Fast-foody žijí zřejmě jenom na dobře vypadající reklamě…

Asi každého jednou napadlo, proč jídlo na obrázku vypadá lépe než ve skutečnosti. my pro vás máme zajímavý seznam a vlastně i takový „výběr“ toho nejlepšího, jak se reklama neschoduje s výsledkem, který dostaneme v krabičce nebo na tácku. 

Asi základním zákonem dobré a lákavé reklamy je „dobře vypadat“. Co jiného může přilákat zákazníka než plakát s dobře vypadajícím hamburgerem, který slibuje přímo božskou chuť, pochutnání a to vše jenom pár metrů od vás. Kdo by odolal? 

Avšak v okamžiku, kdy dostane jídlo před sebe, možná ho dokonce i chuť přejde… Nabízí se otázka, jak hodně je společné jídlo v reklamě a ve skutečnosti? Podívejte se tedy na menší srovnání jídla na fast-foodových reklamách a ve skutečnosti. Pokud i vy jste se někdy setkali s podobnými případy, neváhejte a zanechte nám dole pod článkem váš (životní) příběh…

Donald Angus Deluxe

Byl by hřích nezačít u jedničky na trhu – McDonaldem. Ano, pokud je mezi vámi milovník McDonaldů a hamburgerů. Musím ho zklamat, ani McDonald není svatý, neboť je docela pozoruhodné, že velikost hamburgeru se neschoduje s vyráběnou krabičkou…

food-comparisons

Big Mac

Asi polovina zákazníků u „mekáče“ neodolá a dá si Big Mac. Abych pravdu řekl, tak při pohledu na pravou část obrázku se mi zrovna dobře nedělá. A otázka, kde je ten salát?

food-comparisons6

Big N‘ Tasty

Možná  váš miláček, ale musím vás zklamat, i tato „odrůda“ hamburgeru je v tomto seznamu, ale abych pravdu řekl, tak se realita i trošičku podobá, což je značný úspěch.

food-comparisons7 

Taco Bell

Kritice se nevyhnul ani řetězec Taco Bell (v ČR se nevyskytují; pokud chcete zkusit taco, můžete zajít do nějaké mexické restaurace).

food-comparisons2

Jack In The Box

Další řetězec nabízející mexické jídlo. Tentokrát je rozdíl více než viditelný. V levé polovině obrázku chutný a dobře vypadající Tacos a v té pravé… odporně vypadající poloviční placka.

food-comparisons3

Burger King – Whopper

Burger King Whopper v tomto testu v žádném případě neprošel. Omlouvám se výrobci, ale to se trošku vymyká realitě. A výroba? Možná přejetí tankem a odstranění všeho, co by tomu bylo vzdáleně podobné…

food-comparisons4

Whopper Junior

U tohoto stačí dodat bez komentáře. Myslel jsem, že se o Burger Kingu tvrdí „nejlepší na trhu“, ale promiňte… placku několikrát přejetou parním válcem bych si vážně nedal…

food-comparisons5

 

Před nedávnou dobou řetězec McDonald spustil kampaň „Na rovinu“, kde se zákazníci zmiňovaného fast-foodu mohou ptát na různé otázky. Protože mezi velkým množstvím se otázka „Proč vypadají produkty na obrázcích lépe?“, tak se McDonald rozhodl vytvořit video, které vše odůvodňuje. A proč tedy? O hamburger se v prodejně starají kuchaři a prodavači. Ve studiu fotografové, stylisté, foodstylisté a především tedy Photoshop.

Vybírá jen ta nejlepší témata a snaží se psát tak, aby to lidi bavilo. Nezastavuje se před ničím, na rozhovory bere suprové lidi. Řídí se heslem "Per aspera ad astra", tedy "Přes překážky ke hvězdám".

Komentáře

Nahoru