Focení selfie, ale i jiných fotek? V budoucnu vám s tím pomohou drony

Drony mají obrovské využití. V poslední době se například hodně mluví o rozesílání zásilek, Amazon plánuje drony s rychlostí až 80km za hodinu. A co my obyčejní uživatelé? My budeme moci pomocí dronů z MIT lépe fotit.

Ne, zatím se nejedná o to, že by droni fotili za vás. Nicméně i tak vám budou moci velmi pomoci. Vědci z  Massachusettského technologicko institutu (MIT) totiž navrhli „flotilu“ dronů, kteří budou automaticky nasvěcovat prostředí.

První prototyp budeme moci vidět již v srpnu, kdy se tato technologie představí na mezinárodním sympoziu o výpočetní technice. Fotograf si bude moci nastavit, jak velký prostor chce na fotografii nastavit a podle toho se droni sami postaví na správné pozice.

Za chvíli asi budou úplně všude

Za chvíli asi budou úplně všude

A dokonce když se poté pohne předmět nebo osoba, tak se tomu okamžitě drony přizpůsobí. A jeden z designéru, Manorah Srikanth, připomíná, že se drony nemusí přizpůsobovat jenom foceným objektům, ale i samotnému fotografovi.

Drony budou 20x za sekundu fotit aktuální prostředí, které bude počítač vyhodnocovat a podle toho přizpůsobí polohu dronů.Tato nová technologie by mohla ulehčit práci nejenom profesionálním fotografům, ale i nám obyčejným uživatelům. Teda pokud na ty drony budeme mít.

 Zdroj: techcrunch.com, mit.edu

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru