Co se řeší na sociálních sítích: Trička, která vypadají jako uniformy z koncentračního tábora

Děti si v nových tričkách z kolekce Zary měly hrát na šerify. Avšak když si je obléknou, vypadají místo toho, jako kdyby zrovna vyšly z koncentračního tábora. Tričko se totiž velice nápadně podobá oblekům, které museli v době holocaustu nosit Židé. Má dokonce Davidovu hvězdu. A tak muselo být staženo z prodeje.

Oděvní řetězec Zara si po představení svého nového dětského trička musel vyslechnout dost kritiky. Řeší se to snad na všech sociálních sítích. Původně šerifovská trička jsou totiž bílá s modrými pruhy a u srdce mají šesticípou hvězdu. Měl to být odznak šerifa. Takhle to ale vypadá, že je to Davidova hvězda, kterou byli za války označeni Židé.

zara-tricko

Tohle je tričko Zary…

koncentracni-tabor

… a takhle vypadá oděv z koncentračního tábora.

Lidé na sociálních sítích jsou dost znepokojení. Na Twitteru se například diví, co si jako ti designéři trička mysleli? Také řeší, že modrobílé pruhované tričko ještě nikdy na žádném šerifovi neviděli. Vlastně šerifové vůbec nenosí pruhy.

twitter

Viděli jste někdy v nějakém westernu modrobílá pruhovaná šerifská trika?

Někteří to ovšem berou s nadhledem a jenom se smějí:

A tak nezbylo nic jiného, než trička stáhnout z prodeje.

„Pochybná položka byla odstraněna ze všech obchodů Zara a ze Zara.com,“ uvedl mluvčí společnosti. „Oděv byl inspirován klasickými westernovými filmy, ale nyní uznáváme, že design může být považován za netaktní a upřímně se omlouváme za jakékoliv nepříjemnosti, které jsme  způsobili našim zákazníkům.“

Odkaz na stránku, kde se dala trička koupit, byl rychle zrušen, a ti, kteří na něj nyní kliknou, jsou místo toho přesměrováni na domovskou stránku.

Takové věci se prostě stávají

Je to sice docela skandál a na sociálních sítích si na něm lidé opravdu smlsnuli, nicméně není to poprvé, co se něco podobného objevilo. V roce 2007 musela Zara stáhnout z prodeje řadu svých kabelek. Byl na ní totiž nacistický symbol – hákový kříž.

kabelka

Kabelka s hákovým křížem

A není to jen problém Zary. Před dvěma lety se musela omluvit i firma Wood Wood, která prodávala košili s hvězdou, která vypadala jako Davidova. V roce 2002 se zase musela omlouvat i společnost Umbro, protože pojmenovala své boty Cyklon. Cyklonem B bylo totiž v koncentračních táborech usmrceno mnoho lidí.

Někdy si ani neuvědomíte, co všechno se může někoho dotknout.

Zajímá vás móda? Přečtěte si o ní také na FashionMagazin.cz

Zdroje: MashableDailyMail

Komentáře

Nahoru