Facebook: Jak Tom získal zpátky hacknutou stránku

Facebook: Jak Tom získal zpátky hacknutou stránku

Poslední dobou často slyšíme o hacknutých facebookových profilech. Tom Willis  si myslel, že má dostatek zkušeností na to, aby se mu tohle nemohlo stát. Ale stalo se. I on se na Facebooku stal obětí hackerů. A jak si s „ukradením“ jeho stránky s více než 25 tisíci příznivců poradil?

Tomovi Willisovi byla doručena zpráva od „Facebook pages“, že jednal v rozporu s podmínkami Facebooku a jeho stránka s více než 25 tisíci členy může být trvale pozastavena. Na výzvu, že pokud se jedná o chybu, může ověřit svůj účet na odkazu níže, reagoval kliknutím, a to byla chyba.. Nevšiml si přitom vůbec gramatických chyb, které často v podvodných zprávách bývají. Vyplnil své údaje a odepsal na podvodnou zprávu, že čeká na přezkoumání svého jednání.

Facebookový účet byl hacknutý

Poté se chtěl přihlásit na svůj facebookový účet, ale přihlášení bylo neúspěšné. Jeho email údajně nebyl registrován. Přihlásil se tedy emailem, který Facebook poskytuje jako výchozí (uživatelské jméno@facebook.com). Na svůj účet se dostal, ale Facebook  mu v tu chvíli oznámil, že někdo z jiného regionu se pokusil o přístup do jeho stránky.

Hacker měl kompletní přístup k jeho účtu. A to nebylo vše. Posílal porno obrázky na několik stránek z jeho účtu, poslal několik žádostí o přátelství a odstranil jeho stav admin z oblíbené stránky na které dlouho tvrdě pracoval. Tomovy zprávy posílané na jeho stránku byly mazány, poté zakázány.

Komunikace s hackerem

Tom tedy zkusil napsat hackerům zprávu:

Tom: Zaplatím ti, když mi dáš mou stránku zpět. Jen napiš cenu a já ti zaplatím.

Hacker: 1000 dolarů

Nešlo tedy o robota, dalo se s ním komunikovat.

Tom: Ok, pošli mi své PayPal detaily.

Hacker: Můžeš mi zaplatit například přes moneygram.

Tom: Můžeš být tak hodný a jednoduše mi vrátit mojí stránku? Trvdě jsem na ní pracoval.

Hacker. Jsi s Evropy že jo? Jak je pro tebe tvoje stránka důležitá?

Tom: Pošli mi tvé údaje k moneygram

Hacker: Ok, v tom případě ti pošlu platební údaje. Potřebuju peníze, i kdybys mi neposlal 1000 dolarů. Aspoň 300. Napíšem si později.

Tom: Všichni potřebujeme peníze. Stejně jsem tu stránku chtěl brzy prodat.

Hacker: Můžu ti věřit?

Tom: Věřit v čem?

Hacker: Kdy můžeš poslat peníze?

Tom: Můžu to udělat hned. Ale jak si můžu být jistý, že mi vrátíš mojí stránku?

Hacker. Máš moje slovo. Zatím tě jmenuju editorem.

Pak se objevila žádost o přátelství od hezké dívky. Hacker měl fake profil. Dále již chodily zprávy z tohoto profilu.

Hacker: Kdy můžu přidat příspěvek na tvojí stránku? Budu posílat jednou denně.

Tom: Nech mě podívat se na tvoje obsahy.

Hacker poslal Tomovi odkaz na svou stránku. V tu chvíli Tom viděl, že jde o amatérského online marketéra. Chabý design, gramatické chyby, špatná nastavení atd. Šlo o web pro fanoušky komedie.

Tom: Umíš psát komické příspěvky? Tak ten postneme jako první a postupně budeme přidávat i jiné.

Hacker: Já myslel že máš peníze?

Tom: Co sis myslel?

Hacker: Myslím, že já nemám takový život jako ty.

Tom: Odkud jsi?

Hacker: Z Kosova.

Dle Wikipedie je Kosovo známé jako země s vysokým výskytem organizovaného zločinu a praní peněz. Vše začalo dávat smysl.

Hacker: Pošli mi aspoň 200 dolarů.

Tom dal hackerovi pár rad ohledně vkládání příspěvků na jeho stránku. Během deseti minut se z hackera stal řívětivý žák, který dychtivě sbíral informace, jak pozvednout svojí stránku. Na peníze se ještě jednou zeptal. Ale nyní v tom viděl příležitost. Mnohem víc, než jen 200 dolarů. Tom mu ukázal svá fóra, pokračovali SEO strategiemi atd.

Tom: Kolik stránek jsi už hacknul?

Hacker: Stovky. Ale neříkej hacknul. Zní to hloupě.

Hacker byl velmi otevřený. Tom se dozvěděl, že jde o 22-letého studenta ekonomie který si chtěl přivydělávat přes Internet. Tom mu radil další dva dny.

Tom: Hele, můžeš mě znovu jmenovat adminem?

Hacker: Jo, udělám to teď (a udělal). Ale fakt od tebe potřebuju pomoc

Jakmile se Tom znovu stal adminem, rychle hackera smazal ze své stránky. Pořád mu psal zprávy, občas mu Tom poradil. Dokonce mu poslal i pár dolarů na novou doménu, ze které byl nadšený. Protože, jak tvrdí Tom, v každém je i trochu dobra.

Zdroj: sitepronewswallpaperseries

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru