Facebook: Poděkujte videem

Možná jste to už zpozorovali sami. Facebookem se začínají šířit děkovací videa. Facebook je popsal jako „možnost vytvořit si vlastní video kartičky pro své facebookové přátele“. A kdybyste si náhodou nevšimli, zřejmě najdete zmínku aspoň ve svých upozorněních. Vytvoření děkovného videa je totiž všem navrhováno.

Pravděpodobně si vzpomínáte na videa Look Back, která se Facebookem šířila v únoru. Ta byla představena u příležitosti desátého výročí Facebooku. Stejně jako vzpomínala na uplynulé desetiletí společnost, měli i uživatelé prostřednictvím těchto videí zavzpomínat na staré dobré časy.

Facebook-Say-Thanks-Video

Poděkujte někomu, kdo je tu vždy pro vás

A teď jsou tu děkovací videa. Určitou podobnost s videi Look Back mají. Minimálně v tom, že se v nich rovněž objevují různé staré fotky a statusy. Look Back ale bylo především o vás. Video Say Thanks je o vašem vztahu s další osobou.

Nedávno jste mohli zaregistrovat, že Mark Zuckerberg zveřejnil děkovné video pro svou manželku Priscillu (video je uvedené výše). A právě tím odstartoval éru děkovacích videí.

Pravděpodobně vám Facebook vytvoření videa navrhl, pokud ale ne, můžete jednoduše zamířit na www.facebook.com/thanks. V levém sloupci máte navrženo, jakým přátelům byste mohli poděkovat. Nic vám ale nebrání vybrat si někoho úplně jiného.

facebook_Say_thanks

Facebook svým uživatelům posílá upozornění, že mohou někomu poděkovat

Následně vyberete ze tří témat – buď posíláte poděkování starému příteli, příteli nebo někomu z rodiny – a pozdrav, jakým ho chcete oslovit. A nakonec si prohlédnete, co vám Facebook vymyslel. Automaticky přidává do videa fotografie a statusy, které souvisí s vámi a osobou, pro kterou video bude. Nic vám ale nebrání vybrat si, že tam určité věci nechcete, a místo nich dodat vlastní fotky.

say_thanks_theme_3

Poděkovat můžete třem skupinám lidí – přátelům, starým dobrým přátelům a členům rodiny

Pak už nezbývá nic jiného než video sdílet. Nezapomínejte, že nemusí hned všichni vědět, že jste chtěli někomu poděkovat. Máte možnost nastavit ochranu soukromí tak, aby příspěvek viděl jen příjemce.

Say Thanks videa můžete vytvářet na mobilu i ve webové verzi v několika jazycích. O češtinu se ale samozřejmě nejedná, takže většina videí, které na Facebooku uvidíte, bude jistě v angličtině. Zároveň je důležité zmínit, že počet videí, které může vytvořit jeden uživatel, není nijak omezen. Když vás to bude bavit, můžete poděkovat klidně všem svým přátelům. Měli byste si ale pospíšit. Existují totiž domněnky, že funkce nebude k dispozici navždy.

Zdroje: TubeFilter, Mashable

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru