Tisková zpráva: ESET uvolňuje vývojářskou sadu pro řešení ESET Secure Authentication

Vývojářská sada (SDK) rozšiřuje použitelnost moderního řešení pro dvoufaktorovou autentizaci. Řešení ESET Secure Authentication je nyní možné jednoduše nasadit k ochraně prakticky jakékoli aplikace.

Společnost ESET, globální lídr v proaktivní digitální ochraně, zásadně rozšířila použitelnost autentizačního řešení ESET Secure Authentication. Nabízí systémovým architektům a vývojářům možnost integrovat toto moderní zabezpečení přístupu k datům a systémům také do prostředí, v němž není k dispozici Active Directory společnosti Microsoft. Tuto možnost dává vývojářská sada (SDK – Software Development Kit) pro programovací jazyky .NET, PHP a Java; ve všech případech ESET nabízí také návody jak pro vývoj, tak pro nasazení, a příklady použitelného kódu.

„Dostupnost vývojářské sady dělá z ESET Secure Authentication jedno z nejatraktivnějších řešení na trhu. Umožňuje jednoduše nasadit dvoufaktorovou autentizaci k zabezpečení přístupu k prakticky jakékoli aplikaci nebo dokonce ke konkrétním transakcím uvnitř aplikace. To je v době zvýšeného rizika zneužití přístupu k systémům a úniků dat neocenitelná výhoda,“ říká Miroslav Dvořák, technický ředitel ESET software.

Řešení ESET Secure Authentication může být nasazeno třemi způsoby. Nativně podporuje Outlook Web Access/App pro Microsoft Exchange 2007, 2010 a 2013, Microsoft SharePoint a Microsoft Dynamics CRM, a také a webové aplikace jako je Exchange Control Panel (2010) a Exchange Administration Centre (2013).

Díky přítomnosti rozhraní API je možné řešení ESET Secure Authentication jednoduše integrovat do existujícího autentizačního systému, využívajícího Active Directory společnosti Microsoft.

Díky vývojářské sadě (SDK) je možné řešení ESET Secure Authentication implementovat do libovolného vlastního systému, tedy bez potřeby použití Active Directory.

„ESET Secure Authentication je skvělou volbou také pro malé a střední podniky, které hledají řešení, která jsou jak nákladově efektivní, tak zaštítěna důvěryhodnou značkou a navíc je k nim dostupná i špičková podpora,“ uvádí k nové verzi ESET Secure Authentication Miroslav Dvořák, technický ředitel ESET software.

O řešení ESET Secure Authentication

Jde o řešení pro tzv. dvoufaktorovou autentizaci, fungující na bázi jednorázového hesla. Tradiční zabezpečení heslem je tedy posíleno o druhé heslo, vygenerované zabezpečenou aplikací na mobilním telefonu (event. tabletu) uživatele. ESET Secure Authentication je jednoduše nasaditelné (standardní nasazení je možné kompletně – na serverové i klientské straně – realizovat do deseti minut) a uživatelsky přátelské. Jeho výhodou je, že nevyžaduje používání hardwarového tokenu, ale umožňuje využít existující infrastrukturu – smartphone. V případě, že uživatel nedisponuje chytrým telefonem, je standardně k dispozici alternativní způsob zabezpečení jednorázovým heslem: heslo se vygeneruje na serveru a je uživateli doručeno jako SMS.

O společnosti ESET software

Společnost ESET, která byla založena v roce 1992, je světovým poskytovatelem bezpečnostního softwaru pro firemní klientelu a domácnosti. Společnost vyvinula špičkové bezpečnostní řešení a stále si udržuje přední místo na trhu proaktivní detekce počítačových hrozeb.

Softwarové řešení ESET NOD32 Antivirus drží světový rekord v počtu ocenění v testu „VB100“, který provádí magazín Virus Bulletin, a od počátku testování v roce 1998 nebyl jediný výskyt volně šířeného počítačového červa nebo viru, který by v testu tento program nezachytil. Podle analytické společnosti Gartner je ESET šestým největším hráčem na globálním trhu korporátních řešení pro ochranu koncových zařízení.

Na řešení ESET NOD32 Antivirus, ESET Smart Security a ESET Cybersecurity for Mac spoléhají miliony uživatelů na celém světě a patří mezi nejvíce doporučovaná bezpečnostní řešení na světě.

Společnost ESET má celosvětovou centrálu v Bratislavě (Slovensko), regionální distribuční centra jsou v San Diegu (USA), Buenos Aires (Argentina), v Německu a v Singapuru. Výzkumná centra ESET pro analýzu malware se nacházejí v Bratislavě, San Diegu, Buenos Aires, Praze (Česká republika), Krakově (Polsko), Montrealu (Kanada) a v Moskvě (Rusko), přičemž společnost ESET disponuje rozsáhlou sítí partnerů ve více než 180 zemích světa.

Kontakt pro média:

Petr Blažek

petr.blazek@taktiq.com

Zdroj: ČTK/Protext

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru