Dnes vyšlo 1 článků

Google přejmenoval balíček pro podnikatele, nyní se jmenuje „Google for Work“

Google přejmenoval balíček pro podnikatele, nyní se jmenuje „Google for Work“

Společnost Google opět vylepšovala názvy svých služeb. Tentokrát došlo k přejmenování bývalé služby „enterprise“. Tento balíček pro mladé podnikatele a firmy se dle příspěvku na oficiálním googlovském blogu jmenuje jednuduše – „Google for Work“. No uvidíme, zda tato změna přitáhne nové klienty.

Ach ty názvy, pokud nejsou moc složité, tak jsou zase nekomerční. To si evidentně myslel i výkonný předseda společnosti Google Eric Schmidt, který před nedávnem na oficiálním blogu společnosti oznnámil změnu jména balíku služeb, který se ještě před nedávnem jmenoval Enterprise. Jak se jmenuje nyní? Celkem jednoduše – Google for Work („Google pro práci“). A proč taková změna? Dle vyjádření Googlu je to kvůli tomu, aby se služba přiblížila reálným podnikatelům a firmám.

V blogovém příspěvku dále Schmidt uvádí, že Google má trošku odlišný způsob byznysu, proto také dal schválně slovo „enterprise“ do uvozovek, aby zachoval nádech starého přístupu. No, uvidíme, zda se klienti jen pohrnou.

Vybírá jen ta nejlepší témata a snaží se psát tak, aby to lidi bavilo. Nezastavuje se před ničím, na rozhovory bere suprové lidi. Řídí se heslem "Per aspera ad astra", tedy "Přes překážky ke hvězdám".

Komentáře

Nahoru