Dnes vyšlo 1 článků

Google Chrome 18 je nejvíce používaným prohlížečem na světě

Společnost Pingdom oznámila, že prohlížeč Google Chrome 18 je nejpopulárnějším nástrojem na internetu. Na globálním trhu má Chrome 18 podíl 25,6 %, Firefox 11 má 15,8 % a Internet Explorer 9 a 8 získal 15,7 % trhu.  

Severní Amerika používá nejvíce Internet Exporer 9. Podíl tohoto prohlížeče je 21,2 %, těsně za ním je Google Chrome 18 s podílem od 18 do 20,2 %. Pokud se vezmou do úvahy všechny verze prohlížečů, pak Internet Explorer je nejrozšířenějším ze všech. Google Chrome zaujímá druhé a Firefox třetí místo.

Původně Google pracoval a pomáhal dotvářet prohlížeč Firefox. Až v roce 2006 padlo rozhodnutí vytvořit prohlížeč vlastní, který by odrážel zájmy a kopíroval vývoj aplikací Google. Podnikání Google závisí na rychlosti a dostupnosti webového přístupu k vyhledávání, reklamě a k aplikacím. Prohlížeč Chrome lépe pracuje s mnoha aplikacemi optimalizovanými pro služby Google. Chrome je založen na práci s platformou Android a přidáváním jednotlivých aplikací do populárních operačních systémů.

Zdroj:Yahoo News

Komentáře

Nahoru