Fyzická klávesnice pro tablet, která zmizí

Společnost Tactus Technology vytvořila nový druh klávesnice, která ve formě fyzických kláves vystoupí z dotykového displeje. Avšak jen tehdy, když ji potřebujeme. V opačném případě „zmizí“ a povrch displeje bude opět plochý.

Pomocí zmíněné technologie by psaní na tabletech či podobných zařízeních stalo pohodlnější při zachování kompaktnosti. Na zprávu upozornil CNET News.

Technologie funguje na bázi kanálků, které jsou zabudovány do panelu displeje. Ty jsou naplněné netoxickou tekutinou. Zvýšením tlaku v kanálcích se tekutina vytlačuje na povrch panelu a vytváří konkrétní klávesy. Podle Tactusu by měl být tlak regulovatelný, čím by si uživatel nastavil tvrdost kláves. Společnost již má i funkční prototyp, ale stále pracují na vylepšování technologie.

Při současné verzi provází objevení kláves slyšitelný zvuk, ale finální verze by už měla být nehlučná. Momentálně je také technologie limitovaná jen na jednu polohu, nefunguje současně v módě na výšku a šířku. Vizí tvůrců je však vytvoření plně dynamického povrchu, při kterém bude možné i zvětšování nebo zmenšování tlačítek. Tactus chce začít s produkcí koncem roku 2013 nebo začátkem roku 2014.

Komentáře

Nahoru