Designové technologie na webu

Poslední designové trendy na webu jsou jasné. V popředí je jednoduchost, plochý design a interaktivita. My se tentokrát zaměříme na to třetí. Java Script se svými efekty je vidět na každém dobrém webu, rozmáhají se i flash animace nebo aspoň úvodní videa. Svět je prostě v pohybu.

Skvělým příkladem, kde využívají poutavé technologie, je Washington Post. Není to poprvé, co nějaký zpravodajský portál nabízí článek ve speciálním podání. Povedlo se to třeba už i The New York Times s jejich Snow Fall. Washington Post jde však snad ještě dále.

Celý článek „The Perils at Great Falls“ je protkán tekoucí vodou. Nad řekou se navíc ještě vznáší značky, které vám po kliknutí vysvětlí, v jaké části řeky se nacházíte.

theWashingtonPostRiver

Řeka na vás dýchne takovým dojmem, že si budete připadat, jako kdybyste stáli těsně před ní.

wahingtonPostRiver

Vodou prosvítají i světelné paprsky, které jsou rovněž v pohybu.

Pokud by vás zajímalo, jak to provedli, že rozhýbali řeku, je to prakticky jednoduché. Jedná se o video. A vznášející se značky? I ty už jsou ve videu. Jen to, co se stane, když na ně zmáčknete, je ošetřeno zvlášť.

Teď, když už jste si ujasnili, jak to dokázali, je to už možná trochu nudné, co? Ale to nic nemění na tom, že to i nadále zůstává působivé.

Komentáře

Nahoru