Doopravdy poslala ženu svému expříteli 2 tisíce mailů a 70 tisíckrát mu zavolala?

Posledních pár dní na internetu koluje zpráva o ženě, která obtěžovala svého expřítele. A tím obtěžovala myslíme, že mu během týdne 77 tisíc krát zavolala, poslala bezpočet SMS zpráv a mnoho dalšího.  Jak to ale je doopravdy?

Tento brutální případ stalkingu se měl stát v americkém Albuquerqueu v Novém Mexiku. 28letá žena Linda Murphy byla ve vztahu se svým přítelem 3 týdny. Poté se s ní rozešel. Ona to nemohla rozdýchat, a tak mu začala volat, psát SMS zprávy a další. Na tom ještě samo o sobě není nic divného.

falesna_zprava

Tato zpráva se stala virální

Jde ale o to množství. Linda prý brala amfetamin a pila hodně energy drinků, aby mohla týden v kuse bombardovat svého expřítele. Za ten týden mu měla zavolat 77 639 krát, poslat mu 41 229 esemesek, 1937 e-mailů a dokonce i 647 dopisů. Možná by to pokračovalo i dále, ale poté byla tato žena zatčena.

Tuto zprávu přebraly i některé známé zahraniční média, a stejně tak se stala i populární na 9gagu. A nikdo si ani neověřoval, odkud tato informace pochází a jestli je pravdivá.

Zdroj

Tato zpráva pochází z webu World News Daily Report. Že vám to nic neříká? Tak to se nedivíme. Nejedná se totiž o žádné seriózní médium, ale o satirický plátek, kde jsou pouze vymyšlené zprávy.

Ale ani čtenáři na tom nejsou o moc lépe – vždyť článek má více tisíc tweetnutí a více než 100 tisíc sdílení na Facebooku. A pochybujeme o tom, že to lidé sdíleli jako srandu…

Motivační vandalismus? Ani to doopravdy neexistuje...

Motivační vandalismus? Ani to doopravdy neexistuje…

Účelem těchto zpráv není informovat, ale pobavit. A asi i nachytat. Například jsou zde zprávy o motivačním vandalismu v Anglii nebo o muži, co ukradl 32 tun slaniny. Samozřejmě všechno to je lež. Ale na pobavení to je dobré.

Žena na fotografii

Některým lidem byla i povědomá žena na fotografii. A asi se ptáte, když se tento čin nikdy nestal, tak kde vzali fotografii? Odpověď je jednoduchá – jednoduše si ji vypůjčili z 5 let starého případu.

Tehdy šlo ale o úplně něco jiného – zdrogovaná dívka se vloupala do McDonalds. Takže na fotce nevidíte žádnou stalkerku, ale obyčejnou zlodějku. Lépe řečeno bývalou zlodějku. Tato slečna je totiž nyní již prý „čistá“, a dokonce se k tomuto článku vyjádřila na Facebooku:

 

Dvakrát měř, jednou řež

Zkusme si to trochu propočítat. Týden má 604 800 sekund. Za tu dobu mu zavolala 77 639 krát. Tedy by mu musela volat 8x za minutu. Každou hodinu, žádný spánek, žádná toaleta, nic. A to ani nepočítáme SMS zprávy či dopisy, které rovněž zabírají nějaký čas.

Již po krátkém ověřování faktů lze zjistit, že se jedná o podvod. V mnoha ohledech tato situace připomíná hoax z olympiády v SočiA asi je nutné zopakovat jedno důležité ponaučení – před tím, než budete na sociálních sítích něco sdílet, ověřte si informace. A neplatí to jen u sdílení.

Zdroj: ibtimes.co.uk, worldnewsdailyreport.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru