Google chce investovat miliardu dolarů do SpaceX

Do popředí se dostává společnost SpaceX vedená vizionářem Elonem Muskem, který věří v kolonializaci Marsu a plánuje řadu perspektivních projektů. Jeden z nich si klade za cíl pokrýt celý svět internetovým signálem prostřednictvím mikrosatelitů. Projekt se samozřejmě zamlouvá Googlu, který chce investovat jednu miliardu. 

V posledních několika týdnech se do popředí velkých magazínů dostává jméno výkonného ředitele společnosti SpaceX. Společnost vede totiž Elon Musk, který spouští řadu zajímavých projektů. Dokonce si dal za cíl i kolonizaci Marsu, o čemž se již několik desítek let pouze abstraktně hovoří. Nyní se však mluví jen o jednom – o pokrytí celého světa internetovou sítí prostřednictvím mikrosatelitů. Musk si totiž představuje, že by tento „vesmírný internet“ mohl sahat až k Marsu a vyjádřil se jasně, že na realizaci tohoto poměrně náročného projektu bude potřebovat přes deset miliard dolarů.

Jedna miliarda pro SpaceX

Tato idea se samozřejmě zalíbila internetovému velikánu z Mountain View. Google chce totiž investovat do společnosti SpaceX miliardu dolarů. Rozšířit internet je totiž primárním úkolem všech větších firem, o tuto problematiku se zajímá nejen Google, ale i ostatní jako například sociální síť Facebook. 

Google dokonce spustil i vlastní projekt s létajícími balóny Loon.

Inspirováno: StartItUp. Venturebeat

Vybírá jen ta nejlepší témata a snaží se psát tak, aby to lidi bavilo. Nezastavuje se před ničím, na rozhovory bere suprové lidi. Řídí se heslem "Per aspera ad astra", tedy "Přes překážky ke hvězdám".

Komentáře

Nahoru