Dishonored

Žánr: akce, 1st person akce, akce bojov, stealth akce, střílečka
Platforma – PC, Xbox 360, PS3
Forma: placená hra
Rozsah: samostatná hra
Multiplayer: ne
Datum vydání: 25.01.2013
Vývojáři: Arkane Studios
Oficiální stránky – http://www.dishonored.com/

Mix několika her a žánrů. Člen z týmu císařovniny ochranky Corvo Atano nesplňil svůj slib a nedokázal ochránit císařovnu ani její dceru, která je teď nezvěstná. Pro podezření z vraždy putuje do vězení. Díky epidemii, jež sužuje celé město se při odboji podaří Corvovi z vězení uniknout. Podaří se mu nalézt pravdu, očistit své jméno a vypátrat právoplatného následovníka trůnu?

Minimální systémové požadavky

OS: Windows XP/Vista / Windows 7/8
CPU: 2.4 GHz quad core or better
GPU: DirectX 9 compatible with 768 MB video RAM or better (NVIDIA GeForce GTX 460 / ATI Radeon HD 5850)
HDD: 9 Gb free
RAM: 4 GB system RAM
DX: Direct X 9.0c

Tak jsem poprvé na konci a musím se pochlubit, že jsem snad úplně prvně v nějaké hře, kde je možné zabít, ani jednu postavu nezlikvidoval. Dal jsem si na tom opravdu záležet a doslova si každou úroveň vychutnával velmi kradmý a tichý postup, podle doporučení nastavený na nejvyšší z celkem 4 obtížností. Nikam jsem nespěchal, často se kochal, poctivě plnil všechny vedlejší úkoly a také poctivě sbíral vše co šlo (ano, přiznám se, měl jsem k ruce sběratelský walkthrough). A tak jsem tuto první rundu dohrál skoro za 20 hodin.

X360 verze samozřejmě nabízí volitelnou instalaci na pevný disk, ta zabere asi 10 minut a kopíruje na disk konzole necelých 5 GB dat. Zkoušel jsem hrát i bez instalace, ale nějaký citelný rozdíl v rychlosti loadingu jsem nepozoroval, proto bych instalaci ani nepovažoval za důležitou. Venku už je první konzolový patch, ten je ale na X360 pouze 2MB velký. Vybrat si také můžete z kvarteta předvolených ovládacích schémat na joypadu a unikátní je i jemné procentuální nastavení automatického zaměřování a ještě asistenta zaměřování k tomu. I konzolovky jsou v češtině, titulky mi přišly celkem v pohodě a bez chyb, byť některé překlady jsou trochu kostrbaté.

0Hlavní hrdina Dishonored na pozadí města Dunwall

Líbí se mi i svérázný grafický styl, kombinující jednoduše navržené a modelované okolí s komiksově laděnými postavami s nerealistickými proporcemi. Ano, je často vidět jistá kostičkovanost okolí, však grafika je celkově méně detailní, než např. ve stylu podobném Bioshocku, ale zřejmě je to tak schválně. Ke hře mi její styl pěkně sedne a nepotřebuji k tomu armádu velejemných pixelů, jak si někteří stěžují v diskuzích zejména u PC verze. Snad jen to komiksové ladění bych dokázal oželet, stejně jako někdy až moc tvrdé vyhlazování, které stírá kontrastní přechody blízkých objektů. Musím ale ocenit prefektně plynulé ovládání i na méně přesném joypadu (oproti myši), zřejmě ty pomůcky pro zaměřování dobře odvádějí práci.

Kvituji také pěkný výtvarný styl nabídek, přehledný obrázkový tutoriál ve Výuce je velmi praktický, stejně jako znamenitá navigace, v níž pomáhá třeba přehledný seznam aktuálních úkolů a vedlejší notes s poznámkami, důležitými pro další vývoj. Jedno jsem ale v „Zneuctěném“ velmi postrádal. Nemluvný hlavní hrdina Corvo mi přišel moc loutkový, nechá s sebou vláčet jak poskok a nezmůže se prakticky na žádný okamžitý odpor či nesouhlas. Možná i proto mi jeho postava přišla ve hře asi nejméně sympatická a její chování mi trochu kazilo jinak velmi dobrý dojem z celého putování. Byť příběh hry je spíše tuctový, nepřekvapivý a později i celkem nenapínavý.

0000Krásné triko Slazenger a jedno DLC zdarma ke hře

Zajímavé, že jsem první z celkem devíti kapitol ještě hltal jak dobrou knihu, ale v druhé půlce už mě nadšení opustilo a hru jsem dohrál víceméně z povinnosti. Ano, bavila mne neustále, ale nějak jsem neviděl žádnou pořádnou gradaci před finále, jak to umí třeba Assassin’s Creed – i když to je asi v tomto případě trochu blbý příklad. Nicméně zase jsem si liboval v obrovské otevřenosti a svobody hry, kdy jsem si mohl sám vybrat s pomocí prozkoumávání prostředí svůj další postup a způsob likvidace/pacifikace každého padoucha. Ano, tato otevřenost je podle mě to nejlepší, co Dishonored dokáže nabídnout.

Mám rád ta dilemata, jestli mám vyšplhat sem, nebo raději slézt tam, či to vzít ztečí přímo? A tohoto rozhodování o své vlastní cestě vám dodá Dishonored měrou vrchovatou, za což jsem mu opravdu vděčný. Ještě že jsem si zvolil ten nejdrsnější stupínek, protože díky tomu jsem se párkráte i bál, plížil se v napětí a hlavně díky tomu pracoval jako tichý záškodník. Jet hru na minimální náročnost, asi bych ji vzal přímou cestou a tolik si to neužil. Jen škoda na kvality hry opravdu tragické AI strážců, protože jejich chování je často dosti tupé a nevyrovnané. AI je dle mého nejméně povedená část hry, nicméně celkově mi zážitek naštěstí nedokázala až tak otrávit, takže za sebe bych Dishonored dal asi osmičku. Každopádně se těším na další rundu, už jako nemilosrdný a krvavý zabiják, protože potenciál na opakované hraní má Dishonored skoro nekonečný.

 

 

Dishonored

Návod je písaný pre tichý postup hrou, aby ste mohli prejsť hru štýlom nikoho na seba neupozorniť, nikoho nezabiť, ale zároveň preskúmať čo najviac herného sveta a vedľajších úloh a možností. Nielenže je hráč za to odmenený úspechmi, ale poskytuje to aj väčší zážitok z hry, ako kedysi Thief, Hitman, či Splinter Cell, ktorého zdegradovali na trápnu akciu. Samozrejme uvádzam občas aj možnosti ako niečo prekonať pomocou zabíjania nepriateľov, ale sú to len možnosti pre zaujímavosť. Taktiež občas uvádzam aj alternatívy s použitím konkrétnych schopností, ale nestaviam na nich a vychádzam len z použitia základnej teleportácie „Mžik“, ktorú získate automaticky, pre prípad, že sa nevenujete zbieraniu rún.
Uvádzam omráčenie väčšiny nepriateľov popri ktorých pôjdete, aby vám to uľahčilo prieskum, či opätovné vracanie sa cez niektoré miesta, ale ak nemáte záujem o kradnutie, zbieranie, či vedľajšie úlohy, mnoho z nich môžete proste obísť a k niektorým sa ani nevydať a tak niektoré časti návodu proste preskočiť.

Zasvěcení do hry

Dej sa odohráva v meste Dunwall, čo je hlavné mesto ostrovov so sídlom vlády. Spolu s mestami Baleton, Drisco, Potterstead, Redmoor a Whitecliff sa nachádza na ostrove Gristol. Ostatné ostrovy tvoriace toto spoločenstvo sú Tyvia, Morley a Serkonos. V ich blízkosti sa nachádza kontinent zvaný Pandýsia, ktorý však nepodlieha Imperiálnej vláde ostrovov.

Corvo Attano, váš hrdina, je síce schopný, ale bez správneho využívania prostredia a schopností to nie je žiadny stroj na zabíjanie. V pravej ruke má vždy svoj verný meč a v ľavej si môžete meniť jednotlivé zbrane, alebo schopnosti. S mečom bojuje klasicky sekaním do nepriateľa, keď narazí na jeho čepeľ, môže ho odraziť a tiež sa môže vykrývať a pri presnom vykrytí zasadiť naspäť protivníkovi ranu. V rozbehu môžete protivníka podkopnúť a keď zavrávorá, tak ho seknúť. A tiež ho môže zabiť mečom pri skoku na nepriateľa, vtedy je to priame zabitie jedným ťahom. Skočiť môžete na nič netušiacich protivníkov, ale aj na protivníkov v poplachu.

Protivníci si všímajú okolie a ak vás nezbadajú priamo, ale len sa im niečo zazdá, tak sa im vysvietia dva zo šiestich bleskov okolo hláv. Čím viac sa im vysvieti bleskov, tým väčšmi sú znepokojení a začnú po vás pátrať. Ak im blesky sčervenajú, tak vás vidia, vedia o vás a idú po vás, alebo utekajú vyhlásiť poplach. Upozorniť ich na seba môžete hlukom (behom, zhodením tela, alebo omráčením či zabitím v ich tesnej blízkosti), alebo vás proste zbadajú. Tu totiž neplatí, že keď sa ukrývate v tieni, tak ste neviditeľný. Samozrejme vás z konca chodby nezbadajú, keď ste v tmavom kúte, ale ak sú blízko, tak vás uvidia aj v tieňoch. Vhodné sú preto vysoké pozície na skriniach, lustroch, pouličných lampách, čí múroch. Keď nie sú v poplachu, hore sa väčšinou nedívajú. Ale aj tam vás zas môžu zbadať iní, ak sú vyššie než vy, niekde v okne, či na balkóne nad vami.

Ukrývejte se

Ak ste skrytý za nejakým objektom, môžete ale vykúkať. Vy ich vidíte dobre, ale oni vás vtedy nevidia, aj ak sú pomerne blízko. A tiež môžete do miestností nakúkať kľúčovou dierkou, aby ste zistili, či je prázdna.
Ak zabíjate a upozorňujete na seba, neraz sa stane, že nepriateľom prídu posily. Nie priamo na vás, ale ak zabijete všetkých v oblasti, môže sa tam objaviť pár nových nepriateľov.

Potichu nepriateľov likvidujte najmä omračovaním. Teda priškrtením. Priplížte sa tesne za nepriateľa a začnite ho dusiť (ctrl). Klávesu musíte držať, až kým neodpadne, inak sa vám vytrhne. Telá môžete prenášať (F). Neraz ste v časovej tiesni, takže len čo nepriateľa omráčite (alebo zabijete mečom), tak potom držte klávesu F, než jeho telo spadne a rovno si ho hodíte na plece, len čo odpadne. Taktiež už pri škrtení s ním môžete zacúvať o pár krokov a stiahnuť ho tak z dverí, alebo od iného viditeľného miesta.
Okrem škrtenia máte na nezabíjanie už len uspávacie šípky. Telá uspatých, či zabitých ľudí schovávajte, aby ich ostatní nenašli, ak na seba nechcete upozorniť. Na uliciach sú na to vhodné odpadkové kontajnery, ktoré môžete zatvárať. Inak temné kúty, či miesta za krabicami, kam nik nechodí, alebo tam nevidí a taktiež striešky, balkóny a iné plošiny nad hlavami ostatných, pokiaľ nie je nik ešte vyššie.

Ak nezabíjate, nehádžte omráčených z výšky či do vody, lebo ich zabije pád, alebo sa utopia a ani ich nenechávajte v okolí miest, kde sa vyskytujú húfy krýs, lebo telá zožerú a vám sa to ráta ako zabitie. Rovnako sa vám ráta ako zabitie aj ak preprogramujete bezpečnostné systémy a tie zabijú nepriateľov. Zabíjať môžete pokojne krysy, ryby a pakrusty, tie sa nerátajú medzi „zabitia“.

Či zabíjate, alebo nie, má aj vplyv na hru. Keďže je ríša sužovaná krysím morom a v politickej sfére to tiež zahrmelo po vražde cisárovnej, tak je v meste stále nejaký chaos. Na vás je, či ho udržíte na nízkej úrovni, alebo ho dostanete na vysokú úroveň.

Sbírejte předměty

V hre môžete zbierať rozličné predmety. Runy, za ktoré si môžete nakupovať rozličné schopnosti. Kostené amulety, ktoré vám poskytujú rôzne drobné bonusy. Výbavu, ako je munícia, šípky do kuše, granáty, či iné pomôcky. Sokolovove elixíry, ktoré vám dopĺňajú zdravie a Pierove duševné lieky, ktoré vám dopĺňajú manu.
Tiež nachádzate rozličné knihy, listy a audionahrávky. Niektoré len dotvárajú herný svet a popisujú prostredie, niektoré vám zas viac dokreslia príbeh aktuálneho hrania a pár ich môže naznačiť možnosti pri aktuálnej misii.
V oblastiach nachádzate aj rozličné typy jedla. Jedlo nemôžete nosiť so sebou; keď naň kliknete, tak ho zjete, či už ste ranený, alebo máte plný život. Jedlo vám dopĺňa trochu života, menej než elixír.
Napokon nachádzate mince a celý rad cenností. Na rozdiel od Garretta v Thiefovi, ktorý musel veci predávať u priekupníka, má Corvo magickú schopnosť rovno ich transformovať na peniaze. Za peniaze si môžete medzi misiami dokupovať vylepšenia, muníciu a výbavu. Po každej misii máte aj zoznam toho, koľko ste vecí našli a koľko ich v misii celkovo bolo. Runy a amulety sú v návode uvedené všetky, pri zlatkách mi ich vždy pár ušlo, ale väčšina je uvedená v návode. K získaným zlatkám sa rátajú aj tie, ktoré získate od ľudí. Niektorí nepriatelia, ale aj civilisti nosia mešce, ktoré im môžete ukradnúť, alebo len tak vziať, ak ich omráčite (ak prenášate telo, vezmete automaticky mince, kľúče, či muníciu, ktoré majú). Už neuvádzam, ktorý vojak má u seba mince a ktorý nie, ale uvádzam možnosť, ako ich väčšinu dostať, takže ich môžete obrať. No ak sa nenaháňate za každou korunou, nie je to potrebné, väčšinou majú u seba malé sumy.
V niektorých misiách môžete tiež naraziť na Cudzincove oltáre. Pri nich nachádzate aj Runu a jej zobratím sa aktivuje oltár a pritom sa vám zjaví Cudzinec. Podľa toho, či oltár aktivujete pred splnením úlohy v misii, alebo po splnení (a v závislosti od toho, ako ste hlavú úlohu splnili) sa môžu jeho komentáre meniť.

V hre je nastavený minimálny počet tiel na oblasť 5 a maximálny 10, takže sa vám stáva, že telá, ktoré niekam uskladníte, proste zmiznú. Ak vám to vadí, tak si otvorte v dokumentoch (My Games\Dishonored\DishonoredGame\Config) súbor DishonoredAI.ini a zmeňte tam hodnoty v riadkoch m_CorpseAbsoluteMaximumCount=100 a m_CorpseIdealMaximumCount=50 z 10 a 5 na 100 a 50.

0. Návrat domov

Vraciate sa z misie, na ktorú vás vyslala cisárovná Jessamine Kaldwinová. Len sa nechajte odviesť loďou a keď zastane, vystúpte a choďte k mostu. Tam sa zvítate s Emily, dcérou cisárovnej. Navrhne vám, aby ste sa zahrali na schovávačku. Je na vás, či chcete, alebo nie. Vy ste, ako to už u hier od Bethesdy býva, nemý telepat, tak jej vložte do mysle svoju odpoveď. Ak chcete, tak choďte za Emily dolu schodmi pod most. Tam vám povie, aby ste sa ukryli a pôjde napočítať do 10. Nájdite si vhodné miesto a schovajte sa v plíživom móde (C). V tesnom okolí vás nájde ľahko, ak sa schováte za stĺp mostu, tak vás nenájde, vzdá to a povie, že ste vyhrali. Choďte potom za ňou, môžete si dať ešte jednu hru a napokon choďte spolu za jej matkou.

Cestou uvidíte, ako majster Anton Sokolov maľuje portrét najvyššieho vševedúceho Campbella. Nad schodmi je kapitán Geoff Curnow a pri cisárovnej je špiónmajster Hiram Burrows. Keď odíde, pohovorte si s cisárovnou a dajte jej list. Vaša misia bola neúspešná, nik nemá liek na mor, ktorý sužuje vašu ríšu a ostatné ríše sa chystajú uvaliť na Dunwall blokádu, aby sa od vás mor nedostal k nim.
Po rozhovore sa objavia vrahovia, ktorí vás napadnú. Ľavým tlačidlom používate meč, pravým pištoľ a pomocou ctrl sa kryjete. Bojujte s nimi a pár ich zlikvidujte. Napokon vás premôžu, unesú Emily a zabijú cisárovnú. Vás obvinia z jej vraždy a tak sa z vás stáva zneuctený muž, ako uvádza aj titul hry.
Odvezú vás do väznice Coldridge, kde strávite šesť mesiacov, aby z vás dostali priznanie, ktoré odmietate podpísať. Napokon vás Campbell a Burrows odsúdia k smrti.

1. Zneuctený

Ste vo vašej cele a strážca vám prinesie jedlo. Vezmite si chlieb, pod ktorým nájdete list a kľúč. Vezmite si ich. List je od „priateľa“, ktorý vám radí ako utiecť, pretože verí vo vašu nevinu. Otvorte si teda dvere cely a choďte k stolu oproti. Je tam pár mincí a meč.
Dajte sa do plíženia a choďte k mrežiam, za ktorými počujete hlasy. Sú tam traja strážci. Prvý (najbližšie pri vás) stojí stále na mieste, druhý napravo sa občas otočí a tretí sa prechádza. Keď sú druhý a tretí chrbtom, omráčte prvého a odneste jeho telo preč do vašej cely. Vráťte sa k mrežiam, čupiac za nimi vás nevidia. Keď budú chrbtom, zbavte sa takto aj druhého, odneste jeho telo a potom vyraďte aj tretieho.

V miestnosti, kam chodieval tretí, je naľavo pištoľ a elixír. Zbrane schováte podržaním tlačidla „F“. Prejdite dverami popri stojane a vyskočte hore. Tam je na poličke elixír a jedlo. V stojane je elixír, dve pištole (keď už pištoľ máte, z každej ďalšej získate jeden náboj) a mince. V chladničke pri dverách je jedlo a mince.
Otvorte si dvere pri chladničke a za nimi je na ochodze strážca. Omráčte ho a získate od neho kľúč od dvier. Na lavičke vedľa neho sú mince. Prejdite ochodzou k dverám a za nimi sú na ovládacom paneli nejaké mince. Pokračujte ochodzou a pripravte sa na strážnika, ktorý ňou prechádza. Omráčte ho a pokračujte dolu schodmi z ochodze. Na lavičke pri vypočúvacej miestnosti sú mince.
Vojdite do vypočúvacej miestnosti. Na stole sú mince a list (Hlásenie veliaceho dôstojníka). V audiografe si môžete vypočuť záznam (Výsluch cisárskeho protektora). V druhej miestnosti sú na stole napravo pri prázdnej fľaši (predmety, ktoré môžete hádzať na odlákanie pozornosti) mince. Ďalšie mince sú na stole pri trezore a v chladničke je kniha (Skúšky nadania). Z trezoru si vezmite výbušninu.

Vráťte sa von z vypočúvacej miestnosti a uvidíte strážcu, ako vychádza na dvor a zabudne za sebou zamknúť. Vyjdite za ním a kým sa bude rozprávať s druhým strážcom na dvore, môžete sa preplížiť po pravej strane cez tiene ku schodom a prejsť do kontrolnej haly. Tiež sa môžete vrátiť naspäť cez ochodzu dole k celám, otvoriť dvere pri vašej cele (už sú odomknuté) a tiež sa dostanete do kontrolnej haly.

V kontrolnej hale sú traja strážci. Jeden sa prechádza popred dve menšie miestnosti a v nich je v každej jeden vojak. Keď sa ten vonku dorozpráva s vojakom v prvej miestnosti, môžete sa preplížiť k oknu, skočiť dnu a omráčiť vojaka v miestnosti. Cez kľúčovú dierku si vystriehnite vojaka v druhej miestnosti a keď bude chrbtom vojdite a omráčte ho. Potom si vystriehnite vojaka vonku a tiež ho omráčte. V miestnostiach je elixír, 2x náboje, jedlo, mince na stole pri nábojoch a mince na ovládacom paneli. V druhej miestnosti je ovládací panel, ktorým otvoríte bránu do druhej časti miestnosti.
Druhá možnosť, ako prejsť túto miestnosť, je ísť napravo, keď vojak vonku pôjde od vás. Napravo vylezte na potrubie a po potrubí sa dostanete za bránu do druhej časti miestnosti.

V druhej časti sú dvaja strážci. Či už prejdete cez dvere, alebo cez potrubie, môžete zoskočiť, alebo sa preplížiť k tomu pri dverách, stále stojí chrbtom k dverám. Omráčte ho a schovajte telo. Ľahko si už vystriehnete druhého. Pri paneloch sú náboje a elixír. Otvorte kontajner pri zadných dverách, umiestnite na dvere výbušninu, skočte do kontajnera a zavrite ho, aby vás ochránil pred výbuchom. Nie je nutné loziť dnu, môžete sa aj stiahnuť za predošlé dvere, ale takto budete bližšie k diere, ktorá vznikne, aby ste mohli utiecť.
Ak ste v predošlej časti neomráčili vojakov, tak ich výbuch privolá (a hneď upozorní na vás dvoch v tejto časti, preto je ich dobré omráčiť, aj ak postupujete s čo najmenším zasahovaním). Ak ste aj všetkých omráčili, či zabili, objavia sa pri vypočúvacej miestnosti noví vojaci, ktorí sa rozbehnú k miestu výbuchu, takže po výbuchu neotáľajte a rovno vyrazte dierou von a skočte do vody.
Na druhej strane vyplávajte, vojdite do kanálov a prejdite dverami na konci.

Dunwallské kanále

Prejdite chodbou ku krabici, na ktorej je list (správa od priateľa). Vyskočte na krabice a na mreže nad chodbou. Prejdite ponad chodbu a pod vami uvidíte ako húf krýs napadne dvoch strážcov, ktorých ste pred chvíľou počuli sa zhovárať. Zožerú ich kompletne aj s kosťami, zostanú po nich len meče. Prejdite ponad miestnosť a zoskočte dolu. Vyjdite do chodby kanála a napravo je ďalší húf krýs obžierajúci mŕtvolu. Môžete ich zdolať, ale zbytočne by vás to stálo veľa života.
Skočte do vody a preplávajte do susednej časti chodby. Naľavo sú dve mŕtvoly, muž a žena v náručí. Pri nich je kniha (Damienov denník). Vyjdite hore a pri mrežiach, za ktorými je mŕtvola, choďte doľava a v tmavom kúte sú mince.
Potom choďte k mŕtvole, odstráňte ju z ventilu a otočte ventilom, čím si otvoríte ďalšie dvere. Napravo je nejaké jedlo, inak pokračujte rovno do haly, kam vojaci zhora zhodia dve mŕtvoly. Naľavo je ventil, ktorým musíte otvoriť dvere, no je pri ňom húf krýs. Môžete po nich pohádzať fľaše (dve sú tu naľavo, dve pri jedle, tri pri mŕtvole Damiena) a zvyšok doraziť bezpečne nožom, alebo prebehnúť na strednú plošinu s telami, zo dve im zhodiť dolu, ďalej od ventilu a kým ich budú krysy žrať, vy otvorte ventilom vráta a prejdite nimi.

Za dverami prejdite do chodby a choďte k reťazi. Naľavo je tobolka. Vylezte hore po reťazi a skočte na plošinu. Napravo aj naľavo sú mince a medené drôty. Vo vode pod vami je telo, ktoré môžete obrať o pár mincí. Napravo je chodba s nastraženým drôtom. Ak nechcete odpáliť pascu, môžete vyskočiť na plošinu nad vstupom do chodby, prejsť po nej za drôt, deaktivovať pascu (zápalný šíp) a vzadu si vziať z krabice mince, tobolku a elixír. Napravo v hlavnej chodbe je na matraci tobolka a mince. Na plošine so stoličkou nad matracom je odpaľovacie zariadenie, z ktorého môžete vziať zápalný šíp.
Naľavo v hlavnej chodbe je na schodoch drôt (ak ste nedeaktivovali odpaľovacie zariadenie na stoličke, tak pozor). Môžete po schodoch, alebo na konci proste vyskočiť hore na plošinu. Hore je pri mŕtvole naľavo tobolka, mŕtvola pri dverách má pri sebe mince a napravo pri mrežiach, za ktorými horia sviečky, sú mince a výťažky z bolehlavu.
Tu máte pred dverami aj krabicu, na ktorej je list (Pre lorda protektora) a vnútri je výbava od „priateľa“, ktorú tvorí lepší, zasúvací meč, kuša a pár bežných a uspávacích šípok. Tiež z krabice dostanete kľúč od Dunwallských kanálov, ktorým si otvorte dvere pri truhlici.

Za dverami je pred vami nastražený drôt pasce. Môžete sa rozbehnúť (shift) a pri rozbehu sa zohnúť (C) a podšuchnete sa popod drôt. Tiež môžete napravo pri dverách preliezť drevené dosky a skočiť do vody, čím sa drôtu vyhnete úplne. Napravo je odpaľovacie zariadenie, ak chcete zápalnú šípku. Vzadu je trezor a pri ňom je list (Podiel pre Jelly), v ktorom odkazuje autor na Whisky. Za trezorom je polička, v ktorej je niekoľko prázdnych fliaš od Whisky a za nimi je číslo „451“. Zadajte túto kombináciu do trezoru, čím ho otvoríte. Vnútri je elixír a Moraynina šperkovnica.
Oproti trezoru na druhej strane vylezte hore na plošinu. Tam je oproti vám elixír a v poličke pod ním je veľrybí olej. Vo vraku auta naľavo sú liečivé byliny a tobolka.

Pod vami sa zhovárajú dvaja strážci. Keď jeden odíde, zoskočte dole po skalách a omráčte toho, čo tam zostal. Prejdite ďalej chodbou a vylezte naľavo na skaly a hore na potrubie. Po potrubí môžete prejsť za trojicu strážcov pod vami. Môžete ich aj vyradiť. Tretí vzadu je dosť ďaleko a dvaja pri vás sa striedajú pri ohni, jeden chodí postávať ku skalám pod potrubím a druhý sa opiera o zábradlie nad vodou. Vyraďte najprv toho pri skalách, potom si vystriehnite toho pri zábradlí, keď pôjde k ohňu a napokon už len z potrubia zoskočte k tretiemu.
Potom to tu môžete prehľadať, ale veľa tu toho nie je a v podstate sa tam môžete dostať aj bez likvidácie trojice. Choďte hore po potrubí nad vojakmi a doľava. Cez potrubie sa dostanete za drevené dosky (ktoré tiež môžete rozbiť). Na rímse nad dverami je tobolka a mince. Dole je list (Správa od mŕtveho pustovníka), liečivé byliny, jedlo a na poličke Pierka z ostrova Kingsparrow.
Na konci hlavného tunelu je plošina s mŕtvolou, pri ktorej je elixír a výťažok z bolehlavu. Pod plošinou je pri dreze medený drôt. Vojdite do chodby úplne na konci a vyjdite ňou konečne von z kanálov. Pôjdete okolo kontajnera, v ktorom je jedlo a medený drôt. Vyjdite von a na brehu pri lodi čaká Samuel, ktorý vás odvezie preč.

Za prejdenie získavate Úspech „Bez Cti“. Ak vás nik neodhalil počas misie, tak aj úspech „Ako para“. Ako špeciálne akcie ste mohli získať „Objavenie pustovníkovej skrýše“ a „Otvorenie Jellyinho trezoru“.

A. Hound Pits

Krčma Hound Pits

Samuel Beechworth vás vezie ku krčme, ktorá je v štvrti, do ktorej moc ľudí nechodieva, pretože je označená ako vyľudnená morom. Vysadí vás na brehu pod krčmou a pošle vás za admirálom Havelockom a lojalistami. Vojdite do krčmy, kde sa rozprávajú práve o vás. Môžete si ich vypočuť a potom sa priblížte. Predstavia sa vám admirál Havelock a lord Trevor Pendleton. Snažia sa ukončiť tyraniu lorda regenta a nájsť Emily, aby z nej mohli spraviť cisárovnú.
Keď dohovoríte, máte sa zoznámiť s Pierom Joplinom. Je to technik, ktorý vám môže zaobstarať novú výbavu a vylepšenia, no aj keď ste spoluspiklenci, musíte mu za to platiť, aby mal na súčiastky potrebné na výrobu. Choďte teda spoza krčmy do jeho dielne. Keď vojdete, uvidíte, ako mu zo stroja vypadne prázdna bandaska s veľrybím olejom. Vyjdite na poschodie a vezmite si plnú nádrž s veľrybím olejom, modro žiariaca bandaska na stene. Keby ste o ňu prišli, naľavo je zásobník bandasiek, jednu vezmite, vložte do dávkovača oleju a aktivujte. Vezmite si plnú nádrž, zneste ju dole a vložte do stroja pri Pierovi. Ten dokončí na stroji vašu masku, ktorá má vo vašich nepriateľoch vzbudzovať hrôzu, keď vás uvidia. Môžete si potom pozrieť aj jeho ponuku predmetov a vylepšení.

Vráťte sa do krčmy a na poschodí vás Wallace Higgins odvedie do vašej izby. Môžete si zdriemnuť v posteli, čím sa posuniete v hre ďalej, alebo môžete najprv prezrieť okolie a pobrať nejaké veci. V krčme sú ešte Lydia Brooklaineová a pomocná sila Cecilia.

V Pierovej garáži je dolu na stole Hviezdna mapa: južná obloha (75). Na zemi pri stole je kniha (Sokolove technológie a nový vek). Na stole pri dverách je kniha (Druhé riešenia) a list (Zamietnutie Pierovej žiadosti). V poličke pri schodoch sú liečivé byliny (20).
Na poschodí sú knihy pri posteli (Povinnosti Počtárov Mŕtvych), na posteli (Vivisekcia veľrýb) a na stole (Získavanie veľrybieho oleja), kde je aj list (Spracovanie veľrybieho oleja), audiograf (Pierovo zamyslenie nad životnou energiou) a výťažok z bolehlavu (20). Na okne sú mince (10).
Pri mreži pri predných dverách dielne je na zemi Medený drôt (10).
V prevrátenom kontajneri za krčmou, oproti Pierovej dielni je Tyvijská ruda (20). V prevrátenom kontajneri povyše Samuelovej chatrče je Tyvijská ruda (20).

Na prízemí v krčme sú pod jedným zo stolov mince (15). Za barom je drvený kryštál (30) a výťažok z bolehlavu (20). Na barovom pulte je minca (10). V zadnom sklade sú na sude mince (6), jedna je na zemi (1) a na poschodí v poličke pri sudoch liečivé byliny (20). V miestnosti pod schodmi môžete zliezť do pivnice, kde sú dve fľaše spracovaného veľrybieho oleja (2x 30). Pri dverách vedúcich za krčmu je minca (1).
V Pendletonovej izbe (č.201) je pod posteľou Inchmutina ozdobná tácka (100), v kufri tobolka (50) a na stole drvený kryštál (30). Na stole je aj audiograf (Pendletonov príchod).
V Havelockovej izbe (č.202) sú tri knihy (Príbeh veľrybára, časť 1; Príbeh veľrybára, časť 2, Admiralita a loďstvo), denník (Havelockov denník, prvý záznam) a audiograf (Havelockov denník, prvý záznam). Pod posteľou je tobolka (25) a v kufri spracovaný veľrybí olej (30). V knižnici je univerzálny kľúč od izieb v krčme.
V susednej izbe (č. 203) sú na poličke mince (5), na posteli tobolka (5) a dve knihy (Pieseň harpunárov; Litánia Whitecliffská). V kúpeľni sú na umývadle mince (5) a v poličke drvený kryštál (30) a dve knihy (Tieň na Bitterleaf; Mladý princ z Tyvie).
Hore vo vašej izbe sú pri stolíku mince (10), na stoličke mince (10) a v druhej izbe liečivé byliny (20). Z vašej izby môžete prejsť cez okno na strechu Pierovej dielne a z nej na vežu za dielňou. Na ochodze sú mince (10), vnútri je drvený kryštál (30) a tri knihy (Volanie sfér, diel 1; Skúšky nadania; Sviatok Fuggy). Na druhej strane miestnosti môžete vyjsť na ochodzu a pozoskakovať dole pod vežu. Na brehu pri kríkoch je na zemi Tyvijská ruda (20).

Za krčmou, oproti Pierovej dielni, má malý prístrešok Samuel. Vnútri má pri matraci mince (10), Mapu Zubatého Mysu (75) a knihu (Záhady Pandýsie). Budova za jeho prístreškom je zamknutá, ale na strieške naľavo od zamknutých dverí je medený drôt (10).
Pred krčmou, pred hlavným vstupom, je na stole Tyvijská ruda (20). Oproti sú v kontajneri Pierka z ostrova Kingsparrow (10).

Niekde inde

Keď si ľahnete späť do postele vo svojej izbe, tak sa preberiete uprostred noci. Vyjdite dverami a von dierou v stene do zvláštneho prostredia. Vyjdite hore na plošinu, kde sa vám predstaví Cudzinec. Na ruke sa vám objaví jeho znamenie. Povie, že zohráte dôležitú rolu v nadchádzajúcich udalostiach a tak vám dá dar užívania mágie. Zmizne a vy získavate schopnosť Mžik. Mžik vám umožňuje presúvať sa vpred alebo nahor o istú vzdialenosť.
Hneď ho vyskúšajte a presuňte sa do altánku pred vami, kde je mŕtva cisárovná. Je pri nej list (List na zemi) a truhlica, v ktorej je Pierov duševný liek (klasický nápoj many na dopĺňanie magickej energie). Preskočte o dve plošiny vpred k Emily, ktorá má pri ruke list (List od Emily). Na ďalšej plošine je truhlica s ďalším nápojom many. Pokračujte ďalej cez dve plošiny, dolu točitými schodmi a cez ďalšiu plošinu opäť k Cudzincovi.
Dá vám živé srdce, pomocou ktorého budete môcť vo svete hľadať Runy s jeho znamením, ktoré vám pomôžu s vašimi magickými schopnosťami. Keď zmizne, vezmite si napravo z truhlice duševný liek a pomocou srdca sledujte, kde je prvá runa.
Pokračujte po plošine k prevrátenej budove, cez okno skočte dovnútra a cez okno na spodnej strane skočte na plošinu s truhlicou, v ktorej je duševný liek. Odtiaľ pomocou Mžiku preskočte cez pár plošín až na poslednú, kde je Runa. Vezmite si ju a Cudzinec sa s vami rozlúči. Je na vás, ako užijete jeho dary a teší sa na to, ako vás bude pri tom sledovať.

Krčma Hound Pits

Prebúdzate sa naspäť vo svojej izbe. Znamenie na ruke, runa, srdce a schopnosť Mžik vám zostali, takže ste sa prebrali zo skutočného sna. Srdce vám ukazuje polohy rún a amuletov, ale tiež vám môže povedať niečo o postavách. Môžete ho proste namieriť na ľudí v okolí, aktivovať a dozviete sa o nich niečo.
Máte prvú runu od Cudzinca. Piero Joplin má jednu Runu na predaj za 500 zlatých. Tretiu môžete nájsť pomocou srdca. Choďte za krčmu, ponad Samuela a na konci skočte z terasy do vody a plávajte na koniec. Na plošine tam nájdete Runu.
U Piera je na stole v jeho dielni nový audiograf (Pierova špekulácia o duševne).
So schopnosťou Mžik môžete ešte skočiť na terasu pod vaším bytom a za rohom skočiť Mžikom na ventilačné potrubie na prednej strane krčmy. Je tam fľaša spracovaného veľrybieho oleja (30).
Nový audiograf je v Pendletonovej izbe (Pamäte lorda Pendletona: 27 kapitola) a v Havelockovej izbe (Havelockov denník: Druhý záznam).

Keď ste pripravený, choďte za admirálom Havelockom. Povie vám, aby ste sa vydali na misiu vraha a vaším cieľom je najvyšší vševidúci Thaddeus Campbell. Tiež máte získať jeho denník, aby ste sa dozvedeli, či žije Emily Kaldwinová.

Po rozhovore si môžete pozrieť knihu na stole pri admirálovi (Vynikajúci Tallboy). Vyjdite von k mólu a tam vás zastaví Callista Curnowová. Poprosí vás, aby ste sa obzreli o jej strýka, ktorým je Geoff Curnow, kapitán mestskej stráže. Obáva sa, že ho chce Campbell nechať otráviť.

Keď ste pripravený, choďte za Samuelom, ktorý už čaká v loďke a odvezie vás na vašu misiu.

2. Najvyšší vševidúci Campbell

Runy: 7; Kostené amulety: 5; Cudzincove svätyne: 1; Sokolove maľby: 1; Mince: 3794; Schémy: 3.

Okolie mostu

Choďte vpred k mostu. Pod plošinou s vojakom je list (Arthurov odkaz) pre Gwen. Na plošine pod mostom je jeden vojak, keď zájde pod most, tak ho omráčte a odneste telo ukryť. Na moste hore sú traja vojaci. Dvaja z nich zhadzujú mŕtvoly na loď pod mostom. Pokiaľ nepôjdete až k nim, tak si vás nevšimnú. Ak ich chcete dostať bez zabíjania, aj keď netreba, tak nenápadne jedine uspávacími šípkami, alebo zdĺhavejšie nalákať ich hlukom k vozňu a tam, keď sa rozídu, poomračovať. Majú u seba asi 30 zlatých.
Pokračujte ďalej. Pri schodoch je žena a ďalší dvaja muži sú hore nad schodmi. Sú to preživší moru, nemusíte sa ich báť, nenapadnú vás, ani neudajú, pokiaľ ich neohrozíte, alebo vás neuvidia ako nosíte telá. V kontajneroch pri žene je medený drôt (10). Môžete okradnúť ženu (5), aj jedného z mužov hore (5). V kontajneri pri mužovi s klobúkom je medený drôt (10).
Na veži za mostom je kostený amulet. Ak zabijete vojakov na moste, môžete prejsť po potrubí vedúcom z mosta okolo veže. Prípadne môžete posadnúť krysu, prejsť popri vojakoch a popod pootvorené dvere.
Ak postupujete potichu, tak choďte pod most. Prehupnite sa na loď a ďalej k veži smerom doľava, preplávajte k veži, vylezte hore a tam je reťaz, po ktorej vylezte hore na plošinu. Tu nájdete mŕtveho muža, pri ktorom je Kostený amulet, tobolka (100) a kniha (Smrť v spevnici). Vráťte sa rovnako, dolu po reťazi a cez vodu pod most.

Prvá svetelná stena

Vyjdite na most a choďte napravo k svetelnej stene. Pred ňou je jeden strážca, ľahko si ho vystriehnete a omráčite. Schovajte telo. Uvidíte, ako svetelná stena spáli pár krýs, ktoré sa ňou pokúsia prejsť. V strážnej búdke je list (Správa pre seržanta Heyburna), skratovačka, žiletková mína, elixír a liek.

Svetelnú stenu môžete prekonať viacerými spôsobmi. Odpojte nádrž s veľrybím olejom a proste ju vypnete.
Skratovačkou pozmeňte bezpečnostnú skrinku a vy môžete prejsť cez svetelnú stenu, ale stráže zabije.
Ak ste si kúpili schopnosť Posadnutie, môžete ovládnuť krysu a prejsť cez dieru v stene.
Naľavo aj napravo môžete vyliezť na stenu a proste cez strechy prejsť za svetelnú stenu. Na streche naľavo sú Pierka z ostrova Kingsparrow (10).
A môžete ju tiež obísť cez susednú ulicu. Prejdete ulicou popri babke Hadrovej, za roh a ulicou popri Griffovi a na konci môžete vyliezť hore na nádvorie medzi prvou a druhou svetelnou stenou.

Džentlmenská návšteva

Choďte do ulice napravo od svetelnej brány. Na balkóne vidíte starú ženu, ako vyhadzuje nejaké veci. Vylezte na balkón a choďte dovnútra za ňou. V dolnej časti jej domu nájdete Morayinu vojnovú medailu (50), duševný liek, Morayinu urnu (50) a dve uspávacie šípky. Za miestnosťou pod schodmi pri umývadle sú dvere za dom. Tam je Oltár Cudzinca a aj Runa. Keď ju vezmete, zjaví sa Cudzinec a povie vám niečo o babke, ktorá je výnimočnejšia, než sa zdá.
Potom oslovte babku Hadrovú. Povie vám, že ju obťažujú nejakí „džentlmeni“ a poprosí vás, aby ste sa ich zbavili. Dá vám aj kľúč od predných dvier. Ak hráte štýlom nevideného zlodeja, či Sama Fishera, než skazili celú jeho sériu, tak nechoďte prednými dverami, ale vráťte sa von cez balkón. Pred dverami sú traja muži, ktorí jej búchajú na dvere, aby ju mohli okradnúť.
Priplížte sa k nim odzadu. Toho naľavo omráčte a odneste telo. Ak sa pokúsite omráčiť toho napravo, tak si vás ten pri dverách vždy všimne, preto na to musíte takticky. Priplížte sa za neho, streľte uspávaciu šípku do toho pri dverách a hneď začnite škrtiť toho pri vás. Ak to správne načasujete, tak ich dostanete oboch a ani si vás nevšimnú.
Schovajte potom ich telá, napríklad do neďalekého kontajnera, no nech vás nevidia preživší. Vráťte sa za babkou, ktorá vám nechala darček. Choďte na poschodie a pod člnom v miestnosti visí Runa.
Keď si ju vezmete, teleportuje sa babka k vám a požiada vás o ďalšiu vec. Povie vám, ako neznáša miestnych chuligánov, ktorí pália vlastnú verziu elixíru. Napadne ju, že jej doktor Galvani mával vo svojej pracovni krysie vnútornosti a chce, aby ste nimi otrávili ich destilačku. K tomu sa dostanete až neskôr.

Griff

Od babky pokračujte ulicou nahor a doľava. Naľavo pri rajnici sú náboje. Na konci sú dvaja darebáci ohrozujúci obchodníka Griffa. Počkajte si, kým s ním dohovoria a o chvíľu si pôjde jeden z nich uľaviť za roh. Omráčte ho tam, priplížte sa k druhému a omráčte ho tiež. Vyrazte potom dosky na dverách (stačí sekať mečom) a vojdite. Griff vám poďakuje za záchranu. Môžete u neho nakupovať. Má rôzne bežné veci (elixíry, šípky, náboje) a dva nákresy, konkrétne Schéma: Zväčšovacia čočka; Schéma: Sokolovov recept (Pre druhú úroveň priblíženia mechanického oka vašej masky a pre výrobu elixírov. Schému na výrobu elixírov môžete nájsť aj zadarmo v štvrtej misii).
Vnútri v miestnosti sú naľavo mince (15), napravo vyskočte na horné poschodie cez spadnuté schody. Hore nájdete Kostený amulet, knihu (Kostené amulety) a Geologický prieskum: Západopandýjska panva (75).

Ulice pri babke a Griffovi

Pri babke môžete vyskočiť na striešku nad jej balkónom a z nej na zníženú strechu na dome, kde vidíte mŕtvolu. Pri tele je tobolka (20), list (Príkazy hliadke) a dve šípky do kuše.
Na rohu ulice, medzi babkou a Griffom je vstup do Paliarne. Na sude pri dverách sú šípky, liek a liečivé byliny (20).
Choďte do ulice s Griffom. Môžete vliezť do prvého domu naľavo za rohom. Buď po krabiciach popri dome, v ktorom bol uväznený Griff, alebo Mžikom cez potrubia a strechy. Vnútri je na stole denník (Matkin denník) a výťažok z bolehlavu (20) a na zemi Spracovaný veľrybí olej (30). Pri telách sú dve knihy (Nestarnúce detské veršovanky; Príbeh veľrybára, časť 1).
Z tohto bytu môžete Mžikom skočiť na balkón bytu v budove oproti. Vnútri sú dva elixíry, dve fľaše veľrybieho oleja (2×30), Skratovačka, uspávacie šípky, Perthina šperkovnica (50) a mince (30).
Dole na ulici, nad schodmi, kde postáva Griff, je tabuľa (Griff´s Curio Shop), na ktorej sú štyri šípky.

Ulica medzi dvoma svetelnými stenami

Nech sa už za prvú svetelnú stenu dostanete akokoľvek, podľa vyššie spomínaných možností, tu vás čaká druhá svetelná stena. Na tejto strane je jej napájanie, takže ju môžete vypnúť odobratím nádoby s veľrybím olejom. Kontrolná skrinka je na druhej strane, takže ak chcete použiť skratovačku, musíte sa tak, či tak dostať za stenu.
Treťou možnosťou je vyliezť na balkón budovy oproti doktorovmu domu, odtiaľ na balkón povyše, z balkónu Mžiknúť na neóny a z nich na strechu budovy nad svetelnou stenou.
Štvrtou možnosťou je proste ju obísť cez zadnú ulicu, ktorá vedie popod túto. Tam sa dostanete úplne ľahko z tejto ulice, stačí zbehnúť schodmi naľavo, alebo zoskočiť napravo od svetelnej steny. No aby ste sa vyhli vojakom, môžete do nej preliezť z uličky, v ktorej ste zachránili Griffa (popis nižšie).

Na tejto časti ulice sú štyria vojaci. Traja hliadkujú po ulici a štvrtý je pri svetelnej stene. Prvých dvoch môžete ľahko načapať medzi množstvom predmetov na ulici a zbaviť sa ich. Telá môžete schovať do kontajnera pri Griffovi. Tretí je bližšie pri stene, tak sa ho zbavte, telo schovajte niekam nabok. Keď ste totiž pri stene, začujete, ako sa váš štvrtý strážca rozpráva s ďalším na druhej strane svetelnej steny a keď dohovoria, vojde ďalej od steny sledovať ulicu. Vtedy ho vyraďte a potom odpracte obe telá.

Pri telách vedľa vagóna, uprostred ulice je tobolka (10). Vo vedre vedľa tiel sú dva kusy Tyvijskej rudy (2×20). Na balkóne budovy oproti domu doktora Galvaniho, kam sa dostanete po potrubiach, je elixír a kniha (Zničenie Čiernej Sally).
Je tu dom doktora Galvaniho, ktorý môžete preskúmať; vojsť môžete dverami na prízemí, alebo pomocou Mžiku vyliezť na balkón prvého, alebo druhého poschodia.

Zadná ulica pod dvoma svetelnými stenami

Prelezte stenu, pri ktorej postáva Griff. Za ňou prejdite po potrubí, pretože rovno pod vami je na ulici húf krýs. Na konci ulice je darebák. Je sám, tak sa k nemu ľahko môžete priplížiť a omráčiť ho. Nad schodmi za ním sú traja ďalší darebáci, ktorí oberajú mŕtveho strážcu. Pohádajú sa kvôli deleniu koristi a dvaja zabijú tretieho. Potom sa tu budú prechádzať medzi telami a schodmi. Keď jeden bude pri telách a druhý pôjde pod schody, tak sa za neho premžiknite a omráčte ho. S telom sa mžiknite hore na skaly a na ulicu, kde ste vyradili úplne prvého. Vráťte sa, dostaňte druhého a máte voľnú cestu, môžete obrať toho, čo zabili, o pár mincí a pri tele ich obete si vziať aj elixír a duševný liek.

Ulica za druhou svetelnou stenou

Tu sú štyria vojaci. Ak pôjdete hore schodmi z uličky s darebákmi, tak ste rovno pri strážnici. Pri nej sa striedajú dvaja vojaci, tak ich môžete dostať oboch a telá schovať dolu pod schodmi. Zvyšní dvaja sú už hračka. Dolný pri svetelnej stene si zvykne skočiť uľaviť do rohu budov a štvrtý hore pri prechode je sám, takže si ho ľahko vystriehnete.
V strážnici je Runa, list (Zabavená runa), duševný liek a jedlo. Na krabiciach oproti strážnici je skratovačka. Na vagóne pri svetelnej stene sú dva kusy Tyvijskej rudy (2×20). Na streche budovy oproti strážnici sú Pierka z ostrova Kingsparrow (10).

Ordinácia doktora Galvaniho

Do budovy môžete vojsť z prízemia, alebo cez balkóny z prvého, alebo druhého poschodia. Budova je na ulici medzi dvoma svetelnými stenami a jej prieskum je dobrovoľný. Máte tu získať krysie vnútornosti pre babku Hadrovú. Nemusíte preskúmavať celú budovu, ak nechcete. Ak vám ide len o krysie vnútornosti, vstúpte z tretieho poschodia a budete priamo v laboratóriu pri vašom cieli.

Ak vojdete z prízemia, tak ste hneď pred vstupnou halou, v ktorej sú dvaja vojaci. Keď pôjde jeden trochu dozadu, preplížte sa k druhému bližšie pri vás, omráčte ho a telo schovajte do kuchyne. Jeden vojak je v jedálni vedľa kuchyne, tak ho zložte a potom si podajte toho posledného vo vstupnej hale.
Na poschodí je posledný vojak, ktorý sa zhovára so slúžkou. Počkajte si na schodoch, kým dohovoria a rozídu sa. Vojak pôjde na druhé poschodie a slúžka do bočnej miestnosti. Choďte za ňou, omráčte ju a potom si podajte posledného vojaka. Slúžka má u seba kľúč od Galvaniho domu a posledný vojak kľúč od Galvaniho laboratória. Kľúč od domu je aj na poličke naľavo vo vstupnej hale.

V miestnosti naľavo pri vstupnej hale je kniha (Tretia Konštrickia), na stole sú dve šípky a kniha (Ako sa vyhnúť krysiemu moru), v skrinke sú náboje a na stene je plagát Slackjawa, v ktorom sú štyri šípky do kuše. V kuchyni je kniha (Zvyky a pokrmy na ostrove Morley), elixír a pár kusov jedla. Za kuchyňou pred zamknutou špajzou je elixír a pri zamknutých dverách listina (Záznam o kŕmení).
V zamknutej špajze vidíte húf krýs. Vedľa dverí visí kľúč od jeho laboratória a aj od špajze, takže ju môžete otvoriť, ak chcete, ale rátajte s tým, že vás krysy napadnú. Môžete vyskočiť na stôl pred dverami, nedosiahnu na vás, budú pobehovať popod stôl a vy ich môžete sekať mečom, až kým sa nerozpŕchnu. Vnútri sú len liečivé byliny (20) a duševný liek.

Na poschodí v miestnosti napravo (kam šla slúžka) je v truhlici duševný liek a na stolíku sú Morayine vreckové hodinky (50) a denník (Denník doktora Galvaniho). V rohu sú na stole uspávacie šípky.
Na chodbe, na stole oproti schodom je kniha (Cesta do Pandýsie). Vo veľkej miestnosti sú nad krbom dve pištole, v skrinke napravo je duševný liek (treba rozbiť sklo na skrinke), na stole je Mapa Vredovho zálivu (75) a vzadu pri stene je trezor. Z denníka doktora Galvaniho viete, že najvýznamnejším dňom v jeho živote bolo stretnutie s Antonom Sokolovom, čo bolo 28.7. Takže zadajte na trezore kombináciu 287 a otvorí sa. Vnútri sú dva zlaté ingoty (2×100). V malej miestnosti vedľa je v truhlici tobolka (25).

Na hornom poschodí sú v poličke oproti schodom dve žiletkové míny. Pri presklených dverách je odkaz (Pokyny pre slúžku). Na stole v jeho laboratóriu je list (Akademická správa pre Galvaniho) a veľrybí olej (30). Na jeho pracovnom stole je kľúč od laboratória, elixír, kniha (Chovanie a likvidácia krýs) a audiograf (Galvaniho špekulácia). V poličke oproti stolu sú mince (11). Na stole oproti poličke s mincami je kniha (Krysí mor). Pri záchode je kniha (Smútok Leviatanov). V miestnosti vedľa kúpeľne je pod skriňou duševný liek.
V jeho laboratóriu potiahnite falošnú knihu v knihovničke vedľa glóbusu a otvorí sa tajná miestnosť. V nej si vezmite vnútornosti morovej krysy. Tiež je tu kniha (Kapacita kanálov počas sietnika), mince (13) a v skrinke je duševný liek.

Pálenica Dunwallskej Whisky

Na ulici medzi babkou Hadrovou a Griffom je vstup do Pálenice. Môžete ju preskúmať ľubovoľne, alebo v rámci vedľajšej úlohy pre babku Hadrovú, no v tom prípade musíte najprv do domu doktora Galvaniho.
Ak chcete len splniť úlohu, dá sa to pomerne ľahko. Od vstupu choďte hneď hore na potrubia, prejdite po nich až pred pálenicu. Keď nik nebude nablízku, skočte pred dvere a vojdite dnu. Skočte na zábradlie, aby ste sa vyhli nastraženému drôtu, po potrubiach popreskakujte Mžikom až nad dvere na opačnej strane, skočte k nim, keď bude strážca chrbtom, prejdite. Skočte dole k osamelému strážcovi, zbavte sa ho a vojdite k destilačnému zariadeniu, ktoré otrávte. Rovnakou cestou sa dostanete naspäť, akurát pred budovou musíte najprv na strechu napravo a potom na potrubie, lebo priamo hore Mžik nedoskočí.

Podrobnejší prieskum. Vylezte na potrubie hneď na začiatku pri vstupe. Hore sú liečivé byliny (20). Na vstupnom dvore je jeden pod vami, jeden stojí napravo pri prechodovej časti (toho zatiaľ nechajte tak, nevšimne si vás pred schodmi) a traja chodia po dvore. Choďte hore na potrubie nad toho najbližšie k vstupu. Keď sú tí traja ďalej, skočte dole k tomu pod vami, omráčte ho a odneste telo k dverám. K miestu, kde stál, zvyknú chodiť ďalší dvaja, tak si ich vystriehnite z potrubia a keď budú najbližšie k vám, použite Mžik, aby ste sa dostali za nich, omráčte ich a odneste telá. Tretí chodieva do budovy za rohom a občas vyjde pred dvere. Toho si ľahko vystriehnete.
Po strechách prejdite za bránu, kde je ten jeden, ktorý sleduje dvor. Stále ho nechajte tak a choďte na potrubie nad dvoch, ktorí sa zhovárajú. Keď dohovoria, začnú chodiť po dvore. Ľahko si ich vystriehnete a tak ich omráčte. S telami sa môžete presunúť na potrubie a nechať ich na streche. Zbavte sa ich a potom si môžete podať toho v bráne, ktorý stále stojí nepohnute.
Jeden z dvojice mal u seba Univerzálny kľúč od pálenice. Druhý, rovnaký kľúč je na stole, pri ktorom stáli a je tam aj medený drôt (10). Naľavo pri bráne, v ktorej stál darebák, je Medený drôt (10). V budove naľavo od vstupu (kam chodieval jeden z darebákov) sú liečivé byliny (20), uspávacie šípky, ďalší univerzálny kľúč, šípky, dva kusy Tyvijskej rudy (2×20) a kniha (Čierny trh s elixírom). Na streche tejto budovy je vo vedre pištoľ, náboje a granát.
V priestore vedľa pálenice (dvere odomknete univerzálnym kľúčom) je elixír, skratovačka a medený drôt (10).

Vojdite do pálenice. Skočte na zábradlie, aby ste neaktivovali nastražený drôt a za drôtom môžete deaktivovať odpaľovacie zariadenie (zápalná šípka). Vojdite do miestnosti napravo a sledujte troch pod vami. Jeden sa opiera stále o zábradlie, len občas prejde vyššie, či nižšie. Dvaja sa dosť dlho zhovárajú a keď dohovoria, tak sa rozídu. Vystriehnite si ich, preskočte k nim z plošiny, kde ste, omráčte jedného a s telom sa zas teleportujte na plošinu, aby ste ho tam uložili. Toto zopakujte aj s druhým a napokon s tretím pri zábradlí (pozor, aby si vás nevšimol ten pod ním). Potom preskáčte po potrubiach a vystriehnite si strážcu na ochodze pri dverách. Keď ho omráčite, zostáva už len jeden osamotený dole.

V miestnosti hneď napravo od vstupu (odkiaľ ste mohli vybiehať likvidovať darebákov) je zavesený univerzálny kľúč, je tam list (Recept), kniha (Pálenicová štvrť), výťažok z bolehlavu (20) a v skrinke medený drôt (10). Ventilom môžete otvoriť dvere do susednej miestnosti. Len čo ich otvoríte, tak sa začnú zas zatvárať, preto sa tam presuňte Mžikom. Vnútri je tobolka (20), 2x náboje, duševný liek, elixír, 2x granát, žiletková mína, veľrybí olej (30) a jedlo. Vyskáčte po krabiciach do okna a z neho sa dostanete naspäť za dvere.
V hlavnej časti sú v popolníku na sude pod plošinu mince (5).
Do zadnej časti s destilovacím strojom môžete prejsť dverami hore na ochodze, alebo dverami napravo (pri nich si rozprávali rýmy tí dvaja), no za nimi je v chodbe nastražený drôt, ktorý musíte preskočiť. Tu sú dvaja darebáci, ktorí to tu strážia, ale prechádzajú sa, tak si ich ľahko vystriehnete a môžete ich omráčiť.

V zadnej časti sú v dolných skrinkách duševný liek, mince (11) a tobolka (20). V horných poličkách je medený drôt (10), výťažok z bolehlavu (20) a duševný liek. Na stole pri nich je kniha (Krysí mor). Dole vojdite k destilačnému prístroju (dvere odomknete univerzálnym kľúčom, alebo sa zohnite pri sudoch) a do prístroja môžete vložiť krysie vnútornosti s vedomím, že otrávite členov gangu, ako aj rodiny, ktoré si od nich liek kupujú.
Pri stroji je list (Pokyny k ilegálnemu elixíru), na stole je elixír, žiletková mína, kniha (Záznamy o elixíre) a pod schodmi oproti stolu sú mince (11).
Na tráme nad rohom zadnej časti je kostený amulet. Pomocou Mžiku vyskáčte hore na sudy a z nich na trám.

Keď ste hotový a ak ste pridali krysie vnútornosti do destilačného zariadenia, tak sa vráťte za babkou Hadrovou a oznámte jej úspech. Po rozhovore choďte opäť na poschodie a tak ako predtým, pod člnom visí ďalšia Runa.

Holgerovo námestie

Za druhou svetelnou stenou prejdite na Holgerovo námestie, do druhej hernej časti tejto misie. Na námestí je len jeden vojak, ktorý si doberá uväzneného Martina. Zložte vojaka a pákou osloboďte vševidúceho Martina, čo je váš spojenec a spomínal ho aj admirál Havelock. Povie vám o Campbellovej schôdzke s Curnowom, ktorého chce zrejme otráviť (čo už viete od jeho netere). Potom odíde. Naľavo od miesta jeho väznenia si môžete všimnúť pekný plagát s vašou podobizňou.
Napravo vyskočte na rímsy a potrubia na budovách a po nich sa dostanete za múry. Dole sú traja strážci, ale keď sa dvaja vzadu dorozprávajú (zistíte, že je možné exkomunikovať člena ich cirkvi), tak jeden vojde dovnútra. Dvaja strážci na dvore sú pre vás malina, tak ich omráčte; telá môžete schovať do kontajneru.
Na vagóne je Tyvijská ruda (20), pod krabicami uprostred ulice je Medený drôt (10) a v strážnici pri bráne je elixír. Inak tu nič viac nie je. Odtiaľto máte najrýchlejšiu cestu vyskočiť na kontajner, z neho na lampu a z nej na rímsu na hlavnej budove. Na rohu rímsy, nad bránou je Pierko z ostrova Kingsparrow (10). Po rímse môžete prejsť okolo celej budovy a za rohom vliezť oknom priamo do budovy s Campbellom.

Pre popis zvolím aj cestu po ulici. Choďte k budove pri bráne. Vlezte dnu oknom, pretože pred dverami stojí strážca. Preplížte sa za neho a odpravte ho. V poličke tu máte šípky do kuše, jedlo, mínu, skratovačku a duševný liek. Na pulte je list (Curnowova návšteva).
Druhými dverami vyjdite von a hneď choďte za zátarasy napravo, pretože na ulici je hromada vojakov. Tu môžete zbehnúť dolu schodmi oproti vám k vstupu do kanála. Naľavo od vstupu do kanála vylezte na potrubie a na jeho konci (pod cestou ulice) je Inchmutina vojnová medaila (100), hruška a duševný liek.
Môžete prejsť kanálom, ktorým sa dostanete do suterénu hlavnej budovy. Cestou pôjdete popod mreže, nad ktorými stojí strážca (objaví sa tam vždy, keď pôjdete kanálom, ak ste aj zlikvidovali všetkých na ulici) a vy mu môžete zdola ukradnúť 100 zlatých. Pri konci kanála sú aj šípky do kuše a elixír. Je to druhá cesta, ako sa vyhnúť vojakom na ulici a dvore.

Ak chcete, môžete sa zbaviť aj vojakov a prejsť priamo hlavným vchodom. Problematickí sú hlavne štyria na ulici pri vás (sú tam štyria, ak najprv pôjdete hore po rímse, vtedy sa dvaja spred vchodu presunú na ulicu, ak pôjdete rovno na ulicu, tak sú tam len dvaja, dvaja na nádvorí a dvaja pred vchodom). Treba si presne načasovať akciu, keď prvý príde pred barikády, za ktorými sa môžete skrývať, Mžiknite za neho, omráčte ho a mžiknite späť do tieňov pri schodoch. Takto sa zbavte aj druhého a zvyšných dvoch už si vystriehnete ľahko.
Na konci ulice sú ďalší dvaja a strážia tam vstup na zadný dvor (ktorým tiež môžete prejsť). Stačí sa Mžiknúť na stĺp brány a vystriehnuť si, keď sú od seba.
Poslední dvaja sú na dvore pred vstupom do budovy. Priplížte sa k nim a keď sa dozhovárajú, tak sa rozídu. Vtedy ich vyradíte ľahko.
Na ulici toho veľa nie je. V strážnici žiletková mína a elixír, v kontajneri oproti je duševný liek a v malej strážnej búdke sú náboje.
Naľavo od hlavného vstupu môžete vliezť do kanála pod budovou. Vnútri je elixír, tobolka (10) a mince (20). Napravo od hlavného vstupu je tiež kanál, v ktorom zistíte, že Campbell má tajnú skrýšu, keď uvidíte cez mreže, ako mu tam sliedia dvaja vševidúci.
Napravo od hlavného vstupu je pod schodmi Medený drôt (10).

Centrála Vševidúcich

Ak vojdete hlavnou bránou, tak zostaňte ukrytý v tieňoch. Trom civilistom jeden vševidúci vysvetľuje nebezpečenstvo vplyvu Cudzinca. Keď skončí prednášku, civilisti vyjdú von a budú sa tam ponevierať. Nevadí, ak vás zbadajú, sú to civili, ale ak nechcete, aby prekážali a náhodou našli nejaké telá, tak ich tiež omráčte.
Vo vstupnej sále sú traja vševidúci. Chodia do bočných malých miestností, takže si ich ľahko môžete vystriehnuť. Naľavo je veľké schodisko vedúce na poschodie. Jeden vševidúci po ňom chodieva dole, tak si ho vystriehnite pod schodmi a keď sa otočí, vyskočte k nemu a omráčte ho. Nad schodmi v chodbe sa tiež prechádza len jeden, takže ho ľahko odpravte. Ďalej na chodbe je ešte jeden a na druhom schodisku na východnej strane tiež jeden. Nemusíte sa ich všetkých zbavovať, ale uľahčí vám to pohyb.
Vo vstupnej hale sú v skrinke napravo pri dverách duševný liek a kniha (Sedmoro Konštrikcií). Každá zo siedmych konštrikcií je rozpísaná na vlastnej tabuľke vo vstupnej hale za kasičkou na milodary (to len pre zaujímavosť, nezapisujú sa vám osobitne do denníka). Pri kasičke sú mince (15) a môžete vybrať aj obsah kasičky (87). V miestnosti napravo od dverí je pri rozbitej váze elixír. V miestnosti naľavo od dverí je v prostrednej váze Holgerov opál (200). Nad schodmi na východnej strane je duševný liek.

Spôsob exkomunikácie

Choďte na východnú stranu poschodia. Na chodbe sú dvaja strážci, ktorí sa rozídu, keď dohovoria. Môžete ich vyradiť, obaja majú u seba kľúč od vypočúvacej miestnosti. Pod stolom na chodbe sú mince (15). S kľúčom tam môžete dverami, bez kľúča sa môžete z mučiarne vyšvihnúť Mžikom na mreže, za ktorými je vypočúvacia miestnosť. V skrinke za dverami je tobolka (25). V miestnosti je pod stoličkou kniha (Veľké skúšky), na stole sú šípky, uspávacie šípky, audiograf (Vypočúvanie veľrybárskeho zabijaka) a kacírsky značkovač, ako aj kniha (Značkovanie kacírov), ktorá vám povie, ako sa môžete zbaviť Campbella bez zabíjania.
Za kacíra je označený vševidúci, ktorý sa dopustil ohavných skutkov a nik z ostatných vševidúcich s nim nesmie byť v kontakte, poskytnúť mu pomoc, ani sa s ním zhovárať. Takže ak ho nechcete zabiť, môžete využiť túto metódu.
V mučiarni je v stolíku bolehlav (20), žiletková mína a v skrinke pri stene je elixír.
V Archíve, čo je miestnosť vedľa vypočúvacej, je len jeden vševidúci, ktorý si číta zápisky o vás a o tom, ako vám Martin pomohol. Môžete ho omráčiť a pozrieť si knihu, čo čítal (Aktivity Corva Attana). Pri knihe je aj Stará mapa pobrežia (75). Na lavičke je kniha (Skúšky nadania) a vedľa na lavičke ďalšia (Protokol miestoprísažného svedectva č. 73826). Na prostrednom stolík sú mince (15).
V dolnej časti, v rohu na stole je kniha (Druhá konštrikcia), pri strednej polici je otvorená kniha (Protokol o konfiškácii č. 2749), hore na vrchu police nad ňou je kniha (Štvrtá konštrikcia). Na lavičke je posledná kniha (Protokol priznaní č. 965).
Na stole pred dverami je tiež kniha (Značkovanie kacírov), ktorú si môžete prečítať tu, ak ste sa nedostali do vypočúvacej miestnosti a tiež sa dozviete o spôsobe exkomunikácie. Pod stolom je Tobolka (25).

Campbell a Curnow

Vojdite do prijímacej haly tu na poschodí. Z vedľajšej miestnosti počujete hlasy. Sú tam Campbell a Curnow. Na stole je fľaša vína a dva poháre.
Môžete vymeniť poháre. V tom prípade vypije jed Campbell, otrávi sa a zomrie. Kapitán Curnow privolá stráže, aby našli traviča, ale stráže sa pokúsia zajať jeho a tak sa dá na útek. Vyhlásia poplach v celom komplexe. Nemal by mať problém s útekom, zvlášť, ak ste odstránili väčšinu vojakov cestou dnu.
Môžete poháre nechať tak, ako sú. V tom prípade vypije jed Curnow a zomrie. Aby Campbell nebol podozrivý, privolá stráže a nechá vyhlásiť poplach v celom komplexe.
Môžete otráviť oba poháre preliatím trochy od Curnowa do Campbellovho pohára. Keď si pripijú, zomrú obaja. O chvíľu vojdú do miestnosti Curnowovi muži. Poplach nevyhlásia, ale vydajú sa pátrať po travičovi do celého sídla.

Ak chcete zachrániť Curnow a nezabiť Campbella, tak rozbite poháre. Vyjdú von a keď zistia, že víno tu nie je, tak najvyšší vševidúci Campbell pozve Curnowa na prehliadku svojho portrétu do svojej tajnej miestnosti. Sledujte ich dolu schodmi a do tajnej miestnosti.
Ak ste tam už boli a jeho portrét ukradli, tak požiada kapitána, aby prezrel krabice, či niečo nezbadá. Ak je portrét tam, tak ho pobáda, aby si ho prezrel. Tak, či tak, dostane sa mu za chrbát a pokúsi sa ho zabiť. Ak nezasiahnete, tak ho zabije. Presuňte sa za Campbella a omráčte ho. Ak sa ho pokúsite zneškodniť skôr, kapitán vás napadne. Musíte ho zneškodniť, až keď vytiahne meč. Vtedy kapitán pochopí, o čo sa pokúšal, nenapadne vás, nebude to ani odhalenie, dá sa proste na útek a vy ste ho týmto zachránili.
Za záchranu Curnowa získate úspech „Osobná stráž“.

Alternatívnou možnosťou je posadnúť kapitána než sa dostane k pohárom s vínom, vyjsť s ním von a keď skončí posadnutie, tak ho omráčte. Alebo ho omráčte, keď ho povedie Campbell do tajnej miestnosti, ak ste rozbili poháre s vínom. Keď je v bezvedomí, musíte jeho telo odniesť do bezpečia. To je v smetnom kontajneri na ulici pri bráne centrály vševidúcich. Hoďte ho tam, kontajner sa automaticky uzavrie a tým mu zachránite život. Campbell sa presunie do tajnej miestnosti a bude tam sám, tak si ho môžete podať.

Nech už sa zbavíte Campbella akokoľvek, nezabudnite si vziať od neho vydieračský denník.
Ak ho nechcete zabiť, tak ho omráčte a telo odneste do vypočúvacej miestnosti. Ak ste nevyradili stráže na chodbe, tak prejsť s telom bude ťažké a budete ich musieť vyradiť, alebo sa dostaňte aspoň k najbližšiemu oknu, prejdite vonku po rímse k vypočúvacej miestnosti a potom len rýchlo cez chodbu dnu. Ak ste vyradili všetky stráže na chodbe, tak tam teraz bude jeden nový strážca.
Usaďte Campbella do kresla v mučiarenskej časti, z vypočúvacej časti si vezmite Značkovač kacírov (ak ste ho nevzali už predtým) a označkujte ho. Tým ste sa ho zbavili, vzali ste mu denník a ak chcete, môžete rovno odísť za Samuelom na zadný dvor a ukončiť misiu.

Prijímacia hala a tajná miestnosť

Nezabudnite prehľadať prijímaciu halu. Je v nej duševný liek, v skrinkách pri stene sú šípky a tobolka (25), pod stolom sú mince (25) a na stene visí Runa. V miestnosti, v ktorej boli predtým zatvorení, je Inchmutino púzdro na cigarety (100), v kresle mince (10) a pod druhým kreslom kniha (Piata konštrikcia). Tiež prezrite tajnú miestnosť. Ak ste tam nenaviedli Campbella s Curnowom, tak tam choďte sami. Na východnej strane je pod schodmi vstup do Psincov. Zbehnite dole schodmi a naľavo je priamy vstup do Psincov (samostatná herná časť). Napravo je socha, na ktorej zatlačte oko a otvorí sa tajný vstup.
Vnútri je Maľba najvyššieho vševidúceho Campbella (300), na okne sú mince (11), na matracoch sú mince (28), vo vitríne je pištoľ, Cisárska ozdobná tácka (150), kniha (Litánia Whitcliffská) a Runa. Na stole je audiograf (Campbellovo nariekanie). Pri matracoch sú uspávacie šípky a list (Moje dievčatá). Na stoličke kniha (Sviatok Fugy).

Psinec

Oproti tajnej miestnosti môžete vojsť do psinca, čo je dobrovoľný prieskum a nepotrebujete tam ísť v rámci hlavných, ani vedľajších úloh.
Vo vstupnej chodbe (keď vojdete z časti pri tajnej miestnosti) je jeden strážca, ktorého ľahko omráčite. Schovajte telo za roh. Vylezte na posteľ a počkajte si. Jeden strážca so psom sem zvykne vojsť, tak použite uspávaciu šípku na strážcu a potom na psa. Posledný strážca je naľavo a chodí sa pozerať na chorého psa. Chorý pes drieme, takže si vás nevšíma, ak nerobíte lomoz, takže sa preplížte a zbavte sa strážcu. Ak toho psa vypustíte, tak napadne každého, koho stretne, vás, krysy, aj stráž.

Teraz to tu môžete preskúmať. Ak chcete prezrieť aj cely napravo, tak choďte zľava, popod chorého psa, vyskočte na potrubie nad celami so psami a zhora všetkých troch uspite uspávacími šípkami, lebo ak vás zbadajú, začnú brechať.

Na stole vo vstupnej chodbe je kniha (Chov a výcvik loveckých psov), mince (25) a list (Úkryt koristi). Z listu zistíte, že kód k zadným dverám je podľa konštrikcií v poradí Klamársky jazyk, Bludný pohľad a Nezdarená myseľ. Pozrite si knihu Sedmero Konštrikcií, kde má každá jedna priradené číslo a podľa týchto vypísaných určíte kód na 217.
V skrinke je žiletková mína, elixír, bolehlav (20) a veľrybí olej (30). Na posteli je kniha (Siedma Konštrikcia).

Vľavo je pri chorom psovi oznam (Chorý pes). V cele E, ktorá je otvorená, je na zemi páka. Vložte ju do mechanizmu na stene k ostatným pákam a otvorte ňou celu F. V nej sú pri telách mince (20), Tobolka (25) a kniha (Sedmero Koštrukcií). Cela D je s chorým psom. Vpravo sú na zemi pri pákach ovládajúcich cely mince (10). V cele A je Tobolka (50) a Medený drôt (10). Medzi celami B a C je ešte jedna, ktorá sa nedá zvonku otvoriť. Vylezte na susednú celu (odkiaľ ste mohli ísť hore a strelami uspať psov zhora) a vlezte do nej. Vnútri v skrinke je mína, Tobolka (50), náboje a duševný liek.
V zadnej časti sú dvere s číselným zámkom. Kód je 217, ako ste mohli rozlúštiť z listu vyššie. Za dverami sú pri psích telách elixír, duševný liek, uspávacie šípky, šípky, skratovačka a Tobolka (50).

Bočná časť zadného dvora, Berthold a Elsa

Sem môžete prejsť zo zadného dvora, kde vylezte na strechu dielne, prejdite po strechách k múru a preskočte zaň, pretože bránka je zamknutá. Druhá cesta vedie z ulice pri hlavnej budove z námestia.
Povyše bránky je jeden osamotený strážca, ktorý má aj kľúč od bránky.
Poniže dvier vedúcich na ulicu sú dvaja strážci, proti ktorým stojí vševidúci Berthold a jeho sestra Elsa, ktorú obvinili z bosoráctva. Ak nezasiahnete, tak dvaja strážci Bertholda, aj Elsu zabijú. Ak omráčite strážcu nad schodmi, tak Berthold toho druhého zabije. Ak chcete úplne zabrániť krviprelievaniu, tak omráčte toho nad schodmi a keď začne boj, streľte do útočníka uspávaciu šípku. Berthold vám poďakuje za pomoc, prezradí vám kód 203 k trezoru v ubytovni a s Elsou utečú preč.

Na plošine nad nimi je na krabici Tobolka (10). Tiež je tam malé okno, ktorým môžete vliezť do pivničnej miestnosti. Tam je duševný liek, Tobolka (20), kľúč od zadnej bránky a knihy (Zoznam odvedených; Bájky pre deti).

Zadný dvor

Na zadný dvor môžete, cez dvere pri schodoch napravo od vstupnej haly, alebo cez záhradu, do ktorej dvere vedú z konca ulice pri hlavnej budove.

Ak prejdete cez dvere pri schodoch, budete na plošine a poniže vás je pri poplachovom stroji osamotený strážca, tak ho omráčte a telo vyneste hore. Po dvore chodia aj traja strážci so psami a tých len tak nevyradíte, pretože psov neomráčite. Po strechách sa ľahko dostanete k reťazi, ktorou zleziete k Samuelovi, ak chcete proste preč. Ak to tu chcete preskúmať, s nimi to bude trochu ťažšie, ale môžete ich tiež vyradiť. Použite uspávacie šípky, najprv streľte strážcu, kým nabijete, pes sa začne obzerať, ale nevšimne si vás hneď na streche, tak rýchlo streľte aj psa. Potom schovajte telá, najlepšie na strechu.
Okolo jedálne chodia dvaja strážci so psami, každý inou stranou, tak si ich ľahko vystriehnete. Posledný strážca so psom chodí popred dielňu a poniže je osamotený strážca. Vyraďte najprv toho a potom uspávacími šípkami strážcu so psom. V jedálni drieme jeden pes, tak ho ľahko uspíte šípkou. V ubytovni sú traja vojaci. Nakuknite dnu kľúčovou dierkou a uvidíte, ako jedného z nich zabijú, keďže je podľa nich nakazený morom. Potom vyjdú zvyšní dvaja von a rozdelia sa, tak ich hravo dostanete.
Ak ste zabíjali a upozornili na seba od začiatku misie, môže byť jeden strážca na streche dielne a na dvore ďalší dvaja psi.

Poniže plošiny s poplachom je v strážnej búdke tobolka (20), šípky a v kontajnery poniže sú ďalšie šípky. Priamo pod plošinou s poplachom, kam sa dá vliezť, je tobolka (50), uspávacie šípky, duševný liek a elixír.
V jedálni je samozrejme rôzne jedlo, mince (15), elixír, knihy (Zvyky a pokrmy na ostrove Morley; Šiesta Konštrikcia) a list (Zmena kombinácie) s kombináciou k trezoru.
V ubytovni sú v prvej časti listy (Varovanie; Chýbaš nám; Včerajšia noc; Posledné varovanie) (Varujú Bertholda, že chcú obviniť jeho sestru z čarodejníctva a Campbell varuje muža, ktorý sliedi po jeho tajnej miestnosti) a v skrinke mince (15) a šípky, pod posteľou vo vnútornej časti kniha (Mladý princ z Tyvie) a na druhej posteli list (Učňovstvo). Pod posteľou sú skrčené tri predošlé pokusy tohto listu (Učňovstvo, návrh 1; Učňovstvo, návrh 2; Učňovstvo, návrh 3). V skrinke je žiletková mína, duševný liek a tobolka (10). Tiež je tam trezor. Kód je 203 a povie vám ho vševidúci v záhradnej časti, ak mu zachránite sestru, alebo ho nájdete na liste v jedálni. V trezore sú uspávacie šípky, tobolka (50) a elixír. Na streche ubytovne je medený drôt (10).
V sklade pri doku je duševný liek za prázdnymi fľašami, v poličke uspávacie šípky a v chladničke šípky. Pri zamknutých dverách je list (Správa z dielne). Z dielne môžete vziať ventil, doniesť ho sem a zapichnúť pod správu a otvoríte ním dvere. Bez ventilu vylezte na strechu dielne a na zadnej strane sa spustite dole na rímsu. Rozbite dosky na okne a vojdete do zamknutej miestnosti, kde je mŕtvy vševidúci, pri ktorom je kostený amulet. Tiež je tam elixír, knihy (Cudzinec; Volanie sfér, diel 1) a tobolka (25).
Kľúč od dielne má jeden zo strážcov. Bez neho môžete vyliezť na strechu (v skrinke sú tam náboje) a rozbiť presklené okno, aby ste sa dostali dnu. Vnútri je hromada šípok v skrinkách a cvičných panákoch. Pred panákmi je granát a list (Ohľadne kuší). V skrinkách sú dve žiletkové míny, tobolka (25), elixír, bolehlav (20), Tyvijská ruda (20), liečivé byliny (20), drvený kryštál (30), duševný liek, medený drôt (10) a kniha (Metafyzické mystérium). Na malej poličke je list (Náhradný ventil) a aj ventil na otvorenie dvier skladu. Polička je zamknutá. V rohu je skrinka s náradím, na ktorej je list (Vybuchujúci psi) a hore na nej je fľaša, v ktorej je kľúč. Rozbite ju a otvoríte ňou poličku. V nej je elixír, uspávacie šípky a Schéma Viazaný Galvaniho Náter (pre vylepšenie brnenia). Pod pieckou je Tyvijská ruda (20), na piecke list (Hudobná skrinka), oproti je kniha (Staroveká hudba), audigoraf (Hudobná skrinka vševidúcich) a Runa.
Môžete vyskočiť na rímsu na hlavnej budove, z ktorej ste prešli, prejsť po nej nad plošinu s poplachom a tam vliezť oknom do miestnosti. Vnútri je v trezore ingot (100) a náboje. Na stole je kniha (Prvá konštrikcia).
Choďte na strechu dielne a po dvoch susedných strieškach doskočte na tretiu s oknom s vyrazenými mrežami. Za oknom je nastražený drôt pasce. Vnútri zlezte po reťazi dole a dávajte si pozor na húf krýs na podlahe. Rovno z reťaze môžete Mžiknúť na stôl. Na stole je list (Ďalšie náradie), kniha (Otázka kostených amuletov) a v zveráku je kostený amulet. Otvorte zverák, aby ste si ho mohli vziať. Na krabici pri stene je aj tobolka (20).
Vráťte sa hore po reťazi a von oknom. Odtiaľto môžete doskočiť za múr zadnej záhrady, ak ste tam už neboli.

Keď ste pripravený odísť, choďte len dozadu za sklad na okraj dvora a po reťazi zlezte dolu k mólu, na ktorom už čaká Samuel. Na sude pri reťazi sú mince (25). Oslovte Samuela a povedzte mu, že chcete odísť.
Misia je splnená. Ako špeciálne akcie ste mohli získať „Pomoc babke otráviť gang z Bottle Street“, „ Záchrana bufeťáka Griffa“, „Záchrana kapitána Curnowa“, „Záchrana Elsy pred fanatickým vševidúcim“, „Označenie Campbella za kacíra“ ak ste ho označkovali, alebo „Otrávenie najvyššieho vševidúceho Campbella“, ak ste ho otrávili jeho vlastným jedom.

B. Hound Pits

Vraciate sa naspäť ku krčme lojalistov. Na móle čaká Callista. Ak ste zachránili jej strýka Curnowa, tak vám poďakuje a dostanete 100 zlatých. Ak to Curnow neprežil, tak to len smutne okomentuje. Na dvore za krčmou čakajú Havelock a Pendleton. Choďte k nim a pogratulujú vám k úspechu. Odporučia vám si odpočinúť. Než pôjdete do postele, môžete ešte prezrieť okolie.
Piero má v dielni nový audiograf (Pierove temné sny). Na poschodí má knihu (Neúspešné pokusy), v kufri Tyvijskú rudu (20) a na stole kľúč od dielne.
V izbe služobníctva je v rohu za kreslom bolehlav (20). V izbe lorda Pendletona je nový audiograf (Pamäte lorda Pendletona: 28. Kapitola), list (Kríza rodiny Pendletonovcov) a veľrybí olej (30). V Havelockovej izbe je denník (Havelockov denník, druhý záznam) a audiograf (Havelockov denník: Tretí záznam).
Vo veži, do ktorej môžete prejsť cez okno pred vašou izbou, sú pod posteľou liečivé byliny (20).
Pri Samuelovom člne choďte k vstupu do kanálov a cez mreže môžete otočiť ventilom. V chodbe napravo je na konci Medený drôt (10). Pokračujte chodbou naľavo k dverám (zamknuté dvere, vedú do pivnice pod krčmou). Pred nimi sú dva bolehlavy (2×20) a neďaleko vo vode sú mince (10). Oproti dverám je Pokrusta riečna. Keď sa od nej vzdialite, napadne vás nejakými pľuvancami a keď sa priblížite, aby ste ju sekli, tak sa stiahne do ulity. Preto ju zastreľte z diaľky a vezmite si jej perlu (50). Na konci chodby je na prevrátenom stole list (Stará správa), vedľa stolu na zemi mince (6) a ďalšie vo vode poniže stola (6).

Potom sa choďte vyspať. Tentoraz žiadne sny, len sa do ružova vyspinkaný zobudíte na ďalší deň. V Pierovej dielni je nový audiograf (Pierove poznámky o anomáliách) a druhý nový v izbe Pendletona (Pamäte lorda Pendletona: 32. Kapitola).
Potom choďte na dvor, kde čakajú lord a admirál. Dajú vám kľúče od kanálov, aby ste preverili zvuky, ktoré odtiaľ vychádzajú. Na konci kanálu sú dvaja Trúchliaci, ľudia nakazení morom. Skočte do vody, plávajte popod plošinu s nimi, aby vás nevideli, vynorte sa za nimi, Mžikom sa preneste za ženu a omráčte ju. Muž vbehol do bočnej chodby a sleduje vstup do chodby, tak skočte zas do vody, preplávajte naspäť, vráťte sa hore a choďte na ulicu pred krčmou. Neďaleko vstupu do krčmy je ďalší vstup do kanála. Otvorte ho, skočte dole a dostanete sa za muža. Priplížte sa k nemu a omráčte ho.
Na konci chodby, kde bola žena, je v prevrátenom stole Runa a za mrežami na konci chodby je druhá Runa.

Vráťte sa hore. Ak sa vrátite, kadiaľ ste prišli, čaká tam Cecilia, aby vám povedala, že dorazil Teague Martin. Choďte do krčmy a pohovorte si s Martinom a Havelockom. Povedia vám, že vaším ďalším cieľom sú Morgan a Curtis Pendletonoví, Trevorovi starší bratia. Po rozhovore s nimi si vonku pohovorte ešte s Trevorom Pendletonom. Napokon oslovte Samuela pri lodi a nechajte sa odviesť na misiu.

3. Dom Rozkoše

Runy: 5; Kostené amulety: 5; Maľby: 3; Mince: 4084; Schémy: 1.

Okolie mostu

Začínate opäť tam, kde minule, na brehu Páleničnej štvrte. Veci sa tu však trochu zmenili, ale aspoň to tu už z väčšej časti poznáte.
Choďte hore k mostu. Počkajte si pod schodmi mostu (kde bola v minulej misii žena) a jeden strážca si sem zbehne uľaviť, tak ho omráčte. Vyjdite hore schodmi, ale nie priamo na most, no do ulice a vyskočte nad kontajnerom na plošinu. Okolo strážnej veže sú traja strážci. Jeden chodí ku schodom, kde si pozerá plagát o exkomunikovaní Campbella. Priplížte sa k nemu, omráčte ho a telo zaneste dolu do kontajnera. Vráťte sa zas hore. Na opačnej strane, pri strážnici je druhý, vyčíhajte si ho a zložte ho. Môžete k nemu prejsť popod most, aby ste to neriskovali poza vežu.
Pokiaľ na seba neupozorníte, tak veža sleduje len most. Keď ste sa zbavili týchto okolo, vystriehnite si, keď pôjde strážca na moste smerom od veže, vyskočte Mžikom na stĺp, zo stĺpu na vežu a vzadu môžete odpojiť nádrž s veľrybím olejom, čím vežu deaktivujete. Tiež môžete použiť skratovačku, aby ste ju preprogramovali zabíjať stráže, ale to je zbytočné.
Potom už hravo dostanete posledného strážcu na moste. Na konci mostu je tiež jedna trúchliaca, ktorú môžete omráčiť. Je pri nej Tobolka (5). Na krabici pri strážnici je Medený drôt (10) a v strážnici je skratovačka, elixír, duševný liek, dva granáty, náboje, mince (7) a list (Oficiálne hlásenie stráže).
Za vežou je uzavretá brána, ktorú predtým blokovala len svetelná stena. Môžete ju obísť zase cez bočnú uličku, prejsť ako krysa, alebo preliezť po streche.

Ulička s Griffovým obchodom

Dom babky Hadrovej je zabednený, ale na streche, kde bola v minulej misii mŕtvola a pár drobností je mŕtvola stále, ale niekto, kto má veľa času, tam dal ďalšie drobnosti. Je tam elixír, tobolka (10) a mince (2). Pri zabednených dverách pre vás nechala aj list (Správa od babči). Potom len pokračujte ulicou. Je tam trojica členov gangu Bottle Street, ale nie sú nepriateľskí, len vám povedia, že s vami chce hovoriť ich vodca, tak za ním môžete skočiť do Pálenice.
Za rohom, kde je Griff, na vás čakajú traja vrahovia. Jeden je na strieške za miestom, kde zvykne postávať Griff (kadiaľ môžete preliezť do zadnej uličky) a dvaja sú v bytoch v domoch pred obchodom. Oba byty ste mohli vylúpiť už v minulej misii, ako som uvádzal v návode, takže viete, kde sú. Na rohu ulice vyskočte na rohovú striešku a oknom vlezte do prvého bytu. Cez okno si teda vystriehnite vraha a keď sa pozerá von, tak vlezte a omráčte ho.
Druhý je v byte povyše, skočte na potrubie pod balkónom a vystriehnite si ho, pretože chodí na balkón. Keď pôjde dnu, tak vylezte hore a omráčte ho. Alebo ak sa presúvate zo strechy, môžete sa presunúť za neho, keď bude na balkóne.
Z okna tohto bytu vykuknite na strechu. Vrah sa po nej občas prechádza, tak si ho vystriehnite a zložte ho. Vrahov je dobré odpravovať potichu, aj ak hráte akčným spôsobom, lebo sú to telepati ako vy, ale na väčšiu vzdialenosť a keď napadnete jedného, ostatní mu bežia na pomoc a vedia sa tiež teleportovať.

V nižšom byte je len duševný liek. Vo vyššom byte je Tobolka (50), Medený Drôt (10), dve žiletkové míny, skratovačka a za zadebnenými dverami je skratovačka, elixír, Medený drôt (10), liečivé byliny (20) a Kostený amulet. Tiež je tam jeden Trúchliaci, ktorého môžete omráčiť. Ak dlho sledujete vraha na balkóne, tak sa môže stať, že trúchliaceho zabije.
V Griffovom obchode sú mince (18), Tobolka (10), zápalná šípka a liečivé byliny (20). Tiež sa môžete odzadu priplížiť ku Griffovi, ktorý stále postáva vonku a ukradnúť mu mince (50). A samozrejme u neho môžete stále nakupovať.

Ulica pri dome doktora Galvaniho

Táto časť ulice sa nezmenila, okrem zablokovanej prvej svetelnej steny je na opačnej strane druhá svetelná stena a všetko je rovnaké, akurát je tu dosť stráží. Ak ich chcete zlikvidovať, tak začnite na streche nad prvou bránou, či už preskočíte od mosta, alebo ak pôjdete cez uličku s Griffom a potom hneď doľava nahor. Zo strechy prejdite na balkón Galvaniho domu, pretože je tam strážca, ktorý sa rozhliada po ulici. Omráčte ho.
Dole na ulici sú štyria. Jeden stojí pod balkónom, jeden sa prechádza popred dom a dvaja sa prechádzajú spolu po opačnej strane ulice. Keď budú všetci traja v pohybe chrbtom od vás, skočte dole za toho pred domom, omráčte ho a telo schovajte pod schody domu, stačí zoskočiť dolu. Potom si vyčíhajte toho samotného na tejto strane, keď bude dvojica za vagónom. Napokon si podajte dvojicu, chodia za sebou a keď omráčite toho zadného, prvý si to nevšimne a môžete dostať aj jeho. Telá môžete hodiť do kontajera.
Na konci ulice pri svetelnej bráne sú dvaja. Vyskočte na vagón pri nich a keď dohovoria, jeden tu zostane a druhý pôjde hliadkovať na ulicu. Ľahko ho dostanete, vráťte sa na vagón, kde vás neuvidia vojaci na druhej strane svetelnej steny a keď nebudú čelom k stene, tak zoskočte dole k tomu poslednému na tejto strane a vyraďte ho.

Svetelnú stenu môžete odpojiť, alebo obísť zadnou uličkou, tak ako v minulej misii.
Okrem domu doktora Galvaniho je tentokrát prístupná aj budova oproti, dom obchodníka s umením.
Na ulici je len na stole kniha (Paliarenská štvrť) a elixír a druhý elixír je na ovládaní svetelnej steny.

Ulička pod svetelnou stenou

Môžete preskúmať aj zadnú uličku, ktorou sa môžete dostať za svetelnú stenu. Dole v uličke sú štyria trúchliaci. Často kľačia, alebo zvracajú, takže ich môžete ľahko omráčiť a aj stihnúť odniesť telá. V uličke je teraz otvorený vstup do podzemia. Usídlila sa tam babka Hadrová.
Pri mŕtvole na začiatku je list (List od Allison), pištoľ a náboje. Pri babke vzadu je kniha (Cudzinec), Medený drôt (10), duševný liek, bolehlav (20) a Kostený amulet.
Ak babku oslovíte, tak vám povie príbeh o cisárovnej Jessamine Kaldwinovej, ktorú zavraždili a teraz jej duša trpí, „uväznená a zneužitá“. Prvý náznak, že viete, kde je, ak vás to už nenapadlo skôr.
Tiež je tu zadný vchod do bordelu Golden Cat, no potrebujete kľúč, ktorý získate až v bordeli, je to úniková cesta.

Choďte na koniec uličky k schodom na hornú ulicu, kde v minulej misii okrádali zabitého strážcu darebáci. Teraz je tu žena, ktorú chcú zas okradnúť dvaja strážcovia. Ak nezasiahnete, tak ju zabijú. Ak ju chcete zachrániť, tak sa presuňte Mžikom za nich. Ak si to správne načasujete, môžete ich oboch omráčiť. Keď druhý pôjde bližšie k nej, začnite škrtiť prvého, zachyťte telo aby nespadlo dopredu a nevarovalo ho, odhoďte ho do boku a hneď začnite škrtiť druhého. Ak nestíhate, môžete jedného streliť uspávacou šípkou spoza chrbta prvého a toho hneď začať škrtiť. Žena vám dá za odmenu kľúč k služobnému a hlavnému vchodu do domu umelca. Pri mieste, kde stáli, je aj Medený drôt (10) a pri kontajneri je tobolka (5).

Ulica pred Holgerovým námestím a vstupom do Golden Cat

Tu sú traja vojaci a strážna veža. Môžete sem prísť tak ako minule: odpojiť svetelnú stenu, preliezť cez strechu nad stenou, alebo okolo cez zadnú uličku. Jeden vojak sa prechádza popri strážnici a schodoch k zadnej uličke, tak si ho vystriehnite, najlepšie za krabicami, omráčte a telo môžete nechať aj tam. Druhý vojak sa zvykne občas opierať o stenu obchodu, tak vyskočte na rímsu nad ním a keď pôjde zas za roh k veži, tak zoskočte dole a omráčte ho, než sa dostane do zorného poľa veže. Tretí tiež občas chodí za roh k vám, takže ho ako posledného ľahko dostanete. Potom sa už len presuňte k veži, na striešku za ňou, hore na vežu a odpojte ju.
Tu sa niekoľkokrát objavia traja noví vojaci, ak predošlú trojicu vyradíte. Stalo sa mi to po návrate od Slackjawa a po odchode z domu doktora Galvaniho. Vežu už ale nikto nezapne.
V strážnici sú dva elixíry a list (Oficiálne hlásenie stráže). Na krabici pred strážnicou je Medený drôt (10) a skratovačka.
Cesta na Holgerovo námestie je uzavretá, ale máte tu tentokrát otvorenú cestu na ulicu pred bordelom Golden Cat.

Pálenica Dunwallskej Whisky

Slackjaw, vodca gangu vás pozval, takže môžete do pálenice pokojne vojsť a aj sa tam pohybovať, nik vás tentokrát nenapadne. V budove naľavo od vstupu je bolehlav (20), mína a mince (2). Naľavo pri hlavnej budove sú za mrežami zavretí traja trúchliaci (ak ste neotrávili ich destilačku, tak je priestor prázdny). Je zamknutá (náhradný kľúč od pálenice nájdete vnútri) a môžete ju odomknúť kľúčom, no vyhrnú sa von a napadnú vás aj stráže a stráže zas ich, takže ich nemôžete dostať potichu. Vnútri majú Kostený amulet. Keď sa vrátite von po rozhovore so Slackjawom, tak sa objavia ďalší trúchliaci na dvore a aj títo traja budú von, takže potom si môžete pokojne vziať amulet. Problém je s tými trúchliacimi vonku. Ak použijete na tých v klietke uspávacie šípky, aj tak sa objavia ďalší trúchliaci a prekvapivo budú vonku aj títo traja, na rôznych miestach po dvore a stále budú v bezvedomí.

Vojdite do budovy pálenice. V poličkách napravo sú dva elixíry a dve míny. V miestnosti napravo je list (Bunting), bolehlav (20) a kniha (Korisť za posledný mesiac).
Tiež tu vojdite do zatvorenej miestnosti tak ako minule, otvorte dvere ventilom a než sa zavrú, mžiknite dovnútra. Sú tu granáty, náboje, elixír, duševný liek, Medený drôt (10), drvený kryštál (30), liečivé byliny (20), veľrybí olej (30), bolehlav (20), Tobolka (10), mince (2), náhradný kľúč od pálenice a aj Schéma: Žhaviaca pasca (pre zápalné šípky).
Dole v hlavnej hale sú cely, kde držia pár nakazených (ak ste neotrávili destilačku v minulom dieli, tak je cela prázdna). Už pri vstupe ste mohli počuť z rozhovoru, že sa mnohí nakazili kvôli tomu, že ste im znečistili destilačku. Náhradným kľúčom môžete odomknúť dvere a keď sa vyrútia von, ostatní ich zabijú. Ak nechcete spôsobovať ďalší chaos, tak obetujte tri uspávacie šípky (strieľajte z diaľky, Slackjawovým mužom to nevadí, ale trúchliacich tak vyprovokujete a tak, aby vás neodhalili, ak hráte na utajený postup). Vnútri sú dve krabičky liečivých bylín (2×20), Morayin sextant (50), tobolka (50), medený drôt (10), bolehlav (20), skratovačka, elixír, tobolka (100).
V zadnej časti sú v skrinkách dole dva výťažky z bolehlavu (2×20) a duševný liek, hore v skrinke je medený drôt (10) a na stole je duševný liek a medený drôt (10).

Napokon choďte za Slackjawom. Je ochotný poskytnúť vám alternatívny vstup do Golden Cat, ak pre neho zistíte, čo sa stalo s Crowleym, čo je jeden z jeho najlepších chlapov, ktorého poslal preskúmať Galvaniho dom, pretože si myslí, že Galvani brojí proti jeho gangu.
Po rozhovore sa vráťte naspäť na hlavné ulice. Na dvore pred pálenicou sa objavili trúchliaci (ako som spomínal vyššie) a napadli Slackjawových mužov, ktorí tam hliadkujú (ak ste destilačku v minulej misii neotrávili, tak sa žiadny útok nekoná). Uložte si pozíciu než vyjdete von, niekedy totiž vyhrajú oni, niekedy stráže.

Galvaniho dom

Aj tento dom ste mohli preskúmať už v minulej misii, takže by ste sa tu mali vyznať. Vstup je z hlavnej ulice pred svetelnou stenou. Ak ste tam v tejto misii ešte neboli, sú tam štyria vojaci na ulici a jeden na balkóne doktorovho domu. Ak ste tu už boli a ak ste všetkých vojakov zneškodnili, tak sa tu teraz objavia traja noví. Našťastie sa začnú prechádzať každý sám a majú tu hromadu krabíc a vagón, takže sa ich môžete zbaviť ľahko.
Ak nechcete riskovať, proste prejdite po potrubí na balkón a z druhého balkónu do domu. Počkajte si, kým sa v miestnosti rozídu stráže, ukradnite audiografovú pásku a vráťte sa balkónom von.

Vnútri sú štyria vojaci. Dvaja sú na prízemí, keď sa dorozprávajú, jeden vojde do kuchyne a druhý sa začne prechádzať po vstupnej hale. Dvaja sú na druhom poschodí v labóratóriu pri mŕtvole. Keď sa dorozprávajú, začnú chodiť po miestnosti a jeden vyjde občas na chodbu, tak si ho podajte a potom aj druhého. Všetkých štyroch sa zbavíte ľahko.
Telo v laboratóriu je Crowley, ktorého máte nájsť. Vezmite si zo stola pri ňom pásku do audiografu (Crowleyho posledná správa).

Ak ste nepobrali všetky elixíry a zbrane v minulej misii, tak tu zostali. Je tu pár nových cenností. V miestnosti naľavo pri vstupnej hale je minca (1). V bočnej miestnosti naľavo na poschodí je v stolíku tobolka (10) a mince (7). V truhlici vo vedľajšej miestnosti je tobolka (500). Na druhom poschodí v miestnosti vedľa laboratória je pri skúmavkách Pierko z ostrova Kingsparrov (10) a v poličke oproti tobolka (10). V poličke oproti stolu s mŕtvolou sú pierka z ostrova Kingsparrow a druhé na stole pri záchode (2×10), v záchode je tobolka (25) a na chodbe pri svietniku sú pierka z ostrova Kingsparrow (10). V tajnej miestnosti je Runa.

Vráťte sa za Slackjawom do pálenice a odovzdajte mu Crowleyho nahrávku. Spolu si vypočujete jeho posledné slová, ale aj tak nezistíte, kto zabil Crowleyho. Slackjaw dodrží dohodu a dá vám kľúč k dverám, ktorými sa dostanete do hotelu U kapitánovej sesle, cez ktorý môžete ľahko po streche do bordelu.
Tiež má pre vás ďalší návrh. V bordeli bude obchodník s umením menom Bunting a chce, aby ste od neho získali kombináciu k jeho trezoru. Sľúbi vám, že sa potom postará o bratov Pendletonovcov tak, že ich už nikdy viac neuvidíte, ale nezabije ich.

Dom obchodníka s umením

Tam môžete neskôr, keď získate v bordeli prístup k jeho trezoru, ale môžete ho vybieliť aj teraz a potom sa už len vrátiť po trezor. Dom je oproti ordinácii doktora Galvaniho. Dovnútra môžete z prvého, aj druhého poschodia cez balkón. Ak ste pomohli žene, ktorú prepadli dvaja vojaci, tak máte kľúč a môžete vojsť hlavným vchodom, alebo zadným vchodom, ktorý je pri Griffovi.

Vnútri sú len štyria banditi. Dvaja na prvom poschodí a dvaja na druhom. Keď sa oba páry dorozprávajú, začnú sa prechádzať po miestnosti, obzerať si obrazy a podobne, takže ich omráčite ľahko.
V malej miestnosti na prízemí je v malej poličke duševný liek a drvený kryštál (30) a v skrini dve krabice liečivých bylín (2×20). Na stene tam visí kľúč od prízemných dverí, ak ste ho nedostali od zachránenej ženy. Na prvom poschodí je maľba Svetlo na inverznej krivke, Sokolovov autoportrét (300). Na druhom poschodí je v malej miestnosti na posteli kniha (Kostené amulety), pod posteľou sú liečivé byliny (20) a nad posteľou maľba Daud a parabola stratených rokov (300). Oproti je na stolíku duševný liek, minca (5) a list (Golden Cat znovu otvára).

Cesta do Golden Cat

Choďte za svetelnú stenu, kadiaľ ste šli minule na Holgerovo námestie. Tu môžete ísť napravo od svetelnej steny priamo cez ulicu, alebo ak ste pomohli Slackjawovi a máte od neho kľúč, tak môžete vojsť do starého hotela U kapitánovej sesle. Dvere do hotela sú oproti strážnici. Na prízemí pod schodmi sú náboje, pištoľ a kostený amulet.

Obe cesty vás dovedú pred Golden Cat. Ak pôjdete po ulici, tak ste samozrejme na ulici, kde je viacero stráží a musíte sa plížiť. Môžete Mžiknúť hneď na striešku nad obchodom napravo, z nej na balkón, z ktorého vojdite do budovy, vyskočte o podlažie vyššie, vyjdite oknom na potrubie a z neho na strechu. Zo strechy po ventilačnom potrubí sa dostanete na rímsu k oknu bordelu.
Ak ste šli cez hotel, tak vyjdite na streche. Zo strechy môžete skočiť na altánok pri bordeli, odtiaľ na rímsu a otvoreným oknom priamo dnu.
Taktiež môžete z rímsy vyliezť úplne hore na strechu a z nej na zadný balkón, ktorým sa tiež dá vojsť.
Toto je tiež misia, ktorú nám toľko ukazovali v ukážkach pred vydaním hry. Vo vode pod budovou môžete posadnúť rybu a preplávať cez kanál dnu. Dostanete sa tak do kúpeľne k dvom štetkám.

Okolie Golden Cat

Ulicu pred bordelom si môžete vyčistiť, ak chcete. Doskočte zo striech na altánok, v ňom je jeden strážca, takže ho dostanete ľahko. Skočte na rímsu budovy a na balkón, kde je tiež jeden, ktorý sleduje dvor pred vstupom. Uspite ho a telo preneste do altánku. Na ulici sú traja vojaci. Boli tam aj dve štetky, ale jedna po chvíli vojde do budovy a druhá sa pôjde opierať o zábradlie k vode. Schovajte sa za kontajner a začnite s vojakom, ktorý príde najbližšie. Podajte si toho vľavo, čo stojí v podchode a potom toho, čo prechádza po ulici. Posledný vojak je na opačnej strane ulice, pri štetke pri zábradlí. Je sám a štetka sa neotáča, takže si ho vystriehnete ľahko.
Na ulici ale okrem pár kusov jedla nič nie je. Za kontajnerom pri schodoch do bordelu je minca (10) a v miestnosti nad kontajnerom (vyskočte do nej cez balkón, jedna z vyššie popisovaných možných ciest do bordelu) je Runa.

Pre rýchly postup

Ak sa nechcete zdržiavať likvidáciou celého miesta a jeho prieskumom, tak choďte na rímsu k otvorenému oknu a vojdite dnu. Pod vami je bordelmama, ktorá povie vojakovi a teda aj vám, kde sú Pendletonovci. Keď odíde, prejdite po vnútornej rímse napravo na schody a o poschodie nižšie. Vojdite do jej kancelárie a ukradnite jej kľúč, keď bude chrbtom. Prečítajte si denník na stole a zistíte, kde je Emily. Choďte úplne hore po schodoch, kde ste a Emily je v hornej miestnosti. Odveďte ju úplne dole pod schody a kľúčom od Madam otvorte dvere, aby ušla.
Vráťte sa na vonkajšiu rímsu, ktorou ste vošli cez otvorené okno. Otvorte vedľajšie, zatvorené okno a vojdite do vnútornej časti. Skočte na rímsu pred vami a v hale na ozdobný kruh nad kruhovou halou. Z neho sa mžiknite na balkón vedľa Slonovinovej miestnosti. Poza strážcu na balkóne prelezte na rímsu a z nej na balkón pri slonovinovej miestnosti, ak chcete zabiť Morgana, ktorý je vnútri. Ak je v saune, tak z ozdobného kruhu skočte dole na stôl s dvoma hruškami nad schodmi vedúcimi k saune. Po schodoch zbehnite dole, pozor na dvojicu vojakov a v miestnosti oproti schodom je ventil, ktorým tam môžete vpustiť paru.
Z balkónu pred slonovinovou izbou sa môžete Mžiknúť na terasu o poschodie vyššie. Ak je Curtis v zlatej izbe, tak je na tejto terase strážca, ktorého vyraďte. Ak je Curtis vo fajčiarskom salóne, tak je tento strážca na balkóne pred salónom. Z terasy môžete skočiť na rímsu doprava a prejsť na balkón pri zlatej izbe, alebo doprava prejsť na balkón pri fajčiarskom salóne.
Vedľa slonovinovej miestnosti je strieborná miestnosť, v ktorej je obchodník s umením. Stačí k nej skočiť z ozdobného kruhu a preplížiť sa dnu. Od neho získate heslo k jeho trezoru a môžete sa tak zbaviť Pendletonovcov bez zabíjania.
Vráťte sa naspäť na kruh, na vnútornú rímsu, na vonkajšiu rímsu a za pár minút to máte celé za sebou.

Emily

Môžete samozrejme polikvidovať stráže a osadenstvo, aby ste mohli podnik vylúpiť. Choďte na vonkajšiu rímsu, z nej vyššie a hore na strechu. Tam je jeden strážca, ktorého omráčte. Prejdite na druhú stranu budovy a skočte na balkón so strážcom, ktorého uspite. V miestnosti za ním sú šľachtic a štetka, ale sú zhulení, takže spia. Sem môžete schovávať telá.
Za miestnosťou sú dvaja strážci. Jeden sa postaví k dverám a druhý pôjde na chodbu. Toho pri dverách omráčte a telo schovajte dnu. Počkajte si, kým sa vráti ten druhý z chodby a omráčte ho.
Na chodbe sa zhovára bordelmama s vojakom a povie mu, kde sú obaja Pendletonovci. Madam potom pôjde do svojej kancelárie a vojak zostane tu nad schodmi. Omráčte ho a choďte do kancelárie madam Prudence. Môžete ju tiež omráčiť, alebo jej len ukradnite Univerzálny kľúč od Golden Cat.

Pozrite si u nej Knihu hostí (polohy všetkých troch cieľov) a na stole pod oknom list (Univerzálny kľúč od Golden Cat) z ktorého zistíte, že Emily držia v izbách kurtizán. (Kde je Emily a kľúč by ste sa dozvedeli aj od kurtizán dole v kúpeľni pod izbou madam). Spred jej izby len choďte hore schodmi v tejto služobnej časti a úplne hore nájdete v prostrednej izbe Emily. Tá vás zavedie úplne dole pod schody, kde je VIP vstup, cez ktorý sa už kedysi sama pokúšala utiecť. Je zamknuté, ale kľúčom od madam Prudence dvere odomknete. Emily pôjde sama, nebojí sa trúchliacich, členov gangu, ani stráží a ani vy sa o ňu zrejme nebojíte, tak ju necháte ísť samotnú s tým, že na vás počká pri Samuelovi.

Bordel

Vráťte sa hore do miestnosti, v ktorej ste vyradili dvoch vojakov (vedľa spí šľachtic a kurtizána). Vojdite do centrálnej, kruhovej haly. V strede sa objímajú dve kurtizány a naľavo jedna budí opitého vojaka. Ak nenarobíte hluk, tak si vás ani nevšimnú, preto sa stačí plížiť okolo nich. Vzadu popred slonovinovú miestnosť chodí jeden vojak a druhý chodí k slonovinovej miestnosti a na schody vedúce do sauny (ak je Curtis v saune, musíte najprv dolu, aby ste si vypočuli rozhovor dvoch vojakov a až potom sa začne tento hýbať a môžete ho dostať rovno tam dolu). Podajte si najprv toho pri vás, telo odneste do izby k ostatným telám a vráťte sa podať si toho druhého, keď vyjde od sauny hore k slonovinovej miestnosti. Na balkóne pri slonovinovej miestnosti je jeden vojak. Môžete ho okradnúť o mešec, zatiaľ ho nelikvidujte, z nejakého dôvodu to vždy vydesí kurtizánu hore na balkóne, ktorá ho nemá ako vidieť.
Choďte hore schodmi v kruhovej hale. Nad schodmi sa zhovárajú dvaja vojaci. Keď dohovoria, jeden pôjde na balkón ku kurtizáne a druhý na obhliadku. Vyskočte hore a zlikvidujte toho, čo sa začal prechádzať. Odneste dolu telo a vráťte sa hore. Na opačnej strane, pri fajčiarskej miestnosti je ešte jeden vojak, ktorého hravo dostanete. Ak chcete, môžete dostať aj toho na balkóne pri kurtizáne. Keď sa priblížite, tak si pohovoria a keď dohovoria, môžete ho omráčiť a zachytiť telo. Trochu ju to znekľudní, ale nemala by si vás všimnúť. Potom môžete dostať ju a napokon aj vojaka na balkóne pri slonovinovej miestnosti (táto kurtizána sa vydesila, ak ste ho zložili predtým). Ale ona ani vojak pri nej nemajú cennosti a neohrozujú vás pohľadom, takže je to len na vás.

Napokon choďte dolu do sauny. V saune môže byť Morgan Pendleton s kurtizánou. V tom prípade sú pred saunou dvaja vojaci a keď dohovoria, začnú sa prechádzať. Kým pôjde jeden na obhliadku, môžete dostať toho pri vás, telo schovať na schody a potom dostať druhého. Ak je Pendleton v slonovinovej izbe, tak je v saune vojak s kurtizánou a po schodoch sa prechádza len jeden. Môžete spôsobiť nešťastnú nehodu. Vo vedľajšej miestnosti (odomknete kľúčom od madam, alebo preleziete hore po potrubí) je ventil, ktorý chyťte a umiestnite na potrubie pod oknom. Otočte ním a vpustíte do miestnosti horúcu paru. Zabijete tak úbohú kurtizánu a aj toho, kto je s ňou. Ak je s ňou Morgan Pendleton, získate aj úspech „Nešťastná náhoda“. Ak tam Morgan nie je a chcete získať tento úspech, tak ho omráčte v slonovinovej miestnosti, preneste jeho telo do sauny, zatvorte dvere, použite ventil a je to.
Ak chcete lorda, či vojaka len okradnúť, tak odomknite dvere na saune a zabúchajte mečom o stenu. Vyjde to skontrolovať a keď bude von, tak ho omráčte. Rovnako môžete vylákať aj kurtizánu.
Tiež môžete posadnúť rybu a preplávať do sauny, no odtiaľ sa nemáte ako nepozorovane dostať a musíte toho, kto je tam s kurtizánou, zabiť. Na stene pri dverách visí kľúč od dverí, ak ho nemáte so sebou, aby ste sa mali ako dostať von.

Obchodník s umením a Pendletonovci

Týmto pádom by ste mali mať celý bordel čistý a pri vedomí je len kurtizána snažiaca sa prebrať opilca, dve objímajúce sa kurtizány uprostred kruhovej haly a dve kurtizány dole v kúpeľni. A samozrejme Morgan s kurtizánou a Curtis s kurtizánou a obchodník s umením.
Choďte do striebornej miestnosti, kde je v mučiacom kresle pripútaný obchodník s umením. Má rád sado-maso, tak mu vyhovte. Trikrát potiahnite páku, aby dostal elektrický šok, pričom sa prizná, ako okrádal Pendletonovcov. Napokon mu už stačí, no vy potiahnite páku znova a potom sa ho môžete spýtať na kombináciu k jeho trezoru. Ochotne vám ju prezradí.

Teraz sa rozhodnite čo s bratmi Pendletonovcami. Môžete ich zabiť, alebo využiť Slackjawove služby a zbaviť sa ich bez zabitia.

Morgan Pendleton je buď v saune, alebo v slonovinovej izbe. Ak je v saune, popis jeho likvidácie, alebo okradnutia je uvedený vyššie. Ak je v slonovinovej miestnosti, tak choďte z kruhovej haly na balkón vedľa izby, pretože stojí priamo pred dverami. Z balkóna vojdite dnu a môžete ho zabiť, alebo sa priplížiť na posteľ a okradnúť ho o 100 zlatých. Na posteli je aj elixír a duševný liek.

Curtis Pendleton je buď v Zlatej izbe, alebo vo fajčiarskom salóne. Ak je v Zlatej izbe, tak je strážca na terase medzi touto izbou a fajčiarskym salónom. Ak je vo fajčiarskom salóne, tak je strážca na balkóne pred salónom. Z terasy medzi oboma izbami sa dostanete na rímsy a na balkóny k obom izbám. Ak je v zlatej izbe, preplížte sa z balkónu dnu a keď dohovorí s kurtizánou, pôjde si zafajčiť k dverám balkóna. Tam ho môžete okradnúť o 100 zlatých, alebo ho omráčiť a potom aj kurtizánu, ale v izbe nie je nič, okrem elixíru a duševného lieku. Ak je vo fajčiarskom salóne, tak choďte cez balkón. Vnútri ho môžete zabiť, alebo okradnúť. Keď sa dozhovára s kurtizánou, tak sa začne prechádzať a ona ho bude sledovať, takže sa obaja budú pozerať jedným smerom. Na poličke napravo je Perthino cigaretové púzdro (50) a na stolíku naľavo sú mince (30). On má u seba samozrejme mešec so 100 zlatými.

Korisť

Úplne dole pri VIP východe sú dva elixíry a list (Doručenie elixíru).
Dole v kúpeľni sú v skrinke Pierka z ostrova Kingsparrow (10), medzi dvoma štetkami pri zrkadlách je bolehlav (20). Na záchode je elixír a liek. Pod pultom vo vstupnej hale sú mince (15), dve tobolky (10 a 100), kniha hostí a kniha (Ako spoznať trúchliaceho a čo robiť).
V izbe madam Prudence je na stole bolehlav (20), v skrinke elixír a dva lieky. V izbe nad jej pracovňou je tobolka (100), mince (30), liek a v truhlici sú dve Veľké perly z pankrusty riečnej (2×50) a Tyvijska ruda (20). Nad kozubom je tu kostený amulet.
Hore v izbách je v jednej štetka, ktorú môžete omráčiť. Má tu mince (2), Tobolku (5), Liečivé byliny (20), pierka z ostrova Kingsparrow (10), knihu (Nezvestná, Golden Cat) a je tu aj Runa.
V poslednej izbe sú mince (6), v skrinke minca (1), tobolka (10) a dvojo liečivých bylín (2×20).
V salóniku medzi izbou madam a kruhovou halou je kniha (Dcéra Tyvie) a karmínová soška psa (100) a vo vedľajšej časti na stene pri dverách vedúcich do kruhovej haly je Runa.
V kruhovej hale je na stole pri opitom strážcovi tobolka (50), mince (5) a liek.
V miestnosti s ventilom pri saune je skratovačka, minca (1) a medený drôt (10).
Na terase medzi zlatým salónom a fajčiarskym salónom je medený drôt (10).

Záver, Slackjaw a obchodníkov dom

Vráťte sa z Golden Cat naspäť a ak ste nejednali so Slackjawom, môžete rovno odísť. Mali by ste mať aj číslo k trezoru. Môžete ísť rovno za Slackjawom, ale aj najprv do domu obchodníka s umením a vylúpiť trezor. Je na druhom poschodí (popis domu vyššie), len zadajte číslo 138 a otvoria sa trezorové dvere k miestnosti s cennosťami. Tam nájdete Runu, Pozvánku na bál rodiny Boyleovcov, maľbu Curtis, Morgan a údajné dieťa (300), mince (10), dva duševné lieky, liečivé byliny (20) a karmínovú urnu (100).

Potom choďte za Slackjawom a povedzte mu kombináciu k trezoru. Ak ste vybrali obsah trezoru skôr, než ste povedali kombináciu Slackjawovi, tak získate úspech „Zlodejské remeslo“.
Za doručenie kombinácie vám sľúbi, že sa postará o Pendletonovcov. Bratia vlastnia baňu, takže ich unesie, oholí im hlavy, vyreže jazyky a nechá ich pracovať v ich vlastnej bani. Tým ste sa postarali o Pendletonovcov.
Už sa len vráťte naspäť na breh k člnu, v ktorom čakajú Samuel a Emily a povedzte Samovi, že môžete vyraziť.

Misia splnená. Ako špeciálne akcie ste mohli získať „Pomoc Slackjawovi nájsť Crowleyho“, „ Nechať Pendletonovcov pracovať v ich vlastnej bani“, „Vykradnutie pokladnice obchodníka s umením“.

C. Hound Pits

Doveziete sa naspäť ku krčme, kde privítajú mladú Emily a odvedú ju do jej izby. Vám admirál Havelock povie, že s vami chce hovoriť Trevor Pendleton. Je pod vežou, tak za ním skočte. Rozpačito vám poďakuje za vašu pomoc a pošle vás za Havelockom, ktorý už čaká v krčme s Martinom.
Skočte tam za nimi. Lorda regenta ste zbavili podpory cirkvi a odstránením Pendletonových bratov ste oslabili jeho pozíciu v senáte. Teraz sa treba k nemu dostať bližšie. Sokolov údajne maľoval portrét regentovej milenky, takže máte zajať Sokolova a doviezť ho na vypočúvanie, aby ste zistili milenkino meno.

Na stole pri Pierovej dielni je Tyvijská ruda (20) a liečivé byliny (20). V Pendletonovej izbe je skratovačka. V Havelockovej izbe je nový záznam v denníku (Havelockov denník, tretí záznam). Z vašej izby odstránili matrac, aby ste nemohli spať, keď vám to nekážu, ale na tráme máte list (Správa od Piera), v ktorom vám Piero ďakuje za živú vzorku trúchliacich, ak ste pred začiatkom minulej misie nezabili trúchliacich v kanáloch, ale ste ich len omráčili. Na ulici pred krčmou je minca (5).
Keď ste pripravený, tak choďte za Samuelom a ten vás odvezie na misiu.

4. Dvorný lekár

Runy: 5; Kostené amulety: 3; Cudzincove svätyne: 1; Sokolove maľby: 1; Mince: 3623; Schémy: 1 (+1).

Miesto vylodenia

Lekár má dom za Kaldwinovým mostom. Aby tam po vás mohol Samuel prísť, musíte zneškodniť reflektory osvetľujúce vodu, aby ho nevideli, takže vás vysadí pred mostom. Nad vami je strážne stanovisko so štyrmi vojakmi. Jeden zachádza naľavo za schody, tak ho omráčte. Skočte na striešku budovy a z nej na strážnicu. Jeden vojak sa opiera o stenu pod strieškou, jeden chodí naľavo od strážnice a jeden je v strážnici. Choďte najprv za tým, čo chodí od strážnice a omráčte ho, až keď sa bude opierať o zábradlie (z nejakého dôvodu vždy zistí, keď omráčite toho v strážnici, aj keď vás nevidí). Telo schovajte za stĺp, vráťte sa na strážnicu, podajte si toho v strážnici a napokon posledného pri stene. Občas sa ide vymočiť, tak sa k nemu môžete dostať ľahšie. Telá môžete hodiť do kontajnera pri poplachu, v ktorom sú aj dva medené drôty (2×10).

Potom vojdite do budovy. Naľavo od vstupu sú pri svietniku a chlebe mince (15). V poličkách sú dva kusy Tyvijskej rudy (2×20). Na poschodí je vozík na koľajniciach. Aby ste ho spustili, musíte do napájania vložiť veľrybí olej. Na stole je Kľúč od skladu, ktorým môžete otvoriť dvere dole.
Môžete teda prejsť na druhú stranu ulice priamo po ulici, keď si odomknete dolné dvere, alebo sa previezť vozíkom, vyhnete sa všetkým na ulici a tam môžete pokračovať k mostu, ak chcete. Ak aj chcete vyradiť vojakov na ulici, je lepšie začať na druhej strane a preto ísť vozíkom.
Okrem kľúča je tu aj duševný liek, mince (25) a Schéma: Galvaniho skladaný kaučuk (pre tiché topánky).
Vybehnite ešte vyššie. Na konci ochodze je ventil, ktorým posúvate žeriav s reťazou. Neviem načo, pretože na ochodzu na druhej strane, kde sú nádoby s veľrybím olejom, doskočíte ľahko Mžikom. Vezmite si jednu nádobu, skočte dole a vložte ju do mechanizmu. Otvoria sa mreže a pozor na koľajnice, pretože budú zelektrizované. Naskočte do vozíka a aktivujte ho pákou.

Južná brána

Keď vyjdete na druhej strane z vozíka, tak ste na plošine, kde ste trochu krytí. Na ulici pod vami je päť vojakov. Jeden je v strážnici, jeden na konci ulice pri sklade, odkiaľ ste prišli a traja sa prechádzajú. Dvaja zachádzajú až k strážnici, tak si ich vystriehnite, keď budú za strážnicou (nie vedľa) a omráčte ich. Telá môžete ukryť hore na plošinu pri vozíku. Potom sa zbavte toho v strážnici a potom štvrtého, ktorý bude na ulici pri strážnici dosť osamelý. Napokon vám zostane jeden pri sklade, čo už bude hračka.
V strážnici je granát. Pod strážnicou zoskočte na potrubie a z neho na plošinu pri vode. Je tam mŕtvola, ktorú môžete obrať (25). Môžete vyskočiť na balkón domu poniže strážnice. Vnútri je bolehlav (20) a mince (15). Dvere do druhej miestnosti sú zablokované. Dostanete sa za ne z druhej strany. Choďte okolo domu po kovovej ochodze, na konci skočte na reťaz, vylezte ňou hore a skočte do miestnosti. Vnútri je runa. Znútra môžete rozbiť dosky blokujúce dvere a nemusíte to naspäť zas obchádzať.
Choďte k prechodu do ďalšej časti, no najprv choďte dverami naľavo. Nimi zbehnite dole pod most. Tu sú dvaja vojaci. Jeden sa zdržiava vzadu na hrádzi, druhý zachádza až pod most, tak dostaňte najprv toho a potom toho druhého. Pri ovládaní hrádze sú v skrinke mince (20). Pákou spustite hrádzu a prejdite po nej na druhú stranu. Tam vyskočte na nádrž a na balkón. V miestnosti je jeden trúchliaci, tak pozor na neho, môže vyjsť aj na balkón, tak aby vás nezbadal. Omráčte ho a vezmite si zvnútra elixír, Karmínovú brošňu (100) a kostený amulet.
Potom sa vráťte na ulicu a prejdite do ďalšej časti.

Cesta ku zdvíhaciemu mostu

Hneď po prechode budete pri zhovárajúcej sa dvojici. Sú to pán Pratchett a strážca. Keď dohovoria, tak sa rozídu. Ak vyskočíte na striešku vedľa vás, môžete potom skočiť hneď za Pratchettom, omráčiť ho a vziať si kľúč od jeho domu. Ak nestíhate, tak vyskočte na balkón, vojdite do domu a omráčte ho vnútri. Strážca šiel dole schodmi hliadkovať na breh. Môžete ho omráčiť a telo tiež schovať do domu.
V dome má na prízemí skratovačku a na stene Karmínovú vojnovú medailu (100). Na prvom poschodí je kniha (Mladý princ z Tyvie), duševný liek, nad krbom je Karmínová ozdobná tácka (100) a v písacom stole (odomknete Pratchettovým kľúčom) je Karmínový sextant (100). Na druhom poschodí má knihu (Ostrov Morley), elixír, Karmínové puzdro na cigarety (100) a list (Pratchettova pomôcka), v ktorom píše nápovedu k heslu od trezoru. Pravda je v maľbách, cesta začína na uliciach, pokračuje k zakotvenej lodi a vyhľadaj bitúnok. Pozrite si maľby na stenách. Na prízemí je maľba ulice s číslom 4, na prvom poschodí je maľba prístavu s ulovenou veľrybou s číslom 3 a na druhom maľba lode s číslom 7, takže zadajte do trezoru kombináciu 473. V trezore sú dva ingoty (2×100) a Runa.

V susednom dome (môžete doskočiť na balkón z Pratchettovej strechy, alebo z ulice vyskočiť na potrubie) žije šialený stroskotanec. Je nepriateľský, takže sa priplížte a omráčte ho. Má tam mince (10), liečivé byliny (20) a tri listy, na poličke, pri knihách oltáru a na stole (Záznam v denníku, časť prvá; Záznam v denníku, časť druhá; Záznam v denníku, časť tretia). Má tu aj Oltár Cudzinca, na ktorom je Runa.
Choďte na balkón stroskotancovho bytu, na riečnej strane. Z neho skočte na potrubie a na strechu. Tam je vstup do susednej budovy, kde je prístupná jedna izba s mŕtvou ženou. Sú tam Pierka z ostrova Kingsparrow (10), mince (20) a bolehlav (20).
Z balkónu Pratchettovho domu môžete skočiť aj cez ulicu do bytu oproti. Tam je len výťažok z bolehlavu (20).
Pod domami pri rieke sú dva výklenky. V prvom sú dva medené drôty (2×10) a v druhom sú mince (11).

Zdvíhací most – západná časť

Choďte popri rieke na koniec ulice a tam vyskočte do otvoreného okna. Pred mostom je strážne stanovisko s elektro stožiarom. Stráže sa o ňom akurát zhovárajú. Z druhého okna si vypočujte dvoch darebákov. Hovoria, že stráže jedného z nich zatkli a chcú ho zachrániť, ale boja sa stožiaru. Chvíľu si počkajte a stráže ich zbadajú a keďže im nič iné nezostáva, dajú sa darebáci do útoku. Ak dobehnú k stožiaru, tak uvidíte, ako ich na mieste usmaží, čo je varovaním pre vás. No môže sa stať, že ich stráže zabijú ešte než tam dobehnú. V miestnosti pri vás je skratovačka, liečivé byliny (20), mince (10) a list (Výsledky kartovej hry).
Zoskočte naspäť zadným oknom na ulicu a choďte naľavo dolu schodmi k rieke. Tam preskočte na mólo s člnmi, vyskočte na plošinu a sledujte stráže. Jeden je stále v strážnici, dvaja sa zvyknú prechádzať. Jeden chodí popri vás, tak počkajte, kým prejde doľava, vyskočte hore (buďte stále za barikádou pred vami, aby na vás nemohol stožiar) a omráčte ho. Telo schovajte za strážnicu. Pri strážnici je aj ovládanie stožiara, tak vyberte veľrybí olej, aby ste stožiar odpojili (pri mieste, kde ste vyliezli, je aj ovládacia skrinka, ak chcete použiť skratovačku). Potom omráčte vojaka v strážnici (sú tam aj náboje) a druhého na ulici.

Na vstupe na most je ďalší svetelný stožiar, takže nechoďte na most, ale po kovovej ochodze popod most. Dolu sú dvaja strážci. Keď sa rozídu, tak ich omráčte. Je tu ovládací panel, aj napájanie, z ktorého môžete vybrať veľrybí olej a odpojiť tak stožiar. Majú tu elixír, dve pištole, zápalné šípky a šípky. Vyjdite potom hore schodmi odtiaľto na most k odpojenému stožiaru a pri ňom omráčte vojaka. Pokračujte hore schodmi až na predposledné poschodie. V poličke je pár drobností a je tu aj posledný strážca tejto strany mosta, ktorého omráčte. Hore nad ním je páka, ktorou trochu zdvihnete most.

Teraz môžete vyskočiť Mžikom na most a prejsť po ňom na druhú stranu a na schody s vojakmi a tadiaľ zas dole, ako na tejto strane.
Môžete ale zvoliť aj cestu vrchom. Na plošine pod tou s ovládacou pákou vyskočte na poličku so zásobami a z nej na plošinu povyše. Odtiaľ prejdite na strechu plošiny s ovládacou pákou a vyskočte hore naľavo, kde vyskáčte po troch plošinách vyrobených z drevených dosiek. Hore vylezte po reťaziach a skočte na plošinu k mŕtvole. Je tam skratovačka, tobolka (25) a mince (15). Odtiaľto skočte medzi kolesá s reťazami, po ktorých ste liezli a odtiaľ priamo na hornú konštrukciu mosta, ktorá spája obe strany. Za to, že ste sa dostali až takto vysoko, získavate úspech „Kráľ sveta“.

Môžete prejsť na druhú stranu vrchom a tam sa len spustíte po reťazi k napájaniu reflektorov a odpojte ich a potom môžete skočiť do vody za most a vyhnete sa vojakom na moste, ale samozrejme si ich môžete podať.
Ak pôjdete po moste, tak musíte zložiť dvoch vojakov na plošine za mostom a vyskákať hore k napájaniu reflektorov.

Tak, či tak, vyberte dve nádoby s veľrybím olejom a reflektory sú vypnuté. Potom sa už len musíte dostať do Sokolovho domu.

Zdvíhací most – východná časť

Na hornej plošine, na ktorú prejdete po moste, alebo kam sa spustíte z hornej konštrukcie mosta sú dvaja strážcovia. Ak si chvíľu počkáte, jeden by mal zísť dole schodmi a osamoteného dostanete ľahko. Zíďte dolu schodmi a zlikvidujte pár stráží. Na schodoch ich zbadáte a keďže nie sú v skupinách, dostanete ich ľahko. Choďte dole až pred plošinu so svetelným stožiarom. Tam skočte do priestoru pri schodoch, aby ste sa prepadli o úroveň nižšie. Choďte do dolnej časti a naľavo je na stene napájanie, z ktorého vyberte veľrybí olej, čím odpojíte stožiar.
Dole sú tiež dvaja strážci, ktorých omráčte, keď budú chodiť na ochodzu. Je tam aj elixír, duševný liek, granát, kniha (Rozmnožovanie pakrusty riečnej) a je tam aj väzeň Alec, ktorému môžete pomôcť (popis nižšie).

Poniže mosta je pred ďalšími budovami posledné strážne stanovisko, no tu sú len dvaja strážci. Keď pôjde prvý za strážnicu, tak ho omráčte a potom toho v strážnici, v ktorej máte aj elixír a Kľúč od bránky k mólu.
Dole pod mostom, priamo pod strážnicami je päť pakrust riečnych. To sú tie pľuvajúce potvorky, ktoré zabijete len z diaľky, pištoľou, alebo kušou (samozrejme aj posadnutím, či mínou), pretože keď ste blízko, schovajú sa vo svojom pancieri. Ak strieľate pištoľou, priláka to pozornosť stráží, ak ste ich nevyradili a len sa im chcete dolnou cestou vyhnúť. Nemusíte sa s nimi zaoberať, ale každá má v sebe perlu (5×50).

Na konci ulice len potom prejdite dverami do ulice za mostom, kde je napájacia stanica.

Alec, zlodej perál

Na západnej strane mosta je v dolnej časti vo väzení zatvorený Alec. To je ten, ktorého spomínali darebáci na začiatku mostu. Nezodpovedné stráže mu inak nechali zbrane, čo uvidíte, ak na neho vystrelíte. Keď sa k nemu priblížite, tak vás prosí, aby ste mu pomohli dostať sa von z cely a sľúbi vám aj za odmenu podiel zo svojej koristi. Kľúč je na stole v susednej miestnosti. Odomknite mu a nasledujte ho von na most a dole na mólo pod mostom.
Ak ste predtým nezabili pakrusty pod mostom, tak ich zlikvidujte teraz, pretože sa bojí popri nich prejsť, hoci vám tvrdil, že je lovec pakrustích perál. Keď sú pakrusty mŕtve, tak len prebehnite ďalej až k bránke vedúcej na ulicu. Nevie ju preliezť ako vy, takže máte zohnať kľúč. Kľúč je v strážnici na ulici. Sú tam len dvaja vojaci, ak ste ich predtým nevyradili.

Keď otvoríte kľúčom bránku, tak vojde k umývadlu, pustí vodu a povie vám, že v súčasnosti už nie je veľa poctivých ľudí. Napadne vás on a z budovy za ním aj dvaja jeho kumpáni. Toto sa rozhodne ráta ako odhalenie, ak postupujete cestou ducha a ak nezabíjate, tiež je to náročné.

S Alecom a jeho kumpánmi sa vôbec nemusíte zaoberať, je to vedľajšia úloha. Ak chcete, tých dvoch si môžete podať aj bez Aleca, v budove totiž čakajú na neho. Vyskočte na balkón, streľte uspávaciu šípku do jedného z nich, zlezte dole a keď to druhý príde skontrolovať, uspite aj jeho. Schovajte telá a môžete im vyrabovať skrýšu. Majú tu skratovačku, šípky, dve malé perly (2×25), veľkú perlu (50) a list (Správa od Aleca).
Potom môžete oslobodiť Aleca z väzenia, sledovať ho po móle a cez bránku až k miestu prepadu. Popis vedľajšej úlohy „sledujte zberača“ skončí, len čo prejde bránkou, takže bude úloha braná ako splnená a keď Alec pustí vodu v umývadle, tak ho hneď môžete chytiť, dusiť a omráčiť. Úlohu tak splníte a zvládnete to aj bez odhalenia a boja.

Rýchly postup do Sokolovho domu

Z miestnosti, do ktorej vojdete, choďte na striešku pod vami, napravo prejdite po potrubí na striešku smerom k vode. Z nej Mžiknite na balkón za rohom (smerujte sa na zábradlie, aby ste doskočili). Tu si obíďte odzadu budovu a za rohom skočte na schody. Zo schodov skočte na ventilačku pod reflektorom na stene oproti. Tam zoskočte dole a odpojte veľrybí olej pre deaktiváciu svetelnej brány. Skočte naspäť hore na ventilačku, dole za mreže k bráne a prejdite do severnej štvrte.
Tam zahnite hneď doprava, v zadnej uličke vyjdite hore schodmi, skočte na strechu, prejdite do rozboreného domu a v ňom vyskáčte až na strechu. Zo strechy skočte na plošinu s reťazou na Sokolovovom dome. Tam vyraďte strážcu a vojdite do strešnej miestnosti, kde je Sokolov. Omráčte ho, vezmite telo, vráťte sa na plošinu, skočte na strechu pred vami a na strechu na druhej strane ulice. Zo strechy pozoskakujte pri improvizovanom väzení dolu na mólo a prejdite k Samuelovi. Misia splnená za chvíľku.

Napájacia stanica

V miestnosti, do ktorej vojdete je list (Poznámka o hudbe vševidiaceho) a kniha (Staroveká hudba). Ako ste mohli zistiť už v druhej misii, ak ste našli na zadnom dvore za Campbellovou centrálou hudobnú skrinku, tak vševidiaci objavili zvuk, ktorý neutralizuje silu rún a teda vašich schopností. Tiež je tu elixír a Runa.
Na ulici sú štyria vojaci. Jeden postáva poniže vás, dvaja chodia po ulici a štvrtý je v kontrolnej búdke na budove oproti. Choďte doprava po potrubí, obíďte budovu s kontrolnou búdkou, za rohom vyskočte na schody a zlikvidujte najprv toho v búdke. Potom si vystriehnite zvyšných troch, dávajú vám dosť priestoru.
V kontrolnej búdke môžete vypnúť stroje a prestanú sa točiť kolesá. Tak môžete cez zastavené kolesá prejsť k napájaniu svetelnej steny a vybrať veľrybí olej, aby ste ju vypli. Inak môžete preskočiť z ochodze pri kontrolnej búdke ponad plot k napájaniu svetelnej steny.

V budove s kontrolnou búdkou sú dva medené drôty (2×10). V kontajneri napravo od svetelnej steny je medený drôt (10) a mince (10).
Na sklade naľavo pri prechode ďalej vyskočte hore na balkón a zbehnite úplne dole. Je tam preživšia, ktorú ohrozuje húf krýs. Krysy sa vrhnú aj na vás, no môžete skočiť na malú plošinu a keď budú pobehovať okolo vás, tak ich sekajte zohnutý z bezpečia mečom. Keď ich zabijete, preživšia vám poďakuje a spomenie, že sem prišiel muž s amuletom a potom sa tu začalo objavovať aj viac krýs.
Dole pri mŕtvole je kniha (Tyrionov denník) a kostený amulet. Tiež sú tu liečivé byliny (20). Na poschodí je v skrinke elixír a mince (8). Úplne hore sú tri knihy (Volanie sfér, diel 1; Volanie sfér, diel 2; Volanie sfér, diel 3), dva drvené kryštály (2×30) a dva kusy Tyvijskej rudy (2×20). Pri mŕtvole tu hore je duševný liek, mince (10) a tobolka (25). Môžete vyraziť dosky blokujúce dvere a vrátiť sa priamo na ulicu.
Na móle pod budovou s kontrolnou búdkou je päť pakrúst riečnych. Môžete ich zabiť a vziať si ich perly (5×50). Pri ohnisku je tam aj pár mincí (12).

Napokon prejdite dverami do poslednej časti.

Severná štvrť

Ste pri Sokolovovom dome. Na ulici pred vami sú traja vojaci, ktorí tu majú za svetelnou stenou niekoľko zajatcov. Trojica sa prechádza v dostatočných rozostupoch, takže ich môžete ľahko všetkých troch omráčiť a schovať telá. Naľavo vedľa väzňov je napájací mechanizmus, z ktorého vyberte veľrybí olej a svetelnú stenu vypnete. Žena vám poďakuje a za pomoc vám prezradí polohu a kombináciu 294 k trezoru v ruinách.
Z nejakého dôvodu z vás budú zachránení muž aj žena vydesení, ak vás predtým cez mreže uvidia, ako likvidujete vojakov, hoci ich chceli poslať Sokolovovi, kde by pri jeho experimentoch zomreli hroznou smrťou. Ak ich nechcete desiť, tak zlikvidujte dvoch vojakov na konci ulice, kde nedovidia, potom ich osloboďte, utečú pred prvým vojakom a než sa ten spamätá, tak ho vyraďte, keď budú z dohľadu.

Potom na konci ulice za strážnou búdkou vylezte na strechu naľavo, z ktorej doskočíte pred dvere Sokolovovho domu. Je tam strážca a vševidúci. Keď dohovoria, tak sa k sebe otočia chrbtom, skočte medzi nich, vyraďte ich a odpracte telá. Ak chcete skúmať ulicu, tak môžete vyliezť aj na strechu pred Sokolovovým domom, skočiť z nej na plošinu s reťazou na streche jeho domu a tam vyradiť strážcu na streche, aby vás náhodou nezbadal.

Ako vojdete do severnej štvrte, skočte doľava. Odtiaľ môžete vyliezť, vyskákať po potrubiach na ventilačku s rotujúcim ventilátorom a na streche nad ňou je mŕtvola. Muž má u seba mince (20) a pri sebe list (Tip na tajnú skrýšu), v ktorom popisuje, ako sa dostať k tajnej miestnosti.
Vráťte sa dole do okna, z ktorého ste vyskakovali, vojdite do miestnosti za ním a na balkón. Pomocou ventilačky vyskočte o balkón vyššie a v tejto miestnosti nájdete mince (13) a Kostený amulet.
Do prízemia tejto budovy môžete proste vojsť dverami. V miestnosti v skrinke sú mince (7). Tu otočte trikrát kohútikom vodovodu a otvorí sa tajná miestnosť. Pozor na húf krýs, ktorý sa z nej vyvalí. Cúvnite a keď sa vrhnú na mŕtvolu, môžete ich rozsekať. V tajnej miestnosti sú mince (20), duševný liek a Inchmoutina urna (100).
Choďte do budovy poniže improvizovanej väznice a na poschodí skočte dole dierou v podlahe. Pozor na húf krýs. Na stole sú mince (25) a duševný liek. Ventilom môžete otvoriť mreže ako skratku na ulicu. Z poschodia alebo strechy tejto budovy skočte na nižšiu striešku s ventilačkou, na ktorej sú pierka z ostrova Kingsparrow (10).
Choďte na zvyšky podlahy priamo nad improvizovaným väzením a tam odsuňte obraz, za ktorým je trezor. Kódom 294 od zachránenej ženy ho otvorte a vnútri sú dva ingoty (2×100). Zhora prejdite za roh budovy po balkóne a do miestnosti vnútri. Je tam bolehlav (20). Dierou v podlahe skočte nižšie a tam v nezamknutom trezore je Inchmoutina šperkovnica (100). Vráťte sa hore, kde bol bolehlav, vyjdite na balkón, skočte z neho na balkón susedného domu cez ulicu a vnútri v písacom stole nájdete mince (22).

Na móle pod budovami už čaká Samuel, ak ste vypli reflektory na moste. Napokon vojdite do Sokolovovho domu. Môžete vojsť hlavným vchodom, oknom nad hlavným vchodom, cez pivnicu po potrubí pod plošinou s hlavným vchodom, alebo cez strechu.

Sokolovov dom

Vojdite hlavným vchodom a vyskočte na potrubie nad vami, alebo oknom nad hlavným vchodom a rovno sa dostanete na potrubie. V hale je viacero stráží. Jeden z nich má hudobnú skrinku, ktorá vám uberá život a blokuje vaše schopnosti, no zapne ju, len ak o vás budú vedieť, takže ste v pohode.
Z potrubia skočte do miestnosti s veľkým stolom a omráčte tam slúžku. Potom zložte vojaka na schodoch medzi touto miestnosťou a potrubím, z ktorého ste prišli. Telá môžete nechávať v miestnosti so stolom. V susednej miestnosti je druhá slúžka, tak rátajte s tým, že sem skôr, či neskôr príde. Môžete preliezť stenu, omráčiť ju a telo doniesť sem a nečakať, kým príde sama. Na ochodze medzi oboma týmito miestnosťami sa zvykne prechádzať vojak, tak sa ho tiež zbavte a telo strčte dnu.
Tým máte trochu priestoru na manévrovanie. Dolu zostali už len traja. Skočte si na lampu nad nimi, vystriehnite osamoteného čo najbližšie k schodom, omráčte ho a hupnite s ním na schody. Zvyšní dvaja už budú hračka.
Prechod do vyššej časti blokuje dve svetelné steny, ale keďže je tu vysoký strop, dajú sa úplne ľahko preskočiť a v priestore medzi nimi stačí vybrať veľrybí olej a odpojíte ich.
Povyše je obytná časť, kde sú dvaja strážci. Cez dvere si vyhliadnite, keď pôjde jeden od dverí preč, omráčte ho a potom si podajte druhého.
Odtiaľto už len hore do strešnej izby za Sokolovom.

V dolnej osvetlenej časti je maľba Hlúpa hádka Lady Boylovej (300). Kúsok od obrazu je skratovačka. Pri poplašnom zariadení sú na stole dva medené drôty (2×10) a v skrinke dve fľaše veľrybieho oleja (2×30). V miestnosti s veľkým stolom je v poličke elixír. V hornej, obytnej časti sú štyri knihy (Zaplavená štvrť; Štúdie pandýjskych býčích krýs; Záhady Pandýsie; Získavanie veľrybieho oleja), dva drvené kryštály (2×30), bolehlav (20), veľrybí olej (30), liečivé byliny (20), Stará mapa pobrežia (75), duševný liek, šípky a uspávacie šípky. V písacom stolíku sú tri ingoty (3×100), no potrebujete k nemu kľúč od Sokolova.
V tejto izbe má aj výťah. Na jeho zapojenie potrebujete bandasku veľrybieho oleja. Má tu ale aj dávkovač bandasiek a plnič oleja, ak sa chcete hrať s výťahom.

Odchod

Choďte do strešnej izby, čo je Sokolovove laboratórium. Je v ňom aj sám Anton Sokolov a práve dokončuje audio záznam a potom si pôjde pohovoriť so zavretou ženou, na ktorej robí pokusy a očakáva, že do zajtra bude mŕtva. Môžete ho omráčiť. Ak si vás všimne, tak vás osloví a navrhuje, aby ste ho nechali tak. Neráta sa to ako poplach, takže sa nič nedeje, ak si vás všimne. Vezmite si jeho kľúč, ktorým môžete prepustiť pacientku č.312, ktorá vám poďakuje. S kľúčom si skočte aj po ingoty do jeho písacieho stola.
Ak použijete na Sokolova srdce, tak podotkne, že sa kedysi poznali. V laboratóriu je aj Schéma: Skolovova formula (mohli ste ju kúpiť od Griffa v druhej misii) a na stole je Runa. Má tu aj audiograf (Sokolovovo pozorovanie pacienta 312), list (Hlásenie poručíka Nilesa) a dva elixíry. Je tu aj destilačný prístroj, do ktorého môžete zo zeme vložiť prázdnu nádobu a napustiť si ešte jeden elixír.

Keď ho omráčite, tak sa na ulici objaví štvorica vojakov, aj ak ste nevyvolali žiadny poplach. Keď sa k nim priblížite, tak sa rozídu. Jeden pôjde pred Sokolovov dom, traja sa budú prechádzať po ulici. Môžete si ich podať, ak chcete a ak ste už vyradili ostatných vojakov, ale môžete ich aj ignorovať.
Chyťte omráčeného Antona Sokolova a odneste ho do Samuelovho člnu. Môžete prejsť ulicou, alebo po strechách, čo je najkratší spôsob. Z plošiny s reťazou skočte na strechu pred vami, na ďalšiu za ulicou a tam po plošinách zbúranej časti dolu. Poniže improvizovaného väzenia skočte na mólo a pod mostom už čaká Samuel, ktorý vás odvezie preč.

Misia splnená. Ako špeciálne akcie ste mohli získať „Oslobodenie všetkých Sokolovových pokusných pacientov“, ak ste zachránili väzňov na ulici, aj ženu v jeho laboratóriu. „Vykradnutie Pratchettovho trezora“, „Záchrana ženy pred krysami“ a „Sledovanie zlodeja perál“.

D. Hound Pits

Doveziete sa naspäť ku krčme, kde sa chystajú odviesť Sokolovova na vypočúvanie. Vás posielajú spať bez večere, keďže je už neskoro. Než pôjdete spať, môžete sa zas porozhliadnuť po okolí.

Naľavo od Samuelovej lode, je v kríkoch Perthina brošňa (50).
V Pierovej dielni je nový audiograf (Pierove úvahy o Sokolovi). Na zemi pri jeho dielni je medený drôt (10).
Oslovte Ceciliu a tá sa vám zdôverí, že má v tejto štvrti úkryt pre prípad, že by sem vtrhli stráže. Je v opustenom byte oproti krčme. Kľúč má pod posteľou, tak môžete skočiť do izby služobníctva a vziať si ho. V izbe majú aj drvený kryštál (30) a liečivé byliny (20).
Na zemi v sklade so sudmi je minca (1).
V Havelockovej izbe je list (Hlasy Pendletonovcov), kniha (Havelockov denník, štvrtý záznam) a audiograf (Havelockov denník: Štvrtý záznam).
V Pendletonovej izbe je audiograf (Pamäte lorda Pendletona: 41. Kapitola) a bolehlav (20).
Vo vašej izbe je pár uspávacích šípok a pri posteli máte odmenu od Pendletona, ak zostali jeho bratia nažive. List (Odmena lorda Pendletona) a dva ingoty (2×100).
Vo veži, kde je Emily, je audiograf (Callistino hlásenie o postupe) a Tyvijská ruda (20).
Pred krčmou je skratovačka a pod budovou oproti je na zemi minca (5). Myslím, že táto tam bola už predtým, len som ju prehliadol.
Choďte do opusteného domu oproti krčme a kľúčom od Cecilie si odomknite. Je tam bolehlav (20), elixír, veľrybí olej (30), na hornej poličke je Cisárska brošňa (150) a pod posteľou je kostený amulet.

Napokon sa choďte vyspať do svojej izby. Ráno vás prebudí Emily, ktorá sa chce schovať vo vašej izbe, kým sa kúpe Callista, ktorá na ňu dozerá. Na stolíku máte od nej list (Emilyn portrét Corva) a obrázok (nechá ich tu, len ak postupujete s nízkou úrovňou chaosu).
Môžete skočiť do izby služobníctva a uvidíte, ako ju Piero špehuje cez kľúčovú dierku. Môžete ju špehovať aj vy, alebo jej rovno vtrhnúť dnu. Tiež môžete nabonzovať Piera, alebo pomlčať o jeho špehovaní.
V Pierovej dielni je nový audiograf (Piero sníva). Vo veži, kde býva Emily, je nový audiograf (Callistin list).

Potom choďte do budovy za krčmou. Pred budovou čaká aj Trevor Pendleton, ktorý sa vrátil od rodinných povinností. Tu sa admirál Havelock pokúša dostať zo Sokolova meno regentovej milenky, no ten ho odmieta prezradiť. Môžete si prezrieť miestnosť. Je tu bolehlav (20), liečivé byliny (20), dva kusy tyvijskej rudy (2×20), elixír a pod schodmi v hromade odpadu je medený drôt (10).

Napokon oslovte Sokolova. Ak hráte agresívne, pohrozte mu krysami. Havelock vypustí krysy do klietky k Antonovi a ten prehovorí. Ak hráte štýlom špióna, tak mu povedzte, že sa ho pokúsite podplatiť. Choďte za Pierom a ten vám povie, že Sokolov má rád kvalitný alkohol. Úplnou náhodou má Brandy z King Street, ale nechce ho len tak dať svojmu konkurentovi, tak ho od neho kúpte za 150 zlatých (peňazí by ste už mali mať viac než dosť). Zaneste fľašu Antonovi a ten vám povie, čo vie.

Nepozná krstné meno, vie len, že regentovou milenkou je lady Boyleová. Akurát dnes večer je u nich maškarný bál. Aká náhoda. Vy máte masku, takže sa tam máte dostať a zamiešať sa medzi hostí. Keď vyjdete von, osloví vás ešte Pendleton a požiada vás, aby ste na večierku odovzdali od neho odkaz lordovi Shawovi.
Keď ste pripravený, choďte za Samuelom a odvezte sa na misiu.

5. Posledný ples Lady Boyleovej

Runy: 3; Kostené amulety: 2; Cudzincove svätyne: 1; Sokolove maľby: 2; Mince: 4915; Schémy: 1.

Tu sa predstaví nový typ nepriateľa, Tallboy. Obrnení strážci v robotických chodúľach s ohnivými šípmi a reflektormi. Neplatia na nich uspávacie šípky a nemôžete ich ani omráčiť. Zabiť ich môžete strelami do nádrže s veľrybím olejom, priamym útokom, čo je prehnane riskantné, alebo sa dostaňte nad nich, skočte na nich a zabite ich mečom, jednou ranou, ako keď pri skoku zabíjate obyčajných vojakov. U nich teda môžete tiež vyskočiť do ich výšky pomocou Mžiku a ak v správnom momente seknete mečom, tiež ich zabijete jednou ranou. Taktiež ich môžete ovládnuť posadnutím a skočiť s nimi do rieky. Nie je spôsob, ako ich vyradiť potichu a bez zabíjania, takže ak hráte týmto spôsobom, treba sa im vyhnúť. Stačí Mžikať okolo, poza nich, alebo ponad.
Aby ste to ale mali ľahšie vnútri, tak keď sa dostanete na maškarný bál, všetci vás budú považovať za jedného z hostí. Nevyťahujte zbrane, samozrejme nikoho nenapadnite a nechoďte do zakázaných oblastí (aspoň nie pred zrakmi iných) a môžete sa voľne na bále pohybovať a konverzovať s hosťami.

Prienik do sídla

Na ulici pri vás je jeden Tallboy (ak postupujete pri veľkom chaose, tak sú dvaja) a jeden strážca. Strážcu môžete ľahko vyradiť a telo schovajte k bráne pod domom pri rieke, kde ste vyskočili z lode.
Do domu vedie viacero ciest. Môžete vyliezť po potrubí za budovou pri vás a hore vliezť do strážnice. Zo steny si vezmite kľúč, odomknite si dvere a zbehnite dolu schodmi na dvor.
Môžete za Tallboyom na ulici vyliezť na pouličnú lampu a z nej skočiť na múr a dolu do záhrady. Môžete prejsť poza Tallboya a preskočiť bránu, alebo rozbiť pár dosiek v odtoku pod bránou, cez ktoré sa môžete presunúť. Ak prejdete za bránu, musíte stráži za mrežami ukázať pozvánku. Tú môžete mať z trezoru obchodníka s umením z druhej misie. Pred bránou je trojica hostí. Keď sa k nim priblížite, tak slečne odfúkne vietor jej pozvánku na zem. Môžete ju vziať a prezentovať sa tou, ak nemáte pozvánku od obchodníka.

Keď budete na dvore, môžete vojsť do haly pre hostí. Ak chcete, choďte na predný dvor, kde je lord Shaw a tam vyskočte na balkón nad dverami a keď sa strážca nepozerá, tak vojdite na poschodie, kam majú hostia zakázaný prístup.

A opäť môžete pod prvým mostom posadnúť rybu a preplávať cez mreže kanála a vojsť do pivnice sídla.

Vnútri môžete zistiť, kto je vaším cieľom a v akých šatách, aj na poschodí v zakázanej zóne, aj na bále medzi hosťami.

Prieskum ulíc

Na uliciach v podstate nemáte čo robiť, ale môžete ich samozrejme preskúmať. Preskočte na mólo naľavo od miesta, kde kotvil Samuel. Tam vyjdite hore na ulicu, tu je to trochu pokojnejšie. Naľavo v šachte pod schodiskami domov je minca (1) a ďalej naľavo v opustenej strážnici je elixír.
Choďte povyše touto ulicou. Tam je civil (nepriateľský, pozor) a strážca, ktorí sa zhovárajú o babke Hadrovej. Keď dohovoria, rozídu sa a vy ich môžete omráčiť a telá hodiť do kontajnera poniže. Na stole, pri ktorom stáli, je skratovačka. Na stole je jeden medený drôt, pri krabiciach poniže stola je medený drôt a tretí na krabiciach (3×10).
Na druhej strane za budovou je tallboy a dvaja strážci. Ak pôjdete zhora (od civila a strážcu), tak vyplašíte húf krýs, strážci po nich začnú páliť a jedného z nich krysy zabijú, než ich ten druhý rozstrieľa. Ak pôjdete zdola popod budovu, tak sa budú strážci zhovárať a keď potom začnú hliadkovať. Ak si počkáte, obaja postupne prídu až k strážnici, pri ktorej je aj kontajner, kde sa môžete schovávať, tak ich vyraďte. V ich strážnici je minca (5), náboje a elixír.

Teraz preskúmajte budovu, okolo ktorej ste chodili. Vnútri sú trúchliaci, tak pozor. Najlepšie je pri strážcoch vyskočiť na strážnicu a z nej na strechu. Z nej na strechu vyššie a cez okno vlezte dovnútra. V byte je trúchliaci, tak ho omráčte a telo schovajte do vedľajšej izby na posteľ. Vtedy by mala vojsť druhá trúchliaca, tak ju môžete prekvapiť odzadu. Tretia by mala byť na schodoch. Môžete vyjsť na balkón, skočiť na strechu, z nej úplne hore na strechu a tam vojsť na schodisko a dostať aj tú tretiu. Pod posteľou je duševný liek a pri mŕtvole so sviečkami je kostený amulet. V druhej miestnosti je kniha (Denník babky Hadrovej), bolehlav (20), mince (5), drvený kryštál (30), duševný liek a Oltár Cudzinca, na ktorom je Runa. Na prízemí je jeden trúchliaci. Ak pôjdete zhora po schodoch dole, tak zvykne vybehnúť von a tam ho zabije tallboy. Môžete ho nenápadne dohnať vo dverách a omráčiť. Alebo sa vráťte von oknom a po streche a ignorujte ho.
Vráťte sa ešte na strechu, úplne hore a zoskočte na ochodzu nad ulicou, po ktorej chodí tallboy. Z nej môžete vstúpiť do bytu, v ktorom nájdete mince (5), knihu (Bohatá štvrť), dvojo liečivých bylín (2×20), drvený kryštál (30), pierka z ostrova Kingsparrow (10) a veľrybí olej (30).

V strážnici pred bránou do sídla je minca (5). Vo vode pod strážnicou je Runa.
Napokon je tu dom, pri ktorom ste sa vylodili. Choďte za budovu do rohu medzi touto budovou a sídlom. Tam vyskáčte pomocou potrubí a plošiniek na múre až hore na malý balkón. Z neho skočte na ďalší úchyt na stene a na veľký balkón. Tam je minca (1) a elíxír. Vráťte sa na malý balkón a vnútri máte pierka z ostrova Kingsparrow (10), liečivé byliny (20), štyri fľaše veľrybieho oleja (4×30), mince (2) a Kostený amulet.
V budove je šesť trúchliacich, všetci sú dole na prízemí. Ako vojdete do hornej miestnosti, jeden sa vydá pomaly po schodoch nahor a môžete ho vyradiť. Dole je akurát na zemi pri trúchliacich minca (5) a v kontajneri liečivé byliny (20). Do kontajnera sa môžete preplížiť z ulice. Tam môžete narobiť trochu hluku, aby vyšli do chodby, vy sa vráťte hore, zíďte dole schodmi a skočte si po mincu. Ak sa dobre rozostavili, tak ich môžete aj poomračovať. Ale je to zbytočne roboty kvôli jednej minci. Z malého balkónu môžete skočiť do okna sídla. Tam je strážnica a na stene pri okne je kľúč od strážnice. Je tu aj skratovačka, náboje, mince (2) a dole pod schodmi je medený drôt (10). Toto je jedna z možných ciest do sídla.

Dvor sídla

Pred vstupom sú za plotom traja hostia. Môžete okradnúť muža (50), aj ženu (25). Strážcovi cez okno podajte pozvánku (z trezoru obchodníka s umením z druhej misie, alebo zo zeme pri bráne, ktorú odfúklo žene pri bráne) a otvoria vám bránu. Od strážcu tiež zistíte, že sestry Boyleové sú v rovnakých maskách rozdielnych farieb a hostia majú uhádnuť, ktorá je Esma, Lydia a Waverly.
V miestnosti stráže tu pri bráne je kniha (Vynikajúci tallboy), elixír, dvojo liečivých bylín (2×20) a Schéma: Ostnatý obal granátu (pre prísavný granát). Cestou k sídlu môžete okradnúť dvojicu hostí (2×25).
Na dvore nič iné nie je. Môžete vojsť dverami na bál medzi hostí, alebo priamo na poschodie, ktoré je hosťom neprístupné. Môžete z prízemia strážnice vyšplhať po reťazi a z okna skočiť na balkón, no doskočíte tam aj zdola zo zábradlia.

Duel

Na dvore je pod vstupom s balkónom Lord Shaw. Tomu máte odovzdať v rámci voliteľnej úlohy list od lorda Pendletona. Dajte mu ho a zistíte, že ste zástupca lorda Pendletona v dueli s lordom Shawom. Choďte nižšie za Shawom a vezmite si pištoľ z krabičky. Postavte sa na značku chrbtom k Shawovi, ktorý je na svojej značke. Dozerajú na vás dvaja strážci a keď napočítajú do troch, tak sa otočte a zastreľte Shawa.
Toto je duel, džentlmenský zápas, takže nik voči vám nie je nepriateľský, nejedná sa ani o odhalenie nepriateľmi, nič, aj ak Shawa zabijete, nenaruší vám to postup a utajenosť. Akurát ak nezabijete, tak si nezabudnite, kým vás odpočítavajú, prehodiť pištoľ za kušu s uspávacími šípkami a streľte ho šípkou. Duel vyhráte aj ak ho zabijete, aj ak ho uspíte. Nezabudnite ho obrať (100).

Horné poschodie

Na horné poschodie môžete zvonku cez balkón, ako je uvedené vyššie. Zvnútra môžete prejsť bočným schodiskom, no tam je strážca a musíte ho zlikvidovať, aby ste sa dostali hore. Hlavné schodisko vo vstupnej hale je blokované svetelnou stenou. Môžete posadnúť strážcu a tak sa dostať za stenu. Jednému zo strážcov vo vstupnej hale môžete ukradnúť kľúč do miestnosti s veľrybím olejom a tam vybrať bandasku s olejom, aby ste stenu odpojili.
Najľahšie je ale vojsť cez balkón. Na chodbe za miestnosťou, ktorou vojdete, je jeden strážca, tak ho omráčte a telo vtiahnite dnu. Na konci chodby je ďalší, tak sa preplížte cez miestnosť napravo. Pridajú sa k nemu ďalší dvaja a keď dohovoria, tak začnú všetci traja hliadkovať. Jeden zvykne chodiť po chodbe a pozerať sa von z okna, jeden chodí obzerať portrét, takže si ich môžete vystriehnuť a všetkých omráčiť. Jeden z nich má aj kľúč k Waverlyinej spálni.

Hore najpravdepodobnejšie začínate v izbe Esme. K nej vedú bočné schody aj cesta z balkóna. V truhlici má duševný liek a na stolíku Vojnovú medailu Boyleovcov (150). Na poličke v kúpeľni má denník (Denník Esme Boyleovej) a v truhlici pri vani malú perlu (25).
Pri stolíku v jej izbe je aj spínač. Keď ho potiahnete, otvorí sa tajný prechod pod stropom. Ten môžete otvoriť aj sami, sú to len dvierka, ale spínač vás na ne aspoň upozorní. Cez ne môžete vliezť na povalu, kde je v skrinke duševný liek a v truhlici dva ingoty (2×100) a Brošňa Boyleovcov (150). Povalou môžete prejsť na druhú stranu a druhými dvierkami vliezť do izby Waverly, čo sa hodí, ak ste nechali stráže na chodbe pri vedomí.
V miestnosti s kozubom, vedľa Esminej, sú len dve knihy (Rozmnožovanie pakrusty riečnej; Ostrov Serkonos).
V hale s vitrínami je maľba Portrét Lady Morayovej (300) a Vajce Boyleovcov (150). V malom kumbále pred Waverlyinou spálňou sú v skrinke mince (20).
Vo Waverlyinej spálni je malá perla (25), Ozdobná tácka Boyleovcov (150), jej denník (Denník Waverly Boyleovej), Šperkovnica Boyleovcov (150) a kľúč od jej spálne, ak ste vošli cez povalu a nemáte kľúč od strážcu.

Na opačnej strane poschodia má izbu Lydia. Na lavičke má mince (20). Pri posteli má denník (Denník Lydie Boyleovej) a Kľúč k trezoru. V truhlici má veľkú perlu (50) a päť malých perál (5×25). V skrinke v bočnej miestnosti má veľkú perlu (50), Vreckové hodinky Boyleovcov (150). V truhlici je tu veľká perla (50).
V poslednej izbe pod Lydiinou je už len Cigaretové púzdro Boyleovcov (150).

To ktorá zo sestier je Burrowsovou milenkou sa mení. V spálni jednej z nich nájdete list (Správa pre Lydiu/ Waverly/ Esme Boyleovu), ktorý je podpísaný H.B., ako Hiram Burrows, takže viete, že daná sestra je jeho milenka a z listu viete aj akej farby má šaty (farba jej šiat sa mení). U tejto sestry nájdete tiež Univerzálny kľúč od Dunwall Tower, ktorý jej poslal s listom Burrows. Ten sa vám hodí v ďalšej misii. A u tejto sestry visí aj maľba Portrét cisárskeho špiónmajstra (300).
Ak je to Lydia, tak je list na stolíku pri jej denníku, kľúč je v skrinke v kúpeľni a maľba visí v izbe nad krbom. Ak je to Waverly tak je list na stolíku pri posteli vedľa denníka, kľúč je v skrinke vedľa stolíka s listom a maľba visí na stene pri dverách. Ak je to Esme, tak je list na poličke v kúpeľni pri denníku, kľúč je v truhlici v kúpeľni a maľba je nad krbom.

Dolné podlažie – bál

Medzi hosťami majte schované zbrane a nevyvádzajte. Môžete ich okrádať, rozprávať sa s nimi, bál stále pofičí. Ak ho neprerušíte vyvolaním paniky a poplachu a dokončíte misiu bez toho, tak získate úspech „Dobré mravy“.
Môžete ukradnúť peňaženky mnohých hostí. Hotovosť majú u seba od desať po sto zlatých, celkovo za všetky peňaženky získate 900 zlatých.
V miestnosti s knižnicou, kde je aj slečna Whiteová, je na stolíku Soška veľryby Boyleovcov (150). Na stole vo fajčiarskom salóne je Sextant Boyleovcov (150) a na stole pri dverách kniha (Hladný Kozmos). Na záchode je výťažok z bolehlavu (20).
Vo vstupnej hale si môžete pozrieť knihu hostí a čisto z provokácie ju môžete podpísať vlastným menom, Corvo Attano.
Ak viackrát oslovíte hosťa menom Ramsey, ktorému ste zjavne nesympatický, tak na vás zavolá stráž. Môžete predstierať opitosť a nechajú vás na pokoji, alebo povedzte, že ste Pendleton a keďže ho poznajú po hlase, tak vás vyhodia von.

Vyhľadajte lorda Brisbyho. Má masku nejakého divného kocúra, ale stačí sa priblížiť a sám vás osloví. Pohovorte si, je to Pendletonov priateľ a vie, o čo vám na misii ide. Povie vám, že miluje ženu, ktorá je vaším cieľom a navrhne vám, že ak mu ju privediete do pivnice, tak ju odtiaľto odvezie a zamkne ju na svojom sídle, aby sa mu podvolila, ale hlavné je, že už o nej nikto viac nebude počuť. Takže ju môžete zabiť, alebo odsúdiť na celoživotné väzenie len preto. Brisby samozrejme dodá meno jeho lásky. Nájdite si potom na bále madam Whitovú, má masku mory a zvykne byť v spoločnosti Jacka Ramseyho, muža s maskou veľryby. Oslovte ju a chce sa napiť. Doneste jej pohár, stačí kliknúť na hodovnom stole na fontánu s perlivým vínom. Dajte jej pohár a povie vám, akej farby šaty má ktorá sestra Boyleová (farba šiat sa mení).

Lady Boyleová

Takže od Brisbyho, Whitovej a z denníka na poschodí viete, ktorá zo sestier je vaším cieľom a akej farby má šaty. Mení sa to a môže to byť Lydia, Waverly, alebo Esme.
Ak je to Lydia, tak ju oslovte ju a povedzte jej, že na ňu niekto čaká v pivnici (ak ju pozvete do hudobného salónu, tak tam zájdete, ale keďže sa nemáte k činu, po chvíli odíde a prekvapivo pôjde na chvíľu do pivnice aj sama). Ak je to Waverly, tak jej povedzte, že jej niekto usiluje o život a že jej môžete pomôcť uniknúť loďkou z pivnice. Uverí vám a pôjde tam. Ak je to Esme, tiež jej povedzte, že je jej život v nebezpečí, síce vám neverí a považuje to za dobrodružstvo, ale súhlasí, že sa stretnete v pivnici (Esme môžete tiež nahovoriť, aby vás vzala do svojej spálne a dostanete sa tak spolu s ňou cez strážnika na schodoch a do hornej časti. Tam ste však ostýchavý, ani sa jej nedotknete, tak to vzdá a pôjde naspäť medzi hostí).
Keď Lady Boyleovú presvedčíte, aby šla do pivnice, tak ju tam nasledujte. Cez kuchyňu do pivnice môžete vojsť voľne aj ako hosť. Zastaví sa pri dverách, ktoré otvorte pákou na stene. Tam sa rozhodnite, čo s ňou. Môžete ju zabiť, alebo ju omráčte, vezmite jej telo a zaneste ho dolu k loďke, v ktorej už čaká Timothy Brisby, a ktorý ju odvezie preč.

Cieľ splnený, už sa len treba dostať preč. Než odídete, môžete do trezoru tu v pivnici. Buď ako krysa cez šachtu z kuchyne, alebo si odomknite kľúčom z poschodia, z Lydiinej izby. Vnútri je päť ingotov (5×100), dva kusy Tyvijskej rudy (2×20), elixír, liek a Cisárska urna (150). V truhlici je Runa.
Na sudoch tu v pivnici je bolehlav (20) a na zemi pri ňom minca (1). Môžete prejsť dverami aj do kanálov a na zemi pri vode je medený drôt (10). V kuchyni nad vami je len v bočnej miestnosti pár mincí (9).

Ak vyvoláte poplach, tak sa všetky tri sestry budú utekať skryť do Waverlyinej spálne. Ak ste nezisťovali, ktorá je ktorá, môžete zabiť všetky tri a síce brutálne, ale úlohu splníte.

Odchod

Odísť môžete cez kanál z pivnice, cez balkón z poschodia, alebo hlavnými dverami, ako hosť. Zo záhrady môžete proste preskočiť plot, alebo prejsť cez strážnicu a z nej z okna pozoskakovať k domu s trúchliacimi, pri ktorom ste začínali.
Vonku je z nejakého dôvodu poplach. Ak ste aj odstránili všetky stráže, jeden nový strážca je na opačnej strane rieky a dvaja Tallboyovia teraz hliadkujú popri rieke a zmenili svoje pôvodné trasy. Kvôli tomu Samuel nie je tam, kde vás vysadil, ale na začiatku kanálu.
Stačí prejsť ponad miesto, kde vás posledne vysadil, popri dome s trúchliacimi hore na hrádzu a z nej skočiť do vody k Samuelovi a vyliezť na čln.

Misia splnená. Ako špeciálne akcie ste mohli získať „Odhalenie totožnosti Lady Boyleovej“, „Odovzdanie lady Boyleovej lordovi Brisbymu“, „Porazenie lorda Shawa v dueli“ a „Podpísanie sa do knihy hostí“.

E. Hound Pits

Doveziete sa naspäť ku krčme. Choďte za lordom Pendletonom. Ak ste v jeho mene porazili lorda Shawa, tak vám daruje za odmenu Runu.
Ak ste nezabili Waverly a Esme, zvyšné dve sestry Boyleové, tak to ocenia. Pri zadnom vstupe do krčmy je na stene list (Správa od posla) s tým, že máte pri posteli balíček. Vo vašej izbe je list (Anonymná správa), v ktorom vám anonym ďakuje za ušetrenie života sestier Boyleových a pri liste máte ako odmenu Runu.
Dole v krčme oslovte Callistu, ktorá vás poprosí, aby ste našli Emily, pretože musí študovať, no niekam sa skryla. Pohľadajte ju a keď ju nájdete, daruje vám Emily Runu, ktorú našla a pôjde sa učiť.
V Pendletonovej izbe je nový audiograf (Pendleton vykazuje známky vypätia). Nový audiograf je aj u Piera (Pierov oblúkový stožiar) a na kufri má medený drôt (10).
V kanáli pod krčmou sú dve nové pakrusty, ktoré môžete zabiť a vziať si z nich perly (2×50) a v člne v kanáli je pár mincí (11).
Vo veži, kde býva Emily, sú dva nové audiografy (Emily sa sťažuje na školu; Callista hovorí o Emily).

Napokon choďte do Havelockovej izby, kde už na vás admirál čaká aj s Martinom. Regenta ste pripravili o podporu vševidiacich (Teague Martin sa stal novým najvyšším vševidiacim), podporu parlamentu, finančnú podporu svojej milenky a aj o dvorného lekára vyrábajúceho elixír, takže sa stiahol do veže so svojimi vernými.
Na stole si môžete pozrieť nový admirálov záznam (Havelockov denník, piaty záznam) a aj mapu Dunwallskej veže, ktorú s Martinom študuje.
Potom choďte už len za Samuelom a odvezte sa na misiu.

6. Návrat do veže

Runy: 4; Kostené amulety: 2; Cudzincove svätyne: 1; Sokolove maľby: 1; Mince: 2175; Schémy: 1.

Stavidlá

Samuel vás dovezie k stavidlám, ktorými ste sa dostali aj s člnom úplne na začiatku hry hore. Teraz musíte hore vyskákať. Preplávajte k plošine oproti bráne, vyskočte hore, na potrubia a napravo do otvoreného priestoru. V ňom sa zohnite a prelezte šachtou dookola, pomedzi točiace sa kolesá až na koniec šachy, tam vyjdite na malú ochodzu a preskočte na ochodzu oproti. Vlezte do šachty a pri mŕtvole nájdete mince (16) a kostený amulet.
Z ochodze na balkón povyše (nechoďte dnu dverami, je tam stožiar) a vyskočte hore do mrežovaného okna a odtiaľ na zábradlie hore. Tu sú dvaja vojaci. Keď sa rozídu, jeden pôjde na susedný balkón, vy zložte toho, čo tu zostal a zaneste telo dole na zadnú terasu. Tam stráži jeden vojak, ale väčšinou sa pozerá na more, takže ho ľahko zložíte. Potom si podajte toho, čo ste nechali hore, čo šiel na balkón.
Vzadu na terase, kam ste odniesli telá, je v minivežičke duševný liek. Môžete odtiaľ vojsť do miestnosti so svetelným stožiarom. Odtiaľto vojdite na ochodzu nad stožiarom a ak ho chcete odpojiť, skočte Mžikom dolu pod zábradlie a tam len vyberte bandasku s olejom. Je tu akurát duševný liek na ochodze, pri bandaske medený drôt (10) a na pulte pri stožiari veľrybí olej (30).
V hale stavidiel sú naľavo na krabiciach liečivé byliny (20).

Bránu na most blokuje svetelná stena. Naľavo môžete prejsť dverami popod most (kľúč má jeden zo strážcov, ktorých ste tu vyradili), no pod mostom je tallboy, takže tam ísť nepotrebujete. Akurát pod schodmi je veľrybí olej (30) a na krabiciach za ním skratovačka.
Napravo choďte na balkón, z neho skočte na malú bočnú plošinu pri stene povyše a z nej na terasu pri moste. Priamo tam je napájanie svetelnej steny, tak vyberte nádrž s veľrybím olejom.
Na moste sú dvaja strážci, chodievajú na túto stranu k svetelnej stene po jednom. Omráčte ich a telá doneste dnu, keďže ste už stenu vypli. Za mostom je ešte jeden. Z boku vyskočte na strechu mostu, aby vás nevidel prichádzať, Mžiknite k nemu a omráčte ho. V strážnici je elixír a náboje, na krabiciach je bolehlav (20).
Naľavo povyše strážnice je altánok, kde zomrela cisárovná. Vyskočte tam a keď sa dorozpráva strážca zo slúžkou, slúžka sa vráti naspäť do veže. Vy chyťte strážcu a omráčte ho.

Nádvorie

Na nádvorí sa prechádza tallboy a tiež ho stráži veža, ktorá je hlavným problémom. Tallboy má dosť dlhú pochôdzku, takže sa mu vyhnete ľahko, keď si to dobre načasujete. Prístup k veži blokuje svetelná stena. Za ňu sa môžete dostať sprava, aj zľava a potom to tu trochu preriediť, alebo vyskočiť na rímsu a vojsť do veže, použiť hlavný vchod, alebo posadnúť rybu a vplávať dnu cez mreže, prípadne ich otvoriť ventilom a riskovať obhryzenie od rýb.

Cesta pravou stranou nádvoria: Vyskočte na strážnicu za mostom a na múrik za strážnicou na nádvorí. Za ňou ste krytí pred vežou aj tallboyom a môžete si aj zvnútra vziať duševný liek a drvený kryštál (30). Keď sa veža a tallboy pozerajú naľavo, vy utekajte doprava. Občas odtiaľ chodí jeden vojak hore schodmi, tak sa plížte popri múre poza kríky a nemal by vás zbadať. Dole si ho vystriehnite a omráčte ho.
Na konci pri bráne vlezte naľavo dierou v stene pod plošiny. Na zemi je tu Tyvijska ruda (20). Vyskáčte hore po plošinách. Hore je jeden strážca, tak si počkajte kým odíde a tiež pozor na kužely pri mieste, kde vyleziete hore, ich zrútenie vyvolá hluk. Keď si vonku zapáli, tak ho zložte. Vyjdite hore schodmi na vrch tejto časti a tam zložte druhého strážcu. Telo schovajte dole dovnútra k prvému.
V miestnosti dole pod schodmi je slúžka, ktorú tiež omráčte. Hore, kde boli stráže, je veľrybí olej (30), Tyvijská ruda (20), skratovačka, granát, bolehlav (20) a list (Vstup zakázaný), ktorý vám dá vedľajšiu úlohu zabiť mučiteľa. Ak postupujete štýlom nikoho nezabiť, tak ju nemôžete splniť. Dole, kde bola slúžka, je list (Úradné nariadenie), mince (12), liečivé byliny (20), elixír, kniha (Kapacita kanálov pri sietniku), náboje a Runa.
Potom preskočte na rímsu pod oknami. Prejdite rímsou až nad hlavný vchod. Tam je v stene otvor, v ktorom je medený drôt (10) a tiež ním môžete vliezť priamo do budovy.
Pred hlavným vchodom sú dvaja strážci. Nie sú blízko pri sebe, tak k nim môžete Mžiknúť a oboch ich vyradiť. Telá schovajte v rohu pri krabiciach. V strážnici tu máte granát, duševný liek a veľrybí olej (30). Za strážnicou je nádrž oleja, ktorou môžete odpojiť svetelnú stenu. Zo strážnice zas môžete skočiť na vežu a deaktivovať ju vybratím nádrže s olejom.

Cesta ľavou stranou nádvoria: Keď budú veža a tallboy sledovať pravú stranu, vyrazte od altánku, preskočte múr a len zbehnite dolu krátkymi schodmi. Vnútri omráčte technika údržby. Máte tu liečivé byliny (20), Tyvijsku rudu (20), elixír, skratovačku a knihu (Maják). Hore nad tečúcou vodou môžete ventilom otvoriť poklop, skočiť do vody a preplávať pred hlavný vchod veže.

Interiér – prvé poschodie

Vnútri vám na viacerých miestach uľahčí cestu univerzálny kľúč, ktorý ste mohli získať v predošlej misii zo spálne lady Boyleovej.
Ak ste postupovali s vysokou mierou Chaosu, tak je Burrows ukrytý na streche. Ak ste postupovali s nízkou mierou Chaosu, tak je vo svojej izbe a do úkrytu na streche pôjde len, ak vyvoláte poplach. Ak je vo svojej izbe a vy máte druhú úroveň Mžiku, môžete skočiť na lustre, z nich rovno do jeho izby a celé to hneď ukončiť.

Keď vojdete do vstupnej haly, Hiram Burrows akurát hovorí s dvojicou stráží. Kým hovoria, môžete omráčiť toho, čo stojí neďaleko hlavného vstupu a odtiahnuť telo. Keď skonči rozhovor cez prístroj, stráže sa rozdelia. Ten naľavo pôjde hore za svetelnú stenu, ten napravo strážiť, tak za ním skočte a omráčte ho. Pri dverách vedľa svetelnej steny stojí jeden strážca, nie je úplne pri stene, takže sa k nemu môžete priplížiť a omráčiť ho. Vstupná hala je vaša.

Choďte na pravú stranu nad hlavným vchodom a otvorte si dvere univerzálnym kľúčom. Dole vyberte z mechanizmu nádobu s veľrybím olejom, čím deaktivujete svetelný stožiar nad vami. Vyjdite hore schodmi a úplne hore v prenosovom centre je dôstojník propagandy. Kľudne sa mu ukážte. Prosí vás, aby ste ho nezabíjali a povie vám aj o spôsobe, ako odhaliť špinavosti regenta. V trezore má audionahrávky, ktoré môžete odtiaľto prehrať, aby ich všetci počuli. Dá vám aj kód k trezoru: 935. Na stole pri dôstojníkovi je kniha (Opátstvo Kdekoho).
Ak ste nevzali v minulom dieli kľúč, tak musíte k dôstojníkovi až z druhého poschodia. Za izbou vedľa regentovej je spojovacia terasa. Tam ale budete čeliť funkčnému stožiaru hneď za dverami a tak si budete musieť pomôcť spomalením času, ak máte túto vlastnosť, alebo niekoľkými Mžikmi za stožiar a dole k jeho napájaniu.
Vráťte sa do vstupnej haly.

V miestnosti vedľa svetelnej steny vyberte nádrž s veľrybím olejom a odstavte ju. Je tu kniha (Korisť za posledné mesiace) a náboje. Prejdite vypnutou stenou a na konci chodby je krb, pred ktorým zvykne bývať jeden strážca a chodbou prechádzajú aj dve slúžky, tak na ne pamätajte. Zložte strážcu a schovajte telo. V chodbe naľavo sú dvaja strážci, ale je dosť priestranná, tak ich oboch pokojne omráčte. Počkajte si aj na slúžky, nech vás neprekvapia, keď sa tu už pohybujete a obe omráčte ich.
Na konci chodby s dvoma strážcami a reflektorom je v bočnej miestnosti vševidúci a má tam aj psa. Ak ich chcete zložiť, tak si vystriehnite, keď bude pes ďalej od neho, otvorte dvere, uspite ho šípkou a potom omráčte vševidúceho.
Choďte do centrálnej miestnosti, kde sú schody na poschodie. Dvaja strážci sa prechádzajú okolo schodiska, jeden sa prechádza po schodoch. Dvere sú presklené, takže si ich ľahko vystriehnete, nájdete miesto na ukrytie a tiež ich potom vyradíte. Ten na schodoch nie vždy schádza až dole, takže ho môžete dostať na medziposchodí.
Napokon zostáva zadná chodba služobníctva. Tam sú traja strážci. Ak pôjdete z miestnosti so schodmi, tak si môžete pomôcť jedálňou a dostať sa poza nich, ak pôjdete cez miestnosť s napájaním svetelnej steny (odomknete univerzálnym kľúčom), tak môžete vyskočiť na potrubie nad chodbou. Omráčte všetkých troch a celé prízemie máte čisté.
Z tejto zadnej chodby môžete do kuchyne a do mučiarne.

Zbehnite dolu schodmi do kuchyne a sluha akurát nariadi slúžke, aby zaniesla jedlo mučiteľovi. Vráťte sa hore do prvej izby pri schodoch a schovajte sa na posteliach. Sluha sem vojde, tak ho môžete omráčiť. Slúžka zanesie tácku s jedlom len k vstupu do mučiarne a utečie upratovať do jedálne zo strachu pred mučiteľom. Tam ju môžete omráčiť.

Mučiareň

Z mučiteľa majú strach aj strážci, ak ste si vypočuli rozhovor strážcov v chodbe pri jedálni. Z ich rozhovoru, alebo z listu vonku, ste získali vedľajšiu úlohu zabiť mučiteľa, aby ste sa mu pomstili za to, ako sa k vám choval, keď ste boli vo väzení a aj za všetkých ostatných. Doteraz ste mohli všetky vedľajšie úlohy splniť aj bez zabíjania. Túto nemôžete, pretože jej samotným cieľom je zabiť mučiteľa, ale jeho zneškodnenie sa tiež ráta medzi špeciálne akcie.
V mučiarni vyskočte na kovové trámy pod stropom. Keď bude mučiteľ pri visiacej mŕtvole, streľte uspávaciu šípku do jeho psa, skočte dole a omráčte mučiteľa. Hoci nemá žiadne brnenie, je odolný voči uspávacím šípkam, ale omráčiť ho môžete. Či ho zabijete, alebo nie, to už je na vás.
V miske pod telom je minca (5), na stole pri jablku je minca (5) a na stole pri oltári je list (Drahý), ktorý naznačuje, že je to syn Babky Hadrovej. A samozrejme je tu Oltár Cudzinca, na ktorom je Runa.

Interiér – druhé poschodie

Vyjdite schodmi na poschodie a choďte doľava. Pri vstupe na chodbu stojí strážca. Ďalší sa prechádza do tejto chodby a chodí za roh, tak keď zájde, vyraďte tohto pri vstupe a potom toho druhého, keď sa vráti. Celé poschodie obchádza jeden strážca, tak si ho môžete podať tu, alebo na druhej strane zo schodov. Poschodie tiež obchádza so psom vševidúci a má aj tú protivnú hudobnú skrinku, ktorá vám ruší schopnosti. Počkajte si na lustri, kým nepôjde okolo vás a streľte ho uspávacou šípkou od chrbta a potom rýchlo streľte aj psa.
Po nich vám zostávajú traja strážci a generál Tobias. Už sú rozptýlení po okolí a nič konkrétne vás neohrozuje. Jeden stojí pred dverami regenta a od schodiska ho oddeľuje svetelná stena, ale dá sa k nemu ľahko priplížiť popri stene a v bočnej miestnosti vedľa svetelnej steny je jej napájanie, kde vyberte veľrybí olej, aby ste ju odpojili a mali tak skratku na nižšie podlažie. V jednej z bočných miestností je aj slúžka. Sleduje dvere, no máte za nimi dosť priestoru, tak ich otvorte, aby vás nevidela, Mžiknite na opačnú stranu izby a omráčte ju, ak chcete všetko pokradnúť, inak ju môžete nechať tak.

Korisť

Napravo od vstupných dverí sú dvere vedúce ku kanálu, ktorým sa tiež dalo vojsť. Tam je drvený kryštál (30) a liečivé byliny (20).
V hale so schodmi je na prvom poschodí vo vitrínach Urna Boyleovcov (150), Cisárske vajce (150) a dve knihy (Akadémia prírodných vied; Ostrov Tyvia). V rohovej miestnosti, kde bol vševidúci so psom, je kniha (Žalm vševidúceho), list (Pôsobenie Cudzinca), duševný liek, mince (15), granát a Tyvijska ruda (20).
V spálni pri schodoch do kuchyne je minca (5), veľrybí olej (30), Kľúč od strážnice, granát, náboje, pierka z ostrova Kingsparrow (10) a kniha (Ako spoznať trúchliaceho a čo robiť). V spálni pri jedálni sú mince (10), bolehlav (20) a elixír. Na stole pri vstupe do mučiarne je kniha (Bájky pre deti). V kuchyni je pri dverách Kľúč od kuchyne v Dunwall Tower a v kuchyni sú liečivé byliny (20), duševný liek, medený drôt (10) a skratovačka (načo im je asi v kuchyni).

Na poschodí je v miestnosti so slúžkou drvený kryštál (30), minca (50), Kľúč od izby lorda regenta, kniha (Dcéra Tyvie) a pri posteli bolehlav (20). Povyše je v izbe generála Tobiasa Schéma: Drobné zdokonalenie vznietenia (pre výbušné strely), list (Obavy z cisárskeho vyšetrovateľa), kniha (Cisársky Špiónmajster), Cisárske vreckové hodinky (150) a mince (10). V miestnosti vedľa regentovej sú dve knihy (Veža Dunwall Tower; Neúspešné pokusy).
V miestnosti s ovládaním svetelnej steny je veľrybí olej (30). V miestnosti pod ňou je pred kozubom elixír a na poličke kniha (Veľrybári). V malom sklade poniže je granát, elixír a skratovačka. V izbe vedľa regentovej je elixír, Morayina ozdobná tácka (50), kniha (Cisárovná Jesammina Kaldwinová) a nad krbom je maľba Portrét Cisárovnej (300).
V rohu chodby, oproti rohovej knižnici, je prázdny krb. Potiahnite pri ňom na stene lampu a otvorí sa tajný prechod. V miestnosti je duševný liek, Cisárske cigaretovú puzdro (150), minca (10), bolehlav (20), audiograf (Liste pre Emily od cisárovnej), list (Cisárovná Corvovi) a na poličke je kostený amulet.

Hiram Burrows

Choďte do izby lorda regenta. Buď hlavnými dverami, alebo bočnými s kľúčom z izby so slúžkou. Ak ste nevyvolali poplach, tak je Burrows v izbe. Ľahko sa k nemu priplížite a môžete ho omráčiť. Tiež si s ním môžete pohovoriť a ukázať mu svoju tvár, ale potom vás napadne. V izbe má dve knihy (Sokolovove technológie a nový vek; Najvyšší vševidúci), list (Lady Boyleová zmizla) a v truhlici má Runu.
Otvorte trezor kódom 935, ktorý máte od propagačného dôstojníka. Vnútri je Cisárska šperkovnica (150), list (Mŕtva schránka) a audiografická páska (Spoveď lorda regenta).
Je to na vás, ak ho chcete zabiť, zabite ho, ak nie, tak choďte do prenosového centra, použite Prehrávač audiografov a pustite do celej ríše priznanie regenta, v ktorom priznáva, že priviezol nakazené krysy z Pandýsie, aby sa pomocou nich zbavil chudoby. Keď sa premnožili, cisárovná ho poverila vyšetrovaním a keďže by sa skôr, či neskôr prišlo na to, kto je za to zodpovedný, tak ju nechal zabiť.
Keď sa vrátite dole z propagačného centra, uvidíte na chodbe, ako dvaja vojaci zatknú Burrowsa a odvádzajú ho do väzenia Coldridge.

Strecha veže

Ak ste sa postarali o Burrowsa vnútri, na strechu ani nemusíte ísť a môžete ju preskúmať len v rámci vlastnej iniciatívy. Ak ste vyvolali poplach, tak sa Burrows ukrýva v miestnosti na streche. Vedľa jeho izby je spojovacia terasa, ktorou sa dostanete na schody vedúce na strechu.
Na streche sú štyria strážci. Vystriehnite si ich pohyby a pozície a postupne ich všetkých omráčte.
Burrowsova núdzová miestnosť je jediné miesto na streche, kam sa dá ísť. Vnútri to stráži Tallboy. Ak zabíjate, najľahšie to máte skočiť z okna na knižnicu za neho, skočiť na neho a zabiť ho jednou ranou z výskoku. Ak nezabíjate, tak sa musíte preplížiť a premžikať okolo.
Hore je svetelná stena. Ak máte univerzálny kľúč zo sídla Boyleovcov, môžete prejsť dverami vedľa svetelnej steny. Ak kľúč nemáte, musíte dole poza Tallboya a naľavo do bočnej chodby cez dolnú miestnosť, kde nad schodmi vyberte veľrybí tuk z napájania svetelnej steny (alebo popred svetelnú stenu a Mžiknúť cez priestor nad stropom). Nad napájaním je medený drôt (10).
V dolnej časti pod sálou so svetelnou stenou je jeden vševidúci s hracou skrinkou. Tiež je tam veľrybí olej (2×30), Minca (10), liečivé byliny (20), drvený kryštál (30). V hale za svetelnou stenou je elixír, na stene visí kľúč od haly a pri mape je aj Runa.

Odchod

Keď sa postaráte o Burrowsa a skončíte s prieskumom veže, tak sa máte vrátiť naspäť za Samuelom. V podstate rovnako, ako ste prišli. Ak ste si vyčistili cestu od vojakov, tak to máte jednoduché, ak ste nezabíjali, vyhýbate sa len Tallboyovi na dvore. Vráťte sa do stavidla, skočte dolu do vody a vylezte na čln k Samuelovi, ktorý je presne tam, kde vás vysadil.

Misia splnená. Ako špeciálne akcie ste mohli získať „Verejné odhalenie skorumpovanosti lorda regenta“ a „Porazenie mučiteľa slúžiaceho lordovi regentovi“, ak ste mučiteľa len omráčili, alebo „Zabitie mučiteľa slúžiaceho lordovi regentovi“, ak ste mučiteľa zabili.

F. Hound Pits

Doveziete sa naspäť ku krčme, kde by ste mali oslavovať svoj úspech.
U Piera je nový audiograf (Piero zvažuje svoju budúcnosť). U Havelocka nový záznam (Havelockov denník, šiesty záznam). Nový audiograf u Pendletona (Pendleton zvažuje budúcnosť). V Emilyinej veži je drvený kryštál (30) a audiograf (Emily rozpráva príbeh). V kanáloch sú dve nové pakrusty (2×50).

Napokon choďte do krčmy, kde už na vás všetci čakajú. Pogratulujú vám k úspechu a pripijete si na lepšiu budúcnosť. Môžete potom ešte osloviť jednotlivé postavy, pri gratulácii aj pri rozhovore s postavami sú dialógy pokojnejšie, alebo temnejšie podľa toho, či ste sa dostali až sem s nízkou, alebo vysokou úrovňou Chaosu. Napokon choďte do svojej izby. Už cestou sa vám začala motať hlava a v izbe odpadnete. Havelock, Pendleton a Martin vás zradili. Otrávili vás, aby sami seba uviedli ako hrdinov, ktorí zosadili regenta a priviedli vraha cisárovnej. Ak ste na nich použili srdce už predtým, vedeli ste, že to nie sú dobrí ľudia a teraz sa to potvrdilo. Samuel vám však dal len polovicu jedu, aby ste mali šancu to prežiť.
Vaše telo dal na plť a tam vás objavili Daudovi vrahovia, ktorí zabili cisárovnú. Zajali vás a pripravili o všetky veci. Vo sne vás navštívi Cudzinec. Len vyjdite po schodoch a pohovorte si.

7. Zaplavená štvrť

Runy: 5; Kostené amulety: 8; Cudzincove svätyne: 1; Sokolove maľby: 3; Mince: 5635.

Útek

Preberáte sa v jame s krysami, s polovicou života a bez svojej výbavy. Zostali vám len runy, amulety a srdce. Chyťte tehly pri vás a hádžte ich do dosiek nad vami, aby ste ich rozbili. Keď ich rozbije, Mžiknite hore. Vo vedľajšej diere je mŕtvy vševidúci, ktorému vzali na prieskum hudobnú skrinku, pri ktorej nájdete aj list (Správa pre Dauda). Skrinka vadí aj im, maj také schopnosti ako vy.
Tiež tu nájdete knihu (Kniha odmien), list (Správa o odmene za Corva), nejaké jedlo, duševný liek, elixír a Zabijácku čepeľ, aby ste nahradili svoj meč. Hore nad vami sú dvaja vrahovia. Spod schodov si ich vystriehnite a po jednom pekne omráčte. Hore je list (Brigmorská prácička), na krabiciach dva medené drôty (2×10) a v skrinke jedlo a mince (6). V skrinke dolu pod schodmi je elixír, liečivé byliny (20) a jedlo.

Napokon vyskočte von do vody. Tu pre vás ešte nie sú, ale v okolí, respektíve v celej zaplavenej štvrti sú vo vode dravé ryby, takže pozor na ne. Vylezte z vody na vrchol brány. Ak sa chcete zdržať, oproti je reklama na „Davidson´s Wax“. Skočte k nej, prejdite po múriku, skočte za reklamu, doplávajte na plošinu za ňou a tam je Tyvijska ruda (20), medený drôt (10) a mince (2).
Vráťte sa na vrch bránky a skočte na dosky pred vami, kde je nápis (Sorry we are closed). Napravo vyskočte hore do okna a v miestnosti v skrinke sú mince (12), drvený kryštál (30) a Morayina soška ryby (50). Vráťte sa dole na dosky a skočte trochu vpred a na dosky naľavo. Tam vylezte hore po reťazi na most.

Most a okolie

Na moste sú dvaja mŕtvi vševidúci. Vezmite im pištoľ, granát a z ich tiel šípky do kuše. Skočte na strechu budovy, pri ktorej ste vyliezli hore a cez strechu skočte dovnútra. Tam sú ďalšie telá vševidúcich. Aj z nich môžete získať ďalší šípky a tiež tu nájdete ďalšie granáty a pištole. Pri tele úplne dole je elixír, pištoľ, granáty aj list (Rozkazy od najvyššieho vševidúceho Campbella). Ešte kým bol pri moci, poslal ich Campbell na Dauda a nepochodili.
Dole sú aj dve skupiny pakrúst. Aby ste zbytočne neriskovali, môžete ich vyradiť granátmi, tie ich zabijú, aj keď sú v ulite. Ak ich zabijete, nezabudnite ich obrať (2×25 a 2×50). Ventilom hore si môžete otvoriť dvere naspäť na most.
Odtiaľto môžete prejsť do susednej oblasti, kde je vaša výbava. Na druhej strane mostu je cesta do Daudovej skrýše. Môžete ísť, kam chcete.

A môžete tiež preskúmať zvyšok ulice. Vráťte sa dole reťazou pod most. Na konci ulice je hustý trs pakrúst. V okolí sú jedine trúchliaci, takže kľudne hoďte na pakrusty granát. Ak sa dobre trafíte, tak ich všetky rozmetáte jedným. Výbuch by mal prilákať aj zo dvoch trúchliacich, tak sa presuňte na malú strechu nad hniezdom pakrúst, vystriehnite si trúchliacich a omráčte ich. Povyše na konci ulice sú ďalší dvaja trúchliaci. Keď sa nehrabú v odpadkoch, tak sú od seba a môžete ich omráčiť.
Ak ste postupovali s vysokou mierou chaosu, tak je na ulici šesť trúchliacich a ďalší dvaja v miestnosti s kosteným amuletom. Hýbu sa a presúvajú aspoň trochu, takže je možné si ich vystriehnuť pre tichú likvidáciu. Tí v byte chodievajú na balkón, dvaja na schodoch sa prechádzajú po ich dĺžke a dvojica v rohu môže byť nalákaná hlukom, ak ste ich neprilákali granátom.

Nezabudnite obrať telá pakrúst (4×25 a 3×50). Ako idete k hniezdu pakrúst od mosta, tak naľavo, hneď za rohom budovy, je nad schodmi elixír. Napravo od ich hniezda je v rohu medzi budovami mŕtvy vševidúci, pri ktorom je granát. Vzadu na konci za ich hniezdom je ďalší mŕtvy, pri ktorom sú tri granáty. Choďte hore ulicou. Pri prevrátenom kontajneri je Tyvijska ruda (20). Naľavo od miesta, kde sa trúchliaci hrabali v odpadkoch, je v rohu jedlo, mince (9) a Perthine vreckové hodinky (50).
Choďte hore schodmi od miesta, kde sa hrabali v odpadkoch. V poličke na začiatku je elixír. Povyše je naľavo oheň, pri ktorom je jedlo, tobolka (10) a mince (4). Úplne hore pri mŕtvych je Morayina schránka na cigarety (50) a duševný liek.
Odtiaľto skočte na balkón oproti do otvoreného bytu. Tam je kniha (Donovanov denník), mince (3) a kostený amulet.
Vyjdite hore schodmi, vyskočte na strechu. Oproti cez ulicu vidíte ďalší otvorený byt. Ak nemáte vylepšenie Mžiku, tak skočte s rozbehom a mžiknite sa vo vzduchu na strechu oproti (môžete sem prejsť aj zo strechy za mostom). Počkajte si, kým na balkón vyjde trúchliaci a keď sa otočí, tak ho omráčte. Vnútri má maľbu Trúchliaci a ukecané krysy (300).
Z okna skočte do susedného bytu povyše. Tam sú mince (3) a list (Liste pre Heather), z ktorého získate kombináciu 428 k trezoru. Ten nájdete až pri Daudovej základni, pod vodou.

Napokon choďte smerom k Daudovej skrýši. Nechoďte priamo po moste, vyskočte naň a na strechy budov za ním, aby ste mali dobrý výhľad na nádvorie. Sú tam dvaja Daudovi vrahovia. Sledujú ulicu a pravidelne sa teleportujú na niektoré miesta, striešky a ulicu. Vystriehnite si najlepšie miesta, teleportujte sa Mžikom za vraha a omráčte ho. Schovajte telo a omráčte druhého. Jeden býva obvykle na strieške pod budovou za mostom a keď sa zbavíte toho, môžete si druhého vystriehnuť, keď bude prechádzať nádvorím.
Naľavo je miestnosť s balkónom (najľahšie do nej skočíte zo strechy budovy za mostom) a v nej je duševný liek, mince (13), Mapa otrokárskych trás (75) a Kľúč od kancelárie na železničnej stanici (ten majú u seba aj vrahovia). Dole na nádvorí je na krabici s jedlom pár mincí (6).

Gravesonova rafinéria

Sem si pôjdete po svoje veci. Je to dobrovoľná cesta, ale kto by to všetko nechcel naspäť, že? Môžete sem prejsť z miestnosti pri moste, kde boli mŕtvi vševidúci a pakrusty, alebo z konca ulice za pakrustím hniezdom a trúchliacimi.
Obe cesty vás dovedú na nádvorie so štyrmi trúchliacimi. Pri výstupe od mosta sú na zemi ďalší dvaja mŕtvi vševidúci, elixír, granát a list (Varovanie od vševidúceho). Je tam aj obyčajný mŕtvy (10).
Trúchliaci sú rozdelení do dvojíc. Jedna je naľavo pri ohnisku s matracom, druhá napravo pri ohni. Môžete sa presunúť na druhú stranu skokom na schody uprostred nádvoria a na striešku nad nimi. Odtiaľ môžete pokračovať a nemusíte sa s nimi zdržiavať.
Ak ich chcete vyradiť, začnite s tými napravo. Po jednom zvyknú chodiť k odpadkom za stenou pri ich ohni, tam ich môžete ľahko omráčiť a telá schovať na strechu. Potom sa zvykne druhá dvojica rozdeliť. Zo striešky nad nimi zoskočte k nim, keď sa bude jeden ohrievať pri ohni, omráčte ho a posledný je už hračka. Pri tých napravo je na zemi tobolka (10) a na kuse ventilácie je tyvijska ruda (20) a medený drôt (10). Pri tých naľavo sú mince (14) a jedlo.

Zo striešok preskočte za múr do susednej časti. Tu nie je nik, akurát dole na zemi sú tri hniezda pakrúst. Štyri dobre umiestnené granáty sa o ne postarajú. K najväčšiemu hniezdu, ktoré je osamotené, môžete priskočiť; keď ste pri nich, tak neútočia a granát tam proste môžete položiť tak, aby všetky rozmetal. Poberte si z nich perly (3×50 a 7×25). Nie je nevyhnutné ich zabíjať.
V trstine pri brehu je Runa. Na rohu budovy pri člne je pri mŕtvole list (List Stewovi). V člne sú mince (12). Cez strešné okno budovy môžete skočiť do miestnosti, kde je elixír, duševný liek, kniha (Záznam vedúceho rafinérie), mince (9), veľrybí olej (30), liečivé byliny (20) a medený drôt (10).

Choďte do kontrolnej miestnosti. Tam je mapa Západný oceán (75) a list (Oboznámenie o bezpečnosti v rafinérii). Zistíte, že potrebujete energiu do kontrolnej miestnosti. Dole sú silá s veľrybím olejom. Potrebujete prázdny kanister. Jeden je v rohu v tráve pri silách, ak nechcete riskovať pakrusty, ak ste ich zabili, tak pri nich je niekoľko kanistrov a výdajník kanistrov je aj pod schodmi. Umiestnite jeden do sila, aktivujte ho a naplnený kanister zaneste do kontrolnej miestnosti, kde ho umiestnite do napájacej skrinky. Potom potiahnite páku a spustia sa schody.

Ako spustíte schody, dole sa objaví húf krýs, tak pozor na ne. Skočte na schody a vyjdite nimi až hore. Hore pôjdete po ochodze, kde je časť podlahy narušená. Skočte cez dieru v podlahe na potrubie pod vami. Na jeho konci sú mince (8) a kostený amulet. Pokračujte po ochodze a za rohom vyskočte hore, alebo vylezte po reťazi. Skočte za vás a za rohom (nad ochodzou, z ktorej ste prišli) sú na konci potrubia mince (25). Vráťte sa k reťazi a pokračujte za opačný roh. Na balkóne nad vami sa objavia traja vrahovia. Len si pokecajú, dajú vám náznak, že potrebujete kľúč, (ktorý už máte, ak idete podľa návodu) a zmiznú.
Vyskočte hore, kde boli a vojdite do rafinérie. Na stole je list (Správa predáka rafinérie) a naľavo sú dve fľaše veľrybieho oleja (2×30), tri knihy (Ako loviť veľryby; Veľrybárstvo Greaves; Pieseň harpunárov), medený drôt (10), Liečivé byliny (20).
Na opačnej strane choďte k mrežiam a nad nimi rozbite drevené dosky. Preskočte mreže, vezmite si mince (8) a prázdny kanister. Skočte naspäť pred mreže a v poslednom, aktívnom sile naplňte kanister. Pri moste ho vložte do mechanizmu a spustite most.
Z mostu skočte na reťaz a zlezte po nej dole. Pozor na dvoch trúchliacich, nech si vás nevšimnú. Skočte na plošinu so stoličkou, kde je kniha (Vivisekcia veľrýb), mince (3), veľrybí olej (30) a liečivé byliny (20). Trúchliaci sa ohrieva pri ohni a trúchliaca chodieva dookola po ochodze, tak si ich vystriehnite a omráčte.
Pokračujte dole schodmi a pri posledných je kniha (Získavanie veľrybieho oleja) a veľrybí olej (30). Zoskočte úplne dole. Tam je posledný trúchliaci. Ak ste nechali exkomunikovať Campbella, tak je to on. Omráčte ho a na zemi nájdete aj jeho posledné slová (Campbellova kliatba). Inak tu máte Tyvijsku rudu (20), veľrybí olej (30), duševný liek, medený drôt (10). Ak postupujete s vysokou úrovňou chaosu a zabíjali ste, tak dole nie je Campbell, ale pätica trúchliacich, ktorých sa najlepšie zbavíte granátom, keď budú všetci pri sebe.

Uprostred haly je vaša výbava. Keď ju konečne máte, tak si odtiaľto vybehnite hore schodmi a ventilom otvorte dvere, aby ste sa nemuseli vracať až hore. Potom sa vráťte tak, ako ste prišli do predošlej časti na most.

Ak ste pred Daudovou základňou zlikvidovali dvoch vrahov, teraz sú tam traja noví. Tí traja, ktorých ste videli na vrchole rafinérie. Prvý je na budove rovno nad mostom. Vyskočte na strechu budovy s mŕtvymi vševidúcimi a z tabule na nej hore na strechu k nemu a prekvapte ho. Druhý je na streche budovy za mostom. Na tej vyššej, tak vy prejdite na tú nižšiu za mostom a z ventilácie na nej skočte k nemu. Posledný hliadkuje na ulici pred vchodom, toho už dostanete ľahko. Opäť len trpezlivosť a rýchlo sa Mžiknúť za nich. Potom sa vydajte do Daudovej základne, ktorej dvere si odomknete kľúčom od vrahov, alebo z rohovej miestnosti.
Ak ste tých dvoch predtým nezlikvidovali, tak sú stále tam aj s touto novou trojicou, takže dvaja sú na strechách a traja na dvore. Stále ich môžete dostať potichu, majú stále svoje rovnaké pozície, takže sa zo strechy presuňte do miestnosti v ľavej strane dvora, z nej dostaňte prvého naľavo na streche, druhého oproti miestnosti a tretieho na ulici.

Daudova základňa

Vo voze pred vami je pištoľ a náboje. Vyjdite na ulicu. Na konci ulice vidíte hliadkovať vrahov. Priamo nemáte šancu prejsť tak, aby si vás nevšimli. Všimnite si naľavo medzi budovami prechod. Je zaplavený, ale ryby tu nie sú, tak doň skočte a preplávajte do slepej uličky.
Než budete pokračovať, môžete napravo plávať dole k dverám. Otvorte ich a plávajte pod vodou do dolnej miestnosti. V nej je medzi hladinou a stropom priestor pre nadýchnutie. Pod vodou je tu trezor. Otvoríte ho kódom 428, ktorý viete z listu z predošlej časti (viď vyššie v návode). Vnútri je Cisárska soška veľryby (150).
Napravo vylezte z vody a vyskáčte do miestnosti. Je tu duševný liek a pod posteľou kniha (Marthin denník). Cez okno vidíte číhajúcich vrahov, ste tesne pri nich, čo je vhodné na prechod, ale stále nie na útok. Mžiknite popod most, na ktorom jeden hliadkuje a pokračujte popri budove ulicou pred vami. Na konci sú dvaja psi, tak ich môžete uspať uspávacími šípkami. Je tu Perthina ozdobná tácka (50). Vyskočte hore do okna. Tu môžete naľavo priamo do základne, alebo si ich môžete podať.

Jeden sa prechádza tu pri vás, tak ho omráčte. Jeden je nad vami, dosť osamotený, tak si ho podajte. Potom môžete zložiť toho na mostíku napravo. Ten, čo číha na konci tejto strechy a vidí celú ulicu pod ním, by mal prísť teraz na rad. Stále si ale dávajte pozor na ostatných, prechádzajú sa na svojich postoch a môžu vás uvidieť, keď sa blížite k obeti, alebo keď odnášate telo. Tohto vpredu zvykne potom vystriedať ďalší, tak si ho podajte rovnako a napokon posledného na nižšom mostíku.
V budove, z ktorej navrhujem robiť útoky, je duševný liek, elixír a kniha (Výňatok zo zabijakovho denníku).
Okrem nich sú v ulici pod základňou ešte dva psi. Môžete ich uspať, no škoda ďalších šípok. Na konci za nimi je pri mŕtvole pištoľ, náboje a kostený amulet. Psi nie sú vždy vzadu, takže keď sa presunú po ulicu, môžete za nich Mžiknúť a preplížiť sa poň. Pri vysokej úrovni chaosu tu psi neboli.

Napokon vlezte dnu oknom do základne. Na dverách napravo je list (Správa od Dauda). Zistíte, že potrebujete jeho kľúč. To zistíte aj vypočutím si rozhovoru dvoch vrahov pri vás. Schovajte sa napravo k stolu do tmy. Jeden prejde okolo vás, tak ho zložte a potom si podajte druhého, čo bude postávať pri dverách.
V ďalšej miestnosti učí majster nového vraha, ako sa plížiť miestnosťou, čo poznáme z iných hier. Majster stojí chrbtom k vstupu do miestnosti, tak sa Mžiknite za vraha, keď začne svoju cestu okolo po tieňoch, omráčte ho a potom zložte majstra. Vyjdite von oknom na dvor, vyskočte po ventilácii hore a oknom vojdite na poschodie.
Pri vás je jeden vrah, tak ho hneď zložte. Prejdite ku dverám, za ktorými je Daud. Po rozhovore pri ňom zostane jeden vrah. Daud sa prechádza popri svojom stole, tak skočte na police a keď bude chrbtom, skočte za vraha a vyraďte ho. Skočte na plošinu nad Daudom a z okna sledujte vonku troch vrahov. Dvaja sú v rozvalinách dole, zatiaľ vás netrápia. Tretí je hore a sleduje budovu s Daudom a s vami. Len čo sa otočí, mžiknite pod neho, vylezte k nemu a zozadu ho prekvapte. Potom si podajte tých dole.

Keď ste sa zbavili všetkých vrahov, zostáva Daud. V rámci hlavnej úlohy mu potrebujete vziať kľúč. V rámci voliteľných úloh máte dve možnosti. Zabiť ho, alebo ho len okradnúť a nechať žiť. Za vraždu cisárovnej si rozhodne zaslúži trpieť, takže je veľká škoda, že hra neponúka nejakú možnosť zbaviť sa ho rovnako, ako predošlých cieľov, ak ste sa rozhodli v hre nezabíjať. Ak ho nezabijete, získate pri odchode z oblasti tiež úspech „Milosť je znamenie“.
Ak by ste s ním bojovali, tak je to šikovný protivník. Útoky a ústupy a vie sa Mžikať, takže ho neraz musíte prenasledovať. Ak ho porazíte v priamom súboji, tak sa potom rozhovorí o svojom živote a voľbách, ktoré učinili a porovná ich s vašimi.
Môžete ale zvonku nakuknúť, Mžiknúť za neho a tu sa rozhodnúť, či ho zabijete jednou ranou, alebo ho len omráčite. Najprv mu ale ukradnite kapsu, má v nej mince (15) a kostený amulet.
Tu môžete tiež odhaliť tajomstvo Srdca. V tretej misii ste mohli osloviť babku Hadrovú a povedala vám príbeh o cisárovnej Jessamine Kaldwinovej, ktorú zavraždili a teraz jej duša trpí, „uväznená a zneužitá“. V štvrtej misii môže povedať Srdce o Sokolovovi „Kedysi sme sa poznali. Spravil toho veľa, aby mi ukázal správny smer.“ V šiestej misii Srdce povie na Dunwall Tower Corvovi „Obaja sme tu už boli“. Ak ho použijete na Hirama Burrowsa, tak povie „Ako som sa v ňom zmýlila. Až teraz vidím, aká som bola zaslepená!“. A ak teraz Srdce použijete na Dauda, tak vám povie „Prečo si ma sem priviedol? Mám mu vari odpustiť to, čo mi spravil?“ Takže už viete, že váš priateľ Cudzinec nedoprial jej duši pokoja a uväznil ju v tom stroji, čo nosíte so sebou.

Pred miestnosťou s Daudom, v rozvaline, kde boli traja vrahovia, sú hore na stole mince (13) a duševný liek. Poniže je bolehlav (20), mince (2) a v skrinke (Daudov kľúč) Cisársky sextant (150).
Na stole má Daud knihy (Zničenie Čiernej Sally; Cisárovná Jessamine Kaldwinová) a audiograf (Zamyslenie nad pádom lorda regenta). Tiež tu má liek a elixír. Nad ním je v truhlici (Daudov kľúč) karmínová šperkovnica (100) a list (List Daudovi) a sú tam aj mince (8) a knihy (Daudov denník; Cisársky protektor; Nábrežná obchodná komora; Maják). Za dverami oproti jeho stola sú na zemi mince (4).
V miestnosti, kde trénovali nového vraha, je elixír, liek a mince (7). V miestnosti, kde ste vošli do budovy, sú mince (3), drvený kryštál (30), dve fľaše bolehlavu (2×20) a uspávacie šípky. V písacích stoloch (Daudov kľúč) sú Inchmuthine vreckové hodinky (100), mince (18) a tobolka (10).

Choďte k miestu, kde ste vstúpili do budovy a Daudovým kľúčom si otvorte dvere. Za nimi zlezte dolu po reťazi. Na druhom rozborenom podlaží je maľba Štvornásobný nárek majstra kata (300) a o podlažie nižšie je list (List riaditeľovi). Úplne dole je Runa. Dole prejdite dverami do ďalšej oblasti.

Mosleyho kanál

V prvej časti tejto oblasti nemáte žiadnych nepriateľov. Narazíte na pár civilistov, ale nie sú nepriateľskí. V druhej časti je pár vojakov a trojica tallboyov, cez ktorých sa musíte dostať.
Ako vyjdete von z kanála, dajte sa napravo. Pri balíkoch nájdete kostený amulet. Pokračujte naľavo ku koľajniciam. Tam vidíte ako vagón vysýpa mŕtve telá. Napravo je dvojica civilistov, z ktorých jeden o chvíľu umrie.
Nad nimi vyjdite hore schodmi k dvojici mužov, ktorí tu strážia sklad. Jednému môžete ukradnúť mešec (10) a druhému kľúč od dverí. Za dverami je list (List Fergovi), skratovačka, elixír, Cisárska vojnová medaila (150), Perthina urna (50) a mince (14).
Odtiaľto môžete prejsť na nádvorie s tallboymi a strážami.

Choďte naľavo na priestor pod budovou. Naľavo prejdite popri moste, pri schodoch je medený drôt (10) a na konci na matraci je duševný liek a liečivé byliny (20). Na konci mosta je Inchmuthina brošňa (100) a minca (10).
Tu môžete vyskákať na balkóny a do bytov nad vami. V hornom byte je chorá žena, čuduje sa, čo tu robíte, ale nič nespraví. Podotkne, že mnohí sa chceli odviezť na vagóne s mŕtvolami preč. Pri nej sú šípky a v skrinke má knihu (Duch z hlbín) a Perthinu sošku ryby (50). Na posteli je list (List Alfovi). Vyskočte do bytu vyššie v susednej budove a tam hore k oknu. Pri okne sú mince (18). Z okna skočte na strechu. Na matraci je tam Runa. Zo strechy máte vhodnú možnosť skočiť na trám nad železnicou a potom na vagón.
Prejdite popod budovy a pod železnicu. V kontajneri pod oknom je medený drôt (10) a Tyvijská ruda (20). Na konci ulice (za koľajami, smerom k bráne) sú v kontajneri liečivé byliny (20). Tu je tiež prechod cez rozbúranú budovu nádvoriu s tallboymi a strážami.

Blake a civilisti

Urobte si záložné uloženie pozície pred touto úlohou. Stalo sa mi, že aj keď som ju splnil a všetci prežili, tak som nedostal oznámenie o splnení úlohy.

Na dvor s tallboymi môžete teda uličkou za koľajnicami, alebo cez dom s dvoma darebákmi strážiacimi Mosleyho skrýšu. Hoci nie sú nepriateľskí, môžete ich omráčiť, aby vás nevideli s telom vojaka. Na ulici pod nimi sa zhovárajú dvaja vojaci. Keď dohovoria, jeden tu zostane strážiť, tak ho ľahko môžete omráčiť, ale počkajte s tým pre istotu, kým nesplníte Blakeovu úlohu (ak ju chcete plniť, niekam sa stratil počas plnenia úlohy a druhý raz sa mi stratil strážca, čo stráži stožiare pri úlohe). Druhý prejde nádvorím a prejde bránou, za ktorú sa chcete dostať.
Dole pri strážcoch je jedlo, náboje, elixír, liek, kniha (Bezpečnostný záznam) a list (Kontraktorova správa). Odtiaľto choďte dole schodmi a napravo do bočnej uličky medzi domami. Vojdite dverami a dostanete sa k preživším, ktorí sa tu schovávajú. Sú v rôznych miestnostiach a diskutujú o tom, ako utiecť z tejto oblasti. V zadnej miestnosti je kniha (Denník Macea Brimsleyho) a v susednej (otvoríte kľúčom od Blakea) je jedlo a mince (13).
Pod schodmi je Blake, ktorý ich vedie. Požiada vás o pomoc. Má vonku známych, ktorí im pomôžu sa dostať preč, no najprv sa musia dostať na zadný dvor, kde sú rozmiestnené svetelné stožiare.

Vezmite si pri Blakeovi kľúč do domu, vyjdite hore schodmi a odomknite si horné poschodie, kde máte mince (3) a medený drôt (10). Vyjdite na balkón a pod sebou vidíte dvor s dvoma stožiarmi. Je tam jeden strážca, tak ho uspite uspávacou šípkou. Uprostred stožiarov je napájanie, tak len skočte Mžikom priamo k napájaniu, rýchlo otvorte kryt a vyberte kanister s veľrybím olejom. Ak ste rýchly, stihnete to skôr, než stihnú stožiare vystreliť. Ak máte problém, tak choďte cez okno do budovy pri vás, z miestnosti na balkón a tam z potrubia doskočíte priamo tesne pred napájanie.
V tejto miestnosti susednej budovy sú náboje a v zadnej izbe je Inchmuthina soška psa (100). Na balkóne je ovládací panel stožiarov, ale zbytočne škoda skratovačky.
Potom povedzte Blakeovi, že môžu vyraziť. Musia sa dostať z dverí cez pár schodov na dvor. Neviem presne, od čoho to záleží, raz som tu mal jedného tallboya z dvoru, ktorý hliadkoval priamo pred uličkou. Civili sa začnú zhromažďovať, aby mohli prejsť na dvor. Vy sa postavte do dverí, kým ste tam, tak nikam nepôjdu. Len vykúkajte spoza dverí a keď sa tallboy otáča, tak sa uhnite, aby mohli prejsť. Pár ich pustite a zas sa postavte do dverí, pretože nepôjdu príliš rýchlo, ani organizovane. Takto pustite von druhú skupinu, keď bude čistý vzduch a napokon aj samotného Blakea. Pri opakovaní misie tu už tallboy ale nebol a mohli proste prejsť ďalej a mne stačilo strážiť na mieste, ktoré označovala šípka. V prvom prípade, keď tu bol tallboy, mi aj zblbla táto úloha a nedala sa splniť. V druhom prípade, keď tu nebol, sa úloha ukončila správne. Nechápem, väčší zmysel by dávalo aby tu bol, nech je to trochu ťažšie. Každopádne majte uloženú hru pred prijatím úlohu.

Len za nimi potom vybehnite na dvor a poďakujú vám za pomoc. Na dvore pri nich máte elixír, liek a aj zápalné šípky a granáty, ak zabíjate a ak by ste sa rozhodli zničiť tallboya predtým, než poviete Blakeovi, že môžu vyraziť.

Ak postupujete pri vysokej úrovni chaosu, tak túto úlohu nemôžete splniť, pretože tu nie sú žiadni preživší. Na prízemí sú traja trúchliaci, ďalší traja sú na poschodí budovy a jeden je v miestnosti v susednej budove, z ktorej môžete nad svetelné stožiare.

Brána a vlak

Ak chcete, môžete preskúmať aj ľavú stranu nádvoria. Tam sú rozborené budovy. V prvej (kam môžete prejsť aj z ulice za železnicou) sú na stole mince (3). Z nej môžete preliezť oknom do susednej. Na stoličke nad schodmi sú mince (12). Prejdite vedľa a hore nad vami sú na matraci mince (16). Oproti matracu je zamknutá miestnosť. Skočte oknom na rozvaliny pri nej a z nich otvoreným oknom dnu k mŕtvemu strážcovi. Má tam pištoľ, tobolku (10), náboje a bolehlav (20).

Z okraja ruín, z ktorých ste skákali do zamknutej miestnosti, môžete s rozbehom (alebo druhým stupňom Mžiku) doskočiť na plošinu nad bránou. Tu hore len vyberte bandasku s veľrybím olejom, aby ste odpojili svetelné steny, prejdite napravo za bránu a tam dverami do ďalšej oblasti.
Druhá možnosť je prejsť pomedzi tallboyov, alebo ich zabiť. Môžete ich prilákať k vysokým budovám, skočiť na nich zhora a zabiť ich jednou ranou, ale je to zbytočne zdĺhavé. Ak však pôjdete touto akčnou cestou, tak si potom len ako frajer dôjdite k bráne a otvorte ju pákou. Za ňou naľavo vylezte hore po reťazi k napájaniu svetelných stien.
Tretia možnosť je ísť vlakom. Naskočte na vagón, ktorý vyváža mŕtve telá. Najľahšie je to v prvej časti, kde začínate túto hernú oblasť. Tam naľavo vyskáčte na strechu budovy, zo strechy skočte na trám nad železnicou a z trámu môžete ľahko doskočiť na vagón. Zvoliť si môžete aj iný bod, keď je vlak v chode, ale tu je to najľahšie, keďže pri vysýpaní tiel stojí. Odvezte sa potom na vagóne ponad tallboyov a na konci zoskočte pred svetelnou stenou na plošinu, kde deaktivujte svetelnú stenu a prejdite ďalej.

Stará prístavná štvrť

Prejdite za roh, choďte hore schodmi a vojdite do budovy naľavo. Dole je kostený amulet. Vyskočte na poschodie nad vami a oknom dole za mreže. Sú tu aj drevené dosky, ktoré môžete rozbiť, no hluk privolá trúchliacich, preto cesta cez okno. Odtiaľto prejdite ku kanálom. V skrinke máte náboje, elixír a liek. Stačí vojsť poklopom do kanálu.
Hore na konci ulice je štvorica trúchliacich. Ak ich vyplašíte, teleportujú sa do oblasti dvaja ďalší. Pri štvorici je mŕtve telo s mešcom (10), ale kvôli tomu sa neoplatí riskovať.
Napokon vojdite do kanála. Otvorte si poklop ventilom a skočte. Toto je deliaci bod. Stále sa môžete vrátiť kamkoľvek v tejto misii, ale po skoku do kanála sa už naspäť nedostanete, takže tam skočte, ak ste už naozaj pripravený.

Kanál

Prejdite kanálom a nájdete raneného darebáka. Povie vám, že Slackjawovu partu niečo za pomoci krýs napadlo v ich pálenici, tak sem Slackjaw doviedol svojich mužov, aby to zabili, no to niečo ich všetkých dostalo. Zisťujete, že potrebujete univerzálny kľúč od kanálov, aby ste sa dostali ďalej.
Skočte na potrubia a prejdite po nich za mreže. V ďalšej časti zabite dve pakrusty na strope (50). Rozbite pod nimi dosky a prejdite ďalej. Tu sú tri pakrusty na zemi pred vami a jedna za potrubím napravo. Tie tri môžete odpáliť granátom (25 a 2×50). Na kameni sú mince (18). V miestnosti napravo je trezor, kniha (Trinásť mesiacov) a list (Ďalšia úloha pre Jellyho). V knihe máte zoznam mesiacov tohto sveta. V liste sú spomenuté tri, vetrovan (piaty mesiac), semenica (druhý mesiac) a ľadovec (ôsmy mesiac), tak trezor otvorte kódom 528. V trezore je ingot (100) a kostený amulet.
Ďalej pôjdete k vode a nad vami sú tri pakrusty (50), ktoré môžete postrieľať. Na konci skočte do vody a plávajte podvodným tunelom. Ako doplávate na dno, v rohu sú v poličke mince (40). Za rohom vidíte prúd svetla, tam sa môžete vynoriť pod mreže a nadýchnuť sa. Na mrežiach sú šípky. Odtiaľ plávajte ďalej a na druhej strane vyplávajte nad hladinu. Vylezte po schodoch hore. Na schodoch máte na krabici pištoľ, náboje a granát. Na plošine nad vami je žiletková mína a medený drôt (10). Potom prejdite dverami.

Babka Hadrová a Slackjaw

Vojdete na priestranstvo, kde je babka Hadrová. V reťaziach má chyteného Slackjawa. Je to naozaj bosorka, ktorá si chce Slackjawa uvariť. Máte pár možností.
Prvou možnosťou je sa do toho vôbec nepliesť. Priplížte sa k babke, ukradnite jej kľúč a odíďte. Keď jej ukradnete kľúč, tak si to všimne a hneď prejde do útoku, takže ihneď po krádeži Mžiknite preč a zdrhnite.

Druhá možnosť je pomôcť babke. Oslovte ju a chce, aby ste zabili Slackjawa. Len ho seknite mečom a zomrie, no ak hráte bez zabíjania, naruší vám to štýl. Potom ju zas oslovte a dá vám kľúč od jeho pút. Odomknite páku, potiahnite ju, vezmite jeho telo a a hoďte ho do vriacej vane. Oslovte babku a tá vám poďakuje za vašu ďalšiu pomoc. Ako odmenu máte na oltári runu. Vezmite si ju a úloha je splnená. Ak ste splnili aj predošlé vedľajšie úlohy babky, tak získate úspech „Pravý džentlmen“.

Tretia možnosť je pomôcť Slackjawovi. Ak mu poviete, že mu pomôžete, tak vás babka rovno napadne. Môžete začať najprv jej oslabením. Babka je bosorka a navyše nesmrteľná. Ak ju „zabijete“, tak sa len zmení na húf krýs, ktorý vás napadne a ona sa zjaví inde. Celkovo na vás bude poštvávať aj ďalšie húfy krýs a povolá tiež hmlu pre zhoršenie viditeľnosti.
Môžete oslobodiť Slackjawa, ak ste jej ukradli kľúč a ten vám príde na pomoc, no nemá veľmi šancu to prežiť.
Vy choďte hore a pod vankúšom na jej posteli je jej brošňa. Vezmite si ju a otvorte pec. Vložte do pece brošňu a zase ju zatvorte. Vtedy brošňa zhorí, roztaví sa a bosorka sa stane smrteľnou. Ak si ju proti sebe nepoštvete hneď, tak sa zjaví, len čo vezmete brošňu, aby vás napadla, preto majte už pec otvorenú, aby ste sa nezdržiavali. Keď je smrteľná, tak ju už môžete dostať ľubovoľným spôsobom. Zabite ju, vezmite si jej kľúč a odomknite Slackjawove putá. Poďakuje vám a ako odmenu vám dá 600 zlatých. Ak ste splnili aj jeho predošlé úlohy, tak získate úspech „Pouličná konšpirácia“.

Ak stále nechcete zabíjať a nechcete, aby vás nepriateľ odhalil (či už kvôli úspechom, ktoré môžete získať, alebo z presvedčenia), tak sa rozhodnite pomôcť Slackjawovi. Nehovorte s ním, choďte rovno do bosorkinej izby. Vezmite si jej brošňu spod vankúša, otvorte pec a uložte si pozíciu. Vhoďte brošňu do pece a pec zavrite. Rýchlo sa stiahnite na bok za pec, aby vás nevidela. Síce sa k vám teleportuje, ale v prvej chvíli nie je hneď nepriateľská. V najhoršom prípade si znížte obtiažnosť. Keď jej brošňa vybuchne, tak vykuknete na babku a trafte ju uspávacou šípkou. Nie kým brošňa horí, to by ju zabilo. Tým ste ju vyradili a nezabili.
Stále si nechajte uloženú pozíciu predtým, než naložíte s babkou, alebo Slackjawom. Z nejakého dôvodu, aj keď to obaja prežijú a aj keď máte na záver misie Zabití nepriatelia nula, žiadne zabitie – OK a Duch (nikdy nespozorovaný) – OK, tak sa môže stať, že z nejakého dôvodu na konci nezískate úspechy „Čisté ruky“ (nikoho nezabiť) a „Duch“ (nikdy nebyť spozorovaný). V tom prípade si po prejdení hry nahrajte znova túto pozíciu, babke kľúč len ukradnite, utečte a prejdite znova posledné dve misie, ktoré sú krátke. Ak vám o zbieranie úspechov nejde, tak postupujte ako uznáte za vhodné.

Potom to tu môžete prezrieť. V zadnej časti je Oltár Cudzinca, na ktorom je Runa. Runa sa zjaví, ak ste splnili predošlé babkine úlohy v druhej misii a môžete ju vziať, či ste už teraz pomohli babke, alebo Slackjawovi. Pod oltárom sú Mapa Pandýjskeho kontinentu (75), Perthin sextant (50), Pierka z ostrova Kingsparrow (10), veľrybí olej (30), šípky a náboje.
V izbe pri peci je elixír, liek, veľrybí olej (30), uspávacie šípky, kniha (Smútok leviathanov) a kniha (Cestovateľov denník), z ktorej zistíte, že babka je lady Vera Morayová (ktorej portrét ste mohli ukradnúť v piatej misii). Nad posteľou je maľba Cudzinec a ničota (300). Ak ste získali všetky Sokolovove obrazy, tak získavate aj úspech „Obchodník s umením“.
Na kameni pri Slackjawovi sú liečivé byliny (20), pierka z ostrova Kingsparrow (10), duševný liek a kniha (Podivne páchnuci rukopis).

V miestnosti pod oltárom rozbite drevené dosky na podlahe a skočte do dravého prúdu. Vyhodí vás na začiatku kanálov, kde ste predtým našli raneného Slackjawovho muža, ktorý tu už teraz nie je. Tam prejdite k dverám, ktoré si odomknite kľúčom od bosorky.

Ďalej kanálom

Ak postupujete pri vysokej úrovni chaosu, tak tu nenarazíte na preživších, ale na jedenásť trúchliacich.
Za dverami pôjdete k skupine ľudí. Naľavo je pár pakrúst, ktoré po vás budú pľuť. Môžete ich zabiť, jedna má perlu (25). Pod nimi je pár mincí (13). Jedna z preživších má mešec (20), ktorý jej môžete ukradnúť. V zadnej časti majú pod stolom granát, v prednej nejaké jedlo a uprostred na stoličke šípky. Pod plošinou, na ktorej sa zdržiavajú, je elixír a Runa.
Prejdite na koniec tunela, tam rozbite drevené dosky a pokračujte do poslednej haly. Oproti východu z tunela sú štyri pakrusty. Hoďte im tam granát. Naľavo ako vyjdete, je ešte jedna, ktorú môžete zastreliť. Majú dve perly (25 a 50). Za mriežkou kanálu pri štvorici pakrúst je elixír, duševný liek a posledný kostený amulet.
Vyskočte na potrubie a prejdite ním za mreže. Za dverami sú naľavo pod stolom mince (10) a ďalej vo výklenku naľavo dve šípky a jedlo. Vyjdite na ulicu a prejdite dverami do Hound Pits.

Misia splnená. Ako špeciálne akcie ste mohli získať „Pomoc preživším utiecť“, „Opätovné získanie výzbroje a výstroje“ a „Pomoc Slackjawovi poraziť babku“, ak ste mu pomohli, alebo „Pomoc babke uvariť Slackjawa“, ak ste pomohli bosorke.

8. Lojalisti

Runy: 1; Mince: 360.

Vojdete do opusteného bytu oproti krčme v oblasti, kde ste predtým mali hlavný stan rebelov. Dvere barikáduje akurát Ceclia, ktorá vám povie, že keď vás otrávili, tak zvolali ostatných s odôvodnením, že ich odmenia za ich služby a všetkých ich postrieľali. Samuel vás hľadá, takže tam nebol. Schytali to Wallace a Lydia. Ak ste zachránili Callistinho strýka, tak Callistu Havelock ušetril. Pri dverách sú kľúče od kanálov a od tohto bytu, pre prípad, že ste nezískali späť svoju výbavu v minulom dieli.

Celú oblasť obsadili vojaci. Čakajte na schodoch pri opustenom byte. Keď pôjde okolo tallboy, tak len vykúkajte z dvier. Jeden z vojakov zachádza až na schody na terasu pod vami, tak si ho môžete vystriehnuť, omráčiť a telo schovať do bytu.
Vystriehnite si tallboya, keď pôjde k veži. Choďte do kríkov na terasu, skočte mžikom na striešku naľavo od vás a skočte vpred ku krčme a hore na striešku na krčme s nápisom Hound Pits. Tam vlezte cez okno do izby služobníctva. Musíte si to načasovať s vojakmi, jeden je na streche naľavo a dvaja na ulici, takže treba prejsť, keď sa nedívajú.
Izba služobníctva je prázdna. Vedľa je sklad so sudmi, tam je jeden vojak a keď ho vyradíte, objaví sa tam aj druhý. Oboch ich omráčte a telá schovajte sem. Choďte na chodbu a na schody. Jeden vojak by mal ísť hore a do Havelockovej izby, tak ho tu omráčte. V Havelockovej izbe nájdete v koši Plány Prototypu (plány na svetelný stožiar).

Potom choďte dole k baru. Vypočujte si rozhovor dvoch vojakov. Piero Joplin a Anton Sokolov sa zabarikádovali v Pierovej dielni. Keď dohovoria, pôjdu von. Ten naľavo sa dostane von dverami rýchlo, vtedy hupnite cez bar za toho napravo a omráčte ho. Telo zaneste ku schodom, vráťte sa na stôl pri dverách a keď sa ten druhý vráti dnu, tak ho omráčte. Zvykne len vojsť a vyjsť, takže musíte byť rýchly.
Na jednom zo stolov sú tu náboje. Na barovom pulte sú Havelockove rozkazy pre stráž. Ten chrapúň sa vyhlásil za lorda regenta a dal nariadiť vypočuť a popraviť Piera a Antona.
Choďte hore do svojej izby. Tam je jeden strážca, ktorého ľahko dostanete (Ak ste šli najprv hore a neboli ste v dolnej časti krčmy, tak sú tu tí dvaja zdola a rozprávajú sa o Pierovi a Antonovi, aby vám neunikol tento rozhovor). Telo hoďte na chodbu, lebo vtedy sem zvykne prísť aj strážca zo strechy. Zbavte sa ho. Na poličke máte elixír, liek a List od Emily. Na stene vám nechala aj obrázok (pri nízkej úrovni chaosu vašu tvár, pri vysokej vás v maske zabijaka). Z jej listu, aj z Havelockových rozkazov viete, kam ju uniesli. Teraz sa treba postarať o miestnu situáciu.

Vylezte z okna na strechu Pierovej dielne a prejdite k veži. Aktivujte dvere a povedzte Calliste, že ste to vy a vpustí vás dnu. Vnútri je kľúč od veže na zadné dvere, list (List pre Callistu) a signálne delo, ktorým môžete vystreliť svetlicu. Po vystrelení pristaví Samuel loďku pod vežu, takže si môžete otvoriť druhé dvere, zoskočiť k nemu a hneď odísť. No ešte je tu Piero a Anton.
Ak ste nezachránili jej strýka a máte vysokú mieru chaosu, tak zabili aj Callistu. Jej telo leží na dvore pri telách Lydie a Wallacea. Z jej tela získate kľúč od veže.

Choďte na strechu Pierovej dielne a po potrubí zbehnite dolu na balkón, kde sú otvorené dvere. Na stole je audiograf (Piero našiel nového spojenca) a Runa. Pri vysokej úrovni chaosu má na stole iný audiograf (Piero si pripadá využitý).
Dole sú Piero Joplin a Anton Sokolov. Dokončili oblúkový stožiar a chýbajú im už len posledné plány. Tie, ktoré ste mohli nájsť v koši v Havelockovej izbe v krčme, takže ich už môžete mať. Ak mu ich dáte, tak spojazdnia stožiar a vy sa rozhodnite, či ho majú nastaviť na omráčenie, alebo na zabíjanie. Potom choďte hore, vyberte zo zásobníka kanister, vložte ho do dávkovača veľrybieho oleja, naplňte, zaneste na strechu a vložte do tretieho napájača. Stožiar spraví svoju prácu a všetci nepriatelia budú mŕtvi, alebo omráčení.
Vo voliteľných úlohách máte aj návrh, že môžete všetkých zlikvidovať sami. To samozrejme môžete, ale keďže tallboyov nemáte ako vyradiť bez zabíjania, tak sa do toho pustite, len ak vám zabíjanie nevadí.

Keď sú nepriatelia vyradení, môžete si prezrieť oblasť a obrať vojakov o pár zlatiek. Vzadu na dvore sú telá Wallacea a Lydie. V Samuelovom prístrešku je audiograf (Samuel zostáva ostražitý). Na stene pri zadnom vchode je list (Správa pre generála) s menami členov konšpirácie, ktorých treba popraviť. Rovnaký list je aj na stole pred krčmou s pár granátmi. V kanáloch sú dve nové pakrusty (2×50). V zadnej časti kanálu je audigoraf (Pendleton sa zmieruje s budúcnosťou) a Karmínové vreckové hodinky (50).
V opustenom byte potom nájdete List od Cecilie, v ktorom sa lúči a dúfa, že sa ešte uvidíte. Callista zostáva s Pierom a Sokolovom a vás posiela za Emily.
Máte poslednú šancu nakupovať u Piera.

Keď ste pripravený, tak len použite signálne delo vo veži a choďte dole k člnu, aby vás mohol Samuel odviesť na ostrov Kingsparrow.
Misia splnená. Ako špeciálne akcie ste mohli získať „Nájdenie kresby od Emily“ a „Porazenie Havelockových oddielov a záchrana Piera a Sokolova“, ak ste pobili všetkých vojakov sami, alebo „Pomocou oblúkového stožiaru ste zachránili Piera a Sokolova“, ak ste použili stožiar.

9. Svetlo na konci

Runy: 1; Mince: 187.

Cesta do pevnosti

Samuel vás vysadí na brehu. Ak ste postupovali pri nízkej úrovni Chaosu, tak vám popraje veľa šťastia. Ak ste mali vysokú úroveň Choasu, tak vám povie, že ste ešte horší, než ostatní zradcovia a vystrelí do vzduchu, aby stráže upozornil na vašu prítomnosť, pretože je z vás zhnusený.
Uprostred pláže je strážna veža. Môžete ju vyradiť, no potrebujete vylepšený Mžik a agilitu, aby ste na ňu doskočili. Ak ju necháte tak, dávajte si na ňu pozor pri postupe k svetelným bránam. Do pevnosti môžete vojsť od prístavu alebo cez pláž.

Od prístavu. Z miesta začiatku choďte naľavo do vody a plávajte k lodiam. Vylezte hore na loď, skočte k strážnikovi na schodíkoch, omráčte ho a dole za krabice schovajte telo. Dávajte si pozor na vežu. Prejdite popod plošinu, sú tam dva poklopy. Cez ten pravý vylezte k strážnikovi nad vami a omráčte ho. Cez dieru skočte naspäť dole a schovajte tam telo. Vylezte cez ľavý poklop (zhora sa pozerá jeden cez zábradlie medzi poklopy) a choďte doľava a hore schodmi. Tu na plošine pri svetelnej stene je vševidúci s hudobnou skrinkou a strážca. Omráčte vševidúceho a telo schovajte za krabice. Potom omráčte strážcu.
Čakajte za krabicami, na plošinu vyjdú traja ďalší strážci. Z nižšej krabice, schovaný za vyššími ich môžete sledovať. Keď sa dvaja rozídu k bokom, skočte za toho prostredného, omráčte ho a s telom skočte zas za krabice. Potom si to načasujte s tými zvyšnými dvoma, čo je už ľahšie.
Spoza krabíc môžete ovládnuť krysu a preliezť ňou tunelom, alebo môžete ovládnuť jedného zo strážcov a prejsť za svetelnú stenu. Ak nehráte na schopnosti, tak choďte na okraj plošiny a z nej skočte do otvoru kanála v stene. Vylezte hore a tam zložte jedného strážcu. Tu sú ovládania svetelných stien na oboch stranách, tak ich obe môžete odpojiť.

Cez pláž: Z miesta začiatku choďte napravo, prejdite popri troskách pod plošinu. Pred plošinou je oblúkový stožiar. Pod plošinou je jeho napájanie a vojak. Vojak stojí v dosahu, tak sa najprv preplížte k napájaniu a vyberte kanister s veľrybím tukom. Zložte vojaka, skočte s ním na priestor nad vami, pod hlavnou plošinou a zložte ho.
Na tejto podplošine sú nad vami údržbárske dvierka naľavo aj napravo. Vyskočte nimi hore a vystriehnite si troch vojakov na plošine. Omráčte ich a telá schovajte dole pod plošinu. Keď sa ich zbavíte, vyjdú na plošinu traja ďalší. Tiež sa zvyknú prechádzať, tak si ich opäť vystriehnite a podajte.
Cez svetelnú stenu môžete prejsť rovnako ako pri ceste cez prístav. Posadnúť strážcu a prejsť ňou, posadnúť krysu a prejsť cez dieru, alebo skočiť do otvoru kanálu v stene medzi touto plošinou a plošinou z prístavu a tam deaktivovať stenu.

Pevnosť

V pevnosti to nie je príliš ťažké, hoci sa to tak nezdá. Teda pre tichého a nenápadného hráča, priamy boj je viac než riskantný. Ak prejdete z prístavu, naľavo sa preplížte do skladu záchranných člnov, ak prejdete z pláže, napravo sa preplížte do strojovne. Tu je to na vás, ak chcete, môžete si podať stráže. Keď ste už vnútri, máte mnoho prekážok brániacim im vo výhľade, vyjdite hore na ochodze, nájdite si vhodné miesta na ukrývanie tiel (kam nik nevidí, lebo aj do vyľudnenej miestnosti môže niekto zablúdiť) a môžete ich všetkých omráčiť, alebo zabiť. Začnite s tými na hradbách, telá môžete skrývať na strechy a postupne sa prepracúvajte na dvor. Keď zlikvidujete väčšinu stráží, dostanú na dvore pár posíl, bez poplachu, proste príde ďalšia skupinka, ktorú tiež môžete dostať. No je to posledná misia, takže tu už nie sú ani cennosti (až na pár mincí), ani vedľajšie úlohy, ani iné zaujímavosti, ktoré by stáli za prieskum.

Vaším cieľom je dostať sa do strážnice. Tam môžete cez svetelnú stenu, ak posadnete strážcu, alebo ak v stanovisku na hradbe, naľavo pri strážnici vyberiete kanister s veľrybím olejom z napájania. Druhá cesta je cez kanál, v strojovni, napravo pri strážnici vyraďte dvoch strážcov, otočte ventilom pre otvorenie poklopu a prejdite kanálom na dno strážnice.
Ak ste prišli kanálom, tak nad vami je jeden strážca, ktorého vyraďte. Vyjdite ku schodom a môžete vyliezť po reťazi hore, čím prekonáte pár podlaží schodov a vyhnete sa pár strážcom. Najmä tomu pred svetelnou stenou, pretože ak ste nevyradili stráže na dvore, tak si všimnú jeho likvidáciu. Na reťaz teda môžete skočiť aj ak prejdete cez bránu, nech sa už za ňu dostanete akokoľvek. Na prvom medziposchodí je pri strážcovi zavesený kľúč od výťahu v majáku.
Kanálom môžete prejsť, aj ak ste vyradili stenu; medzi dvoma potrubiami v kanály je Runa.

Vyjdite hore strážnicou k spojovaciemu mostu. Hore na moste je svetelný oblúk, takže ho musíte obísť. Môžete ísť popod, skočiť na plošinu pod mostom a na jej konci na schody a snažiť sa vyhnúť strážam. No jednoduchšie je nad schodmi v strážnici vyskočiť k úchytným tyčiam, na ktorých je most zavesený. Po tyčiach prejdete ponad most a až k schodom za mostom. Je to ľahšie a bezpečnejšie.
Napájanie oblúku je priamo pri ňom, takže ho bezpečne nevyradíte. Na plošine pod mostom je ovládacia skrinka, čím by ste sa dostali k napájaniu, ale zabili vojakov.

Pri výťahu je jeden strážca, takže ho môžete ľahko vyradiť. Dvere si odomknete kľúčom zo strážnice, ak ho nemáte, tak skočte do výťahu otvorom v streche.

Maják

Tu môžete prejsť po ochodze k majáku, no na nej sú štyria strážci. Nemal by byť problém ich vyradiť. Pre ľahší postup môžete nad výťahom vyskákať po trámoch hore nad výťah, skočiť na strechu, po ventilácii skočiť na presklenú strechu majáku a z terasy za strechou vojsť dnu.
V majáku je lord regent Havelock a reční sám pre seba o posledných udalostiach. Teda pre najvyššieho vševidúceho Martina a lorda Pendletona, ktorí sú mŕtvi; zrejme ich otrávil. Tu sa rozhodnite, či ho zabijete, alebo len omráčite.
Hore na balkóne je audiograf a kniha (Havelockov denník, siedmy záznam).
Na poličke pri krbe je kľúč. Tým odomknite dvere, za ktorými je Emily a zachráňte ju.

Misia splnená. Ako špeciálne akcie ste mohli získať „Prečítanie Havelockovho denníka“ a „Záchrana Emily“. Potom bude už len krátky náhľad na to, čo prinesie budúcnosť a ako dopadne ríša a niektoré postavy. Nedozvieme sa žiaľ nič viac o Cudzincovi, ani či bola duša cisárovnej oslobodená.

Pevnosť a maják – vysoká miera chaosu

Ak ste postupovali pri vysokej úrovni Chaosu, tak chaos zavládol aj tu. Spiklenci sa pohádali. Martin obsadil hradby pevnosti, Pendleton sa zabarikádoval v strážnici a Havelock je hore v majáku. Postupovať môžete rovnako, ako pri nízkom chaose, rozdiel len v tom, že teraz je brána do strážnice zatvorená a tak nepotrebujete ísť do riadiacej stanice odpojiť napájanie svetelnej steny. Môžete prejsť kanálom, ako pri nízkom chaose, alebo môžete vyliezť na strechu riadiacej stanice, z nej skočiť na ochodzu na stene strážnice a z nej skočiť dnu dierou v stene, ktorá vznikla pri konflikte Pendletona s Martinom.
Ak chcete, môžete sa zbaviť aj Martina a Pendletona. Martin je sám v miestnosti na hradbe. Môžete ho zabiť z diaľky, alebo sa k nemu priplížiť nenápadne odzadu. Ak k nemu proste prídete, tak povie pár slov o tom, ako sa to všetko zvrtlo, ako stratili svoje ideály, keď ste začali zabíjať tých, ktorých určili a keď sa dostali tak blízko k moci. Napokon sa sám zastrelí.

Môžete skočiť cez dieru v stene k Pendletonovi. Ten je ranený, zblúdilá guľka ho dostala. Ak ho nezabijete, tak povie posledných pár slov o tom, ako o všetko prišiel a podľahne svojmu zraneniu.
Ostatné pokračuje všetko rovnako ako pri nízkom chaose a rozdiel je až na konci. Keď sa dostanete do hornej miestnosti, tak v nej nik nie je. Bežte hore až na vrchol majáku. Tam je Havelock s Emily. Ak nič nepodniknete, Havelock s ňou skočí dole a obaja sa zabijú. Ak ho zabijete (streľte po ňom, ešte než chytí Emily), Emily spadne a zachytí sa okraja. Ak ju rýchlo nevytiahnete hore, spadne a zomrie. Havelocka môžete tiež posadnúť a v tom prípade Emily utečie na ochodzu. Potom ho zabite, len čo skončí posadnutie, lebo keď sa otrasie, tak vás napadne. Potom bude už len krátky náhľad na to, čo prinesie budúcnosť, ktorá bude temná a ak ste nezachránili Emily, tak ešte temnejšia.

Pierov obchod

U Piera môžete medzi misiami nakupovať vylepšenia a výbavu.

Výbava

Šípky do kuše 1ks – 20 zlatých
Výbušné šípky 1ks – 50 zlatých (Vyžaduje nájsť plány)
Uspávacie šípky 1ks – 30 zlatých
Náboj do pištole 1ks – 30 zlatých
Výbušné náboje 2ks – 50 zlatých (Vyžaduje nájsť plány a zakúpiť vylepšenie)
Žiletková mína 1ks – 50 zlatých
Granát 1ks – 70 zlatých
Prísavný granát 1ks – 100 zlatých (Vyžaduje plány a zakúpiť vylepšenie)
Pierov Duševný Liek 1ks – 100 zlatých
Sokolovov Liečivý Elixír 1ks – 200 zlatých (Vyžaduje nájsť plány)
Skratovačka 1ks – 100 zlatých

Vylepšenia výbavy

Presnosť kuše Cena: 300

Znižuje rozptyl a stabilizuje mierenie.

Dostrel kuše Cena: 450

Šípky letia rýchlejšie a doletia ďalej.

Nabíjanie kuše Cena: 600

Nabíjanie šípok do kuše je automatické a rýchlejšie.

Bojová uspávacia šípka Cena: 600

Uspávacia látka v šípkach účinkuje okamžite, aj počas boja.

Dosah žiletkovej míny Cena: 600

Zvyšuje dosah mín.

Prísavný granát Cena: 600

Po nájdení plánov musíte zakúpiť toto vylepšenie a až potom budete môcť nakupovať Prísavný granát v rámci výbavy.

Výbušné náboje Cena: 600

Po nájdení plánov musíte zakúpiť toto vylepšenie a až potom budete môcť nakupovať Výbušné náboje v rámci výbavy.

Krížová záštita Cena: 600

Meč je pri boji a zatlačovaní protivníka účinnejší.

Vylepšenie Corvovej pištole Cena: 600

Sprístupňuje vylepšenia: Presnosť pištole; Zásobník pištole; Nabíjanie pištole.

Presnosť pištole 1, 2 Cena: 300; Cena 600

Znižuje rozptyl a stabilizuje mierenie.

Zásobník pištole 1, 2, 3 Cena: 300; Cena 450; Cena 600

Pridáva do zásobníku ďalší náboj, takže celkovo 2 pri prvej úrovni; celkovo 3 pri druhej úrovni a celkovo 4 pri tretej úrovni – môžete teda vystreliť štyrikrát bez nabíjania.

Nabíjanie pištole 1, 2 Cena: 300; Cena 600

Rýchlejšie nabíjanie.

Vylepšenia zbraní

Optika v maske 1 Cena: 300

Umožňuje približovať pohľad.

Optika v maske 2 Cena: 400 (Vyžaduje nájsť plány)

Umožňuje ešte detailnejšie priblíženie pohľadu (treba mať zakúpené Optika v maske 1).

Odolnejšia zbroj Cena: 600 (Vyžaduje nájsť plány)

Znižuje utrpené poškodenie.

Tiché topánky 1 Cena: 450 (Vyžaduje nájsť plány)

Znižuje hlučnosť krokov, keď sa neplížite. Sprístupňuje druhú úroveň.

Tiché topánky 1 Cena: 600

Ešte účinnejšie znižuje hlučnosť vašich krokov, keď sa neplížite.

Kapacita nábojov 1, 2 Cena: 300; Cena: 600

Zvyšuje kapacitu nábojov vo vašom vrecku z 10 na 20, pri druhej úrovni na 30.

Kapacita šípok 1, 2 Cena: 300; Cena: 600

Zvyšuje kapacitu šípok vo vašom tulci z 10 na 20, pri druhej úrovni na 30. Týka sa len obyčajných šípok, nie uspávacích, či výbušných.

Kapacita granátov Cena: 450

Zvyšuje kapacitu granátov z 5 na 9.

Kapacita žiletkových mín Cena: 450

Zvyšuje kapacitu žiletkových mín z 5 na 9.

Kapacita kostených amuletov 1, 2 Cena: 300; Cena 450

Zvyšuje kapacitu kostených amuletov, ktoré môžete nosiť aktivované z 3 na 4. Pri druhej úrovni zvyšuje množstvo amuletov na 6.

Kostené amulety

Amulety nachádzate na rovnakých miestach, ale druh amuletu je náhodný. Celkovo ich je viac, než maximum, ktoré môžete nájsť, teda pri jednom hraní všetky nezískate, ale môžete pred zobratím amulet vyskúšať ukladanie a načítanie pozície a skúsiť šťastie v získaní takého, ktorý chcete.

Akrobat
Šplháte o niečo rýchlejšie.

Albín
Častejšie narážate na biele krysy.

Bojovník v plnej zbroji
Nespomaľuje vás, ak máte vytasenú zbraň.

Duchovná sila I, II
Elixír doplní o niečo viac many.

Funebrák
Keď nesiete telo, pohybujete sa o niečo rýchlejšie.

Hľadač
Nachádzate väčšie množstvo streliva.

Chybný mechanizmus
Nepriateľské granáty vybuchnú až po dlhšej chvíli.

Koleso šťastia I, II
Elixír občas doplní manu až na maximum.

Krysí pach
Krysy na vás zaútočia, až keď sa k nim priblížite.

Láskavý hostiteľ
Biele krysy môžete ovládať o niečo dlhšie.

Nepríjemný cieľ I, II
Nepriatelia vás pri streľbe z palných zbraní o niečo častejšie minú.

Odolnosť voči moru
Trúchliaci vás zraňujú o niečo menej.

Padajúca hviezda
Keď niekoho zabijete pri zoskoku, získate trochu many.

Pomsta
Utrpené zranenia vám pridávajú trochu adrenalínu.

Rýchly tieň
V móde plíženia sa pohybujete o niečo rýchlejšie.

Silná koža
Mierne zvyšuje maximálnu kapacitu zdravia.

Silná ruka
Predmety ktoré nesiete zahadzujete o niečo ďalej.

Silné ruky
Škrtenie je o niečo rýchlejšie.

Spevnené šípky
Šípky ktoré uviaznu v nepriateľoch sa o niečo menej lámu.

Spirituálne uvedomenie
Mana sa obnovuje o niečo rýchlejšie.

Spirituálna voda
Pitím vody z vodovodu si doplníte trochu many.

Spriaznenosť s morom
Ak vás zrania trúchliaci, pridá vám to trochu many.

Srdce karmínového tura
Mierne zvyšuje maximálnu kapacitu many.

Trvalejší hnev
Adrenalín sa vstrebáva o niečo pomalšie.

Vír I, II
Útoky mečom sú o niečo rýchlejšie.

Zabijak mrchožrútov
Zabíjanie krýs vám doplní trochu adrenalínu.

Zdatnosť I, II
Elixíry vám doplnia o niečo viac života.

Zdravá chuť I, II
Jedlo obnoví o niečo viac života.

Živá voda
Pitie vody z vodovodu vám doplní trochu života.

Tieto tri sú súčasťou balíka „Arkane Assassin“, čo je predmetové DLC pridávané k hre pri jej kúpe u nás.

Hostina najchudobnejších
Môžete pojedať biele krysy, čím si trochu zvýšite život.

Kanál do ničoty
Vaše sily účinkujú o niečo lepšie.

Priateľ bielych krýs
Biele krysy na vás nebudú útočiť.

Úspechy

Zlodej

Okradni ľudí o predmety v celkovej hodnote 200 mincí.
Rátajú sa len priame okradnutia osôb, či už civilistov, alebo nepriateľov. Keď sa plížite za nimi a ukradnete im z opasku mešec. Neráta sa, keď oberiete mŕtve, alebo omráčené telá. Ak sa s tým nezabávate priebežne, tak tento úspech ľahko dosiahnete v piatej misii „Posledný ples Lady Boyleovej“, kde na plese môžete okradnúť bez rizika množstvo hostí v hodnote takmer tisíc zlatých.

Všestranný

Zabi každou zbraňou a útočným vybavením.
Musíte zabiť každým druhom vašich smrtiacich zbraní, nie magických schopností z rún. Rátajú sa zabitia s týmito zbraňami. Meč Pištoľ – bežné náboje. Pištoľ – výbušné náboje. Kuša – bežné šípky. Kuša – výbušné šípky. Granát. Prísavný granát. Žiletková mína.

Duch

Dokonči všetky misie po prológu tak, aby si nevyplašil, ani nezabil nikoho, okrem kľúčových cieľov.
Návod je zameraný práve týmto štýlom. Postupovať opatrne, nevidene, bez poplachov a nezabíjať. Pri poplachoch stále platí, že ak vás nepriateľ začuje, alebo sa mu len mihnete v tieňoch a nevie o vás, len je znepokojený a rozsvietia sa mu blesky okolo hlavy, stále to nie je poplach, pôjde len skontrolovať čo sa deje a ak vás nenájde, tak sa upokojí. Už keď sčervenajú a vedia o vás, to je odhalenie a poplach. Stále máte ale možnosť ukladania a nahrávania pozície. Ľudí hlavne omračujte a uspávacie šípky sú váš verný priateľ. Telá odkladajte do bezpečia pred krysami, nehádžte z výšok, ani do vody. Na konci každej misie máte tabuľku, kde si overte, že máte 0 odhalení a 0 zabitých.

Tieň

Dokonči všetky misie po prológu tak, aby si nikoho nevyplašil.
Platí to, čo pri úspechu „Duch“, akurát ak chcete len tento úspech, tak môžete nepriateľov zabíjať.

Prevažne z mäsa a oceli

Dokonči hru bez zakúpenia akejkoľvek nadprirodzenej schopnosti.
Nesmiete použiť žiadnu runu. Môžete ich zbierať, ak si ich chcete oskúšať, môžete ich použiť, no potom si nahrajte pozíciu, než ste ich použili. Môžete stále používať prvú úroveň Mžiku, ktorý získate príbehovo, ale inak si nesmiete za runy zakúpiť ani jeho druhú úroveň, ani žiadnu inú schopnosť. Stále ale môžete využívať kostené amulety a tiež nakupovať u Piera všetky vylepšenia pre vaše zbrane.

S iskrou v oku

Zabi nepriateľa pomocou svetelnej steny.
Použite skratovačku na ovládací panel svetelnej steny, čím ju zmeníte na smrtiacu pre stráže a bezpečnú pre vás. Ak stráže neprechádzajú sami cez stenu, ale len ju strážia, tak ich donúťte ňou prejsť, či už hlukom, alebo sa im ukážte.

Zabijak

Zavraždi 10 nič netušiacich nepriateľov.
Priplížte sa k nepriateľovi a zabite ho a vykonajte to desaťkrát. Alebo zabite omráčeného nepriateľa, ak ich máte viacero na kope, stačí granát a je to vybavené a môžete si nahrať pozíciu z predtým, ak nezabíjate.

Prízrak

Po úteku z väzenia dokonči misiu tak, aby si nikoho nevyplašil a zabil menej, než 5 ľudí.
Ak sa snažíte o úspechy „Duch“ a „Čisté Ruky“, tak tento úspech splníte automaticky. Stačí prejsť ktorúkoľvek misiu neodhalený a ak zabíjate, tak neprekročte päť zabití za danú misiu.

Bez tváre

Po úteku z väzenia dokonči misiu tak, aby si nikoho nevyplašil.
Ak sa snažíte o úspechy „Duch“ a/ alebo „Tieň“, tak tento úspech splníte automaticky. Stačí prejsť ktorúkoľvek misiu neodhalený.

Manipulátor

Donúť ostatných zabiť 5 vlastných spojencov.
Ak sa vám to nedarí, alebo nechcete riskovať, tak môžete pri boji, keď na vás niekto vystrelí, použiť zastavenie času, posadnúť nepriateľa a prejsť s ním do dráhy guľky, ktorú po vás vypálili. Inak môžete proste chaoticky behať okolo väčšej skupiny nepriateľov, najlepšie, keď ste v interiéroch, aby sa plietli jeden druhému pod nohy a vtedy sa neraz stane, že keď po vás nepriateľ vystrelí, iný sa mu dostane do výhľadu a zastrelí jeho.

Dážď britiev

Zabi 5 postáv vraždou z výšky.
Pre vraždu z výšky vám stačí skočiť z vyvýšeného miesta na nič netušiaceho nepriateľa, ktorý stojí, alebo prechádza popod vás a tesne predtým než na neho dopadnete, seknite mečom a vykonáte okamžité zabitie.

Chirurgický zákrok

Prejdi od prvej misie po Kaldwinov most a pritom nezabi viac, ako 10 ľudí.
Kaldwinov most sa objaví v štvrtej misii „Dvorný lekár“. Dokončite túto misiu s tým, že ste od začiatku hry nezabili viac, než 10 ľudí. Ak idete po úspechoch „Duch“ a „Čisté ruky“, tak tento nemôžete minúť.

Čisté ruky

Dokonči hru bez toho, aby si niekoho zabil.
Pre úspech „Duch“ nesmiete zabiť nikoho, okrem kľúčových cieľov. Pre tento úspech nesmiete zabiť v hre vôbec nikoho, čo znamená, že postavy, ktoré máte zabiť, musíte zlikvidovať tak, aby ste sa ich zbavili, ale aby to prežili.

Smrteľná nehoda

Zaviň 5 neúmyselných samovrážd.
S týmto som mal dosť problém, zrejme to môžete dosiahnuť aj inak, ja som si zvolil misiu „Posledný ples Lady Boyleovej“. Keď vojdete prvýkrát do haly s hosťami, tak ukradnite kľúč strážcovi naľavo pri svetelnej stene. Posadnite ho a choďte s ním do miestnosti s ovládaním, kde sa ho zbavte. Potom posadnite vševidúceho s hracou skrinkou, tiež ho tam odveďte a zlikvidujte. Vráťte sa k svetelnej stene a posadnite niekoho z hostí. Choďte s ním k svetelnej stene a tesne pred ňou zrušte posadnutie. Postava spraví ešte pár krokov po posadnutí a sama vojde do svetelnej steny, ktorá ju zabije. Rýchlo posadnite ďalšieho hosťa a zopakujte to. Celkovo to zopakujte päťkrát, no už po prvom, či druhom úmrtí vznikne poplach. Preto som radil zbaviť sa dvoch stráží pri svetelnej stene, aby ste mali čas a mohli dostať aspoň dvoch – troch hostí, než dobehnú stráže z opačnej strany podlažia. Potom už len musíte dostať posledných hostí pri posadnutí do svetelnej steny. Stráže môžete pozabíjať, alebo sa im schovať v posadnutých telách. Pri poplachu sa hostia rozutekajú a niekedy zájdu až do zadných miestností. Odtiaľ ich môžete doviesť k stene, no na takú diaľku to budú aspoň zo dve posadnutia, takže majte zásobu duševných liekov. Skúšal som inak aj skratovačkou prehodiť nastavenie steny a zlikvidovať takto „samovražedne“ strážcov, no tak som úspech nezískal, takže to platí zrejme len na hostí.

Obyvateľ

Zotrvajte v stave posadnutia iných po väčšinu času z troch minút.
Jednoducho posadnite krysu, vlezte s ňou do tunela a čakajte tri minúty. V tuneli nemôžete zrušiť posadnutie, pretože sa nemáte kde zhmotniť. Keď potom vyleziete von a posadnutie skončí, získate úspech.

Hniezdo sršňov

Zabi 4 nepriateľov pomocou kuše za menej než 1 sekundu.
Potrebujete druhý stupeň ovládania času. Môžete si nájsť štyroch nepriateľov blízko seba, no aj tak chvíľu trvá, než šípka doletí a zastavenie času trvá tiež len obmedzený čas, takže najlepšie je omráčiť štyroch nepriateľov a telá naukladať tesne k sebe. Zastavte čas, vystreľte z kuše šípku na každého z nich a keď sa čas pohne, zomrú po zásahu všetci naraz a okamžite.

Rýchlosť temnoty

Prekonaj vzdialenosť 30 metrov za menej než 1 sekundu.
Buď spomaľte čas pri prvej stupni ohýbania času a prekonajte vzdialenosť niekoľkými Mžikmi, alebo zastavte čas druhým stupňom ohýbania času, stačí Mžiknúť raz a zvyšok vzdialenosti už len prebehnúť.

Búrka

Zabi 6 nepriateľov za menej než 1 sekundu.
Šesť nepriateľov pokope a v malom priestore, aby ste mali šancu ich dostať tak rýchlo, nebýva. Na prízemí v dome, pri ktorom začínate misiu „Posledný ples Lady Boyleovej“, je skupina šiestich trúchliacich, kde sa môžete pokúsiť použiť ovládanie času a zabiť ich. No najjednoduchšie je nahádzať na kopu viacero omráčených nepriateľov, hodiť im granát a úspech je vybavený.

Obchodník s nekľudom

Získaj 15 vylepšení.
Musíte si zakúpiť u Piera 15 vylepšení pre svoje zbrane, alebo výbavu. Niektoré má k dispozícii od začiatku, pre niektoré musíte nájsť plány (uvedené v návode).

Obchodník s umením

Získaj všetky Sokolovove maľby.
Jeho obrazy proste vyšklbnete z rámov, keď na ne narazíte a nehodnotíte. Celkovo ich je 11. Misia 2 – 1; misia 3 – 3; misia 4 – 1; misia 5 – 2; misia 6 – 1; misia 7 – 3. Všetky sú uvedené v návode.

Okultista

Získaj 10 kostených amuletov.
Proste nájdite desať amuletov. Keď máte v ruke srdce, tak vám ukazuje polohy amuletov a rún v hracej oblasti. V návode sú uvedené polohy všetkých amuletov.

Útek z väzenia

Po väznici Coldridge uteč piatim prenasledovateľom naraz bez toho, aby si opustil hernú oblasť.
Upozornite na seba minimálne piatich nepriateľov naraz. Ukážte sa im, behajte okolo nich, strieľajte, alebo sami spustite poplach na prilákanie pozornosti. Keď budú pri vás a priamo o vás vedieť, teda budú na vás útočiť, tak im utečte. Proste Mžiknite niekam na strechu, alebo cez múry preč. Hlavne sa im dostaňte z dohľadu a potom si len počkajte, kým sa upokoja. Tým ste im ušli.

Čistič

Bojuj naraz s piatimi nepriateľmi a všetkých zabi.
Musíte na seba upozorniť piatich nepriateľov, podobne ako pri úspechu „Útek z väzenia“. Totiž aj keď je poplach, niektorí sú obďaleč a sú síce v pohotovosti, ale nezameriavajú sa priamo na vás. Takto vás musia všetci naraz vidieť a ísť po vás. Už v pálenici v druhej misii môžete takto zlikvidovať päticu nepriateľov pokope, ktorí nepatria k tým najsilnejším. Zabite ich jedného po druhom bez prerušenia, teda nikam neutekajte, pokým ich päť nepadne. Chvíľu po zabití piateho získate úspech a môžete utiecť.

Bez cti

Dokonči prvé misie.
Automaticky ho získate po prejdení prvej misie.

Exkomunikácia

najvyššieho vševidúceho Campbella.
Získate ho po prejdení druhej misie, kedy je vaším cieľom zabiť, alebo sa zbaviť Campbella.

Škôlka

Nájdi Emily Kaldwinovú.
Získate ho automaticky, keď nájdete Emily v tretej misii.

Další úspěchy

Zajatie geniality a šialenstva
Dokonči misiu Most.
Získate ho automaticky po prejdení štvrtej misie, keď unesiete Sokolovova.

Kráľovražda
Zavraždi Lorda regenta Hirama Burrowsa.
V šiestej misii sa máte postarať o Burrowsa. Pre tento úspech ho zabite, je jedno akým spôsobom.

Politická samovražda
Zverejni zločiny lorda regenta a vyprovokuj tak jeho zatknutie.
V šiestej misii sa máte postarať o Burrowsa. Dostaňte ho bez zabíjania, získajte jeho audiograf a ten odvysielajte cez vysielač veže a jeho zatknú.

Toto je moje
Získaj naspäť svoju výbavu.
V siedmej misii prídete o všetky svoje veci. Môžete sa spoľahnúť na to, čo nájdete v tejto misii a ignorovať celú jednu hernú časť, alebo ju preskúmať a získať naspäť svoju výbavu, čím získate aj tento úspech.

Odhodlanie
Dokonči hru.
Jednoznačné. Prejdite hru do konca akýmkoľvek spôsobom.

Dunwall plný chaosu
Dokonči hru s vysokou mierou chaosu.
Zabíjajte všetkých naokolo, staňte sa postrachom a vyslúžte si temný koniec hry.

Takto temné mi to stačí
Dokonči hru s nízkou mierou chaosu.
Prejdite hru bez prilievania oleja do ohňa a vyslúžte si svetlejší koniec hry. Ak vám ide o úspechy „Duch“ a „Čisté ruky“, tak určite získate aj tento. Môžete však aj zabiť pár ľudí, len musíte mať na konci každej misie nízku mieru chaosu, takže to nesmiete preháňať a dosiahnete tento úspech.

Ak para
Utiekol si z väzenia a prešiel stokami bez toho, aby ťa niekto zbadal.
Prejdite prvú misiu tak, aby ste nevyvolali žiadny poplach u stráží.

Pravý džentlmen
Dokončil si všetky vedľajšie úlohy babky Hadrovej.
V druhej misii jej pomôžte zbaviť sa najprv trojice darebákov, ktorí jej búchajú na dvere. Potom pre ňu otrávte destilačné zariadenie v pálenici. Napokon v siedmej misii jej pomôžte zabiť a uvariť Slackjawa. Podrobne popísané pri jednotlivých misiách v návode.

Pouličná konšpirácia
Dokončil si všetky Slackjawove vedľajšie úlohy.
V tretej misii nájdite pre Slackjawa v Galvaniho dome audiograf jeho muža, ktorý sa stratil. Potom pre neho v bordeli Golden Cat získajte kombináciu k trezoru obchodníka s umením. Trezor môžete sami vyrabovať a potom mu dajte kombináciu. Napokon v siedmej misii zabite babku Hadrovú a zachráňte pred ňou Slackjawa. Podrobne popísané pri jednotlivých misiách v návode.

Zlodejské remeslo
Získal si pre Slackjawa kombináciu k trezoru obchodníka s umením, ale najprv si ho vykradol.
V rámci vedľajšej úlohy v tretej misii získajte kombináciu k trezoru. Keď sa budete potom vracať, sami najprv choďte do domu obchodníka s umením, otvorte trezor, vyrabujte ho a až potom choďte za Slackjawom a prezraďte mu kombináciu, ktorú ste získali.

Nešťastná náhoda
Zabil si Morgana Pendletona parou.
V tretej misii, v bordeli Golden Cat, je v spodnej časti sauna. V nej môže byť Morgan Pendleton. Ak tam nie je, môžete ho omráčiť a preniesť tam. Vedľa sauny je malá miestnosť, v ktorej si vezmite ventil, umiestnite ho na potrubie a otočte ním, čo vpustí do miestnosti smrtiacu dávku pary.

Dobré mravy
Dokončil si misiu Sídlo Boyleovcov bez toho, aby si skazil večierok.
V piatej misii „Posledný ples Lady Boyleovej“ sa dostanete ako hosť na ich večierok. Keď ste na prízemí, kde večierok prebieha, tak majte schované zbrane, nikoho nezabite, ani nenapadnite a nevyvolajte tak poplach. Ak zabijete potichu stráže na poschodí a prípadnej aj svoj cieľ v pivnici, je to na vás, ale pokiaľ nevznikne poplach a hostia sú v kľude, získate po prejdení misie tento úspech.

Kráľ sveta
Vyliezol si na vrchol Kaldwinovho mosta.
V štvrtej misii „Dvorný lekár“ pôjdete cez Kaldwinov most na druhú stranu. Môžete prejsť jeho stredom, no môžete tiež vyliezť na jeho vrchol a tým získate tento úspech.

Osobná stráž
Ochránil si Callistinho strýka, kapitána Geoffa Curnowa.
V druhej misii má Curnow stretnutie s Campbellom, ktorý ho chce otráviť. Môžete zabiť Campbella, než sa k tomu dostane, otráviť Campbella, alebo im rozbite poháre a keď pôjdu do tajnej miestnosti, zlikvidovať Campbella skôr než zabije Curnowa. Alebo Curnowa uspite a odneste jeho telo do kontajnera na ulici. Akokoľvek, ak zabezpečíte jeho prežitie splnením tejto vedľajšej úlohy, získate tento úspech.

Milosť je znamenie
Ušetril si Daudov život.
V siedmej misii narazíte na Dauda, ktorý zabil cisárovnú. Zaslúži si smrť, zvlášť keď nie je iný spôsob, ako sa ho zbaviť. Ale ak ho nezabijete, získate po odchode z hernej oblasti tento úspech. Môžete ho kľudne uspať, alebo omráčiť, len ho nesmiete zabiť.

Bez svetiel
Deaktivoval si aspoň 5 bezpečnostných systémov na ostrove Kingsparrow.
V poslednej misii budete prenikať do pevnosti s majákom. Pre tento úspech tam vyraďte 5 bezpečnostných zariadení. Buď použite na ovládaciu skrinku skratovačku, alebo vyberte z napájania kanister s veľrybím olejom. Hneď na začiatku je automatická vežička. Do pevnosti vedú dva vstupy, obe chránené svetelnými stenami a obe majú napájanie na jednom mieste, tak odpojte obe. Pod pravou terasou pred vstupom z pláže je svetelný stožiar, ktorý môžete odpojiť. Vnútri je svetelná stena blokujúca strážnicu (len ak ste pri nízkej úrovni chaosu). V zadnej časti na moste vedúcom k výťahu majáku je svetelný stožiar, skočte na plošinu pod mostom a tam nájdete ovládaciu skrinku.

Nech žije cisárovná
Zachránil si cisárovnú Emily Kaldwinovú.
Ak postupujete s nízkou úrovňou chaosu, tak jej nič nehrozí a prejdením poslednej misie získate tento úspech automaticky. Ak postupujete s vysokou úrovňou chaosu, bude na konci poslednej misie jej život v ohrození a ak nebudete rýchlo konať, môže Emily zomrieť.

Poetická spravodlivosť
Zlikvidoval si všetky kľúčové ciele nepríjemným spôsobom.
Všetkých cieľov sa musíte zbaviť tak, aby ste ich nezabili. To sa týka Campbella v druhej, Pendletonovcov v tretej, Lady Boyleovej v piatej a Hirama Burrowsa v šiestej misii. Nesmrtiace spôsoby sú uvedené v návode.

Potravný reťazec
Zavraždil si vraha.
V druhej a siedmej misii narazíte na vrahov. Pre tento úspech jedného zabite bez toho, aby vás vidiel. Môžete na neho skočiť a zabiť ho vraždou z výšky, alebo sa proste k nemu priplížiť a zabiť ho mečom.

Nažive bez dychu
Ovládol si rybu.
Proste si kúpte prvú úroveň posadnutia a posadnite rybu vo vode.

Je tu tesno
Použil si krysí tunel.
Posadnite krysu a prelezte krysím tunelom. Je jedno ktorým, v hre narazíte na viacero tunelov v exteriéroch aj interiéroch.

Naspäť domov
Chyť odistený granát a hoď ho naspäť na útočníka.
Vševidúci pri priamom boji po vás občas hodia granát. Chyťte ho a hoďte ho naspäť tak, aby zabil nepriateľa, ktorý ho po vás hodil.

Chlapina
Zabi Tallboya len pomocou meča.
Ide to veľmi jednoducho. Priamy boj s tallboymi je aj tak vždy ťažký, takže ak ich likvidujete, alebo chcete jedného zabiť mečom pre tento úspech, tak použite vraždu z výšky, čím ho zabijete jednou ranou a čo je aj ľahšie, alebo skočte priamo na tallboya Mžikom a pri presnom údere mečom ho tiež dostanete jednou ranou, no tu ľahšie môžete minúť.

nenalezeno

 

Komentáře

Nahoru