Formátujeme chatové zprávy na Facebooku

Formátujeme chatové zprávy na Facebooku

Chatování na Facebooku se pomalu mění v náhradu známého ICQ a mnoho lidí již své ajsíkjů zrušilo. Kromě získání dalšího času, tedy zbavení se strašného časožrouta, jakým ICQ je, můžete získat i další výhody. Jednou z nich je například možnost lehkého formátování textu v chat zprávách. Pojďme se na to podívat a naučme se odesílat zprávy s tučným nebo například podtrženým textem našim přátelům na druhé straně našeho chatovacího duelu.

Chat Facebooku nepodporuje HTML ani například známé BBCode. Nýbrž svoje vlastní znaky. Díky těm není problém formátovat textové zprávy na chatu. Bohužel ve statusech tato možnost povolena není, stejně jako smajlíci a mnoho dalšího.

Jak na to ale?

Chcete-li napsat něco tučně, vyzkoušejte jednoduše *váš text*. Následně odešlete a text se skutečně změní z klasického neformátovaného textu na text tučný. I přesto, že možností existuje málo, je přeci jen ještě jedna a tou je text podtržený. Ten vytvoříte pomocí značek _váš text_ a odešlete. Text se změní v podtržený. Obě možnosti můžete lehce kombinovat a to takto _*váš text*_, kdy text bude tučný a podtržený zároveň.

Nezapomeňte svoje chat zprávy doplnit například o smajlíky, jako jsou tito:


Ukázka smajlíků pro chat na Facebooku a pod nimi jejich kódy.

Více o smajlíkách na Facebooku se dozvíte zde.

Štítky:

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru