Facebook: Restaurace už můžou dávat na své stránky i menu

Facebook: Restaurace už můžou dávat na své stránky i menu

Facebook přišel na nápad s další zajímavou funkcí, která v podstatě výrazně pomůže barům, kavárnám, restaurací a dalším podnikům. Přidává proto možnost, aby si i oni mohli na svoji facebookovou stránku přidat svůj vlastní jídelní lístek. Jak?Je to poměrně jednoduché, stačí menu mít ve formátu .pdf a nahrát ho na stránku. Facebook tím reaguje na velkou popularitu Yelpu, který v České republice není až natolik rozšířený.

Facebook přidává další funkci, tentokrát určenou pro restaurace, které chtějí mít vyspělou komunikaci mezi zákazníkem a nimi prostřednictvím sociálních sítí. Facebook proto reaguje na poměrně dobrou pověst Yelpu, což je poměrně kvalitní webová stránka, která shromažďuje velké množství informací o různých podnicích a obchodech. Návštěvník se zde dozví například kvalitu restaurace a jejich jídel, jídelníček, hodnocení, atp.

Zatím je tato služba dostupná pouze v USA a v Kanadě. Pro zbytek světa zatím není známo přesné datum, ale dá se očekávat, že to bude již relativně brzy. Jedná se totiž o vskutku užitečnou službu.

I nyní můžou restaurace zveřejnit svůj jídelníček – například pomocí .pdf nebo pomocí fotky na svém profilu. Nicméně díky této novince to bude mnohem přehlednější. Navíc to je možná předzvěst k dalším novinkám na Facebooku.

20140523201154000000_6_960

My zůstáváme u toho jídelníčku, který je nyní možný nahrát i na facebookovou stránku jednoduše ve formátu .PDF.

Facebook tak chce pomoci restauracím. Dále také potřebuje nějaké ty nové návštěvníky, prostě – co si budeme povídat. Menu v Facebooku by mělo vypadat poměrně zajímavě, vývojáři by následně mohli rovnou zavést objednávání rovnou ze seznamu, které se v tomto případě nabízí.

Jak mohu na stránku přidat menu?

Pokud jste jako kategorii stránky vybrali Restaurace/kavárna, můžete na stránku přidat své menu.

  1. Klikněte v horní části stránky na možnost Upravit stránku.
  2. Vyberte položku Aktualizovat informace o stránce.
  3. Klikněte na Menu a nahrajte soubor PDF s vaším menu.
  4. Klikněte na možnost Uložit změny.

Nápověda Facebooku

Zdroj: wearesocialmedia, Miroslav Pavelek, Miroslav Varga

Vybírá jen ta nejlepší témata a snaží se psát tak, aby to lidi bavilo. Nezastavuje se před ničím, na rozhovory bere suprové lidi. Řídí se heslem "Per aspera ad astra", tedy "Přes překážky ke hvězdám".

Komentáře

Nahoru