Dnes vyšlo 1 článků

Firefox konečně internetovým králem, padl i Internet Explorer

Firefox konečně internetovým králem, padl i Internet Explorer

Každý, kdo na toto dříve jen pomyslel, byl málem označován za hlupáka. Dnes je však nemyslitelné faktem a prohlížeč od Mozilly konečně vévodí evropskému internetu. Povedlo se mu porazit dosavadního vítěze pomyslného boje o podíl na trhu mezi prohlížeči, Internet Explorer od Microsoftu.

Tuto zprávu vydala jako první společnost StatCounter, která Firefox korunovala na internetového krále. Usoudila tak na základně jeho dominantnímu podílu na trhu, kdy uspěl s 38,11%. Jeho konkurent, v žebříčku druhý prohlížeč, se může pochlubit „pouze“ 37,52%.

Aodhan Cullen, výkonný ředitel StatCounteru, celou věc hodnotí tak, že Firefox sice nezaznamenal žádný enormní nárůst svých uživatelů, ale dokázal si je udržet. Například Google Chrome pouze přebíral uživatele Internet Exploreru a tak jej oslaboval. Relativně mladý prohlížeč však nebyl jediným důvodem ztráty prvenství Internet Exploreru. Za propadem stálo i rozhodnutí Evropské komise ze začátku loňského roku, kde přinutila Microsoft ve svých Windows nabízet možnost instalace více prohlížečů, kde kromě Internet Exploreru nechybí ani Firefox, Opera a Google Chrome.

Stále větší a větší nárůst můžeme sledovat i Google Chrome, který se momentálně pohybuje na 14,25%, ale stoupá. Opera se drží po boku Safari, má 4,57%, přičemž Safari  4,62%. Více prozradí graf společnosti StatCounter.

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru