Dnes společnost Apple představí iPhone 5

Prezentace nového smartfonu bude v 18.00 hodin našeho času v San Francisku. Údajně bude stát 600 dolarů a ve IV. čtvrtletí se má prodat kolem 8 milonů kusů.

Smartfon má být tenký a lehký. Displej se má zvětšit na 4 palce a očekávají se mnohem lepší reakce programů. Má je zabezpečit rychlejší procesor. Nová baterie má prodloužit dobu používání a smartfon má pracovat v sítích LTE.

První prodeje se většinou uskutečňují v nejzajímavějších zemích – USA, Kanadě, Velké Británii, Německu, Francii, Austrálii a Japonsku. Za 14 dní by se do prodeje mohl dostat také v České republice spolu s ostatními zeměmi Evropy. Zatím se přijímají předobjednávky. Je jasné, že si někteří uživatelé nakoupí iPhony rovnou v zahraničí.

Prodej iPhone 5 by měl přinést ekonomice USA kolem 3,2 miliardy dolarů. Tento výpočet je vyjádřením ceny kolem 600 dolarů, ze které se odečetlo 200 dolarů na importní dodávky pro iPhone. HDP USA by tak měl iPhone výšit o 0,33 %, když celkový růst se odhaduje na 2 %. iPhone tak zajistí celých 16 % růstu ekonomiky za pouhé IV. čtvrtletí 2012.

Zdroj: Fool

Komentáře

Nahoru