Dnes vyšlo 1 článků

Error 53, chyba, která vám zlikviduje váš iPhone

Věřili byste tomu, že existuje softwarová aktualizace, která dokáže zničit váš iPhone? Doopravdy, nová aktualizace iOS 9.0, která je dostupná na iPhone 6 to umí. Stačí, abyste měli iPhone opravený v neautorizovaném servise či poškozený pádem na zem.

Error 53 je chyba, o které společnost Apple radši nemluví. A jak to tak vypadá, asi taky ví proč.

Error 53 je chyba, která váš iPhone zničí v zájmu bezpečnosti, tvrdí Apple

Podle tiskové zprávy společnosti Apple, dochází při opravě v neznačkovém servisu k narušení unikátního párování mezi hardwarovou a softwarovou částí čtečky Touch ID, která uchovává uložený otisk prstu. Pokud by byla čtečka nahrazena jinou, „závadnou“, mohlo by dojít ke zneužití citlivých dat. V takovém případě tedy ono párování neproběhne a Touch ID spolu s Apple Pay kvůli zachování bezpečnosti přestávají fungovat.

Problém se nejčastěji objevuje u iPhonů, které byly opravovány v neautorizovaných servisech

Nové případy zničených iPhonů ukazují, že problém nastává nejčastěji u přístrojů, u kterých byl snímač Touch ID opravován v neautorizovaných servisech. Ovšem toto není úplně tak pravda, bohužel se ozývají i uživatelé, kterým se telefon poškodil pádem na podlahu a opravovat ho nebylo potřeba.

touch-id-iphone-7-

Pokud se objeví tato chyba, máte smůlu

V prohlášení ovšem chybí varování, že v rámci softwarové aktualizace nebo obnovení továrních dat se spouští nějaká dodatečná kontrola zabezpečení, která v případě detekované neshody jednotlivých komponentů odpoví chybou 53 a iPhone v podstatě zlikviduje.

Veškerá data ve vašem iPhonu už nedostanete zpět a váš iPhone se stane zkrátka nepoužitelným.

Zdroj: Theguardian

 

Komentáře

Nahoru