Facebook koupil vývojaře technologie pro rozpoznávání řeči

Facebook koupil vývojaře technologie pro rozpoznávání řeči

Tom Stocky, výkonný ředitel Facebooku na svém FB profilu oznámil, že Facebook koupil společnost Mobile Technologies, která vytvořila mobilní aplikaci Jibbigo. Ta slouží pro překlad mluveného slova do 22 jazyků.

Tom Stocky tuto akvizici zdůvodnil tím, že Facebooku vždy šlo o otevřenější a propojenější svět. I když Facebook používá měsíčně více než jedna miliarda lidí, stále se snaží hledat nové cesty pro tento cíl. Hlasové technologie se stávají čím dal tím více důležitějším nástrojem pro ovládání jak mobilných přístrojů, tak i webů. I proto Facebook tuto akvizici považuje za dlouhodobou investici.

Obrázek z aplikace Jibbigo

Obrázek z aplikace Jibbigo

Jibbigo je k dostání jak pro mobily s operačním systémem Android, tak i pro uživatelé iPhonů s iOS. Slouží pro překlad mluveného slova do více než 20 jazyků, nicméně čeština mezi nimi není. V základní verzi je bezplatná, ale funguje pouze pokud jste právě připojeni k internetu. Pokud chcete aplikaci používat i v offline režimu, tak musíte zaplatit. Každý cizí jazyk stojí $4.99 (v přepočtu asi 100kč), ale dostupné jsou i balíčky (např. Evropský balíček), ve kterých vychází jeden cizí jazyk mnohem levněji.

Zdroj:Facebook.com, Techcrunch.com

 

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru