Dnes vyšlo 1 článků

Díky Instagramu zvládla boj s anorexií

Přibližně před rokem trápily Antoniu Eriksson poměrně závažné problémy. Postupně jí selhávaly orgány a srdce, měla poměrně slabé kosti a její reflexy přestávaly pomalu a jistě pracovat.

Náročnou cestu zdokumentovala díky Instagramu

Osmnáctiletá dívka, která trpěla anorexií, nastoupila před dvěma lety do nemocnice, kde měli jediný úkol – dostat ji opět na nohy. A aby zároveň při léčbě pomohla ostatním lidem, kteří trpí poruchou příjmu potravy, rozhodla se svoji náročnou cestu zdokumentovat prostřednictvím instagramu.

Untitled-7_zpsad407fe9

Její boj započal! Vše to zprvu začalo založením účtu fightinganorexia. Později se však Antonia rozhodla, že svoji identitu nebude žádným způsobem utajovat. Začala tedy všecko zaznamenávat na svůj oficiální a v současnosti aktivní  instagramový účet eatmoveimprove.

První fotka na jejím Instagramu

První fotka na jejím Instagramu

Speciálně vytvořený jídelníček

Po dvou měsících strávených v nemocnici, přinesla její léčba pozitivní výsledky. Dívka původem ze Švédka se dávala postupně dohromady, k čemuž jí pomohl i speciálně vytvořený jídelníček.

A-Girls-Journey-From-Anorexic-to-Fitness-on-Instagram-3_zps7fc2cf2f

V únoru 2013 se dokonce Antonii povedlo dosáhnout zdravé tělesné váhy.

Díky Instagramu pomohla i ostatním lidem

Antonia také vzpomíná, jak se jí díky instagramu a podpoře lidí povedlo vyhrát boj s anorexií. Také uvádí, že díky instagramu objevila a motivovala spoustu lidí, kteří mají či měli podobné problémy.

40640fda85e411e2bacd22000a9e08df_7_zpsd195f610

Navzájem jsme se na instagramu velmi podporovali, a když jsem se cítila slabě a špatně, vždycky jsem se mohla obrátit na mou“ instagram rodinu „pro podporu a rady. Cítila jsem, že mám určitou odpovědnost, protože počet followerů, kteří mi fandili a které jsem motivovala, byl obrovský. Bylo pro mě velmi důležité, abych se z toho dostala a aby všechno dobře dopadlo. Chtěla jsem zůstat zdravá a ukázat lidem, že to stojí za to!

Jak to s ní vypadá dnes?

Dnes na jejím profilu nalezneme fotky dobře vypadajících jídel, pózující Antonii a plno dalších věcí, které nasvědčují, že má boj s anorexií již dávno vyhraný. 

dsadasd_zps34ee8b60 butttttttt_zpsdb216885

Aby Antonia mohla ještě více pomoci lidem, založila si vlastní blog eatmoveimprove, kde odpovídá na různé otázky, které se týkají jejího zdraví, jídla, života, atp. Dává si však pozor, o čem bloguje. Už několikrát se jí ptali, jak se dá zhubnout. Na to však neodpovídá, neboť ztráta její tělesné hmotnosti pro ni byla téměř ztrátou vlastního života.

papapa_zpsef3a3686 jedlo1_zps9332a9f8

Takže nyní jenom bloguje, cvičí, dodržuje jídelníček a motivuje lidi kolem sebe. 

Zdroj: Instagram, fitcult.refresher.sk

Vybírá jen ta nejlepší témata a snaží se psát tak, aby to lidi bavilo. Nezastavuje se před ničím, na rozhovory bere suprové lidi. Řídí se heslem "Per aspera ad astra", tedy "Přes překážky ke hvězdám".

Komentáře

Nahoru