Farmaceutická společnost MSD otevře nové inovační IT centrum v Praze. Bude to stát více než jednu miliardu

Farmaceutická společnost MSD otevře nové inovační IT centrum v Praze. Bude to stát více než jednu miliardu

Významná farmaceutická společnost MSD bude otevírat v Praze nové inovační IT centrum. Bude se soustředit na vývoj nejrůznějších aplikací, přijme až 200 nových zaměstnanců, a hlavně investuje poměrně velký balík peněz – to jsou současné záměry této firmy.

Praha se stane dalším hostitelem významné globální firmy, která chce právě v této lokaci otevřít své globální inovační IT centrum. Řeč je o populární farmaceutické společnosti MSD, chcete-li – Merck Sharp & Dohme, která zároveň se zajímavým záměrem oznámila, že ještě během tohoto roku přijme sto nových zaměstnancům právě pro účely nového zmiňovaného centra. V průběhu příštího roku firma předpokládá, uvedení centra do plného provozu, což by mohlo mít za následek – hledání dalších sto pracovních míst.  

Vzdělávací programy pro ty nejlepší

„Z řady dalších zvažovaných lokalit byla Praha vybrána pro vybudování globálního IT centra především z důvodu dostupnosti lidských zdrojů v oblasti IT a dobře fungujícímu systému vzdělávání, které tyto odborníky vychovává,“ oznámila společnost v tiskové zprávě. Dále ředitel nového globálního IT centra započal spolupráci s vedením univerzit, aby zkompletovali přípravu specializovaných vzdělávacích programů pro podchycení vážně nadaných a talentovaných studentů.

A k čemu vlastně?

A k čemu vlastně bude nové centrum v Praze? Hlavním významem bude jakási služba všem pobočkám a divizím MSD ve 140 zemích, kde na trhu léků tato firma působí. Pracovníci se zde budou zabývat především matematickými modely, byznys analýzami a využitím mobilních technologií. Další inovací bude převedení vývoje podnikových aplikací, které budou sloužit na řízení prodeje, výroby, ekonomiky, výzkumu, projektového a manažerského řízení, společnosti… Centrum dle společnosti bude zajišťovat podporu klíčových aplikací firemní infrastruktury.

Miliarda korun

MSD dle dostupných informací hodlá v následujících třech letech investovat do pražského centra více než jednu miliardu korun.

Vybírá jen ta nejlepší témata a snaží se psát tak, aby to lidi bavilo. Nezastavuje se před ničím, na rozhovory bere suprové lidi. Řídí se heslem "Per aspera ad astra", tedy "Přes překážky ke hvězdám".

Komentáře

Nahoru