Dnes vyšlo 1 článků

Cif vyčistil rumunské ulice. Vše díky mobilní aplikaci

Street-art můžeme zhlédnout takřka  všude, kde se podíváme. Avšak leckdy toto umění hraničí s vandalismem. A proti tomu se vydala v Rumunsku společnost Cif. Vydala mobilní aplikaci, díky které mohli místní lidé rázem vyčistit ulice…

Netřeba představovat výstřelek moderní doby, který se skrývá pod názvem street-art. Jednoduše si pod tímto významem můžeme představit dvě věci – nádherné malby, které denně potěší tisícovky lidí nebo ohyzdná díla, která hraničí s vandalismem. Bohužel, většinou to jsou graffiti. Tedy ty nepovedené, kdy se autor maximálně pod nečitelnou přezdívkou na zeď pouze podepsal. V Rumunsku začala s tímto problémem (ohyzdných graffiti) poměrně odvážně poprala společnost Cif, kterou asi každý dobře známe (mycí prostředky). Jak?

Díky mobilní aplikaci čistí ulice Rumunska

Jednoduše – vytvořením nové mobilní aplikace umožnili lidem dokumentovat různé graffiti – vyfotit je, okomentovat a přidat místo, kde se nachází. O několik minut později na místo dorazili čističi z Cifu a celé místo vyčistili a vydezinfikovali, takže stěna plná nesmyslných klikyháků se rázem změnila v krásně čistou. Možná by se něco takového hodilo i k nám do České republiky, nemyslíte?

Vybírá jen ta nejlepší témata a snaží se psát tak, aby to lidi bavilo. Nezastavuje se před ničím, na rozhovory bere suprové lidi. Řídí se heslem "Per aspera ad astra", tedy "Přes překážky ke hvězdám".

Komentáře

Nahoru