Google přepočítal Pagerank

Google přepočítal Pagerank

Začátek dubna, tedy Velikonoce. To je doba, kdy si strýček Google přichystal přepočítání svého PageRanku. Vždy se drží některého slavného dne, či svátku. Právě dnes v noci se zvýšily nebo snížily hodnoty PageRanku Vašich webových stránek zaindexovaných Googlem, stejně jako webům v našem portfoliu, včetně tohoto magazínu, který zaznamenal vůbec první svoji aktualizaci PageRanku. Naplnil naše očekávání? O aktualizaci a samotném Pageranku si více povíme v tomto článku.

Včera, respektive dnes v noci, jste skutečně mohli sledovat změnu hodnoty PageRanků vašich webových stránek. Google se rozhodl provést další přepočet, naposledy tak učinil na Vánoce 2009.

Pagerank je hodnota (číslo), které Google přiděluje každé webové stránce a určuje tak její důležitost. Navrhovateli PageRanku byli pánové Larry Page, podle kterého je i PageRank pojmenován („Pageovo ohodnocení“) a Sergey Brine. Velice často se podle hodnoty PageRanku odvíjí například cena prodané reklamy na dané webové stránce, cena celé stránky, či podobně.

Náš magazín se může pochlubit nárůstem z nuly na dvojku, většina ostatních našich webových stránek zůstala nedotčena.

Jak jste dopadli Vy? Stoupl Vám PageRank nebo naopak klesal dolů?

Štítky: ,

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru