Firefox 4 dostane rychlejší javascript, jmenuje se JägerMonkey

Firefox 4 dostane rychlejší javascript, jmenuje se JägerMonkey

Velmi blahou zprávu dostanou všichni příznivci prohlížeče od Mozilly. Nová čtyřka, které vyšlo již několik beta verzí, se brzy dočká rychlejšího javascriptu. Ten se jmenuje JägerMonkey a je rozšířením starého javascriptového enginu, který Firefox využíval a pomalu se dostává do nové verze Firefoxu 4.0.

Postupné zrychlování vykonávání JavaScriptu můžete sledovat na webu Are we fast yet?. Zde máte rovněž možnost shlédnout grafy s výsledky JavaScriptových testů SunSpider a v8bench.

Tyto testy se spouští na příkazové řádce na Macu, proto je v grafech nedostupný Internet Explorer a Opera. Co se týče Firefoxu 4.0, tak je v grafech podstatná položka „moz JM+TM“ představující to, co se ve Firefoxu 4.0 objeví. Zatím se však nejedná o konečnou finální podobu, jelikož práce na integraci JägerMonkey zatím začínají. Brzy se tedy dočkáme lepších čísel.

Zdroj: Mozilla.cz

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru