Facebook: Restaurace už můžou dávat na své stránky i menu

Facebook: Restaurace už můžou dávat na své stránky i menu

Facebook přišel na nápad s další zajímavou funkcí, která v podstatě výrazně pomůže barům, kavárnám, restaurací a dalším podnikům. Přidává proto možnost, aby si i oni mohli na svoji facebookovou stránku přidat svůj vlastní jídelní lístek. Jak?Je to poměrně jednoduché, stačí menu mít ve formátu .pdf a nahrát ho na stránku. Facebook tím reaguje na velkou popularitu Yelpu, který v České republice není až natolik rozšířený.

Facebook přidává další funkci, tentokrát určenou pro restaurace, které chtějí mít vyspělou komunikaci mezi zákazníkem a nimi prostřednictvím sociálních sítí. Facebook proto reaguje na poměrně dobrou pověst Yelpu, což je poměrně kvalitní webová stránka, která shromažďuje velké množství informací o různých podnicích a obchodech. Návštěvník se zde dozví například kvalitu restaurace a jejich jídel, jídelníček, hodnocení, atp.

Zatím je tato služba dostupná pouze v USA a v Kanadě. Pro zbytek světa zatím není známo přesné datum, ale dá se očekávat, že to bude již relativně brzy. Jedná se totiž o vskutku užitečnou službu.

I nyní můžou restaurace zveřejnit svůj jídelníček – například pomocí .pdf nebo pomocí fotky na svém profilu. Nicméně díky této novince to bude mnohem přehlednější. Navíc to je možná předzvěst k dalším novinkám na Facebooku.

20140523201154000000_6_960

My zůstáváme u toho jídelníčku, který je nyní možný nahrát i na facebookovou stránku jednoduše ve formátu .PDF.

Facebook tak chce pomoci restauracím. Dále také potřebuje nějaké ty nové návštěvníky, prostě – co si budeme povídat. Menu v Facebooku by mělo vypadat poměrně zajímavě, vývojáři by následně mohli rovnou zavést objednávání rovnou ze seznamu, které se v tomto případě nabízí.

Jak mohu na stránku přidat menu?

Pokud jste jako kategorii stránky vybrali Restaurace/kavárna, můžete na stránku přidat své menu.

  1. Klikněte v horní části stránky na možnost Upravit stránku.
  2. Vyberte položku Aktualizovat informace o stránce.
  3. Klikněte na Menu a nahrajte soubor PDF s vaším menu.
  4. Klikněte na možnost Uložit změny.

Nápověda Facebooku

Zdroj: wearesocialmedia, Miroslav Pavelek, Miroslav Varga

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru