eRW.cz – co bude tento projekt nabízet?

eRW.cz – co bude tento projekt nabízet?

RostWorld.cz již delší dobu plánuje vytvoření určitého portfolia, které bude nabízet mnoho informací a aktualit uživatelům RostWorldu. Tento nápad se zrodil již v polovině roku 2009 a jeho realizace se blíží. Začátkem roku 2010 byl konečně rozplánován a to i s názvem. Projekt eRW.cz bude brzy na světě a v tomto článku si povíme, co v něm všechno nalezneme, co nám nabídne a k čemu bude sloužit.

Jak již bylo zmíněno, projekt eRW.cz je teprve v plenkách. Bude porftoliem portálu RostWorld.cz, který se skládá hned z několika webových stránek propojených nejen registrací. Ne všechny weby však budou mít stejného majitele a ne všechny budou spuštěny společně s porfoliem. Mezi weby zařazené do portoflia budou patřit například tyto:

  • RostWorld.czrozsáhlé diskuzní fórum s řadou podprojektů na subdoménách
  • Objevit.cznáš IT magazín, partnerský projekt RostWorldu
  • Plysacci.czfotogalerie plyšových hraček, brzy projde rekonstrukcí
  • Atsor.czosobní blog zakladatele RostWorldu – Jirky Rosteckýho

RostWorld.cz byl založen dne 30. dubna 2008 Jirkou Rosteckým, který od této doby rozjel několik projektů zveřejněných v seznamu výše. Jeho prioritním projektem je magazín Objevit.cz a dále RostWorld.cz. Oba projekty jsou již dnes propojeny registrací a ukazateli novinek a aktualit.

Proč další projekt a proč eRW.cz?

Abychom se konečně dostali k jádru věci, vysvětlíme si význam budoucího projektu. Ten bude nabízet kompletní seznam a informace k webovým stránkám patřícím do portfolia včetně subdomén. Jelikož to samo o sobě samozřejmě nebude celou náplní projektu, bude nabízet i průzkumy zjišťující názor návštěvníka na projekt, stejně smýšlející ankety a diskuze. Jeho význam bude i v informování návštěvníka, tedy hlavně uživatele, o aktuálním dění na projektech. Včetně blogu s informacemi a novinkami zde bude možné jednoduše se zaregistrovat do celého portfolia a mnoho dalších možností.

Jelikož podobný projekt nebude nijak zábavně mířený a nebude pro návštěvníka centrem pohybu na internetu, čehož si RostWorld je vědom, bude smýšlen jako oficiální stránka RostWorldu, kde bude předem jasné, jaké projekty pod něj spadají a jaké ne. Tím pádem se dá říci, že projekt eRW.cz bude klasickým portfoliem projektů RW s informacemi a možnostmi navíc.

Jak se bude moci projekt využít?

Samotný web s nejvyšší pravděpodobností poběží na systému Drupal s vlastní šablonou. Krom reprezentativních informací bude nabízet i ukryté části fungující pro tým, respektive i pro uživatele. Na webu by mělo být jasně vysvětleno, jak se dá projekt využít a jak si správně nastavit celý portál a jeho fungování. Pomocí lehké registrace by se uživatel měl před potvrzením registrace dostat k zřetelnému nastavení profilu. Dle prozatímní idei by mu měla být nabídnuta možnost nastavení avataru, podpisu, ale zároveň i nastavení ohledně osobních údajů. Jelikož se na RostWorldu a Objevit.cz nezobrazují totožné přezdívky, uživatel by si je mohl zvolit přímo zde, stejně jako emailovou adresu a společně s tím si i objednat zasílání informačních emailů.

Co bude projekt propojovat?

Výše zmíněné projekty budou propojeny registrací a uživatelským profilem. V nastavení profilu si tedy uživatel může nastavit vše potřebné. Ohledně projektu Plyšáčci.cz, který bude v brzké době rekonstruován, bude také nutná registrace pro plné užívání webu. Ta však, stejně jako do této doby, bude stačit pouze jedna. Uživatel se tedy během půl minuty dostane na všechny weby portálu eRW a tím pádem již nemusí řešit další povolování přístupů a podobně.

Kdy se projektu dočkáme?

Jelikož to není prioritním projektem, datum není stanoven, ale spuštění očekává se na rozhraní měsíců března a dubna, pokud se nestane nějaká ošklivá událost, například nefunkčnost jiného projektu, jakožto dopadlo i Objevit a RostWorld. Spuštění magazínu bylo také odloženo díky chybě na fóru.

Těšíte se na podobný projekt a využijete jej?

Děkuji Jirkovi za spolupráci na článku.

Petr je jedním ze spoluzakladatelů diskuzního portálu RostWorld.cz. Podílel se na složení moderátorského týmu a dodnes je jedním z nejvyšších lidí z RostWorldu. Drží se v anonymitě, ale rozhodl se pomoci i našemu magazínu. Proto se bude starat o zajímavé články ze světa IT a rozhovory se členy magazínu.

Komentáře

Nahoru