Google investoval do autobusu pro bezdomovce

Je pravda, že bezdomovci většinou autobusem nejezdí. Ale tohle je něco úplně jiného. Tenhle autobus byl vytvořen právě proto, aby v San Franciscu pomáhal nejvíce potřebným.

Nezisková organizace Lava Mae ze San Francisca zrovna představila zkušební verzi autobusu, který poskytuje sprchu pro lidi bez domova. Pokud se ujme, měl by být neustále vytížený, protože v San Franciscu žije asi 6400 lidí bezdomovců.

Doniece Sandoval, zakladatelka Lava Mae, vysvětluje, že taková mobilní sprcha je důležitá pro lidská práva a že by mnoha bezdomovcům mohla dát naději vyhrabat se z toho nejhoršího.

„Žijete na ulici, jste špinaví a snažíte se zlepšit své špatné podmínky. Nemůžete jít na pracovní pohovor, nemůžete žádat o bydlení a jste naprosto vzdálení od lidstva,“ vysvětluje Sandoval.

Pokud jste aspoň umytí, je život hned jednodušší. Lidé s vámi lépe jednají, když ve vašem okolí není cítit zápach.

lava-mae

Lava Mae v překladu znamená „Umyj mě“

Google přispěl na dobrou věc

Celý projekt by možná ale nemohl vzniknout bez pomoci Googlu, který mu věnoval 100 000 dolarů (zhruba 2 miliony Kč). Organizace za 75 000 dolarů koupila starý autobus a díky penězům z Googlu v něm vybudovala dvě koupelny s teplou sprchou, zásobou šamponů, mýdla a ručníků.

homeless-shower

Nápad se ve světě líbí.

Všechno tohle bylo možné díky Google projektu Impact Challenge. Tenhle program dává neziskovým organizacím s dobrými nápady granty až do výše $500 000. O tom, kdo peníze získá, se rozhoduje veřejným hlasováním.

Zdroje: Mashable, Washington Post

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru