Co lidé nejčastěji vyhledávali na Googlu v tomto roce?

Co lidé nejčastěji vyhledávali na Googlu v tomto roce?

Opět po roce Google zveřejnil statistiky vyhledávání za rok 2013. Co myslíte, že se umístilo jako první? A co bylo nejvyhledávanější u nás, a jak se to liší od toho ve světě? To se dozvíte v tomto článku.

Ve světě

Jako první bychom se podívali, jak to bylo v globálním měřítku. Na prvním místě se umístil Nelson Mandela, jihoafrický bojovník proti apartheidu, který zemřel tento měsíc. Hned na druhém místě je další tragická smrt – tentokráte herce Paula Walkera, který rovněž zemřel v prosinci.

Nelson Mandela

Nelson Mandela

Stejně tak na 4. místě je herec Cory Monteith, herec z Glee, který zemřel v létě tohoto roku. A na 6 místě je Bostonský marathon, který taktéž skončil tragicky. Ale nebojte se, svět neovládají jenom tragédie.

Jsou tu i jiné věci. Na 3. místě se umístil smartphone od Applu iPhone 5S, na 8. místě Samsung Galaxy S4 a na 9. místě PlayStation 4. Na 5. místě je velice známý Harlem Shake, na sedmém místě je královské dítě a desítku uzavírá Severní Korea.

Seznam top 10 trendů ve světě:

 1. Nelson Mandela
 2. Paul Walker
 3. iPhone 5S
 4. Cory Monteith
 5. Harlem Shake
 6. Boston Marathon
 7. Royal Baby
 8. Samsung Galaxy S4
 9. PlayStation 4
 10. North Korea

U nás

A jak to vypadá v České republice? Docela bledě. Jak je to možné? Dle výsledků u nás jde usoudit, že většina lidí u nás má problémy s počítačovou gramotností. Nejčastěji totiž vyhledávají internetové stránky.

Co jiného mohlo být na prvním místě u nás?

Co jiného mohlo být na prvním místě u nás?

Na první místě je největší sociální síť na světě – Facebook. Na druhém místě je neméně známá stránka – Youtube. Z globálních služeb je zde dále na 9. místě Gmail a dá se říci, že globální je i „překladač“ na 3. místě.

Seriózní noviny mají přednost před bulvárem. Teda minimálně na Googlu – IDNES je na 4. místě, ale bulvární blesk je až na místě 9. devátém. Na 5. místě je IDOS, takže čeští uživatelé Googlu se zajímají i o cestování. Tomu nasvědčují i „mapy“ na 6. místě.

Na 7. místě se umístil největší český aukční portál Aukro. Desítku uzavírá TV program.

 1. Facebook
 2. YouTube
 3. Překladač
 4. IDNES
 5. IDOS
 6. Mapy
 7. Aukro
 8. Blesk
 9. Gmail
 10. TV program

zdroj: google.com/trends

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru