Facebook a Skype chystají spolupráci, spojí se…

Facebook a Skype chystají spolupráci, spojí se…

Dva giganti ve světe komunikace, Facebook a Skype, chystají spolupráci, která bude spočívat v SMS zprávách, volání, video chatu a asi nejzajímavější bude intergace Skypu skrze Facebook Connect. Tato spolupráce má uživatelům Facebooku nabídnout nové služby a jelikož Facebook nehodlá vytvářet svoji vlastní telekomunikační síť, rozhodl se postupovat takto. Krom toho je Skype oblíbený hlavně mimo Spojené státy a proto by mohl získat nové uživatele i v nových končinách.

Kromě nových možností a možná i nových uživatelů Facebooku, si na své přijde především Skype. Ten má totiž možnost oslovit přes půl miliardy uživatelů. Skype má aktuálně 560 milionů registrovaných uživatelů, z čehož je aktivních 124 milionů uživatelů.

Uživatelé budou moci svým přátelům posílat SMS zprávy, zavolat jim a případně s nimi zahájit videochat. V připravovaném Skypu 5.0 by měl být integrován Facebook Connect.

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru