Dnes vyšlo 1 článků

Coca-Cola přestává v Česku prodávat dvoulitrové lahve

V obchodech v České republice už nenajdete nápoje Coca-Cola, Fanta, Sprite či Kinley tonic ve dvoulitrovém balení, protože společnost Coca-Cola se rozhodla prodávat tyto nápoje pouze v lahvích o velikostech 1,75 litru či 2,25 litru. A pokud vám takto velká balení nevyhovují, potom se v regálech objeví ještě šestikusové balení plechovek po 330 mililitrech.  

„Od balení dva litry odcházíme, protože již neumožňuje pokrýt různé spotřebitelské příležitosti při konzumaci nápojů,“ řekla mluvčí Coca-Cola HBC ČR Kateřina Švecová pro iDNES.cz. „Stará balení dva litry končí nyní v březnu a očekáváme doprodání nejdéle v dubnu,“ dodala.

Dvoulitrová balení se mají doprodávat za zvýhodněné ceny. Společnost Coca-Cola se rozhodla odstranit ze své nabídky dvoulitrové lahve kvůli současným trendům, které ukazují, že lidé preferují méně sladké nápoje.

„Součástí této strategie je zmenšení obsahu balení. Může to souviset s jednorázově nižším příjmem cukru pro člověka,“ dodává mluvčí.

Coca-Cola nyní prodává své stáčírny a plnírny, protože jsou pro extrémně nákladné, a tak se chce věnovat propagaci brandu a novým produktům, jako jsou například nápoje s umělými sladidly.

coca-cola-450881_1280

Zdroj: Pixabay

Zdroj: iDNES.cz

Každý to rád bez pravopisných chyb.

Komentáře

Nahoru