CZ.NIC chce více uživatelů mojeID, spouští tedy motivační program

CZ.NIC chce více uživatelů mojeID, spouští tedy motivační program

Loni v říjnu spustilo sdružení CZ.NIC systém mojeID. Ten svým uživatelům umožňuje užívání různých internetových služeb s použitím jen jednoho přihlašovacího jména a hesla. Teď chce správce české domény docílit většího počtu uživatelů a proto zavádí nový partnerský program. Provozovatelé webových služeb (e-shopů, sociálních sítí, zpravodajských serverů a dalších), kteří dokáží nalákat dostatečné množství nových uživatelů, mohou získat až jeden milion korun. Systém tedy spočívá v odměňování těchto poskytovatelů online služeb, kteří do svých stránek vloží možnost přihlašování skrze mojeID a umožní tak svým uživatelů založení nových účtů.

Provozovatel služby, do níž je přihlašování nainstalováno, následně získá odměnu za každého přivedeného uživatele. Maximální počet nových účtů, s nímž motivační program počítá, je 100 tisíc. Odměna za registraci se odvíjí od jejího pořadí v celém programu. Pro prvních 33 333 založení připadá odměna 50 korun za založení účtu, další třetina je ohodnocena 40 korunami, v případě zbylých registrací se jedná o 30 korun.

„Poskytovatelé, kteří pro své služby zavedou mojeID a zúčastní se motivačního programu, navíc získají konkurenční výhodu, zviditelní se na trhu a odliší se od ostatních. Ukáží totiž svým uživatelům, že jsou inovátory, kteří jim přináší výrazné zjednodušení používání svých služeb,“ dodává v tiskové zprávě Pavel Tůma, ředitel marketingu CZ.NIC. „Jak ukazují výzkumy trhu, vysoký počet uživatelských hesel je problémem pro naprostou většinu uživatelů internetu.“

Více i informací o programu a podmínkách naleznete přímo na mojeID.cz.

Zdroj: tisková zpráva

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru