Tisková zpráva: ESET se opět probojoval do žebříčku Deloitte Technology Fast 50

ESET se opět probojoval do žebříčku Deloitte Technology Fast 50

Společnost Deloitte zveřejnila 14. ročník žebříčku padesáti nejrychleji rostoucích technologických společností ve střední Evropě. Žebříček se sestavuje na základě růstu jejich výnosů za pětileté období. Do žebříčku se již pojedenácté dostala i antivirová společnost ESET.

První místo v seznamu Technology Fast 50 mezi slovenskými společnostmi obsadila internetová společnost WebSupport s.r.o. Na druhé příčce se umístila antivirová společnost ESET s 303procentním růstem, která je jedním z nejúspěšnějších zástupců Slovenska. Společnost zároveň figurovala v podkategorii Velká pětka (Big 5), kde díky mimořádnému růstu v uplynulých pěti letech (2008 – 2012) obsadila čtvrté místo.

„Být v žebříčku nejrychleji rostoucích technologických společností v regionu již pojedenácté je pro nás velké vyznamenání. Bez našich partnerů, talentovaných zaměstnanců, a v neposlední řadě spokojených zákazníků, by se nám tak rychlého růstu nepodařilo dosáhnout, takže naše díky patří zejména jim,“ řekl Richard Marko, generální ředitel společnosti ESET.

V padesátce firem zařazených do žebříčku Deloitte dominovaly společnosti působící v sektoru softwaru (29 společností) a internetu (13 společností). Za nimi následovaly firmy z oboru telekomunikací a sítí (5 společností) a z ostatních sektorů (3 společnosti). Podobně jako v roce 2012 bylo i letos 5 z 10 nejrychleji rostoucích společností ze sektoru internetu.

O žebříčku

Žebříček Technology Fast 50 ve střední Evropě hodnotí nejrychleji rostoucí technologické společnosti na základě růstu jejich výnosů za pětileté období. V žebříčku za rok 2013 byly analyzovány výnosy za roky 2008 – 2012. Růst výnosů se počítá v lokální měně.

O společnosti ESET

Společnost ESET, průkopník v proaktivní ochraně a tvůrce oceňované technologie NOD32, je světovým poskytovatelem bezpečnostního softwaru pro firemní klientelu a domácnosti. Už přes 25 let společnost zaujímá vedoucí postavení v proaktivní detekci hrozeb. Ziskem 81. ocenění VB100 v září 2013 drží produkt ESET NOD32 Antivirus rekord v počtu ocenění nezávislé organizace Virus Bulletin, přičemž od začátku testování v roce 1998 odhalil vždy všechny „In-the-Wild“ červy a viry. Technologie ESET NOD32 navíc drží nejdelší nepřetržitou řadu ocenění VB100 ze všech výrobců antivirového softwaru. ESET získal celou řadu ocenění od AV-Comparatives, AV-TEST a dalších organizací. ESET NOD32 Antivirus, ESET Smart Security, ESET Cyber Security (řešení pro Mac), ESET Mobile Security a Endpoint Security pro Business jsou prověřeny miliony uživatelů na celém světě a patří mezi nejdoporučovanější bezpečnostní řešení na světě.

Společnost ESET má celosvětovou centrálu v Bratislavě (Slovensko), regionální distribuční centra v San Diegu (USA), Buenos Aires (Argentina) a v Singapuru; a pobočky v Jeně (Německo), Praze (Česká republika) a Sao Paulu (Brazílie). Výzkumná centra ESET pro analýzu malwaru se nacházejí v Bratislavě, San Diegu, Buenos Aires, Singapuru, Praze, Košicích, Krakově (Polsko), Montrealu (Kanada) a v Moskvě (Rusko). ESET disponuje rozsáhlou sítí partnerů ve více než 180 zemích světa.

Kontakt:

Tomáš Perman

PR Consultant ESET

E-mail: tomas.perman@relativepr.cz

Zdroj: ČTK/Protext

Komentáře

Nahoru