Dnes vyšlo 2 článků

Falešný web nabízí volné vstupenky na koncert Rolling Stones

Jste fanouškem Rolling Stones? Pokud ano, měli byste zpozornět. Mohlo by se vám stát, že budete celí šťastní z lístků na jejich koncert, ale zbytečně. Objevují se totiž falešné facebookové stránky a weby, které vám vstupenky nabízí jako reklamní dárek úplně zdarma.

Upozornili na to na blogu ESETU. Prý to prvně začalo příspěvkem na Facebooku:

„Rolling Stones 14 On Fire vstupenky zdarma. Získejte volnou vstupenku a podívejte se na Rolling Stones živě ve vaší zemi!“ láká příspěvek.

facebook-stones

Zprávy obsahují odkazy směřující na webové stránky rollingstones2014tickets.com. Jenže tenhle web nemá nic společného s kapelou. Je mu jen podobný. Doménu si zaregistrovali nějací podvodníci, kteří doufali, že nachytají uživatele.

Když uživatelé navštíví web rollingstones2014tickets.com, musí stránku sdílet, aby mohli pokračovat. Tím si podvodníci zajistí, že na jejich webu skončí mnoho lidí. Zapracují totiž vztahy. Když uživatelé uvidí příspěvek na zdi svých přátel, budou mu důvěřovat mnohem více. A navíc je tu ještě jedna důležitá skutečnost.

„Chcete-li získat volnou vstupenku na světové turné, musíte přes svůj osobní kód nasbírat minimálně 10 uživatelů, kteří na něj kliknou,“ nabádá vás zpráva na webu. „Až systém detekuje minimálně 10 kliknutí, získáte přístup k uzamčenému obsahu, kde dostanete možnost vyžádat si svou volnou vstupenku.“

Jenže jak už zřejmě tušíte, bez ohledu na počet kliknutí nikdo žádné vstupenky nedostal. Podvodníci si prostě zaregistrovali oficiálně vypadající doménu a ukradli pár grafických prvků z oficiálních Rolling Stone stránek.

Pokud tedy narazíte na web nebo facebookový příspěvek, který vám bude nabízet vstupenky zdarma, nevěřte jim. Samozřejmě pokud nesouvisí přímo s oficiálními stránkami nebo ověřeným účtem na sociální síti. V tomto případě ale ani na oficiálním webu kapely ani na oficiální facebookové stránce zmínka o volných vstupenkách není. Takže jde jasně vidět, že je to podvod.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru