Dnes vyšlo 1 článků

Google Glass v restauracích? Průser!

Google Glass v restauracích? Průser!

Google Glass se již pomalu začíná dostávat mezi obyčejné lidi. A to má mnoho výhod i nevýhod. A nyní se na povrch dostává jeden z největších problémů – soukromí. Přes Google Glass lze totiž volně natáčet okolí. Aniž by si toho ostatní všimli.

Všechno to začalo v dubnu, kdy uživatelka Google Glass Katy Kasmai byla požádaná, aby si sundala Google Glass v restauraci Feast v New Yorku. Místo toho, aby s tím souhlasila, tak se rozhodla z restaurace odejít. A brzy po tomto incidentu ohodnotila restauraci jednou  hvězdičkou:

Nebyla jsem v neděli odpoledne obsloužena kvůli nošení Google Glass.

A aby toho nebylo málo, tak na svůj Google Plus účet, kde má více než 3 000 sledujících, dala tento status:

Poprvé jsem v restauraci Feast v #NewYorku byla požádaná, abych si sundala Google Glass, protože ostatní zákazníci se báli o své soukromí. Google Glass mám již rok, a toto se mi stalo poprvé.

A poté následovaly další nenávistné recenze na danou restauraci kvůli jejich Google Glass politice.

glass_recenze_restaurace

Celkové hodnocení restaurace kvůli tomu kleslo.

Kasmai patři mezi organizátory uživatelské skupiny Google Glass v New Yorku, takže její podpora byla pravděpodobně zapříčiněna jejími vazbami na Google Glass komunitu. Existuje obrovské množství zážitků týkajících se Google Glass na veřejnosti, ať už pozitivních nebo negativních.

Nicméně málokdy jsou tyto diskuze tak hluboce zaměřené proti podnikům, kde je použití Google Glass zakázané. A má to i své následky. Manažer restaurace Feast se k tomu vyjádřil slovy:

Pokud vám jako první při vyhledávání restaurace Feast vyběhne hodnocení 3.1/5, tak to nás může velmi poškodit. Máte totiž 13 lidí, což je asi tak polovina všech recenzí, kteří nikdy nebyli v naši restauraci, dokonce nebyli ani v New yorku a dávají vám recenze s jednou hvězdičkou. Je to nebezpečné, a vlastně to porušuje podmínky Googlu.

Několik týdnů po těchto prvotních recenzí se tento incident dostal na Twitter, kde si Kasmai a restaurace vyměnily pár zpráv:

 

Restaurace Feast se obhajuje tím, že zákaz Google Glass bylo přáním zákazníků a ne nějakým hloupým stanoviskem restaurace. Ale zajímavostí je, že tato kritika není jednostranná. Objevili se už i totiž komentáře, které tuto restauraci vychvalují právě díky tomuto zákazu.

Například na Yelpu si stále drží hodnocení přes 4 hvězdičky a ve zdejších recenzích spíše podporují zákaz Google Glass. Bude zajímavé sledovat, jak se pomalu bude Google Glass dostávat mezi lidi.

Jedno je ale jisté. Problémů bude více a více.
zdroj:  mashable.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru