Google bojuje proti falešným zprávám pomocí „fact check“ tagů

Koncem minulého týdne společnost Google oznámila, že k některým výsledkům vyhledávání bude přidávat tagy „fact check“, které poukazují na důvěryhodnost publikovaných zpráv. Již v minulém roce údajně byla tato funkcionalita testována v USA a ve Velké Británii. Nyní by se označování zpráv těmito tagy mělo rozšířit na všechny jazykové mutace včetně češtiny.

google check

Google se rozhodl bojovat proti falešným zprávám speciálními „fact-check“ tagy, které uživatele informují o pravdivosti publikovaného obsahu včetně informace, kdo ho zkontroloval. Již v říjnu minulého roku byla tato funkcionalita testována v USA a Ve Velké Británii. Nyní má být dostupná pro všechny jazykové mutace včetně češtiny. Nicméně, při vyhledávání informací u nás zatím na žádné označení nenarazíte. Pravdivost jednotlivých informací musí totiž provozovatel webu označit speciálními tagy a naše média tuto možnost zatím nezačala využívat.

zdroj/foto: cnet.com, foto: pixabay.com

Zajímá se o Internet, optimalizaci webů a nové trendy v oblasti IT. Má ráda cestování, Skotsko, dobrou hudbu a své Donské sphynxe, kteří jí při psaní často dělají společnost. Stále hledá nové výzvy a každý den se probouzí s úsměvem, protože vždy může být líp, ale i hůř. Ráda Vám zprostředkuje informace, které Vás budou zajímat a bavit.

Komentáře

Nahoru