CPress Media na prodej, bude nový majitel Mladá Fronta?

CPress Media na prodej, bude nový majitel Mladá Fronta?

Riverside, investiční fond, začal nabízet vydavatelství CPress Media k prodeji. CPress Media vydává například tištěný časopis o počítačích Computer. Na internetu je známá díky největšímu českému magazínu Živě.cz, či podobnému webu o mobilních zařízeních Mobilmania.cz. Určená hodnota společnosti je od Riverside stanovena na čtvrt miliardy korun. Server Lupa.cz navíc situaci přiblížil domněnkou, že by budoucím majitelem mohla být například Mladá Fronta, která se stala vážným zájemce.

Mladá Fronta se navíc v posledních letech na českém internetu snaží prosadit. Získání tohoto vydavatelství by jí k dosažení cílů na internetu mohlo výrazně pomoci. V roce 2008 se CPress Media odpojila od mateřského Computer Pressu. Zda-li bude vydavatelství prodáno za uvedenou cenu, to zatím není jisté.

Zdroj: Lupa.cz

Štítky:

Petr je jedním ze spoluzakladatelů diskuzního portálu RostWorld.cz. Podílel se na složení moderátorského týmu a dodnes je jedním z nejvyšších lidí z RostWorldu. Drží se v anonymitě, ale rozhodl se pomoci i našemu magazínu. Proto se bude starat o zajímavé články ze světa IT a rozhovory se členy magazínu.

Komentáře

Nahoru