Google Drive: Nový a chytřejší design, v kterém se vyznáte

Kalifornská společnost z Mountain View již nasazuje nový design oblíbeného cloudového úložiště Google Drive, který mi by se měl více zaměřit na kompaktnější používání různých aplikací.

Chcete mít nový vzhled již dnes? Pokud ano, návod je celkem jednoduchý. Stačí, když v pravém rohu Drive (to malé šedé ozubené kolečno) zvolíte volbu „Vyzkoušet nový Drive“. Následně by se vám mělo ukázat vyskakovací okno, které vás podrobně seznámí s novým vzhledem oblíbeného úložiště. Pokud tak neuděláte, stejně vám Google za několik týdnů změní vzhled sám.

A co je v novém designu nového? Google zobrazuje většinu věcí v náhledech. Je to sice efektivní, ale v praxi k ničemu. Malá a drobná písmenka z dokumentů třeba vůbec nepřečtete. Vývojáři také mohli zapracovat na zobrazování celého názvu souborů, což takřka vždycky může působit problém, když máte třeba několik stejných a delších názvů lišících se jenom v koncovce. 

google-docs-new-homepage-new-menu-500x251

Nový vzhled se bohužel týká hlavní strany, která již konečně začíná vypadat jako aplikace, ale nic extra zvláštního se nekoná. Hold se budeme muset překvapit, co pro nás v budoucnu Google vymyslí…

Zdroj: www.justit.cz

Vybírá jen ta nejlepší témata a snaží se psát tak, aby to lidi bavilo. Nezastavuje se před ničím, na rozhovory bere suprové lidi. Řídí se heslem "Per aspera ad astra", tedy "Přes překážky ke hvězdám".

Komentáře

Nahoru