Facebook má miliardu uživatelů

Společnost Facebook potvrzuje svoji dominanci na trhu sociálních sítí. Zkladatel a výkonný ředitel Mark Zuckerberg v příspěvku na webu sdělil, že nyní existuje více než jedna miliarda lidí, kteří používají Facebook aktivně každý měsíc.

Oznámení je nepochybně velkým milníkem společnosti, ale otázkou stále zůstává hodnota na burzovním trhu. Z počátečních hodnot za akcii kolem 38 dolarů došlo k propadu téměř na polovinu, což bylo také způsobeno nepravdivými informacemi o společnosti. Cena akcie nyní kolísá kolem 21 dolarů.

Začátkem roku měla společnost Facebook kolem 900 milionů uživatelů a rychlost růstu je tedy progresivní. V červenci 2010 oznámila společnost 500 milionů uživatelů. Sociální síť Facebook existuje osm let a za první 3 roky získala 50 milionů aktivních účtů. Ze současného počtu jedné miliardy není zatím zřejmé, zda se jedná o všechny účty nebo jsou již odečteny falešné účty, které nyní Facebook maže.

Na světě existuje 5 miliard lidí s mobilními zařízeními a Facebook se domnívá, že přitáhne také jejich zájem. V této oblasti je ještě velký potenciál růstu. Nyní má Facebook 600 milionů mobilních uživatelů, když v červnu tento počet byl 543 milionů.

Zdroj: V3

Komentáře

Nahoru