Co je Internet Posting Removal Act?

Američtí zákonodárci se nesmazatelně vryli do povědomí internetu zejména díky návrhům zákonů SOPA, ACTA a PIPA. Jistému senátorovi z Illinois se asi zachtělo podobné publicity – a tak vymyslel IPRA. Pokud máte blog nebo jakoukoli stránku a štvou vás anonymní urážky, můžete začít tancovat radostí. Pokud zákon projde, „troll” se bude muset identifikovat včetně IP a bydliště. Naštěstí si můžeme dvakrát podtrhnout a barevně zvýraznit slovo „pokud”.

Internet je poslední doopravdy svobodné médium, protože ho nikdo nevlastní a ani na něj nemůže přilepit cenovku. Nic na tom nezměnila ani masivní razie proti MegaUploadu, rutinní zátahy na Pirate Bay a jsem ochoten se vsadit, že ani IPRA nic nezmění (už jenom proto, že je to doopravdy směšný návrh zákona). O co přesně jde?

Provozujete webovou stránku a někde vám tam přistane anonymní komentář. Vám se strašlivě znelíbí a teď pozor, změna. Místo klasického smazání se budete dožadovat, aby se komentující identifikoval. Plným jménem, IP adresou, trvalým bydlištěm atd. Když to neučiní, porušuje zákon. FBI by asi byla celkem zaměstnaná…

Možná by US senátoři buď měli úplně přestat fušovat do tohoto oboru nebo si alespoň najmout kvalifikované poradce. Ovšem kdo kvalifikovaný by jim radil, jak internetu přitáhnout otěže?

Komentáře

Nahoru