Databáze českých startupů na obzoru

Startup je moderní slovo s jistým kouzlem. Zkuste si přijít do klubu mezi krásné mladé dámy (či muže) a prohodit „založil jsem startup”! Asi se nic nestane, ale za pokus to stojí. Seznam se rozhodl, že nové technologické počiny z české kotliny si zaslouží více pozornosti a proto zahrne speciální sekci startupů do svého přehledu Firmy.cz.

Prvotním cílem je vytvoření databáze. Přínos je zřejmý pro obě strany: začínající firmy ocení možnost zmapovat konkurenci nebo s ní naopak navázat užší vztahy; a investoři ušetří velké množství času, pokud budou mít kontakty na zakladatele startupů přehledně na jednom místě. Spekuluje se i o dalším propojování s produkty Seznamu, například Sprace.cz – ale to je zatím nejistá hudba budoucnosti.

A jak projekt vystihuje nápověda na Seznamu?

Jeho cílem je zachytit vývoj startupového podnikání a počet jednotlivých startupů u nás prostřednictvím katalogu Firmy.cz. V něm budou zaregistrovány všechny dostupné a aktivní české projekty působící jak na domácím, tak i globálním trhu. Jednotlivé startupové projekty budou rovněž zaneseny na Mapy.cz.

Registrace je zdarma a nápad je to výborný. Pokud ho Seznam správně zrealizuje, zase trochu potvrdí pozici jedničky českého internetu.

Zdroj: zive.cz

Komentáře

Nahoru