Facebook má hackery rád, vyplácí jim desítky tisíc dolarů

Facebook má hackery rád, vyplácí jim desítky tisíc dolarů

Hackeři z celého světa si sice čas od času vezmou za cíl i největší sociální síť současnosti, ale to není nic neobvyklého. Facebook má dokonce hackery rád. Vyplácí jim i desítky tisíc dolarů a tím tak hledá chyby na svých stránkách.

Facebook tento program spustil již před třemi týdny. V jeho rámci najímá zkušené hackery, kteří se snaží odhalit co nejvíce chyb sítě a tak je eliminovat. Hackeři jsou najímáni ze šestnácti zemí světa. Od začátku programu jim zaplatil už přes 40.000 dolarů. Za jednu nalezenou chybu nabízí minimálně 500 dolarů.

Čtěte: Pedofilové, malé soukromí, výhrůžky – vítejte na fenoménu současnosti

Podobné programy však nejsou novinkou. Stejně je najímá mnoho dalších počítačových firem. Například v loňské soutěži Pwn2Own pořádané každým rokem se hackerům z celého světa povedlo prolomit ochranu nejrozšířenějších prohlížečů, jako jsou Safari, Internet Explorer, Mozzila Firefox a Google Chrome, ale i třeba ochranu Apple iPhone. Ve většině případů dokázali ovládnout počítač dokonce během několika minut.

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru