Tisková zpráva: Dvě třetiny českých firem chtějí investovat do ochrany online peněžních transakcí

Praha, 14. srpna 2014

 

Téměř dvě třetiny firem v Česku, konkrétně 59 %, chtějí investovat do speciálního softwaru na ochranu finančních transakcí. Zvažují přitom využití jak komponent instalovaných na jejich infrastruktuře, tak služeb třetích stran.  Vyplývá to z průzkumu společnosti Kaspersky Lab a B2B International, kterého se zúčastnilo na čtyři tisíce IT manažerů z firem ve 27 zemích, včetně České republiky.

 

Bezpečnost peněžních dat a finančních transakcí umístilo 44 % respondentů v Česku mezi top tři priority IT správy v nadcházejícím roce. 30 % si myslí, že jejich firma potřebuje vyšší zabezpečení finančních transakcí.

 

27 % dotázaných v Česku považuje ztrátu finančních dat za nejhorší možný únik informací. Je přitom nutné myslet na bezpečnost na všech platformách. Podle průzkumu 39 % českých firem provádí citlivé transakce také na mobilních zařízeních. Škody pak pro firmy mohou pramenit nejen z odcizené částky, ale také z poškozené pověsti.

 

Kaspersky Lab pro ochranu finančních transakcí vyvinula firemní platformu Kaspersky Fraud Prevention. Ta nabízí zabezpečení jakéhokoliv zařízení využívaného zákazníky, ať už s Windows, iOS, Mac nebo Androidem, a umí odhalit nelegální transakce v infrastruktuře společnosti. Obsahuje také nástroj k vývoji vlastních zabezpečených aplikací chráněných pokročilými technologiemi Kaspersky Lab.

Štítky:

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru