Constantine – démonická gameska

Žánr: akce, bojová
Platforma – PC, Xbox 360, PS
Forma: placená hra
Rozsah: samostatná hra
Multiplayer: ne
Datum vydání: 15.02.2005
Vývojáři: Bits Studios
Oficiální stránky – http://games.sci.co.uk/games/basic.asp?ver…
Autor recenze – sephiron

Herní zpracování filmových pecek nejsou většinou tím nejlepším, co může trh s hrami nabídnout. Jakmile se objeví nějaká zpráva, že má vyjít hra podle filmu, drtivé většině hráčů naskakují po těle osypky. Ano, existuje pár výjimek, nicméně ty by bez problémů spočítal válečný invalida na prstech své ruky. Přidá-li se fakt, že už film byl natočen na základě komixu, je jasné, že očekávání nebudou až tak vysoká.

Minimální systémové požadavky

OS: Windows XP SP1/Vista SP1
CPU: Pentium 4 1.5 GHz
GPU: graphic card 64MB (GeForce 3 or better)
HDD: 2,5 Gb free
RAM: 256MB RAM
DX: Direct X 9.0c

Nyní se podíváme na zoubek hře, k níž přesně sedí úvodní odstaveček. Předlohou je komix Hellblazer, potažmo film, v němž si hlavní roli zahrál Keanu Reeves. A už je vám předpokládám jasné, že to bude právě Keanu (pardon, John Constantine), komu budete civět celou dobu na záda. Nicméně nevěste hlavy, v docela povedených ingame animacích uzříte Johna v celé své kráse. Inu, licence je licence. Pakliže vám Hellblazer nebo Constantine nic neříká, je načase osvětlit základní děj hry. John Constantine má zvláštní schopnost vidět démony. A v tu ránu vám svitlo, o čem to celé asi bude, ne? Nějaká zlobivá démonská verbež se snaží vetřít do lidského světa, což se samozřejmě nedělá a John je tady od toho, aby celé věci přišel na kloub a zároveň těm klukům pekelným pořádně namlátil.

bng1PC hra Constantine je svižná střílečka

K eliminaci protivníků můžete s radostí využívat klasických zbraní, které jsou vtipně pojmenovány (za lokalizací hry stojí CD Projekt). Takže tady máme: Kletbu čarodějnic, Krucifikátor, Dračí dech, Očišťovač a v neposlední řadě Svatou brokovnici. Pět zbraní není na akční hru až tak velký počet a uvědomím-li si, že jsem nejčastěji používal brokovnici a 2 šestiranné kolty (Kletbu čarodějnic), tak to až taková sláva není. Navíc po použití Krucifikátory nebo Očišťovače můžete pomocí kouzla Pravé vidění posbírat náboje, kterých budete mít během hry poměrně nedostatek. Nebyla by to správná hra o démonech a okultismu, kdyby tady chyběla kouzla. Jemně jsem už napověděl Pravým viděním, což by se dalo lehce popsat jako takové noční vidění, pomocí kterého můžete spatřit již avizované náboje a nejrůznější symboly či tajné chodby.
Tím to samozřejmě nekončí. Hlavní kouzla aktivujete pomocí stisku klávesy X a namačkání správné kombinace na numerické klávesnici. A budou se vám v bitevní vřavě náramně hodit. Není nic lepšího, než při útoku asi 15 démonů aktivovat Hromovou ránu a z ďáblíků nezbude zhola nic. Vlastně ano, pouze prach. Četnost použití kouzel je limitovaná jakousi formou many, kterou nezískáváte z lahviček (jak by se dalo očekávat po zkušnostech s RPG hrami), nýbrž zabíjením protivníků. Ještě bych zapomněl zmínit jedno kouzlo, které tvoří základ hry. A to je vstup do pekla. Čtete správně! V některých okamžicích hry nebo při řešení hádanky musíte najít louži vody, která slouží jako vstupní brána do pekla a následně aktivovat ono kouzlo. A jste tam!

Já nechci jít do pekla…

Při prvním vstupu do pekla si uvědomíte, že tak nějak jste si ho představovali. Všechno zničené spalujícím ohněm, poletující kousky popela, pusto a prázdno. Jediné, co slyšíte je neustálý křik démonů. A samozřejmě stylový soundtrack, který podkresluje hrůznou atmosféru pekla. Bravo, tohle se opravdu povedlo. Z čeho nejsem až tak unešený jsou právě pekelné stvůry. Těch je docela málo co se týče druhů a tak to tvůrci vynahradili počtem. Na konci každé mise vás čeká boss v podobě nějakého odolnějšího pekelníka.
Stačí však najít pouze místo, kde je zranitelný a máte vystaráno. A tímto způsobem to probíhá neustále. Procházíte interiéry a exteriéry, kde vraždíte všudypřítomné démony. Někde si můžete pomoci i granáty se svěcenou vodou, neboť teprve až po jejich použití se u mnohých protivníků ukáže jejich pravá „tvář“. Zajímavým artefaktem je i Mrtvý brouk, po jehož aktivaci se všichni nepřátelé znehybní a vy je můžete vesele zlikvidovat.

bngaDémonická akční střílečka

Občas budete potřebovat i něco přelézt, podlézt nebo přeskočit. Tady se neděste, že byste potřebovali mít o jeden pár rukou navíc. Takové pohybové úkony zvládá John naprosto sám. I když kolikrát v nervy drásajícím souboji to nevypadá až tak přirozeně. V některých okamžicích hry budete muset řešit drobné hádanky ve stylu aktivování nějaké páčky či přesunutí rozličných krabic. Mnohdy bude potřeba k řešení určité situace vstoupit do pekla, kde dané budovy vypadají přeci jenom jinak. Vzpomenete si na mě v misi Pekelné muzeum. Hra je ale naprosto lineární, prakticky nemůžete zabloudit. Stereotypnost z této hry bohužel čiší až to pěkné není.
Chybí tady nějaký aspekt, který by vás přikoval k počítači, abyste to dohráli na jeden zátah. Nicméně se vám bude často stávat, že hru po chvíli odložíte a vrátíte se k ní třeba až za pár hodin, popř. dnů. Tady bych rád upozornil na systém ukládání, který je řešen velmi neobratně. Hru si můžete uložit prakticky v jakýkoliv okamžik, otázkou však zůstává, v jaké pozici se naleznete po opětovném načtení hry. K vzteku je, když jste v půli mise, uložíte si hru, později se k ní vrátíte a hle- stojíte na začátku mise. Grrr!

Constantine neurazí

Jsem si jist, že i přes určité nedostatky si hra nalezne své fanoušky. A nemusí to být nutně příznivci komixu nebo filmu. Hra má hutnou atmosféru, hlavně tedy v pekle, kdy budete očekávat protivníky za každým rohem. Systém bonusů je jakousi motivací k dohrání hry podruhé, i když já osobně bych kvůli pár artworkům hru znovu nerozehrával. Máte-li však rádi 3rd person střílečky, přežijete, že Constantine nemá dechberoucí grafiku a chcete si pořádně zastřílet, tak rozhodně nešlápnete vedle. A bez mrknutí oka hru dohrajete i kvůli její krátkosti.

 

Constantine – mezi Zemí a Peklem.

Úvod ke hře.

Third-person akční thriller Constantine nese název podle příjmení svého hlavního hrdiny Johna, muže, který si udělal výlet do pekla a zpět. Jeho posláním je likvidování démonů, přicházejících z pekla a jejich zaříkávání. Inspirací pro toto dílo byly tvůrcům ze studia Bits komiksy Hellblazer a také film s Keanu Reevesem v hlavní roli, ostatně Keanu si svého herního dvojníka i sám namluvil. Film i hra začínají stejně, John Constantine zjistí, že dochází k jakési změně v rozložení sil mezi zemí a peklem, tato změna je ale ve prospěch ďábla. Jak již bylo naznačeno výše, hra je filmem pouze inspirována, nenásleduje její příběh tak přesně, jako je tomu u jiných her vzniklých podle filmů, ale zpět k našemu hrdinovi. John je schopen se za pomoci kouzel přenášet mezi zemí a peklem.

Během svých nervy drásajících dobrodružství se postupně dostane k mnohem mocnějším kouzlům, zbraním (artefaktům), ale také k různým vodítkům, která ho posunou ve vyšetřování příčin rozmáhajícího se zla o něco dále. Constantine (Keanu Reeves) si chtěl mnohokrát vzít život, aby ukončil nekonečný proud mučivých vizí, ale nikdy se mu to nepodařilo. Nyní musí žít s nálepkou sebevraha a hlídat hranici mezi nebeským a pekelným životem, doufajíc, že najde svou vlastní spásu tím, že sprovodí několik ďáblových zplozenců ze světa. Když se jeho cesty zkříží s vyšetřováním skeptické detektivky Angely Dodson (Rachel Weisz), která řeší případ záhadné smrti své sestry-dvojčete, přivede je pátrání do hájemství démonů a padlých andělů, kteří žijí pár metrů pod ulicemi Los Angeles.

Sbližují se a zároveň cítí, že musí dosáhnout pokoje duše, ať už by je to mělo stát cokoliv, jako exorcista, který likviduje démony porušující rovnováhu mezi původními velmocemi (nebem a peklem) tedy má hodně co dělat, přičemž ani není tak důležité, co dělá, jako proč to dělá. Pokud myslíte, že z dobré vůle, jste vedle. Constantine je sebevrah, kterého doktoři vytáhli hrobníkovi z lopaty a jako sebevrah nemůže do nebe. Žije však v představě, že si velkými dobrými skutky vstupenku do nebe znovu koupí.Hned na začátku si Constantine zapálí cigaretu a pak už po celou dobu odpaluje jednu od druhé. Už při tom prvním obraze mě napadlo, jakéže cigarety to kouří a která tabáková společnost film i hru tučně sponzorovala. Jenomže celá hra je tak trochu protikuřácká propaganda.

Dozvíte se totiž, že náš hrdina má pokročilou rakovinu plic a zbývá mu pár měsíců, nanejvýš rok života, navíc je to líčeno velmi sugestivně, takže si to kuřáci skutečně vychutnají. Vládce pekel, ztvárněný jako charizmatický cynik, se na Constantina teší už několik let a tak si pro něj přijde osobně. Nebe a peklo kdysi uzavřeli sázku o lidské duše. Jsou daná pravidla a je pouze na lidech, kam se dostanou. Ani jedna strana však nemůže (nesmí?) sestupovat přímo na Zem a její obyvatele ovlivňovat, což se však nyní začalo dít. Nemožné a neuvěřitelné se stalo skutečností a démoni se ve formě lidí posedlých ďáblem, ale hlavně pomocí jakých si pekelných prostředníků, dostávají přímo mezi lidi a chystají něco strašného. Peklo je, stejně jako nebe, pojato velmi originálně a netradičně. Není totiž ani nad zemí ani pod zemí, ale leží přímo v pozemském světě. Když tam jste, vidíte náš normální svět, ale ošklivý, zlý, zničený, podobně, ale opačně, než je znázorněno nebe. Vraťme se však ještě na začátek.

Rakovina plic Constantinovi jeho plány naruší. Vstupenku do nebe si totiž zřejmě nestihne vysloužit. Gabrielka ho navíc pěkně usadí, protože na jeho dobré skutky řekne jen: „Vždyť to neděláš pro dobro, děláš to pouze pro sebe, aby ses vykoupil.“ Do všeho se ale zaplétá policistka, jejíž sestra (dvojče) za podivných okolností spáchala sebevraždu a skončila v pekle. A Constantine udělá něco, co vůbec neplánoval… Snad ještě jedna věc, prostudujte si poměrně složité ovládání, plnění úkolů (TAB), vyvolávání kouzel, sbírejte kameny a likvidujte satanáše (nebudu vás na to až na výjimky upozorňovat), jen tak se budete ve hře moci dobře orientovat. Tak to by snad pro úvod stačilo, pustím se tudíž nyní už do návodu samotného.

Horoucí peklo.

V úvodní animaci budete přizváni k dívce, ve které se usadil sám ďábel. Spatříte, že za použití zrcadla satana donutíte, aby se přemístil do zrcadla, poté je vyhodíte z okna, to se rozbije a tak jste ďábla z dívčiny těla vyhnali. Pak budete vyzváni, abyste se dostali na druhou stranu, vstupte tudíž v reále do kaluže vody, stiskněte klávesnici pro vyvolání kouzla (default X), poté zopakujte heslo (číselná klávesnice 4, 2, 6, 8) a tak se přenesete do Pekla. Zde zastřelte několik démonů, pokračujte vpravo, pobijte další ďáblíky (lze pro sekundární útok používat i klávesu SHIFT, nebo pravé tlačítko myši). Jakmile dojdete k sutinám, odbočte doleva, zbortí se dům. Prostřílejte si cestu dopředu, eliminujte další satanáše, jakmile se vám je podaří zlikvidovat, na levé straně se vám naskytne možnost pokračovat dál. Pokračujte jakoby slepou uličkou vpřed, zatočte do chodby vpravo, po levé straně přelezte desku ve dveřích, pak zabočte vpravo (všude zde jsou poházeny kameny a munice), popojděte dopředu, odbočte opět doprava.

Na druhé straně pukne po pravé straně zeď, odtud vyběhne proti vám houfec démonů, po jejich likvidaci tímto otvorem prolezte. Za zdí vlevo je nějaká munice, vy se však vydejte doprava další dírou ve zdi a vystoupejte nahoru po schodech. Nahoře odbočte dvakrát po sobě doleva, prolezte dalším otvorem ve zdi a za ním znovu odbočte dvakrát vlevo. Rozběhněte se proti díře v podlaze, tak ji automaticky přeskočíte, proskočte protějším otvorem ve zdi, odbočte vlevo, seberte munici, pozor na několik démonů, vyběhnuvších zprava. Pokračujte dál, přeskočte známým způsobem další díru v podlaze, za ní vpravo je otvor ve zdi, kterým skrčeni prolezete, seskočíte tak nazpět do ulice.

Popojděte dopředu, zabočte vlevo, jakmile spadne seshora náklaďák, uvolní se vám po levé straně vchod pro další cestu vpřed. Vstupte tudíž dovnitř, vylezte nahoru po trojích schodištích, projděte dírou ve zdi, pokračujte vřed, spustí se animace a v ní vás jakási okřídlená bestie přenese o kus dál. Jakmile se ocitnete v místnosti, postřílejte větší houfec démonů, jděte dopředu k výklenku a z něj seberte část brokovnice (SHIFT), spustí se faktografická animace a po jejím skončení se ocitnete zpět na zemi.

Hledá se Hennessey.

Hned poté se spustí další animace a po jejím skončení budete mít za úkol najít otce Hennesseye, neboť budete chtít zjistit, kdo je Erliu, jejíž jméno jste se od otce v animaci dozvěděli. Vydejte se tedy dopředu k drátěnému plotu, přelezte ho, napadnou vás krysy, kopanci je zlikvidujte. Rychle se otečte (mezerník) a pobijte démony, kde se tady na zemi ale vzali, někdo se rozhodl porušit domluvené zásady! Zřejmě si budete muset doplnit zdraví s ozdravujících láhví (ALT), odbočte doprava vstupte vlevo do garáže. Postřílejte další satanáše, potom vlevo vylezte po žebříku nahoru, odbočte vlevo na schody a seskočte dolů k autu, pokračujte na druhou stranu až k vratům. Jakmile z okna po pravé straně vypadne mrtvola, vylezte si vpravo na bednu, z ní přelezte do okna, vydejte se chodbou vpřed, spustí se krátká animace. Po jejím skončení pobijte houfec démonů ( pokud špatně vidíte, zapněte si pravé vidění Q, pokračujte dál nahoru po schodech, poté po druhých, jděte až na konec chodby, kde vstupte vlevo do dveří.

Vstoupíte tak na balkón, na druhé straně prolezte oknem, vlevo ze země posbírejte ozdravné láhve, pobijte bestie a jděte dál doprava. Pozor na bedny, které se před vámi sesypou na zem, opatrně se jim vyhněte, za nimi odbočte vpravo, nato vlevo, jděte na konec, kde seběhněte dolů po schodech. Postřílejte další houfec ďáblíků, pak vejděte do místnosti vlevo, získáte tak další záznam do vašeho deníku. Potom se vraťte z místnosti na chodbu a projděte dvoukřídlými dveřmi naproti. Tak se v animaci setkáte s knězem Hennesseyem, dozvíte se od něj, kdo je to vlastně Erliu, bude vám sděleno, že tady sice byl, ale odešel zpět do svého bytu. Na cestu obdržíte od pátera knihu kouzel a vydejte se opět na cestu, nyní musíte najít Erliův příbytek.

Erliův byt.

Vpravo u zdi seberte láhve s uzdravující vodou, od pátera jste získali nové kouzlo „hromová rána“, to se vám teď bude velice hodit. Popojděte dopředu, u zdi seberte kameny, odbočte vpravo, přepadnou vás satanáši, klikněte na X a zopakujte heslo (6,8,4,2) dříve, než vás napadnou. Zůstaňte v klidu bez hnutí, démony obklopí modře jiskřící kruh a tak se po chvíli těchto potvor zbavíte. Pokračujte dopředu, zahněte doleva, opět na vyběhnuvší satanáše použijte stejné kouzlo, jak to už víte, po jejich likvidaci vylezte před vámi nahoru po železném žebříku.

Vpravo od něj přelezte přes zábradlí, tak se dostanete k druhému železnému žebři, i po něm vylezte výš. Vlevo od něj pak přelezte zábradlí a na konci vpravo vstupte otvorem do bytu. Nyní tedy musíte celý byt prohledat, v temných částech používejte pravé vidění (Q), v bytě v jednotlivých místnostech je plno bonusů, ozdravných lahví a mnoho dalších užitečných předmětů. Důležité je vejít do koupelny, kde si jednak můžete dopustit do vašich zásobníků z umyvadla uzdravující vodu, ale hlavní je zapnout pravé vidění, čímž spatříte tajný vchod.

Projděte jím, na konci seberte klíče od bytu, vraťte se zpět na chodbu, klíče od bytu nyní už máte, takže si odemkněte dveře od bytu vlevo, napadne vás zmutovaný policajt, zbavte se ho kouzlem hromová rána, nebo jednou z bomb se svěcenou vodou, které jste v bytě rovněž nalezli. Pokračujte dál, tak dojdete až k výtahu, spatříte krátkou animaci, v níž s otcem Hennesseyem vstoupí dva skuteční policisté, společně prohledáte celý byt a poté výtahem sjedete do Erliova sklepu.

Erliův sklep.

Hned na začátku ve sklepě zjistíte, že zde rozhodně nejste vítání, no nic se nedá dělat, celý sklep musíte důkladně prohledat. Popojděte tudíž dopředu, zahněte doprava do malé místnosti, v ní na levé straně otevřete skříňku, ze které vyjměte poznámky Erlia. Vraťte se ven, jděte dopředu a na konci dveřmi vpravo vstupte do prádelny. Zapněte si pravé vidění, na stěně spatříte znak, pod ním vytáhněte ven skříňku a na uvolněném místě seberte nové kouzlo „ječící brouci“. Budete napadeni krysami, které rychle rozdupejte, či postřílejte, poté se vraťte do chodby, u umyvadla si můžete doplnit uzdravující vodu do vašich zásobníků. Pokračujte do chodby vlevo, na konci vstupte do místnůstky vpravo, spustí se krátká animace, ve které spatříte torzo rozbořeného schodiště. V reále tedy odtáhněte malý kontejner od zdi, přesuňte ho doleva pod schodiště, vyskočte na kontejnérek a vytáhněte se po schodech nahoru, zkuste projít dveřmi, ale zjistíte, že je zamčeno a vy nemáte klíč.

No nic se neděje, takže až později, slezte dolů, vraťte se přes úzkou chodbičku zpět do hlavní chodby, pokračujte po ní doprava a na jejím konci odbočte doleva, poté vstupte do místnosti, v které se ale před vámi propadne podlaha. Přeskočte tedy vzniklý otvor v podlaze, popojděte dopředu, propadne se další kus podlahy, přeskočte i tento otvor. Prohledejte okolí, pak do díry v podlaze seskočte, opět prošmejděte celé okolí, můžete si pro lepší orientaci zapnout pravé vidění, pak seběhněte dolů po schodech a přelezte drátěnou branku na konci. Ocitnete se ve tmavém bludišti, zde se už bez pravého vidění vůbec neobejdete, prohledejte tudíž důkladně všechny jeho slepé chodby, naleznete tak spousty užitečných předmětů a bonusy, jen si dávejte pozor na spousty mrchožroutů, kteří vás napadají i lezouc po stropech, odkud pak zákeřně útočí.

K jejich likvidaci používejte kouzla na hromadné ničení v kombinaci se střelnými zbraněmi, jakmile celé bludiště vyčistíte od všech bestií a posbíráte vše užitečné, vraťte se zpět k drátěné brance a přelezte přes ni nazpátek. Projděte brankou vpravo za zvýšenou rampou (svítí nad ní červené nouzové světlo), pokračujte dál po schodech, nahoře odbočte doleva, otevřete si druhou branku, tak se ocitnete v místnosti s funkčním generátorem. Naproti u umyvadla si můžete doplnit zásobu vašich uzdravujících lahviček vodou, vlevo na zdi je schránka, ze které seberte klíč, jistě už tušíte sami, od kterých dveří je. Dříve, než budete pokračovat dál, otevřete tři skříňky vlevo u zdi, v prostřední a pravé je munice, z levé na vás vyskočí bestie, kterou samozřejmě rychle zastřelte. Poté se vydejte k bedně vlevo na konci místnosti a přes ni si přelezte přes latění na druhou stranu, nyní jste se tudíž znovu ocitli v místnosti s dírou v podlaze. Vyřítí se na vás houfec vzteklých satanášů, nejrychleji a nejbezpečněji je eliminujete jedním vrzem pomocí kouzla hromová rána.

Známou cestou se přes chodby vraťte do malé místnosti s polozbořeným schodištěm, kde si zopakujte mnou výše popsaný artistický kousek, nyní již klíč máte, takže projděte dveřmi, ocitnete se v místnosti, kde nejdříve seberte novou zbraň, tedy krucifikátor. Tak se spustí animace, ve které se seznámíte s dalšími Erliovými poznámkami, v reále pak prohledejte všechny skříňky a na konci místnosti si otevřete mříže v podlaze, seskočte vzniklým otvorem dolů, kde z bedýnky seberte klíče od generátoru, pokračujte dál brankou a vám dobře známou cestou se vydejte zpět do místnosti za generátorem. Zjistíte však, že ve vodě před vámi to jiskří, takže je zřejmé, že je pod elektrickým proudem.

Vraťte se tudíž zpět do chodby a po levé straně za brankami je v místnosti elektrický rozvaděč, který přepněte, tak jste vypnuli po celém sklepě elektrický proud. Nyní se vraťte nazpět k vodě, do které už můžete bez obav vstoupit, zlikvidujte několik nově se objevících satanášů, seberte bonusy, rozdupejte hejno krys. Jakmile se ocitnete dole, použijte kouzlo hromová tána, zopakujte heslo a tak se zbavíte jedním vrzem všech dalších nepřátel. Ocitli jste se nazpět v pekle, vraťte se tudíž do předchozí místnosti, kde odbočte doprava, protáhněte se otvorem ve zdi, pokračujte dál až na samý konec lomené chodby, na jejím konci pak přistupte k baňce s vodou, tak vodu z ní v animaci vypijete a přejdete tak do další části.

Sangre De Dio.

Vydejte se chodbou vpřed, tak se dostanete do místnosti, kde uniká horká pára z horkovodního potrubí. Po levé straně seberte bonus kartu, skrčeni procházejte pod potrubím stále vpřed (jen pozor, ať se neopaříte), tak dojdete až k deníku, který seberte, získali jste do něj další zápis. Pokračujte poté chodbou stále vpřed, nečekaně však dojde k výbuchu, pak budete napadeni houfem satanášů, použijte na něj některé z kouzel, nebo je postřílejte z krucifikátoru, ten na ně platí nejvíce. Dojdete až do místnosti, v níž po levé straně vyberte skříňku, naproti ní na zdi je kolečkový ventil, kterým otočte, tak uhasíte před vámi šlehající plameny.

Nyní již tedy můžete bez obav vstoupit do chodby, projděte doleva brankou, přepadnou vás dvě pekelné bestie, kterých se zbavíte tak, že je picnete do hlavy a rychle je rozdupejte, nebo je totálně zlikvidujete krucifikátorem, pokud je totiž nezlikvidujete úplně, znovu obživnou a opět se do vás pustí. Jakmile se zbavíte těchto dvou bestií, budete opět napadeni několika houfci satanášů, jak již jistě sami dobře víte, na ty nejvíce působí kouzlo hromová rána, jak je použít, to už znáte také. Pokračujte dopředu, odbočte vpravo, po obou stranách u zdí posbírejte láhve z uzdravující vodou, za nimi je bedna a na ní kameny, vezměte si je také.

U dveří z drátů pak naleznete kartu a před vámi na bedýnce potom bomby se svěcenou vodou. Poté se vydejte k další drátěné brance, projděte jí, vyrazí na vás příšera, která vám sice neublíží, ale branku za vámi uzamkne a tak vám znemožní se vracet zpět. Pokračujte tudíž dopředu, rozšlapte houfy krys na zemi, seberte láhev s ozdravující vodou a nato pokračujte dál doleva. Zlikvidujte nově se objevící další přízrak kouzlem hromová rána, pokračujte dál, seberte další kouzlo, na konci chodby vpravo spadnou před vámi stropy. Seberte ze země kouzlo „exorcizmus“, ihned ho rychle použijte na další bestii, je velice nebezpečná. Pokračujte nyní stále dopředu, prohlížejte tmavé místnůstky po obou stranách, zapněte si v nich vždy pravé vidění, tak získáte spousty užitečných a potřebných předmětů. Narazíte na rozbité kolmé potrubí, z něj se na vás vysypou další krysy, střeliva na ně je škoda, takže je rozdupejte. O kousek dál vpravo v ohradě seberte woo-doo panenky, tyto vám zvyšují funkčnost a razanci vašich kouzel, pokračujte pak chodbou dál. Z levé strany vás přepadnou opět dvě maskované bestie, zbavte se jich některým z kouzel, opět pozor na jejich znovuožívání, popojděte dál, naleznete další kouzlo, které samozřejmě seberte.

Nyní si zapněte pravé vidění, pokračujte dál potemnělou chodbou, likvidujte satanáše a jiné parchanty, posbírejte i všechny potřebné předměty, tak dorazíte až na místo, kde budete muset rychle zlikvidovat další dvě bestie. Z regálu vlevo seberte bonus kartu, prohledejte i protější regály, popojděte vpřed a od pravé zdi odtáhněte k sobě bednu, poté vstupte do otvoru ve zdi, který jste si takto odhalili a skrčeni projděte dveřmi naproti. Vpravo je umyvadlo, k čemu slouží už víte také, vydejte se chodbou doleva a podlezte prkno, bránící vám v další cestě. Spustí se krátká animace, po ní se ocitnete v místnosti, kde v magickém kruhu před vámi leží kouzelná dýka, tu musíte nyní získat. Abyste ji však získali, musíte kolem ní zrušit ochrannou magickou zábranu.

Všimněte si, že kolem ní jsou magické znaky, odpovídající magickým znakům na stupíncích před vámi. Řešení, jak se k dýce dostat, je hádanka, kterou musíte vyřešit. Pokud vám uspořádání znaků nic neříká, potom vám prozradím, jak na to. Stoupněte si čelem k dýce, pak si stoupněte na pravé dolní okénko, z něj se přesuňte na pravé horní (musíte ale ostatní stupínky obcházet, nikoliv chodit přes ně), poté na horní druhé zprava, pak na horní třetí zprava, nato na horní první zleva, hned na spodní druhé zleva, přejděte na druhé zprava spodní a zakončete vše vstupem na spodní první zleva. Pokud se spletete a vstoupíte na jiné políčko, dostanete pecku a ubude vám část zdraví, že jste vstoupili na správné pole zjistíte tak, že magický znak pod vámi z tohoto pole zmizí. Jakmile dokončíte mnou popsaný postup a zjistíte, že ze všech polí zmiznuly magické znaky, vydejte se k dýce a nyní ji už bez jakýchkoliv cavyků seberte. Objeví se však nová bestie a to sám „Hmyzí Démon“, poděkuje vám za to, že jste vyluštili rébus a získali dýku, bude se však jí nyní zmocnit sám a sebrat ji vám násilím. Jediná možnost jak se tohoto hnidopicha zbavit je útočit na něj sekundární zbraní (SHIFT) a jakmile se rozpadne na hmyzí hejna a houfy krys, nevšímat si hmyzu, ale rozdupávat krysy. Po chvíli se ale sebere a dá se opět znovu dohromady, takže celý postup musíte neustále opakovat až do té doby, než se ho definitivně zbavíte. Jakmile se vám to podaří, seberte druhou část svaté brokovnice, tak se spustí krátká animace a po jejím skončení se ocitnete v dalším pokračování.

Pamětní knihovna Edwarda Crowleyeho.

Začínáte tuto část animací, v níž společně s páterem Hennesseyem a znalcem starodávného umění prohovoříte všechny doposud získané poznatky a skutečnosti, pozorně sledujte v animaci všechny rozhovory, dozvíte se i vy mnoho novinek, které vám budou pomocníky v plnění dalších úkolů. Jakmile animace skončí, v reále se ocitnete na chodbě, vlevo u zdi je automat, kde si můžete doplnit zásoby vody, popojděte vpřed, spustí se krátká animace, po jejím skončení zabočte doprava do chodby. Projděte dvoukřídlými dveřmi, tak se ocitnete v knihovně, tady bude strašit, ale nic se vám nemůže stát. Z poliček vpravo na vás vypadne kniha, odbočte kolem regálů doleva, vlevo před vámi se zřítí police, obejděte ji a pokračujte vpřed. Před nosem vám proletí temné tajuplné zjevení, zapněte si pravé vidění a projděte doleva dveřmi. Na hlavu vám málem spadne lustr ze stropu, poté pokračujte dál přes protější dveře. Zatočte doprava na schody, vydejte se po nich nahoru, v prvním poschodí vejděte do velké místnosti, kde musíte nyní postupně shodit dolů tři kamenné hlavy (busty), stojící na kruhovém zábradlí.

Teď jste si tedy otevřeli dole brankové mříže, sejděte tudíž po schodech zpět do přízemí, projděte zmíněnými, nyní otevřenými mřížemi, seskočte dolů. Zde musíte rozstřelit zasklenou vitrínu uprostřed tmavé místnosti, poté z ní vytáhněte knihu, získáte tak nové kouzlo hlad. Ihned ho známým způsobem použijte na démona, který vás znenadání přepadne, pak ho dobijte kopanci. Nyní se vydejte do dveří, kterými do místnosti k vám bestie vešla, vyběhněte schody nahoru a po projití dveřmi se ocitnete v místnosti, kde se nalézá hořící krb. Před krbem opatrně seberte ze země láhev s vodou, ale buďte opatrní, neboť z krbu vylétne příšera v podobě černého mraku, tak vás nezraní a odklidí se sama. Vyjděte ven dveřmi vpravo a za dalšími dveřmi vejdete do kulaté místnosti (poznáváte to tady?). Uvnitř kruhu seberte kartu, pak vyjděte z ohrádky ven, dejte se na druhou stranu a po schodech nahoru. Teď se nalézáte znovu v místnosti, odkud jste před chvílí shazovali dolů kamenné hlavy. Nejdříve ze všeho vstupte do prvních dveří vlevo, jděte chodbou stále dopředu, přízraků kteří se objeví si nevšímejte, neublíží vám. Vezměte si kartu, popojděte dopředu, v regále před vámi zatáhněte za knihu, tak se vám otevře tajný vchod, vstupte do malé místnůstky, po levé straně na stolku je další nové kouzlo, kterým si zvětšíte rozsah vašeho zdraví, jeho zelený ukazatel se zvětší o polovinu. Seberte i kouzla ze stolku na pravé straně, nyní se známou cestou vracejte až na místo, odkud jste shodili dolů kamenné busty, pokračujte dál chodbou nalevo.

Tak se dostanete až do místnosti, kde vás přepadnou dvě přestrojená monstra, ty zlikvidujete nejrychleji sekundární zbraní (tlučte je pomocí klávesy SHIFT, nebo pravým tlačítkem myši). Jakmile je zdoláte, přetáhněte si stolek dozadu ke knihovně, vylezte si na něj a seberte z horní police kartu, pak slezte dolů, přetáhněte stůl na druhou stranu, zdola rozstřelte skleněné výplně oken, poté vylezte na přistavený stolek a proskočte jedním z oken na druhou stranu. Vydejte se dopředu, jděte ke kaluži s vodou, po zadání a zopakování hesla se ocitnete v pekle. Ihned vás napadnou démoni, které postřílejte z krucifikátoru, vlevo posbírejte kouzla a projděte do vedlejší místnosti.

Přes polorozbořené dveře se ale dál nedostanete, přistupte tedy k další ampuli a tak se přenesete zpět na zem. Pokud jste četli pozorně úvod ke hře, potom víte, že peklo samo o sobě je obrácený obraz světa. Jakmile se tedy ocitnete na zemi v tmavé místnosti, rozsviťte si pravé vidění, tak vlevo spatříte dveře, ke kterým si přetáhněte stolek (jsou to ty dveře, které jste před chvílí spatřili jako rozbité v pekle). Potom se vydejte do chodby k vodě a známým způsobem se přeneste zpět do pekla, nyní již přes nahoře rozbité dveře přes na světě k nim přistavený stůl přelezete. Vejděte do chodby vlevo, sbírejte munici a několik dalších užitečností, pokračujte do místnosti vpravo, kde zlikvidujte dva létající satany a to tak, že na ně použijte kouzlo hromová rána a dobijte je bombami se svěcenou vodou. Projděte protějšími dveřmi, postřílejte další partu démonů. Nejdříve se vydejte do slepé chodby vpravo, tam naleznete bonus kartu a láhve s vodou, nato se vraťte zpět ke dveřím, za kterými jste postříleli poslední démony, skrčeni nízkým otvorem ve zdi se protáhněte do vedlejší místnosti, kde naleznete novou zbraň dračí plameny, ihned ji použijte na satany, kteří vás přepadnou.

Vydejte se do chodby naproti, pozor na další satanáše, kteří už ale nejsou tolik nebezpeční, na konci přelezte dřevěnou zábranu z latěk, poté seběhněte dolů do sklepa, tam seberte náboje a láhve s vodou. Nyní se vraťte po schodech zpět a po několika dalších schodištích vyběhněte nahoru, vlevo seberte kartu a naproti u zdi kouzla a munici. Potom vstupte do vodní kaluže před vámi, tak se vrátíte zpět na zem. V kulaté ohradě naleznete kartu, pokračuje dál vedlejší chodbou (sledujte krvavé stopy), za dveřmi se ocitnete v místnosti, kde leží na zemi čtyři mrtvoly. U vodního automatu vpravo si doplňte zásoby vody, kolem zdí je mnoho užitečných předmětů, jako munice a pod., projděte do místnosti vzadu. V křesle sedí další mrtvola, no ta vám neublíží, nechejte ji tudíž na pokoji, ze stolku seberte klíče a vraťte se nazpět do místnosti se čtyřmi mrtvolami, které ale zatím ožily.

Nejrychleji a nejúčinněji je zabijete sekundárními zbraněmi (SHIFT), pak se vraťte do místnosti s kruhovou ohrádkou, kde nejdříve ze všeho proveďte důkladnou deratizaci, zde doporučuji zbraň dračí plameny v kombinaci s bombami se svěcenou vodou. Jelikož jste v poslední místnosti sebrali klíče, můžete si nyní jimi odemknout dvoudílné dveře, za nimi vstupte do kaluže a známým způsobem (opakování hesla) se vrátíte nazpět do pekla. Zlikvidujte bestii, vzpomeňte si, kde všude jste nacházeli automaty, či nádrže s vodou, čekají teď na vás líté souboje, v případě potřeby a nutnosti si tam můžete odskočit i na zem pro životadárnou vodu.

Vydejte se obezřetně do chodby vlevo, cestou likvidujte příšerky, tak dojdete nakonec do místnosti, kterou rovněž vyčistěte. Poté vstupte do zničené výtahové šachty, po drátěném pletivu si vyšplhejte nahoru, ve čtvrtém patře (dál se stejně nedostanete) vlezte do chodby, spustí se animace, po které musíte podstoupit souboj na život a na smrt s ohnivým drakem, který vskutku působí přímo děsivě. Zpočátku se nebudete moci dobře ohánět, budou vám totiž zavazet okolní regály s knihami, vyhýbejte se tudíž co nejlépe můžete ohnivým koulím, které na vás dští drak (kolem je několik láhví s vodou, ale šetřete jimi), střílejte po něm z krucifikátoru přímo do tlamy, to na něj nejvíce platí.

Jakmile tato potvora ztratí podstatnou část svého zdraví, vztekem nad tím rozbije okolní regály s knihami, tak vám ale zároveň zvětší prostor pro úhybné manévrování, což jistě uvítáte, neboť zdechající bestie počne útočit údery hlavou, no na uhýbání nyní máte prostoru dost. Poté, co dračisko natáhne paprče, seberte nejdříve satanášskou knihu, tak poslední ohnivá koule rozrazí zeď. Vstupte do vzniklého otvoru, v místnosti seberte třetí, tedy poslední část svaté brokovnice, vstupte do vodní kaluže, tak se ocitnete nazpět na zemi. Spustí se animace a po jejím skončení se vydejte do dalšího pokračování.

Márnice.

Po skončení úvodní animace dostanete za úkol najít tělo Erlia, před tím se ale musíte ještě setkat s páterem Hennesseyem. Máte konečně složenou svatou brokovnici, je to velice razantní a účinná zbraň, ta se vám bude na nové druhy bestií velice hodit. Před vámi vlevo u zdi seberte kartu, jakmile se vydáte vpřed, spadne dolů plechová tabule, no nic se neděje. Vlevo od sanitky je automat, doplňte si tedy zásoby vody, pokračujte dál k sanitce, která zahouká, ale toto ignorujte. Postupujte doleva přes závěsy do márnice, poté zabočte do dveří vlevo. Zlikvidujte zmutovaného policistu, jakmile padne, musíte zabít i bestii, která z něj vyleze, jinak vám znovu ožije. V malé místnůstce se nalézá karta a náboje do zbraní, poté se vydejte dál přes dvoukřídlé dveře.

V místnosti ožijí tři umrlci, použijte na ně granáty se svěcenou vodou, vejděte do protější chodby, nejdříve odbočte do dveří vpravo, budete napadeni dalšími třemi oživlými mrtvolami, zlikvidujte je stejnými zbraněmi. Za dalšími dveřmi pobijte opět několik bestií, vpravo na zemi u červené popelnice seberte kartu, pokračujte vpřed, rozstřelte skleněnou výplň před vámi a vzniklým otvorem prolezte na druhou stranu. Popojděte vpřed, zapněte si pravé vidění, neboť zhasne světlo a napadnou vás příšerky, jakmile se jich zbavíte, světlo se znovu rozsvítí. Pokračujte tedy dveřmi vpřed, na chodbě vlevo u převrženého stolu seberte kartu a munici, pokračujte vpřed. Kouzlem exorcizmus skolte další potvoru, vydejte se dopředu, obejděte šlehající plameny, seběhněte až dolů po schodech vlevo, projděte dveřmi po levé straně.

Uvnitř skolte doktorku, je to mutant, ať vám sama nezabije doktora, tak obdržíte klíče, které si vezměte. Vraťte se zpět na chodbu, vydejte se doleva, dveře si odemkněte obdrženými klíči, uvnitř pak seberte kartu a otočte ventilem, tak v předcházejících místnostech uhasíte plameny, šlehající z podlahy (spustíte vodní hasící zařízení). Vraťte se tudíž zpět, zpřístupnil se vám otvor ve zdi, skrčeni do něj vlezte, seberte v místnůstce kartu a o polovinu si prodlužte zelený ukazatel vašeho zdraví. Vylezte ven, zabočte do chodby vlevo na schody, za nimi se vydejte do dveří po levé straně. Nyní se nalézáte v místnosti s mrtvým hlídačem, zaslechnete volání o pomoc, ale nikoho nespatříte.

U automatu si doplňte zásoby vody, poté si přivolejte výtah. Z něj na vás vyskočí velice nebezpečná stvůra, kterou nezabijete jinak, než že budete kolem ní běhat dokola, nenecháte se chytit a ve vhodném okamžiku ji ze svaté brokovnice picnete do zad na zeleně označené místo, je to jediné zranitelné místo na jejím těle, ale jedna přesná rána stačí. Poté, co ji skolíte, vstupte do zborcené výtahové šachty a po zbořeništi vylezte nahoru do chodby. Vlevo na zemi seberte další kartu, pokračujte dál dveřmi, za okny vpravo a před vámi se zbavte poletujících příšer, plivajících po vás ohnivé zápalné koule, poté posbírejte munici a seberte kartu, je zde i několik lahviček s vodou.

Vydejte se vpřed přes další dvoje dveře, tak se setkáte s otcem Hennesseyem, v animaci od něj obdržíte klíče od laboratoří. Jděte doprava, pokračujte dveřmi, střelou z brokovnice do zad se známým způsobem zbavte další příšery, picněte i několik démonů, posbírejte munici a kartu, posledními dveřmi projděte do laboratoří. Vejděte až do druhé místnosti, kde vpravo přistupte k počítači, tak se dozvíte z animace, že mrtvé tělo Erlia bylo umístěno do karantény. V reále pobijte démony, potom vpravo na stolku s počítačem seberte nové kouzlo, které můžete použít na nově příchozí démony. Poté se vydejte chodbou zpět, budete napadeni další bestií (opět ji střelte z brokovnice do zranitelného místa na zádech), picněte i několik démonů, pokračujte stále chodbou zpět, tak v animaci uvidíte krutou smrt pátera Hennesseye, kterého roztrhá známá divoká bestie. V reále pokračujte až na konec chodby, narazíte na mrtvé tělo Erliovo, spustí se další animace, v níž prohledáte mrtvolu Erlia a budete na konci animace zatčeni.

Služebna 13. okrsku.

Poté, co v animaci kriminalistka ukončí váš výslech a zůstanete v místnosti sami, poberte si ze stolku vše, co vám bylo zabaveno, tak se objeví démoni, které postřílejte, nato vyjděte do chodby. Pokračujte rovně na konec chodby, z dvojdílných dveří vyjde policista, který bude vzápětí usmrcen, seberte u protějších dveří na zemi ležící bonus kartu, vraťte se a odbočte do chodby vlevo. Prohledávejte systematicky všechny přilehlé místnosti k této chodbě, najdete tak spousty užitečností a postřílejte v nich všechny satanáše. V místnostech pak používejte pravé vidění, neboť je v nich tma jako v ranci, jinak nic neuvidíte a budete zaskočeni navíc démony.

Tak se dostanete až na konec chodby, kde si u automatu doplňte zásoby vody, levými dveřmi vstupte do místnosti, postřílejte houfec satanášů a důkladně prohledejte všechny okolní místnosti. Tak najdete spousty užitečných předmětů, jako láhve s vodou, munici a karty, podívejte se na známou bestii, jak za sklem se „věnuje“ jedné ze svých dalších obětí, poté pokračujte dál chodbou a tak se dostanete do místnosti s akváriem, pomocí některého hromadného kouzla zničte tlupu bestií, vstupte do akvária a tak se zase ocitnete v pekle. Nejdříve seberte v rohu další zbraň „očišťovač“, popojděte vpřed a hned se pomocí ní zbavte několika poletujících parchantů, kteří na vás dští oheň.

Hned poté, co se jich zbavíte, zeď rozbije obrovská bestie, boss Bastado, stejnou zbraní do něj střílejte, má na těle tři zranitelná místa, jedno na prsou a dvě na ramenech, v souboji používejte i sekundární útok, pokud se k vám obluda přiblíží. Po okolí se povaluje spousta předmětů, jsou tu i láhve s vodou, které během souboje v případě potřeby seberte. Poté, co příšeru odděláte, přiletí ohnivá koule, která zlikviduje zeď, vstupte do chodby, kde naleznete několik užitečností včetně bonus karty, potom se vraťte, otvorem ve zdi prolezte do další chodby, seběhněte dolů po schodech, kde vstupte do kaluže, tak se vrátíte zpět na zem. Vydejte se dolů po schodech, pobijte několik příšerek, pak přelezte přes drátěnou bránu, odbočte za roh, další brankou do sprch neprojdete, musíte nejdříve nalézt od ní klíč. Vydejte se tudíž od branky doprava, ve všech celách po stranách postřílejte démony, v kobkách jsou užitečné předměty a karty, pak jděte až na konec chodby, kde si můžete u automatu doplnit vaše zásoby vody a na protější stěně seberte ze schránky klíč.

Vraťte se k brance, vedoucí do sprch, máte klíč, takže si ji otevřete, vejděte do sprch, posbírejte užitečnosti, vstupte do vody, zopakujte heslo a budete přeneseni do pekla. Zde zlikvidujte pekelníky, i tady prohledejte všechny cely, je zde plno potřebných předmětů a bonus karta, objeví se dvouhlavá příšera, vypadající velice nebezpečně. Naštěstí pro vás ale moc nevydrží, stačí pouze jediná přesná střela do jedné z jejích hlav a natáhne paprče. Jděte chodbou stále dopředu, zbavte se znovu několika dvouhlavých potvor, pokračujte dál po schodech a znovu prohledejte všechny přilehlé místnosti, zapněte si přitom pravé vidění, posbírejte užitečnosti a pobijte démony. Napadne vás další bestie, tu musíte zlikvidovat známým způsobem střelou do zad na jejím jediném zranitelném místě (lze ji nejdříve omráčit kouzlem ječící brouci, tak ji nemusíte donekonečna obíhat), poté projděte dveřmi, kterými sem tato potvora vešla, v místnosti vysbírejte vše užitečné, vstupte do baňky, zopakujte kouzlo a už jste opět zpět na zemi.

Ocitnete se v koupelně, z umyvadel si doplňte vodu do vašich zásobníků, vlevo od toalety leží na zemi karta, pokračujte dveřmi do chodby, odbočte do místnosti vpravo, spustí se animace, ve které spatříte policistku (Angell), jak prchá před ji pronásledujícími satanáši. V reále pak zlikvidujte několik příšer, v místnosti přepněte spínač, tak jste si zpřístupnili další dveře z chodby vlevo, projděte tedy jimi, zbavte se dalších dvouhlavých potvor a zmutovaného policajta, proběhněte dalšími dveřmi a tak v animaci zakončíte tuto část útěkem z policejní stanice.

Cesta k taťkovi Midnitovi.

Jakmile si v animaci promluvíte s Hermanem a sdělíte mu, že otec Hennessey je mrtev, dozvíte se další novinky a informace a také to, že budete muset najít pekelný lexikon. V reálu potom popojděte dopředu, znovu spatříte, tentokrát ale krátkou animaci, v reále pak pobijte všechny satanášky a ze zbraně očišťovač i létající potvory. Vlezte si do skříně nákladního auta, tam seberte kartu a vše potřebné, doplňte si i z láhve vody a vraťte se ven. Zleva od nákladního auta projděte k plotu, přelezte jej, zbavte se bestie střelbou z krucifikátoru do jejich zad, pokračujte chodbou vpřed, tak dojdete na další nádvoří, kde stejným způsobem zlikvidujte tutéž bestii. Poté vstupte do otevřené branky v plotu, za ní už na vás čeká známý Hmyzí démon, jak se ho zbavit, to již víte, už jsem vám to nedávno popsala. Posbírejte láhve s vodou, kartu a munici, potom vylezte nahoru po železném žebři, jděte po střeše dopředu, na jejím konci přeskočte doprava, i tady naleznete láhve s vodou a bonus kartu.

Nadvakrát opatrně seskákejte dolů, vydejte se dopředu chodbou, tak se ocitnete u sanitky. Rychle se zbavte vás napadajících satanů, poté si vylezte na bednu, z ní na střechu sanitky, vytáhněte se na terasu. Zde zlikvidujte houfec na vás dorážejících satanášů, pak jediným otevřeným oknem seskočte dolů na střechu auta a z ní pak dolů na zem, pobijte démony, otevřete si spínačem dveře od garáže, projděte vpřed, teď se znovu nalézáte u sanitky. Známým způsobem se zbavte bestií (střílejte je na citlivé místo na zádech), teď prohledejte celý komplex skladu, otevřete si dveře od malé místnosti, kde posbírejte vše užitečné, zprovozněte si monitor, tak spatříte střechu a na ní kývající se plechovou tabuli. Vraťte se k sanitce, přes bednu a její střechu se vytáhněte opět na terasu, vydejte se k plechové tabuli a shoďte ji dolů. Rozběhněte se po ní dopředu, tak přeskočíte na druhou stranu, pokračujte doprava, postřílejte několik bestií, jděte až na konec, odkud zlikvidujte několik poletujících satanů, kteří po vás plivají oheň.

Po okolí posbírejte vše užitečné, je zde i bonus karta, pak se rozeběhněte po úhlopříčce vpřed, tak si přeskočíte na malou stříšku a z ní si obezřetně seskákejte až na zem. Pokračujte vpřed, do zad picněte další bestie, sejměte i létající démony, projděte otevřenými dveřmi, vezměte si kartu a chodbou projděte až na její konec. Tam spatříte na zemi červený magický kruh, vstupte do něj a zapněte si pravé vidění a dobře si ho prohlédněte. Neříká vám to nic? Tak vypněte pravé vidění a nyní musíte v rychle v neúprosně ubíhajícím časovém limitu kliknout na X a pak vyťukejte na číselné klávesnici to, čeho jste si měli všimnout před chvílí, tedy: 8, 8, 6, 2, 2, 2, 4 a 4. Tak přivoláte Seplativa, který vás v animaci přepraví o notný kus dopředu, v reále se vydejte k plotu, v následující krátké animaci se ocitnete na hřišti pro basketbal, zbavte se všech bestií, nejlépe je ochromit kouzlem ječícího brouka a pak je rozkopat. Nyní se musíte zbavit druhého Seplativa a několika satanů, nato se spustí animace, v níž se konečně setkáte s taťkou Midnitou, dozvíte se mnoho novinek, ale ta nejdůležitější je jeho rada, že musíte nyní jít hledat pekelný lexikon. Nakonec se objeví ještě sám Balthazar a bude vás zrazovat od další cesty a vyhrožovat vám, touto animací touto část ukončíte.

Pekelné muzeum.

Po skončení úvodní animace se tedy dozvíte, že musíte jít nalézt pekelný lexikon. Vydejte se kousek vpřed, tak spatříte jinou krátkou animaci, po jejím skončení prohledejte celé prostranství, vpravo naleznete munici, potom se vydejte nahoru po schodech a vchodem vlevo, který je volný, vstupte dovnitř. Seberte láhev s vodou a bonus kartu, pokračujte dál přes protější dveře, před vámi vstupte do vchodu, posbírejte vpravo munici a pokračujte vpřed. Nyní se nalézáte u pekelných vrat, před nimi vidíte na zemi tři kachličky a na vratech jim odpovídající tři závory. Abyste se mohli do těchto vrat dostat, tedy otevřít je, musíte samozřejmě postupně odstranit všechny tři závory, což provedete tak, že se vydáte na cestu hledat tři Luciferovy pečetě a jakmile je naleznete, vrátíte se zpět k těmto vratům a stoupnete si s nalezenou pečetí na kachli, začnete zleva. Vydejte se tudíž pro první pečeť, za vámi je ve zdi díra, vsoukejte se do ní, uvnitř naleznete kartu, láhve s vodou a munici, seberte je. Ostatní dveře jsou uzamknuté, proto se vraťte zpět, prošmejděte celé okolí, vpředu vyjděte nahoru po schodech, tam seskočte dolů, seberte kartu a nějakou tu munici. Znovu se vraťte, poté projděte kolem vrat, u nich odbočte vlevo, přes chodbu dojdete k dalšímu otvoru po levé straně, skrčeni vlezte do něj, pak odbočte doleva, zapněte si pravé vidění.

Tak se vám objeví tajné dveře, kterými projděte a seběhněte po schodech dolů, v místnosti seberte novou zbraň, je to Mojžíšův rubáš, je zde i další karta a několik užitečností. Zlikvidujte satanáše, vraťte se po schodech zpět nahoru, v chodbě přelezte přes nízkou zídku, poté zabočte za rožek, zastřelte potvoru a přelezte přes další malou zídku na levé straně, teď jste se ocitli v Galérii prokletých. Pobijte všechny satanáše, poslechněte si křik proklatců (přistupujte k obrazům), pokračujte dál dvoudílnými dveřmi napravo, chodbou se vydejte až na její konec, kde se vsoukejte do otvoru ve dveřích nalevo, pobijte další bestie, seberte několik užitečností, pak pokračujte dál protějšími dveřmi. Přes další dveře se konečně dostanete do místnosti s první pečetí, ale tak probudíte sochu Behemota, jehož teď musíte ve vzájemném souboji zlikvidovat. Použijte na něj svatou brokovnici, miřte mu na hlavu, uskakujte před jeho výpady, dávejte si pozor, ať vás nezachytne jeho drápy, je to jeho velice nebezpečná zbraň. Poté, co ho zabijete, posbírejte v místnosti vše užitečné, je zde i karta, projděte dveřmi naproti do chodby, na jejímž konci vyběhněte nahoru po schodech. Zde zlikvidujte satanáše, pokračujte dál po dalším schodišti, na konci přelezte přes nízkou zeď.U dveří po pravé straně je kamenný blok, který odtáhněte, skrčte se a prolezte na druhou stranu dírou ve vratech, eliminujte bestie, seskočte dolů k vratům, ocitli jste se před hlavními vraty. Nyní si stoupněte na první kachli zleva, tak spadne první závora , takže nyní se vydáte pro druhou pečeť.

Vraťte se zpět na schody, po kterých jste před hlavní vrata před chvílí přišli, prolezte nazpět dírou ve vratech, vpravo před vámi spatříte hlubokou jámu, jestliže do ní spadnete, je po vás veta. Dá se obejít jedině tak, že se doslova přilepíte na zeď vpravo (SHIFT) a tak přidržujíc se stěny se po uzounké římse dostanete bezpečně na její druhou stranu, kde picněte satanáše, pak přelezte nízkou zídku po levé straně, uvnitř zlikvidujte všechny bestie. V místnosti posbírejte vše, co je užitečné, všimněte si i karty v křesle na levé straně, pokračujte vpřed přes protější dveře. Vpravo spatříte další hlubokou propast, tady už ale římsu nenaleznete, proto se zachytněte na zdi vlevo za rostlinný porost a stejným způsobem, jako před chvílí, se dostanete bezpečně na druhou stranu, kde projděte dveřmi po levé straně dál. V místnosti je spousta prašivců, zbavte se jich nejlépe některým hromadným kouzlem, jakmile se jich nadobro zbavíte, prošmejděte důkladně okolí, jsou zde spousty užitečností, pak pokračujte dál dveřmi naproti.

Další jámu v podlaze teď s rozběhem snadno přeskočíte, projděte dál dveřmi po levé straně. Ocitli jste se tak konečně v místnosti s další pečetí, k jejímu získání teď ale musíte vyřešit hlavolam. Zapněte si pravé vidění a prohlédněte si mapy na okolních stěnách, tak získáte informace o tom, v jakém sledu si musíte stoupnout na jednotlivé kachle. Pokud se spletete, vyrojí se démoni, které budete muset zlikvidovat a opakovat postup znovu od začátku. Jestliže jste z mapek na zdi nic nepochopili, potom dodržte následující postup: Stoupněte si na první kachli vpravo od protějších dveří, poté přejděte na první kachel za druhým sloupem po levé straně, jděte odtud na druhou kachli za druhým sloupem po pravé straně a naposledy si stoupněte na první dlaždici za prvním sloupem ode dveří nalevo. Pokud jste dodrželi tento správný postup, u pečeti spadne její ochrana a budete ji moci sebrat.

Objeví se ale spousty satanášů, které zlikvidujte opět nejlépe některým hromadným kouzlem, na příklad hromová rána, poté posbírejte v místnosti vše užitečné, projděte protějšími dveřmi a probijte se nazpět k hlavní bráně, kde si nyní stoupněte na prostřední panel před bránou, spadne tak druhá závora. Nyní tedy nastala chvíle vydat se pro třetí, tudíž poslední pečeť Lucifera, jistě jste si všimli toho, že po spadnutí druhé závory ohnivá koule prorazila hromadu suti u zdi, jděte tedy doleva a vstupte do dveří po levé straně. Zde musíte zdolat známou bestii přesnou ranou do jediného zranitelného místa na jejích zádech (výhodné je ji zmrazit kouzlem ječící brouci a jakmile zkoprní, trefit ji do zad, tak kolem ní nemusíte dlouho kroužit), poté se v chodbě přeneste přes malou zídku po pravé straně, zlikvidujte houfec satanášů, pokračujte dál chodbou a na jejím konci se vsoukejte do díry ve dveřích nalevo.

Zde pobijte několik dvouhlavých potvor (miřte jim na hlavy), vejděte do dveří vlevo před vámi, tak dojdete k závalu. Ten obejdete stejným způsobem, jako jste to učinili u předcházejících dvou propastí, přitisknete se ke zdi (SHIFT), tak se prosoukáte dál, na konci vstupte do dveří, ocitnete se v místnosti, kde udělejte důkladnou čistku, jakmile zde bude bezpečno, pokračujte vpřed přes další dveře. Vezměte nohy na ramena a utíkejte honem na druhou stranu, za vašimi zády se totiž zbortí podlaha, pak projděte dveřmi do místnosti s poslední pečetí. Před vámi spatříte na podlaze dva bílé kruhy, ty je nutno současně zatížit, abyste zrušili ochranu poslední pečetě. Jistě jste již uhodli, že budete řešit další hádanku.

Na pravý bílý blok musíte z bludiště před vámi přesunout kamennou krychli a sami si potom stoupnout do levého bílého kruhu, takže jak na to? V malém bludišti je kamenná krychle, označíme si ji tedy jako KK a jsou tam také dva podlouhlé kamenné hranoly, označíme si je jako levý KH 1 a pravý KH 2. Nyní tedy musíte všemi třemi tělesy pohybovat a postupně je přesunovat tak, abyste kamennou krychli KK dostali ven z bludiště do zmíněného bílého kruhu. Přistupte tedy těsně ke kamenné krychli KK a klikněte na SHIFT, tak krychli uchopíte a zároveň se vám objeví zmenšený plánek bludiště, který vám napoví mnohem více. Dotlačte tedy KK až k k hranolu KH 2, pusťte ji, vyjděte z bludiště ven, jděte k hranolu KH 2 a vytlačte jej nahoru. Vraťte se do bludiště a krychli KK dotlačte až úplně doprava, kde ji přelezte a táhněte ji za sebou až úplně nahoru, znovu ji přelezte a nyní ji dotlačte až na doraz nahoru.

Teď musíte hranol KH 2 stáhnout zpět dolů, krychli KK přitlačte až k hranolu KH 1, který poté dotlačte až úplně nahoru a krychli KK dotlačte až doleva na doraz. Poté stáhněte hranol KH 1 nazpět dolů, krychli KK odtáhněte až nahoru, přelezte ji, táhněte ji doprava, poté ji přelezte a nyní ji už bez problémů dotlačte do zmíněného bílého kruhu na podlaze. Vyjděte z bludiště a stoupněte si do levého bílého kruhu, tak spadne ochrana kolem pečeti a vy ji můžete konečně sebrat. Vzápětí nato se ale objeví houfec létajících bestií, které samozřejmě zlikvidujete, poté co je zamordujete, tak se uvolní závory na protějších dveřích, kterými nyní už bez zaváhání projděte. Vydejte se chodbou vpřed, po levé straně je schodiště, po kterém vyběhněte nahoru, nad dalším schodištěm pobijte několik potvor, pak přelezte přes malou zídku, posbírejte něco užitečností, přelezte přes zával po pravé straně, tak jste se vrátili zpět k hlavní bráně. Stoupněte si před ní na pravý výstupek, tak odstraníte poslední závoru na vstupních vratech, takže jimi už projdete. Zde musíte postřílet známé bestie, jak na ně, to už dobře víte, popisovala jsem vám to o něco výše, postřílejte i zbytek satanášů. Vlevo naleznete bonus kartu, seberte Lexikon Lucifera, tak se spustí animace a po ní zakončíte tuto rébusovou úroveň.

Lanes Bowling Alley 20.

Jak jinak, než začínáte i tuto úroveň výmluvnou animací, setkáte se v ní s Angell a dozvíte se, že Beeman je mrtvý. Hned poté, co animace skončí, napadne vás houfec příšer, že na ně platí nejlépe některé z hromadných kouzel, to už jistě víte také. V místnosti před vámi seberte láhve s vodou, kartu a munici, nezapomeňte na woo-doo panenku, zkuste si spustit gramofon pak se vraťte, v krátké animaci vám bude v dopise od Beemana sděleno, že pro vás zanechal na půdě domu velice mocné kouzlo, k němuž si teď musíte prostřílet cestu, vyřešit hádanku a sebrat ho. Pokračujte tudíž kupředu, v chodbě odbočte doleva a po schodištích vpravo seběhněte až dolů, pak vstupte do dveří vpravo pod schodišti, nyní se nalézáte v kulečníkové herně. Popojděte dopředu, tak se osvětlí vlevo herna, zároveň se vyrojí i obrovský houfec bestií, které zlikvidujte kouzlem hromová rána a zbytek dobijte svatou brokovnicí. Poté pokračujte dopředu až ke zdi, vlevo na konci se přitiskněte ke zdi, protáhněte se doleva úzkou škvírou a v malé místnosti posbírejte munici, magické kouzlo a kartu, nato se vraťte zpět do herny, za monitory odbočte doprava a hned nato projděte dveřmi vpravo. Naproti vám je automat na vodu, doplňte si tedy vaše láhve, pokračujte dál chodbou, vlevo po schodech si doběhněte pro kartu, pak se vraťte a vydejte se chodbou dále doleva.

Po schodech vyběhněte nahoru, tam pobijte všechny bestie, po schodišti se vydejte ještě výš, na levé straně jsou bedny, ta vás nezajímají, jděte až k té poslední na konci chodby, zcela osamocené. Přitáhněte si ji ke dveřím vpravo, ještě ze země rozstřelte ve dveřích skleněnou výplň, potom vylezte na bedny a vzniklým otvorem po skle se přehoupněte na druhou stranu. Teď se nalézáte v krejčovské dílně, jakmile popojdete kousek dopředu, všechny šicí stroje se samy rozběhnou, projděte dveřmi naproti. Tam zapněte pravé vidění, na stěně spatříte magické znamení, přitlačte se tedy k této zdi a prolezte úzkou štěrbinou dál do malé místnosti, kde posbírejte vše užitečné a nezapomeňte si vzít i kartu. Stejným způsobem se prosoukejte nazpět, vydejte se dveřmi zpět do dílny, zabočte doleva a hned za rožkem vpravo vstupte na záchodky. Narazíte na vystrašenou dívenku, zapněte si pravé vidění a tak ihned zjistíte, že je to živá bytost a ne satanáš, tudíž na ni nestřílejte, připravili byste se tak o notný kus vašeho zdraví. Z umyvadel si lze doplnit vodu do láhví, poté se vraťte zpět do dílny, pokračujte vpřed a projděte dál protějším vchodem, vlevo v místnosti na konci spadne plechová skříň. Přistupte tudíž k ní, odtáhněte si ji dozadu, rozkopejte dotěrný hmyz (šetřete střelivem), poté co se těchto hnusných tvorů zbavíte, vstupte do dveří za odtaženou skříní, jděte dál kolem regálů, z kterých sbírejte vše, co sebrat lze. Za dalším rohem narazíte na druhou dívenku, tu napadnou bestie, zachránit život jí nemůžete, takže alespoň pobijte všechny bestie, které způsobily její smrt. Jděte chodbou stále vpřed, v regále přede dveřmi je karta, další dveře jsou uzamčené, takže tudy dál cesta nevede. Postavte se tedy před okna v chodbě a rozstřelte nejlépe brokovnicí první okno od zdi vpravo, prolezte jím a doskočíte tak na požární lávku.

Nezdržujte se a rozběhněte se vpřed, lávka se za vámi počne rozpadat, zahněte doleva, vyběhněte po schodech nahoru, doběhněte až na konec k zábradlí a otočte se, teď teprve můžete v klidu postřílet všechny přibíhající potvory. Poté rozstřelte okno, přeskočte přes něj do chodby, další bestie zlikvidujte kouzlem hromová rána, pak se vydejte chodbou dopředu. Na křižovatce se dejte nejdříve vpravo, dojdete do malé místnosti, kde posbírejte všechny předměty včetně karty, nato se vraťte zpět na křižovatku chodeb, na ní odbočte doprava, za rožkem si přistavte bednu ke dveřím, rozstřelte zespodu dveřní okno, potom vylezte na bednu a přelezte si vzniklým otvorem na druhou stranu. Ocitli jste se na chodbě, zlikvidujte několik bestií, pokračujte doleva a na konci projděte dveřmi po levé straně dál. Objeví se houfec bestií, dvě zlikvidujte přednostně do jediného zranitelného místa na zádech, ostatní dobijte nejlépe sekundární zbraní. Popojděte dopředu do následující místnosti, zde jsou ty stejné bestie, jako v předchozí místnosti, jakmile jim dáte na frak, popojděte vpřed a zabočte vpravo, tak spatříte další krátkou animaci a po jejím skončení se vám prodlouží ukazatel zdraví, mezi bednami se berte několik lahví s vodou. Pokračujte dál dveřmi po levé straně, před další mi dveřmi se vyslechněte ze záznamníku telefonický rozhovor a jakmile přehrávání skončí, budete napadeni bestiemi, které zlikvidujte kouzlem hromová rána. Jakmile se těchto potvor nadobro zbavíte, projděte dál dveřmi, před nimiž jste si vyslechli rozhovor ze záznamníku, postřílejte satanáše, seberte dvě prémiové karty, poté se vraťte do předcházející místnosti, spusťte si pravé vidění, tak se vám na stěně objeví magické znamení, přitiskněte se k této zdi a vsoukejte se kolem zdi do malé místnosti, zde se zbavte satanášů, seberte kartu a za rohem vylezte po žebříku nahoru na půdu, před vámi na stojanu už vidíte na začátku zmíněné kouzlo Beemana, které vám v dopise odkázal, je však chráněno před sebráním magickou clonou. V místnosti se kolem nachází pět velikých svíček, ty nyní musíte přestavět tak, aby magická clona spadla. Posunujte je teda do jednotlivých kruhů tak, aby jejich šipky směřovali do objevujících se červených sloupců, jakmile svíci umístíte na správné místo, tato se sama automaticky zapálí. Poté, co zůstane všech pět svící hořet, můžete sebrat Beemanův odkaz a pobít všechny bestie, které vás napadnou, jsou zde zase známé potvory, které zabijete pouze dobře mířenou ranou na zranitelné místo na jejich zádech, ty picněte přednostně. Jakmile zabijete poslední bestii, spustí se animace, v ní si pohovoříte s andělem Gabriellem a tak skončí tento díl.

Pekelná dálnice.

Nyní se nalézáte ve velice nevlídném a nebezpečném místě a to na pokraji pekelné dálnice, budete se muset probít až k Pekelnému chrámu, v něm se skrývá kouzlo pijavice, no před tím hlavně k němu najít tu správnou cestu, což bude velice strastiplná a nebezpečná pouť. Jděte tedy velice opatrně vpřed, mějte se stále na pozoru, neboť na každém kroku na vás číhá nějaký druh bestií. Po každé vyhrané bitvě pečlivě prohledávejte okolní trosky a ruiny, tak naleznete spousty užitečných a potřebných předmětů, jako láhve s vodou, munici a prémiové karty. Po chvíli chůze vpřed budete napadeni prvními potvorami, po jejich likvidaci se vydejte pravou stranou dopředu, napadnou vás další bestie. Poté, co je pobijete, pokračujte dál, tak se propadnete dolů. Vpravo je zborcená betonová deska, vydejte se po ní nahoru, zlikvidujte houfec potvor, spustí se krátká animace. Po jejím skončení se vydejte po panelu zpět dolů, kde odbočte vpravo. Nezapomeňte prohledat sutiny (nebudu vám to dále připomínat), pokračujte až na konec, kde po spadlém zešikmeném panelu vyjděte nahoru. Tady se přitiskněte zády ke zdi, protáhněte se na druhou stranu, po obou stranách jsou karty, které seberte a nyní si vylezte nahoru po žebříku. Po široké římse rychle přeběhněte na druhou stranu, neboť tato se za vámi rozpadne, vydejte se vpřed k tunelům, opět se spustí krátká animace, po jejím skončení budete znovu napadeni houfem obejdů.

Po jejich eliminaci se vydejte k tunelům před vámi, v pravém tunelu je hluboká propast, přes kterou se ale nedostanete. Vraťte se tudíž a jděte k tunelu vlevo, skolte dvě bestie ranami do zad, pak opatrně přeskákejte po sloupech trčících z ohnivé propasti křížem krážem vpřed, tak si doskáčete až na druhou stranu. Na druhé straně pak vstupte do dveřního otvoru po pravé straně, v malé temné místnosti posbírejte všechny užitečné předměty, ale dál se odsud nedostanete. Vraťte se tedy zpět, zabočte doprava a po šikmině vyběhněte nahoru, odtam si seskočte dolů vpravo k jinému otvoru. Spusťte si pravé vidění, jen tak spatříte chodbu, do které vejděte. Projděte jí až na konec, kde si seskočte dolů, vpravo už na vás čeká známá bestie, tedy boss Bastado, jak s ním bojovat, to už znáte také, má tři malé hrboly, jeden na prsou a dva na ramenech, do nich mu střílejte buďto ze svaté brokovnice, nebo z krucifikátoru. Jakmile tuto mohutnou bestii zdoláte, spatříte v animaci jak pokračovat dál a po jejím skončení (nezapomeňte prohledat ruiny, je tady plno užitečností a prémiové karty) se tudíž vraťte, přeskákejte si po dvou sloupcích trčících z propasti k vyhořelému autobusu, přeskočte do něj, pravou stranou na konci z něj vyběhněte, zlikvidujte bastardy a létající ohniváky, po šikmině na levé straně vyběhněte nahoru.

Opět budete napadeni potvorami, jakmile se jich zbavíte, vydejte se dál k Pekelnému chrámu, který už odtud vidíte v dálce. Zbavte se dalších bestií, po šikmině seběhněte níž a vydejte se vpřed. Zbavte se dalších bestií, přeběhněte dál dopředu přes kopec písku, poté vstupte do chodby. Postřílejte další démony, pokračujte dál přes druhou hromadu písku, tak narazíte na druhého bosse Bastada. Jak na něj, to už vám snad nemusím vysvětlovat, máte už zkušenosti ze souboje s prvním bossem, poté co ho skolíte, spatříte ohnivou kouli, která prorazí otvor ve zdi. Vzniklým otvorem už postupujte k bráně Pekelného chrámu, tady na vás čekají takové spousty děsů a démonů, které jste pohromadě ještě doposud nespatřili. Jsou to ale potvory, které již dobře znáte, takže uhýbejte jejich útokům, používejte hromadná kouzla, střídejte zbraně, jistě jste už dost zkušení na to, abyste věděli, co na každou potvoru nejvíce platí. Jakmile se zbavíte posledního přízraku, otevře se vám v animaci pekelná brána a vy se tak dostanete dovnitř Pekelného chrámu.

Pekelný chrám.

Takže konečně jste došli dovnitř pekelného chrámu, nyní musíte nalézt pět Luciferových spínačů, abyste si otevřeli dveře od trezoru, tedy cestu k vašemu úhlavnímu nepříteli k Baltazarovi. Vydejte se tudíž doprava a po levé straně podlezte pod šikmým trámem, odbočte vlevo a vsoukejte se do díry vpravo ve zdi. Ocitnete se v chodbě, v ní odbočte doleva, na jejím konci prolezte další dírou. Zabočte znovu vlevo, za rožkem potom doprava, kde seběhněte po schodišti až dolů, po levé straně mříží seberte prémiovou kartu a munici, poté utíkejte nazpátek až na místo, kudy jste prolezli dírou ve zdi, nyní ale pokračujte doprava. Tak se spustí animace, v ní uvidíte kamennou sochu, vy ale pokračujte stále dopředu a lomící se chodbou se dostanete k dalším mřížím, tady se opět nalézá bonus karta. Mříže jsou ale uzamčené, takže nic naplat, vraťte se zpět až na místo, kde se nalézá přímo pod schody kamenný kvádr. Ten dotlačte ke zdi před vámi, pak ho suňte kousek doleva až k díře nad vámi ve zdi.

Zde si na něj vylezte a vlezte přes něj do další díry ve zdi, chodbou projděte až na konec, tak se objevíte u zmíněné sochy, kterou bez váhání srazte přes zábradlí dolů, ta pádem způsobí dole díru v podlaze. Budete za „odměnu“ napadeni démony, které samozřejmě postřílejte, poté pokračujte známou cestou, kudy jste sem přišli až zpět ke schodům a odtud jděte k soše, kterou jste před chvílí shodili. Seskočte do díry, která takto vznikla, vsoukejte se do díry ve zdi, pokračujte chodbou stále dopředu, vlezte do dalšího otvoru, tak se ocitnete ve sklepě, kde seberte láhev vody a kartu. Vydejte se do místnosti po levé straně, kde uvidíte pět elektrických křesel, pokud si dobře prohlédnete trezorové dveře, zjistíte, že mají pět otvorů, do kterých budete postupně muset najít pět spínačů, abyste tyto trezorové dveře otevřeli. Musíte tedy postupně podstoupit rovněž pět velice náročných testů, či zkoušek a to tak, že se posadíte do křesla a budete tak přeneseni do prostoru, kde na vás už čekají příslušné úkoly. Abychom to zbytečně nekomplikovali, takže se posaďte hned do prvního křesla po vaší pravé ruce, tak podstoupíte první zkoušku, tedy zkoušku hněvu.

a) Zkouška hněvu

Sedněte si do prvního křesla po vaší pravé ruce, zprovozněte jej, tak se ocitnete v chodbě, kterou se vydejte kupředu. Hned na první křižovatce budete napadeni houfcem bestií, jakmile se ale objeví, zhasne osvětlení, rychle se tedy přepněte do pravého vidění a potvory postřílejte, poté co je eliminujete, světlo se znovu rozsvítí. Vypněte tedy pravé vidění, probijte se dál po cestě vpravo, projděte bránou, která za vámi zapadne. Nyní se musíte zbavit několika příšer a známého bosse Behemota, jak na něj to už dobře znáte. Poté co tuto potvoru zabijete, ohnivá koule rozrazí zapadnuvší bránu, ze všeho nejdřív ale seberte spínač hněvu, prohledejte celé velké prostranství, pak pokračujte dál až na křižovatku cest, odtud rovně dál, naleznete prémiovou kartu. Nyní se vracejte zpět, na první křižovatce zabočte doleva, na konci vpravo ve zdi je otvor, do kterého se vsoukejte. Uvnitř pak naleznete listinu, která pokud ji přečtete vám prodlouží ukazatel zdraví, seberte láhve s vodou a munici. Vracejte se chodbami zpět až ke křeslu, usedněte si do něj, tak se vrátíte zpět do pekelného sklepa, kde vložte spínač hněvu do zámku trezoru. Takže jste absolvovali úspěšně první zkoušku. Teď je tedy na řadě další křeslo, jen vám musím říci, že na pořadí vůbec nezáleží, je tudíž úplně jedno, do kterého křesla si sednete, podmínkou pro pokračování dál je jenom úspěšné absolvování všech zkoušek.

b) Zkouška smrti

Vydejte se vřed, na pravé straně seberte prémiovou kartu, po skončení krátké animace se ocitnete v místnosti se třemi obrazy na zdech. Před každým obrazem je na podlaze kachle, stoupněte si tedy na ni a obraz před vámi se začne otáčet. Otáčet s ním musíte tak dlouho, až se vám objeví symbol smrti, který představuje jezdec na koni s kosou v ruce, v tu chvíli rychle slezte z kachle a obraz tam musí zůstat. Pokud nastavíte jiný obraz než ten, o kterém se zmiňuji, napadnou vás různé druhy bestií a potvor, které budete muset přemoci a teprve poté pokus opakovat znovu. Stejným způsobem tudíž nastavte i zbylé dva obrazy, jen si dejte pozor na to, že obrazy se otáčejí různou rychlostí, takže může být problém včas z kachle seskočit. Poté co tedy nastavíte všechny tři obrazy do správné polohy, spustí se krátká animace, v které se rozpadne na kusy stůl, v reálu tudíž seberte mezi jeho troskami spínač smrti, jděte nazpět ke křeslu, usedněte do něj, tak se přenesete zpět do pekla, kde zasuňte spínač smrti do trezorových dveří, pak usedněte do dalšího křesla.

c) Zkouška pokušení

Ocitnete se v jakémsi podivuhodném světe, kde spatříte vše otočené „vzhůru nohama“. Vydejte se tudíž dopředu, ihned zabočte vlevo, seskočte si níž a jděte dál za roh doleva. Zde postřílejte bestie, na samém konci chodby vpravo je otvor ve zdi, do kterého se vsoukejte, posbírejte láhve s vodou a nějakou tu munici, poté se vydejte dopředu, dorazíte až na konec chodby, kde přehoďte páku trčící ven ze zdi. Takto jste si tedy nyní otočili místnosti do normální polohy, vracejte se tudíž zpět, ranou do zad zastřelte bestii (můžete ji nejdříve zmrazit kouzlem ječící brouci), pokračujte vpřed, poté zabočte doprava, v červeně osvícené místnosti leží na lavičce klíč, který seberte. Pokračujte chodbou vpřed, odbočte hned dvakrát po sobě za rožek, zatáhněte za páku, tak znovu vrátíte místnosti do nepřirozené polohy. Vracejte se nazpět, vpravo přes hromadu sutin si vylezte k bráně, na kterou použijte nalezený klíč, projděte ji a postřílejte ďáblovy přisluhovače, vezměte si spínač pokušení a seberte láhve s vodou a kartu. Vracejte se zpět, probijte se mezi potvorami až ke křeslu, do kterého se posaďte, přenesete se do pekla, kde zasuňte do trezoru spínač pokušení (obr.11).

d) Zkouška strachu

Ocitli jste se na úzkém chodníku mezi skalami, za křeslem naleznete prémiovou kartu, pak pokračujte mezi skalami dopředu, pobíjejte dvouhlavé bestie a létající satanáše, plivající po vás ohnivé koule. Po chvíli vašeho putování shlédnete animaci, budete napadeni obrovským houfem dvouhlavých potvor, zbavte se jich nejlépe hromadně kouzlem hromová rána, na poletující potvory používejte krucifikátor. Jakmile se takto zbavíte všech démonů, vejděte do kamenné konstrukce před vámi, vylezte nahoru po žebři, ale dávejte si pozor, budou vás napadat stále démoni, jdoucí vám v patách, pokud se jim podaří vás srazit, v nejlepším případě přijdete o notnou dávku zdraví, pokud se ovšem pádem přímo nezabijete. Opatrně si přeskákejte až k dalšímu žebři, rovněž po něm si vylezte nahoru a nyní si doskákejte až ke kamennému kříži, který svalte dolů na zem. Seberte spínač strachu, pozor na další potvory, vyrojí se jich jako much, bylo by škoda, kdyby se vám dostaly na kobylku, přeskákejte si nazpět, po obou žebřících slezte až dolů, pobijte zbytek bestií. Důkladně prohlédněte celé okolí, je zde spousta užitečných předmětů, láhve s vodou, munice a bonus karty, v rohu naproti naleznete i woo-doo panenku. Jakmile budete hotovi, vracejte se skalní úžlabinou zpět ke křeslu, musíte si k němu ale cestu prostřílet. Poté co usednete do křesla, opět se ocitnete nazpět v pekle, zasuňte do otvoru v trezoru spínač strachu a usedněte do posledního křesla.

e) Zkouška bolesti

Tato poslední zkouška je nejen ze všech nejlehčí, ale je i nejkratší. Vydejte se dopředu, postřílejte dvouhlavé démony, vpravo je prémiová karta, pak pokračujte doleva, tak dojdete k ohnivé propasti. Z krucifikátoru, nebo ze svaté brokovnice, postřílejte létající bestie, které na vás plivají ohnivé koule, potom se rozběhněte a tak si po pilířích přeskáčete až na druhou stranu, nelekněte se, že za vámi spadne vámi vytvořený most. Jakmile totiž skolíte všechny létající bestie a potvory házející po vás balvany, most se opětovně obnoví, seberte spínač bolesti, bonus kartu, láhve s vodou a munici a rozeběhněte se zpátky po obnoveném mostě, jen se nezastavujte, neboť tento se opět za vámi začne poroučet do propasti. Vběhněte do chodeb, vedoucích ke křeslu, zbavte se posledních potvor a usedněte do křesla, budete přeneseni do pekla. Dříve než zasadíte poslední spínač bolesti do otvoru v trezoru, prohledejte důkladně celé prostranství před ním, jestli jste zde něco nepřehlédli, protože jakmile do trezoru poslední spínač zasunete, spustí se animace, která zakončí tuto část.

Balthazar Zymergy Registry INC.

Čeká na vás hodně nebezpečná cesta a to najít samotného Balthazara. Jistě už sami tušíte, že cestou k němu se musíte prostřílet přes jeho zmutovanou ochranku, pokud máte dostatečné zásoby bomb se svěcenou vodou, bude to bez nejmenších problémů, stačí na každého pouze jedna a jakmile darebák zčerná, lehce ho spálíte zbraní dračí plamen, pokud ovšem bomb se svěcenou vodou máte nedostatek, pak to bude cesta trnitá, nebezpečná a vysilující. Vydejte se tedy nahoru pravým schodištěm, dojděte až k protějším dveřím, ale ty se před vámi zablokují. Zapněte si tedy pravé vidění a jděte doleva, tak spatříte dveře od místností kanceláří, do kterých vejděte. Uvnitř si prohlédněte u monitorů bezpečnostních kamer následující chodby, přejděte do vedlejší kanceláře, stoupněte si na kopírovačku a z okna seberte prémiovou kartu.

Zlikvidujte vše, co uvidíte

Poté jděte za stůl a z něj si vezměte kódovací kartu, nyní se tudíž už můžete vrátit zpět k před chvílí zablokovaným dveřím, kartou si je otevřete a vejděte do chodby. Pokračujte chodbou dopředu, přepněte si zbraně na dračí plamen a bomby se svěcenou vodou, můžete si zapnout pravé vidění a přes temnou chodbu tak dojdete k výtahům. Do chodby se vžene několik chlápků, pokud si je prohlédnete pomocí pravého vidění, rychle zjistíte, že jsou to ve skutečnosti zmutovaní démoni, počastujte je tudíž bombami se svěcenou vodou a sežehněte je dračím plamenem. Na konci chodby po levé straně naleznete prémiovou kartu a nějakou tu munici, poté se vraťte zpět k výtahům, opět stejným způsobem zlikvidujte několik dalších parchantů, nato se vraťte k výtahům a vstupte do prvního výtahu vlevo, či vpravo, uvnitř si navolte na panelu výjezd do 38. poschodí. Po chvíli jízdy se výtah zastaví a zabliká vám světlo v jeho kabině, přelezte tedy přes zídku do chodby a rychle zlikvidujte několik ďáblových nohsledů a postřílejte i dvouhlavé bestie. Projděte chodbou, na konci chodby vejděte do dveří, spustí se animace a vyslechnete si Balthazarův monolog. V reále vám potom tento darebák ještě unikne, ale poštve na vás jeho ochranku, kterou již dobře známým způsobem pošlete do horoucích pekel.

Poté seberte prémiovou kartu a několik užitečných drobností, pak se vydejte do místnosti vpravo, kde vás „přivítá“ Balthazarova sekretářka. Je velice nebezpečná, střelba na ni neplatí, to by se vám pouze vysmála, ale hoďte na ni tři, čtyři bomby se svěcenou vodou, nato ji počastujte dračím plamenem a máte od ní pokoj navždy, shoří na škvarek. Jakmile se této dračice zbavíte, vnikne do místnosti ochranka, jak na ně to už víte, neměli byste mít s ní větší problémy. Otočte se dozadu, za vámi ve zdi se otevřel otvor, vsoukejte se tudíž dovnitř, naleznete tam bonus kartu, munici a pokud seberete i listinu, získáte další kouzlo. Prolezte otvorem zpět, přes místnost se vraťte do chodby a v ní jděte dále dopředu. Po straně se rozbijí skleněné výplně, vstupte tedy do místnosti vpravo, postřílejte všechny parchanty, jak na ně to už znáte, na stolku naleznete prémiovou kartu, jsou tam i láhve s vodou a munice. Vraťte se nazpět do chodby a pokud se samy nevysypou skleněné výplně naproti, roztřískejte je vy a projděte vzniklým otvorem do další místnosti, i zde se zbavte všech členů Balthazarovy ochranky, prohledejte místnost a stůl, naleznete tak nějaké ty užitečné drobnosti. Projděte všechny okolní místnosti, u automatu si lze doplnit vodu do vašich zásobníků, poté se vraťte a vejděte do protější místnosti, v regále najdete různé dobroty, seberte tudíž vše, co sebrat lze, úplně vlevo je u zdi kaluž vody, vstupte do ní, zopakujte heslo a tak se přemístíte opět do pekla.

Zúčtování

V této části hry se budete pohybovat v předcházejícím prostředí, ovšem z pohledu druhé strany, tedy z pekla, kam před vámi Balthazar včas zbaběle uprchl do pekla, nyní jste mu tudíž v patách. Tato část, téměř jako obvykle začíná animací, jakmile se ocitnete v reálu, zastřelte potvoru, z police po levé straně si vezměte munici a láhve s vodou. Vstupte do chodby vpravo od regálů, po pravé straně je v dalších policích spousta užitečností, zlikvidujte satanáše a zabočte vlevo. Budete znovu napadeni démony, po jejich likvidaci posbírejte vlevo munici, láhev s vodou, je zde i prémiová karta. Teď se vraťte nazpět až na místo, kde jste skolili první bestii, nyní ale odbočte doleva, postřílejte několik potvor a za okny sestřelte poletující démony, dštící po vás ohnivé koule. Pokračujte chodbou, na jejím konci zabijte démona střelou do zad, poté se vraťte a jděte až na konec, kde seberte kartu. Přesuňte se k závalu a u něj odbočte do chodby po levé straně, střelou do zad skolte další bestii, zabočte za rožek a tak se dostanete do chodby, kde jsou výtahy. Postřílejte známým způsobem všechny démony, poté zlikvidujte bosse Bastada, jděte na konec, kde zabočte vlevo.

Akční střílečka v rychlé stylu

Po zborceném schodišti jděte nahoru, poté ještě výš po druhém, zde picněte potvoru, seberte láhev s vodou, pokračujte dál chodbou doprava. Zbavte se dalších bestií, na konci zlikvidujte dalšího bosse Bastada, vydejte se vpřed, tak dojdete k soše. U ní seberte láhev s vodou, udělejte pár kroků dopředu, tak se spustí animace, ve které se opět potkáte s Balthazarem, pokecá si s vámi, ale opět před vámi uteče. Vlevo je místnost s regály, ve které se nalézá prémiová karta, jsou zde i láhve s vodou a nějaká ta munice, u posledního regálu je na zemi kaluž, vstupte do ní a přenesete se nazpět na zem. Dva obejdy zlikvidujte bombami se svěcenou vodou, dodělejte je dračími plameny, pokračujte přes dveře, za nimi stejným způsobem eliminujte dva další bastardy. U automatu si dočerpejte zásoby vody, pokračujte dopředu, tak dojdete na chodbu, kde se nalézají výtahy. Pobijte několik dalších parchantů, na konci chodby na pravé straně seberte ze země kartu, přes chodbu se vraťte do chodby se skleněnými výplněmi, které rozbijte a vzniklými otvory prolezte do místnosti se sochou. Na stolku se nachází prémiová karta, potom sochu zatlačte ke zdi tak, aby z vašeho pohledu stále těsně po levé straně pohovky, pak se vám již dobře známou cestou vraťte nazpět až ke kaluži s vodou, vstupte do ní, zopakujte heslo a přesunete se znovu do pekla. Vydejte se mezi sloupovím vpřed, na konci místnosti spatříte zbytky sochy, kterou jste si před chvilkou na zemi přemístili ke gauči.

Nahoru a zase hned dolu

Vylezte si tudíž na toto torzo, přelezte přes něj na druhou stranu, postřílejte všechny příšery, pak se vydejte po schodech nahoru, tam projděte dveřmi, v místnosti zlikvidujte všechny satanáše. Nyní jděte dopředu, pobijte dvouhlavé démony, projděte mezi kamennými sloupy na prostranství. Tak se spustí animace a jakmile tato skončí, budete nuceni podstoupit závěrečný, velice těžký souboj s Balthazarem. Oba dva máte nahoře na obrazovce ukazatele zdraví, je nutné ale zvolit tu správnou soubojovou taktiku. Tento satanáš po vás vrhá ohnivé koule, nesmíte se tudíž k němu přiblížit, koulím uhýbejte, tak se tyto odrazí od stěny a zasáhnou jeho. Z úkrytu postřílejte nejdříve létající bestie, za každou skolenou se vám zčásti doplní zdraví, Balthazarovi tyto potvory naopak zdraví doplňují. Používejte na Balthazara kouzlo démoní pijavice, to na něj platí nejvíce. Poté, co jeho ukazatel zdraví klesne na nulu, spustí se animace, ve které si ze chcípajícího satana vynutíte spousty informací o jeho nekalých záměrech, prozradí vám také, kde se právě nyní nachází Angell a jaké má peklo s ní úmysly a záměry. Nakonec ho za „odměnu“ odděláte krucifikátorem a tím tato část končí.

Nemocnice Ravenscar.

V úvodní animaci se psychicky i morálně připravíte na další pátrání po Angell, po jejím skončení vejdete do nemocnice, kde se ocitnete na její recepci. Před vámi za rohem vlevo seberte ze země kartu, v recepci po levé straně si u automatu doplňte zásoby vody, pokračujte dopředu do chodby s výtahy, zde vás ale napadne obrovský houf bestií, jistě už dobře víte, že na takové množství potvor platí nejvíce kouzlo hromová rána, v případě potřeby je několikráte zopakujte, zbytky dodělejte z krucifikátoru. Poté co se příšer zbavíte, vydejte se naproti k tmavohnědým dveřím, ty ale zevnitř rozrazí známá bestie, použijte na něj kouzlo ječící brouci a jakmile zkoprní, střelte ji do zad na citlivé místo. Pak vejděte do tohoto vchodu, který zůstal otevřený, seběhněte dolů po schodech, pokračujte chodbou doprava, zlikvidujte houf stejných démonů, prohlédněte prostory za bednami, je tam prémiová karta, woo-doo panenka a množství munice. Vejděte do chodby vpravo, vedoucí do obráceného směru, vlevo za rohem u malého umývadla si doplňte zásoby vody, pamatujte si toto místo, neboť tudy se budete po chvíli vracet zpět.

Vydejte se chodbou dopředu, odbočte za roh, aktivujte spínač a pokračujte dál přes dveře, které jste si teď takto otevřeli. Pobijte několik bestií, pak se vydejte doleva ke dveřím, jejichž aktivátor je porouchaný, i z těchto dveří se na vás vyhrne houfec příšer, zatněte jim tipec pomocí kouzla ječící brouci a dodělejte je střelbou ze svaté brokovnice do zranitelného místa na zádech. Pokračujte dál dveřmi, z kterých se na vás potvory vyrojily, pokračujte k dalším dveřím doprava, znovu vás napadne větší množství démonů, ty zlikvidujte některým hromadným kouzlem. Pokračujte doleva k bednám, odtáhněte k sobě tu nejbližší a poté prolezte otvorem ve zdi, který jste si takto odkryli. Ocitnete se teď v místnosti, kterou dobře prošmejděte, naleznete kouzelný list, který vám prodlouží o polovinu váš zelený ukazatel zdraví, posbírejte láhve s vodou, balíčky s municí, seberte i bonus kartu.

Neocnice v PC hře Constantin je nebezpečná

Otvorem ve zdi se protáhněte nazpět, projděte dveřmi naproti, které zůstaly otevřené po vpádu bestií. Na zdi stlačte spínač, vejděte do chodby, kde naleznete spousty munice, poté se vraťte, postřílejte další hejno příšer, potom se vydejte dál chodbou vlevo. Za bednou naleznete prémiovou kartu, zlikvidujte několik satanášů, pak zahněte za roh doleva a v chodbě proveďte důkladnou očistu. Odbočte vpravo, pak vyběhněte vlevo nahoru po schodišti, pobijte příšery, vydejte se doprava a vstupte vlevo do dveří. V chodbě pokračujte doprava, poté projděte doleva dveřmi, prohledejte důkladně všechny místnosti, tak najdete spousty užitečných předmětů a tři prémiové karty, narazíte i na automat s vodou, zde si doplňte zásoby vody. Jakmile vstoupíte do poslední místnosti, napadne vás zdravotní sestra, počastujte ji bombou se svěcenou vodou, tak ukáže pravou tvář a dodělejte ji z krucifikátoru, než odejdete z místnosti, nezapomeňte mrtvému hlídači ležícímu na zemi, sebrat klíče.

Teprve potom se vraťte zpět na chodbu a probijte se v ní na druhou stranu až k tmavohnědým dvoukřídlým dveřím, kterými projděte. Postřílejte větší skupinu bastardů, jděte do recepce vpravo, je tam karta a v místnosti za ní naleznete druhou. Poté se vraťte zpět a pokračujte po chodbě dopředu, na konci chodby po levé straně je bezpečnostní místnost SECURITY, otevřete si její dveře klíčem od mrtvého hlídače, vstupte dovnitř a vpravo aktivujte na řídícím panelu spínač, nad kterým svítí červené světélko, teď jste si takto otevřeli mřížové brány dole ve sklepě. Spustí se animace, ve které spatříte jak zplozenci pekla odvlékají násilím Angell (proboha, to už i anděl Gabriel se přidal k nim?), začínáte být tedy v časové tísni. V reále si rychle vraťte nazpět do chodby, seběhněte dolů po schodišti, na konci chodby si otevřete mřížovanou bránu, teď to již půjde, projděte jí a zabočte doleva, poté vstupte do dveří vpravo. Utíkejte dopředu horko parním potrubím, vždy se zastavte a počkejte, až přestane foukat ostrá pára, teprve potom pokračujte dál, tak doběhnete až do červeně nasvícené místnosti. V ní si dotlačte malou bednu k vysokému hranolu, vylezte si až nahoru k uzávěru a do nádrže vložte svatý kříž, tak jste právě změnili všechnu vodu v hasícím zařízení na vodu svěcenou.

Seskákejte si zpět dolů, pokračujte dál protějšími dveřmi, vejděte do chodby a v ní zabočte vlevo, posbírejte vše užitečné z regálů, poté se vydejte chodbou vpřed, seberte dvě karty. Pak se vraťte zpět, nyní zabočte doleva, po schodišti se vydejte nahoru, vstupte do chodby a dveřmi vlevo pokračujte dál. Aktivujte spínač protipožárních sprch, tak se začne rozprašovat od stropů nyní již vámi změněná svěcená voda, takže už nemusíte na zdravotní personál používat bomby se svěcenou vodou, neboť teď vidíte, že jsou to satanovi zplozenci a přisluhovači, lehce je tedy přímo likvidujte, třebas dračím plamenem. Takto projděte všemi místnostmi, ve všech proveďte důkladnou očistu, z poslední místnosti vyjděte dveřmi nazpět do chodby. Zde zabočte vpravo, pokračujte přes dvoukřídlé dveře dál, odbočte vpravo a prohlédněte si krvavé šmouhy na zemi.

Nebojte se a běžte v před

Chodba vlevo je zatarasena harampádím, pokračujte dál přes krvavé fleky do místnosti, po pravé straně aktivujte spínač dalšího rozprašovače, v místnostech se zbavte zdravotnic a posledním vchodem vlevo projděte do chodby zpět. I zde aktivujte rozprašovač, vydejte se chodbou až k dvoukřídlým dveřím, opět spusťte rozprašovač, vejděte do dveří a zlikvidujte další zmutované ošetřovatelky. Dvoudílnými dveřmi projděte dál, v další místnosti posbírejte vše užitečné, důkladně ji tudíž prošmejděte, potom se vraťte na chodby a pokračujte vpřed. Po cestě narazíte na několik spínačů rozprašovačů, všechny preventivně aktivuje, soustavně zabíjejte zdravotnice, poslední zlikvidované mrše seberte klíč od Fyziologie. Tímto klíčem si poté odemkněte dveře po pravé straně, vstupte do místnosti, aktivujte tlačítka rozprašovačů a usmažte dračím plamenem veškerý personál. Jakmile zde bude čisto, jděte k protějším dveřím a projděte jimi, tak vstoupíte do závěrečné části.

Hydroterapeutický bazén.

Takže konec se blíží, jste ve finále a máte za úkol porazit dva závěrečné bosse, Manon a bohužel i Gabriela, který se přidal na stranu zla, jedině tak zachráníte Angell. V okolí místnosti, ve které jste se ocitli, je množství munice, posbírejte vše, co unesete. Přejděte do následující místnosti a u automatu si doplňte vodu do zásobníků, obojí vám za chvíli přijde velice vhod. Nyní se vydejte dopředu k bazénu, z animace zjistíte, že Angell už urputně bojuje se satanem, který se snaží vstoupit do jejího těla. Po skončení animace se rychle rozběhněte vpřed a vstupte do bazénu, připravte si jako zbraň dračí plamen, ten nejvíce poškozuje jeho zdraví. Připravte se na to, že anděl proti vám bude používat čtyři finty. První je jeho pohyblivost a střelba zblízka, za druhé v rozích místnosti bude stropem mizet, aby se vzápětí vynořil znovu a to zcela na nečekaném místě, třetí fintou zdálky bude na vás metat blesky a jako poslední zoufalý pokus se vás bude snažit zlikvidovat silným poryvem větru. Zůstaňte, pokud to lze, ve vodě v bazénu, spalujte ho dračím plamenem, jakmile ho zcela usmažíte a pokud jste ve vodě, automaticky se přenesete do pekla.

Poslední boss ve hře Constantin

Tady už na vás čeká poslední boss a to sám krutý Mammon. Tady je ovšem zapotřebí zvolit zcela jinou strategii boje, nesnažte se ho, když se nalézá ve vzduchu, nikterak zranit, je zcela nezranitelný. Po okolí je spousta munice a ozdravných lahví s vodou, obklopuje ho ale spousta jeho nohsledů, které musíte zlikvidovat nejdříve. Jakmile se Mammon vydá k vám s Angell v náručí, použijte na Angell kouzlo exorcizmus, tak ji upustí na zem. Postřílejte kolem něj všechny bestie, pak seberte v bazénu hlavici kopí  a jakmile dosedne na chvíli do bazénu, vystřelte na něj, tak mu ubude třetina zdraví. Toto musíte zopakovat ještě dvakrát a poté co jeho zdraví klesne na nulu, spustí se animace a v ní tento super satanáš shoří na popílek.

Vzápětí spatříte další animaci, v níž vám Gabriel vysvětlí, co bylo příčinou jeho podivného počínání, dostane se vám i poučení, za jakým účelem jste museli podstoupit tolik bolesti a utrpení, překonat tolik nesnází, zkrátka dozvíte se známou pravdu, že účel světí prostředky. Vše zakončíte tím, že se obejmete se spasenou Angell a to je vše, konec dobrý, všechno dobré. No ale ještě jedno závěrečné poučení, dnes byl sice ďábel na zemi totálně poražen, ale jistě přijde čas, kdy se znovu pokusí na zem se dostat. Ostatně, není již teď někde mezi námi?

nenalezeno

Komentáře

Nahoru