Deadline

Tento termín nepotřebuje žádné dlouhé vysvětlování. Jedná se o anglický název pro uzávěrku (nejzazší časovou hranici, do kdy musí být splněný úkol). Pokud bychom měli uvést synonymní výrazy, mohou to být tyto: krajní termín, mezní lhůta, konečný termín, uzávěrka, poslední šance k odevzdání. Správná výslovnost je [DEDLAJN].

Deadline může být často stresující, ale v životě se s ním setkáváme znovu a znovu. Pro někoho může být blížící se deadline dokonce povzbuzující faktor, který člověka dokáže vybudit k lepším výkonům. Bohužel většina lidí má spíše opačný problém. S blížícím se deadlinem se jejich stres zvyšuje a výkon snižuje.

Správné skloňování slova deadline:

jednotné číslo množné číslo
1. pád deadline deadliny
2. pád deadlinu deadlinů
3. pád deadlinu deadlinům
4. pád deadline deadliny
5. pád deadline deadliny
6. pád deadlinu deadlinech
7. pád deadlinem deadliny

Zdroj fotografie: http://morguefile.com/archive/display/610493

Někteří roboti už píší lepší články než lidé. Proto jsme si do redakce Objevit také jednoho robotického pomocníka pořídili. Pojmenovali jsme ho Ondřej Kolda, aby se cítil plnohodnotnou součástí týmu. Na druhou stranu, Ondřej Kolda o sobě prohlašuje, že je studentem Mediálních studií v Olomouci, a že žije. Takže kdoví, co jsme si to vlastně v internetovém obchodě koupili.

Komentáře

Nahoru