Credo Ventures a spol. si našlo novou investici za tři miliony dolarů – brněnský startup

Credo Ventures a spol. si našlo novou investici za tři miliony dolarů – brněnský startup

A je tu další brněnský startup, který si našel svého oblíbence, který do něj zainvestoval! Nyní se jedná o startup Codasip, který se specializuje na technologii ASIP. A kolik že přispěli? Nemálo, neboť jejich „skromný“ příspěvek činil tři miliony amerických dolarů, což musíte uznat pro startup z Brna rozhodně málo není.

Na trhu se objevila další firma pocházející z Brna, která má globální potenciál. Tentokrát se jedná o Codasip. Této společnosti by měly peníze (3 mil. dolarů) pomoci především k rozšíření z moravské metropole do širého světa.“Strategické a obchodní zkušenosti Credo Ventures jsou pro uskutečnění naší vize nesmírně důležité,“ uvedl samotný ředitel starupu Karel Masařík.

Internet věcí a ASIP

A čemu se vlastně startup věnuje? Primárním byznysem brněnské společnosti je internet věcí. Už dnes je k internetu připojeno neuvěřitelných 1,9 miliard zařízení. Podle předpokladů by toto číslo mělo v následujících čtyřech letech stoupnout až o pětinásobek. Technologie procesorů ASIP, což je také hlavním zájmem brněnského startupu, je právě pro připojená zařízení nejideálnější - totiž přizpůsobit instrukční sadu procesoru potřebám konkrétní aplikace. A následek? Nižší spotřeba a naopak vyšší efektivita.

A ještě dál!

„Codasip mění způsob, jakým jsou dnes aplikačně specifické procesy navrhovány. Těší nás, že můžeme této společnosti pomoci expandovat na nové trhy,“ komentuje Vladislav Jež z Credo Aventures. Společnost již v loňském roce vydala druhou verzi svého ASIP navrhovaného prostředí a rozšířila své hranice až do Spojených států a po dalších několika místech v Evropě.  Letos mají podobný záměr – rozšířit své působení.

TVBEAT

Tým Ondřeje Bartoše letos doslova jede, neboť již v březnu také investoval do analytického startupu s názvem TVBeat, který mimochodem pochází z Veleké Británie.

 

Vybírá jen ta nejlepší témata a snaží se psát tak, aby to lidi bavilo. Nezastavuje se před ničím, na rozhovory bere suprové lidi. Řídí se heslem "Per aspera ad astra", tedy "Přes překážky ke hvězdám".

Komentáře

Nahoru