Facebook? Už ne jen normální stránky, ale i komunitní!

Facebook? Už ne jen normální stránky, ale i komunitní!

Služby Facebooku se rozrůstají. Facebook sám o sobě je zaplaven různými stránkami a skupinami, které může založit dnes již skutečně každý. Vznikají tedy naprosto zbytečné stránky z nulovým cílem a s žádným využitím. Facebook se krom jiné i tento problém rozhodl vyřešit a proto vytvořil novou službu zvanou Community Page. O čem je a jaké je její zaměření a jak ji můžeme využít si povíme v tomto článku, kde Vám ji předvedeme. Již ne jen obyčejné stránky, ale teď už i ty nové, komunitní stránky.

Jistě znáte ten pocit, kdy se Vám na zdi objeví stránka s názvem, se kterým souhlasíte. Například souhlasíte s tím, že ne každý, kdo je na ICQ offline, je skutečně offline a podobně. Tyto stránky vznikají stále dokola, o duplicitách nemluvě. Význam stránek však měl být zcela jiný. Měly být určeny k propagaci firem a ne k vyjadřování svých názorů široké veřejnosti Facebook komunity. V konečném důsledku byl vlastně degradován jejich účel a smysl.

Facebook se to rozhodl vyřešit vytvořením již zmíněné nové služby Community pages (komunitní stránky). Tu může vytvořit skutečně každý a může skrze ní vyjádřit svůj názor, módní styl a podobně. Oficiální stránky se však na rozdíl od klasických stránek liší ve způsobu jejich založení. Založit je totiž může jen osoba pověřená danou firmou, či osobností. Právě pro ty je totiž tato služba určena.

Komunitní stránky tedy budou určeny pro veřejnost (komunitu). Za to oficiální stránky již například pro firmu, osobnost a podobně.

Někomu se to zdá jako zbytečné a nic neříkající, není to však pravda. Doposud například některé stránky byly mazány. Byly zbytečné, duplicitní, s nulovým významem. Teď tomu však nebude a skutečně můžete založit stránku „Sluníčko je žluté“ a nebát se smazání.

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru