Facebooková hádka: Je to invalida nebo není?

Myslíte, že invalidé nemohou být bohatí? Proč by nemohli? Ale to, zda mohou jezdit ve Ferrari je opravdu sporné. Jako invalidu si většina z nás představí někoho na vozíčku. A někdo takový by se do Ferrari s malým kufrem skládal opravdu těžko. Ale co když jsou to jen naše představy a skutečnost je jiná?

Na Facebooku Forbes Česko se totiž včera objevila sporná fotografie. Ono by na ní nebylo nic zvláštního, možná byste si toho, o co jde, ani nevšimli. Jenže Forbes k ní napsal opravdu trefný komentář:

„Česko je bohatá země, kde i invalidé jezdí Ferrari… #chudak #parking
PS: Pravděpodobnost, že má majitel auta vážné problémy se zdravím, není velká, ale není vyloučená. Z dalších vámi přiložených fotografií vyplývá, že tam žádná značka invalida za oknem auta není..
Nejsme závistiví, jen nás štvou arogantní pytlici….tohle slovo snad sedi, to predchozi na k bylo asi vazne zbytecne a za něj se omlouvame“

ferrari

Jo. Ona totiž původní verze vypadala takhle (všimněte si slova na K):

forbes-ferrari

Na jaké straně stojíte vy?

Jenže tedy co? Jde vážně o invalidu, který na místě stojí oprávněně? Bylo by totiž dost nefér říct, že invalidé jsou vždycky chudí. Ale když ono to fakt vypadá, že jde o „nějakého pražského nadutce“, jak to vyjádřil Richard Zima v jednom z komentářů.

Byl to invalida?

Někdo viděl Ferrari na místě pro zdravotně postižené a hned vyhodnotil, že jeho řidič je k****. Ani se nepodíval, zda má za sklem cedulku informující o invaliditě. Tohle odsouzení proběhlo tak rychle z důvodu auta. Kdyby tam stála stará Felicie, nikdo by ani nemrkl.

ferrari-zepredu

Jenže… Tohle je podle SPZ to stejné Ferrari. A žádnou cedulku pro invalidy za sklem nemá.

Je tu pár možností, že to invalida skutečně byl. Ono totiž parkování pro zdravotně postižené není určené jen lidem na vozíčku, přestože to tak většina z nás předpokládá. Může být i pro lidi, kteří mají jen berli, nebo kteří vlastně nemají ani tu berli. Navíc auto nemusí patřit invalidovi. Třeba nemá vlastní auto a majitel Ferrari ho vozí, kam potřebuje.

Byl to pražský nadutec?

Majitel takového Ferrari si může říct, že on tady přece parkovat smí. Jasně, je to dost namyšlené, ale občas to tak prostě chodí. Nebo třeba jen nechce, aby mu jeho luxusního miláčka někdo odřel, tak zaparkuje na tomhle VIP místě. Oni to tak majitelé dražších aut občas dělají. V komentářích se objevilo několik fotek podobných případů.

podobny-pripad

Samozřejmě se spekuluje, že je to celé jen o závisti. Nějaký redaktor Forbes prý závidí krásné červené Ferrari, tak se snaží jeho majitele označit za k*****. Jsou to předsudky, že všichni bohatí se vždycky musí chovat jako nadutci.

Nebo co myslíte?

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru