Firmě Apple se nepodařilo v USA zakázat prodej Samsung Galaxy

Firmě Apple se nepodařilo v USA zakázat prodej Samsung Galaxy

Společnosti Apple se v její rodné krajině nepodařilo získat předběžné opatření, které by zakazovalo prodej produktů Samsung Galaxy na území USA. V Německu a Holandsku se soudní spory firmě Apple vydařili a zvítězila.

Soudkyně okresního soudu v San Jose v pátek rozhodla, že žádost Applu o vydání předběžného opatření nevyhovuje. Apple v USA zažaloval Samsung za porušení třech patentů, které se týkaly designu a jednoho softwarového patentu spolu se čtyřmi produkty – Galaxy Tab a smartphony Galaxy. Podle soudkyně společnost Apple neprokázala, že vydání předběžného opatření způsobí firmě nenapravitelnou škodu. Tento argument je podmínkou pro udělení opatření.

Společnost Apple zaútočila na Samsung takovouto soudní cestou v 10 státech. Ve třech státech se již Applu podařilo dosáhnout předběžného opatření zakazující Samsungu do vynesení finálního rozsudku prodávat některé své mobilní produkty.

Aktuální rozhodnutí soudkyně tak ještě neznamená, že Apple nemůže vyhrát celý spor. O tomto sporu ještě mnoho uslyšíme.

Zdroj: agentura Reuters

Redaktor je studentem všeobecného gymnázia v Prachaticích a věnuje se především vývoji webových stránek a copywritingu. Začínal zde jako redaktor rychlých zpráv a u toho zůstal až do dnes. Začátkem března se stal šéfredaktorem Objevit.cz.

Komentáře

Nahoru