Facebook začal nabízet bezplatnou antivirovou ochranu

Dnešním dnem si mohou uživatelé této sociální sítě nahrát antivirové programy společností jako jsou – Avast!, AVG, Avira, Kaspersky, Panda, Total Defens a Webroot. Zároveň je možné doplnit svoji mobilní a internetovou bezpečnost o existující ochranu od společností Microsoft, McAfee, Norton, TrendMicro a Sophos, které také nabízejí přílohy pro mobilní zařízení.

Před 6 měsíci začal Facebook chránit svoje uživatele od škodlivých URL adres, spamu, phishingu a virů neustálým skenováním stránek. Facebook poskytl možnost přes AV Marketplace využít 6 měsíční licence ke stažení plných verzí antivirových program bezplatně. Od této doby AV Marketplace navštívilo přes 30 milionů uživatelů.

Facebook dal k dispozici email phish@fb.com, kde mohou uživatelé nahlásit phishing. V červenci Facebook vytvořil ochranu proti malwaru. Pro smartphony a tablety s operačním systémem Google Android jsou k dispozici 2 antiviry – McAfee Mobile Security a Norton Mobile Security Lite.

Minulý rok se stalo obětí různých útoků 25 % američanů, kteří obdrželi oznámení přes svoje obchodní záležitosti, od poskytovatelů služeb nebo organizací, že jejich osobní informace jako hesla nebo čísla kreditních karet byla odcizena. Za poslední měsíce došlo k útokům na identitu a chráněná data přes LinkedIn, eHarmony, Last.fm a Dropbox.

Zdroj: Mashable

Komentáře

Nahoru