Co umí aplikace WhoCamera? Na základě veřejné databáze rozpozná celebrity na počkání

Co umí aplikace WhoCamera? Na základě veřejné databáze rozpozná celebrity na počkání

Pinterest vyvinul novou aplikace na rozpoznávání obličejů. Nejen že se pomocí skenu obličeje bude odemykat nový iPhone, ale technika skenování se vloudila i do funkcí mobilních aplikací. Naštěstí bude rozpoznávat pouze obličeje patřící celebritám. To je ovšem jen začátek. Můžeme se dostat do fáze, kdy pouhým namířením fotoaparátu na kolemjdoucí osobu, zjistíme její jméno. Máme k tomu dobré předpoklady.

Připomíná vám využití aplikace nějakou jinou? Velmi oblíbenou a používanou? Máte-li na mysli Shazam, máte pravdu. Shazam, jako dříve jediná aplikace svého druhu, způsobil velký boom a pomohl milionům lidí v pátrání po líbivé skladbě. Právě platformou Shazamu se nechala inspirovat aplikace s názvem WhoCamera.

1500781994xwovfmp2abxhpqi1500780073

Novou, revoluční aplikaci vytvořili vývojáři z Tokijského studia unoemon. Pracuje na základě spojení rozpoznávací technologie a databáze fotek uveřejněných na internetu. Bez problému vygeneruje jméno celebrity, na kterou máte právě namířený fotoaparát. Aplikace funguje i při pouhém namíření fotoaparátu na televizní obrazovku nebo na počítačový monitor.

Po vygenerování jména vám ještě aplikace nabídne informace o celebritě na třech serverech: na Wikipedii, Amazonu a na vyhledávači Bing. I přes kvalitní vývojovou technologii se může aplikace zmýlit. Po vyhledaném výsledku vás tedy požádá o vyhodnocení správnosti analýzy.

Aplikaci si můžete stáhnout ihned. Má to jeden háček, volně dostupná je pouze pro operační systémy Android. Pro další operační systémy se přístupnost aplikace teprve chystá

Zdroj, text/foto: unoemon.com 

Štítky: , ,

Zajímá se o psychologii, filozofii a pozitivní myšlení. Pravidelně se věnuje modernímu tanci a sportování. Ve volném čase spravuje svůj blog. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla. Stále studuje na univerzitě, ale práce je jejím koníčkem. Cíl je cesta, na které zdoláváte překážky, které vás posilují.

Komentáře

Nahoru