Díky Instagramu zvládla boj s anorexií

Přibližně před rokem trápily Antoniu Eriksson poměrně závažné problémy. Postupně jí selhávaly orgány a srdce, měla poměrně slabé kosti a její reflexy přestávaly pomalu a jistě pracovat.

Náročnou cestu zdokumentovala díky Instagramu

Osmnáctiletá dívka, která trpěla anorexií, nastoupila před dvěma lety do nemocnice, kde měli jediný úkol – dostat ji opět na nohy. A aby zároveň při léčbě pomohla ostatním lidem, kteří trpí poruchou příjmu potravy, rozhodla se svoji náročnou cestu zdokumentovat prostřednictvím instagramu.

Untitled-7_zpsad407fe9

Její boj započal! Vše to zprvu začalo založením účtu fightinganorexia. Později se však Antonia rozhodla, že svoji identitu nebude žádným způsobem utajovat. Začala tedy všecko zaznamenávat na svůj oficiální a v současnosti aktivní  instagramový účet eatmoveimprove.

První fotka na jejím Instagramu

První fotka na jejím Instagramu

Speciálně vytvořený jídelníček

Po dvou měsících strávených v nemocnici, přinesla její léčba pozitivní výsledky. Dívka původem ze Švédka se dávala postupně dohromady, k čemuž jí pomohl i speciálně vytvořený jídelníček.

A-Girls-Journey-From-Anorexic-to-Fitness-on-Instagram-3_zps7fc2cf2f

V únoru 2013 se dokonce Antonii povedlo dosáhnout zdravé tělesné váhy.

Díky Instagramu pomohla i ostatním lidem

Antonia také vzpomíná, jak se jí díky instagramu a podpoře lidí povedlo vyhrát boj s anorexií. Také uvádí, že díky instagramu objevila a motivovala spoustu lidí, kteří mají či měli podobné problémy.

40640fda85e411e2bacd22000a9e08df_7_zpsd195f610

Navzájem jsme se na instagramu velmi podporovali, a když jsem se cítila slabě a špatně, vždycky jsem se mohla obrátit na mou“ instagram rodinu „pro podporu a rady. Cítila jsem, že mám určitou odpovědnost, protože počet followerů, kteří mi fandili a které jsem motivovala, byl obrovský. Bylo pro mě velmi důležité, abych se z toho dostala a aby všechno dobře dopadlo. Chtěla jsem zůstat zdravá a ukázat lidem, že to stojí za to!

Jak to s ní vypadá dnes?

Dnes na jejím profilu nalezneme fotky dobře vypadajících jídel, pózující Antonii a plno dalších věcí, které nasvědčují, že má boj s anorexií již dávno vyhraný. 

dsadasd_zps34ee8b60 butttttttt_zpsdb216885

Aby Antonia mohla ještě více pomoci lidem, založila si vlastní blog eatmoveimprove, kde odpovídá na různé otázky, které se týkají jejího zdraví, jídla, života, atp. Dává si však pozor, o čem bloguje. Už několikrát se jí ptali, jak se dá zhubnout. Na to však neodpovídá, neboť ztráta její tělesné hmotnosti pro ni byla téměř ztrátou vlastního života.

papapa_zpsef3a3686 jedlo1_zps9332a9f8

Takže nyní jenom bloguje, cvičí, dodržuje jídelníček a motivuje lidi kolem sebe. 

Zdroj: Instagram, fitcult.refresher.sk

Komentáře

Nahoru