prvním tweetem

CIA se připojila na Twitter s úžasným prvním tweetem

V Americe milují Twitter. Pro NASA je to zlatý důl vztahů s veřejností. Pro ministerstva je to bizarní zbraň v boji proti terorismu. Pro CIA je to šance, jak prokázat svůj smysl pro humor. Ústřední zpravodajská služba USA, která se dosud na sociálních sítích vůbec nepohybovala, totiž překvapila svět svým prvním tweetem.

Na Twitteru se CIA objevila několik dní poté, co si založila svou stránku na Facebooku, kde byla zrovna aktivní u příležitosti Dne D.

cia-d-day

Jejich první tweet ale opravdu nemá chybu. Vysvětlují v něm, že nemohou potvrdit, ani vyvrátit, že tohle je jejich první tweet.

Tweet byl více než 200 000x retweetován a CIA už má 364 tisíc sledujících. Mohla mít už daleko více, ale jelikož byl účet @CIA již ve vlastnictví někoho jiného, trvalo to dlouho, než se celá situace dala do pořádku. Účet prý patřil Clevelandskému institutu umění (Cleveland Institute of Art). Shodou okolností má i tato instituce ve svém názvu písmenka CIA. Ale ustoupila. Stejně s tím byly jen problémy, protože lidé ji často zaměňovali s agenturou CIA.

cia-profil-twitter

Profil @CIA

Zdroje: The Verge, WSJ

Komentáře

Nahoru